خرید گوشی htc آری یا نه؟؟؟

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
خسته نباشید
راستش من دنبال یه چیزی ام که بتونم توش حجم زیادی فیلم. فایل صوتی بریزم.
قابلیت نمایش پی دی اف اینارو هم داشته باشه. اگه ویرایشش هم باشه که چه بهتر
پس کیفیت صفحه نمایش و اینچش برام مهمه و همچنین کیفیت پخش صوت. و ضمنا نمیدونم اصلا گوشی برای فیلم دیدن مناسب هست یا نه. میترسم زود از پا دربیاد.
و اصلا اهل بازی کردن نیستم یعنی خیلی وقته ترک کردم و دیگه هم طرفش نرفتم.
از نظر نرافزاری در حد نصب دیکشنری اینا و نرم افزارای سبک کار سنگینی باهاش ندارم
دوستم لپتابش ایسوزه اصلا من نمتونم تحملش کنم صداشو عین مگسه تازه در اخرین حدشا. و چون شکر خدا خودم سیستم ام جی بی ال اسپیکر داشت همیشه لذت بردم ازش.
حالا در مورد گوشی که میخام بگیرم میخاستم دقت کنم به بلند گوش. یهو چشمم خورد به اج تی سی 728 و همچنین 820 نمیدونم همه ناامیدم کردن. میگن اچ تی سی خوب نیس زود میره برای تعمیر و اینکه فارسی نداره و این سری جی که اصلا دیگه خوب نیست. خوب ب خاطر اینج مناسب و بلندگوهایی که داره خیلی خوشم اومده نمیدونم چیکار کنم ...اصلا گوشی بگیرم یا تبلت
تابحال هم تجربه ی گوشی های هوشمندو نداشتم اخه . تقریبا شش ساله که k970 دارم که کالملنم ازش راضیم هنوزم. فقط خوب امکانات بیشتری الان نیاز دارم.
اخرین مطلب اینکه فکر نکنم در حال حاظر بتونم بیش از هفتصد تومن هزینه کنم. اونم بخاطر این گوشی. وگرنه ترجیح میدم یچی بین پونصد تا ششصد تومن بگیرم که باهزینه های جانبیش بشه هفتصد. در کل از نظر قیمت خیلی دلم نمیخاد هزینه اضافه بدم. یه چیزی باشه که کارم در همین حد ها راه بیوفته.
ببخشید که طولانی شد. من مارک سونی رو هم واقعا دوست دارم. ام فور رو هم دیدم مشخصاتشو.
در کل اطلاعات جالبی ندارم.
اگه راهنمایی کنید واقعا ممنون میشم

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
تو سونی مدل C4 بهتر از M4 هستش.
پی دی اف و فایلهای آفیس رو با ده ها برنامه ای که تو این زمینه ساخته شده به راحتی می تونید ببینید.
در مورد کیفیت صفحه یا از تکنولوژی ips استفاده کنید یا Amoled. اگه کیفیت براتون مهمه از صفحه های tft استفاده نکنید. ضمناً مورد دیگر در کیفیت صفحه، چیزی که من به صورت تجربی بهش دست پیدا کردم، تراکم پیکسلی یا ppi کمتر از 218 نباشه! حالا هر سایز صفحه ای که انتخاب می کنید دقت کنید اگر رزولوشن کمتر از 218ppi باشه، تحمل کردن کیفیت صفحه سخته.
نکاتی که باعث از پا در اومدن گوشی میشن، ضربه، ریختن مایعات و تا حدودی داغ شدن هستش. تمامی گوشی ها چه اندروید و چه آیفون همشون تو استفاده سنگین تا نیمه سنگین و ممتد، داغ میشن. درجه حرارت هم به جنس بدنه و قاب محافظ و سخت افزار و.... بستگی داره. اگه نور صفحه رو تا آخر زیاد کنید و فیلم با کیفیت بالا پخش کنید بعد از گذشت مدتی گوشی داغ میشه. به مرحله ای برسه که در دست گرفتنش سخت بشه، خودتون می زاریدش کنار تا خنک شه. ضمناً بازی کردن بیشتر از تماشای فیلم باعث داغ شدن میشه. به هرحال مسئله داغ شدن چیزیه که نمی تونید از دستش فرار کنید، مخصوصاً تو تابستون.
اچ تی سی به دلیل داشتن2 اسپیکر استریو کیفیت و بلندیه صدای خوبی داره. با مبلغی که ذکر کردین میان رده ها رو میشه گرفت و تمامی برندها مشخصات نزدیک به هم دارن. هر کدوم نقاط ضعف و مثبتی نسبت به دیگری دارند که خودتون باید مشخصات رو ببینید و تعیین کنید الویت هاتون چه چیزاهاییه، مثلاً سایز صفحه، دوربین، اسپیکر قوی، باطری و..... .
یکی از نکاتی که باید دقت کنید، ورژن اندروید کمتر از 5.1.1 سمتش نرید.

آخرین ویرایش:

Army Of One

کاربر بیش فعال
سلام
خسته نباشید
راستش من دنبال یه چیزی ام که بتونم توش حجم زیادی فیلم. فایل صوتی بریزم.
قابلیت نمایش پی دی اف اینارو هم داشته باشه. اگه ویرایشش هم باشه که چه بهتر
پس کیفیت صفحه نمایش و اینچش برام مهمه و همچنین کیفیت پخش صوت. و ضمنا نمیدونم اصلا گوشی برای فیلم دیدن مناسب هست یا نه. میترسم زود از پا دربیاد.
و اصلا اهل بازی کردن نیستم یعنی خیلی وقته ترک کردم و دیگه هم طرفش نرفتم.
از نظر نرافزاری در حد نصب دیکشنری اینا و نرم افزارای سبک کار سنگینی باهاش ندارم
دوستم لپتابش ایسوزه اصلا من نمتونم تحملش کنم صداشو عین مگسه تازه در اخرین حدشا. و چون شکر خدا خودم سیستم ام جی بی ال اسپیکر داشت همیشه لذت بردم ازش.
حالا در مورد گوشی که میخام بگیرم میخاستم دقت کنم به بلند گوش. یهو چشمم خورد به اج تی سی 728 و همچنین 820 نمیدونم همه ناامیدم کردن. میگن اچ تی سی خوب نیس زود میره برای تعمیر و اینکه فارسی نداره و این سری جی که اصلا دیگه خوب نیست. خوب ب خاطر اینج مناسب و بلندگوهایی که داره خیلی خوشم اومده نمیدونم چیکار کنم ...اصلا گوشی بگیرم یا تبلت
تابحال هم تجربه ی گوشی های هوشمندو نداشتم اخه . تقریبا شش ساله که k970 دارم که کالملنم ازش راضیم هنوزم. فقط خوب امکانات بیشتری الان نیاز دارم.
اخرین مطلب اینکه فکر نکنم در حال حاظر بتونم بیش از هفتصد تومن هزینه کنم. اونم بخاطر این گوشی. وگرنه ترجیح میدم یچی بین پونصد تا ششصد تومن بگیرم که باهزینه های جانبیش بشه هفتصد. در کل از نظر قیمت خیلی دلم نمیخاد هزینه اضافه بدم. یه چیزی باشه که کارم در همین حد ها راه بیوفته.
ببخشید که طولانی شد. من مارک سونی رو هم واقعا دوست دارم. ام فور رو هم دیدم مشخصاتشو.
در کل اطلاعات جالبی ندارم.
اگه راهنمایی کنید واقعا ممنون میشم

واسه حجم زیاد بد نیس گوشی قابلیت OTG هم داشته باشه.
من به گوشی خودم هر از گاهی هارد اکسترنال یک ترابایت وصل کردم.

darvish.m

کاربر فعال تالار موبایل,
با سلام و احترام
این که پرسیدید HTC اری یا نه به طور کلی نمی توان حکم داد
اما از نظر کارشناسی در مدل های زیر یک میلیون اگر بخواهیم اولویت در نظر بگیریم
سامسونگ در جابگاه اول
سونی در جایگاه دوم
اچ تی سی در جایگاه سوم
هست.
من برای بودجه شما
Samsung Galaxy J5
Samsung Galaxy J7
را پیشنهاد می کنم
نکته دیگر اینکه شما کاربر خیلی درگیری تو موبایل های هوشمند نیستید پیشنهاد می شود سامسونگ با گارانتی همراه سرویس خاورمیانه مسائل کمتری برایتان خواهد داشت.

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
ممننون از همگی
ولی راستش رو بخواید من خیلی گیج شدم
اصلا نمیدونم چیکار کنم
و خوب چون چیزی که بخرم رو اگه مشکلی براش پیش نیاد حالا حالا ها تعویض نمیکنم از یه طرف میگم یهو یه چیز خوب بگیر از یه طرف ام میگم خرج اضافه نکنم. یعنی من دایره ی تغییرات نظراتم تو این چن روز از هوآوی وای 630 تا سونی زد2 تغییر کرده.
راستش رو بخواید شاید سامسونگ هم که معرفی کردید خوب باشه ولی نمیدونم دیگه حس خوبی به مارکش ندارم. البته مشخصات و قیمت جی5 خیلی مناسب بود.
بیشتر در مورد اچ تی سی میخاستم بپرسم که زیاد جواب نگرفتم. مارک خوبی نیست؟ یعنی سراغش نرم؟
یه سوال دیگه اینکه ادم بره مثلا سراغ پرچم دارای چند سال پیسش مثه سری های اول زد سونی کار اشتباهیه؟ میگن با آپدیت کردنشون کلی مشکل پیش میاد...
ضمنا جواب یه سوالی ام نگرفتم. گوشی ها در حدی هستن که ادم بخواد ازشون در حد فیلم دیدن و زیاد فایل صوتی گوش کردن کار بکشه؟
میبخشید که سوالام زیاده

darvish.m

کاربر فعال تالار موبایل,
در مورد پرچمداران قدیمی پیشنهاد نمی شود. چون گوشی ها مصرفی ساخته می شوند شما اگر سه سال پیش یک گوشی هوشمند بروز خریده باشید خواه نا خواه حداکثر بعد از سه سال باید به فکر تغییر باشید از بروز رسانی گرفته تا حافظه داخلی و حافظه رم و کش و... پس سونی زد 2 و اینها را فراموش کنید.
سامسونگ برند اول اندروید بازار دنیا و بازار ایران هست که این موضوع قابل سرچ و صحه گزاری می باشد.
در مورد اچ تی سی مدل معتبری در رنج قیمتی شما که پاسخگوی نیاز های شما باشد ندیدم.
در خصوص استفاده هایی که فرمودید گوشی ها در حد J5 پاسخگو نیازتان هستند.
برقرار باشید

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
سلام
ممننون از همگی
ولی راستش رو بخواید من خیلی گیج شدم
اصلا نمیدونم چیکار کنم
و خوب چون چیزی که بخرم رو اگه مشکلی براش پیش نیاد حالا حالا ها تعویض نمیکنم از یه طرف میگم یهو یه چیز خوب بگیر از یه طرف ام میگم خرج اضافه نکنم. یعنی من دایره ی تغییرات نظراتم تو این چن روز از هوآوی وای 630 تا سونی زد2 تغییر کرده.
راستش رو بخواید شاید سامسونگ هم که معرفی کردید خوب باشه ولی نمیدونم دیگه حس خوبی به مارکش ندارم. البته مشخصات و قیمت جی5 خیلی مناسب بود.
بیشتر در مورد اچ تی سی میخاستم بپرسم که زیاد جواب نگرفتم. مارک خوبی نیست؟ یعنی سراغش نرم؟
یه سوال دیگه اینکه ادم بره مثلا سراغ پرچم دارای چند سال پیسش مثه سری های اول زد سونی کار اشتباهیه؟ میگن با آپدیت کردنشون کلی مشکل پیش میاد...
ضمنا جواب یه سوالی ام نگرفتم. گوشی ها در حدی هستن که ادم بخواد ازشون در حد فیلم دیدن و زیاد فایل صوتی گوش کردن کار بکشه؟
میبخشید که سوالام زیاده
زد2 قدیمی شده، به جاش زد3 پیشنهاد میشود.
من زد1 کامپکت و چند مدل دیگه داشتم از سونی. تو هیچ کدوم ندیدم با آپدیت مشکل پیش بیاد، بلکه بهتر هم شده بودن.
پایین تر گفتم که بین برندای مطرح اختلاف زیادی نیست. چند وقت پیش دیجی کالا چند تا از گوشی های پرفروش پایین ردشو به صورت ویدئو بررسی کرد. همشون با اختلافات جزئی در دوربین، اجرای بازی، ظرفیت باطری و... در یک سطح بودن.
هوآوی، سامسونگ، سونی، اچ تی سی و... همشون خوبن. شما ببین از چه برندی بیشتر خوشت میاد و از چه برندی بدت میاد.
هرچه قدر بخواین می تونید فیلم و آهنگ گوش کنید. منتاها عرض کردم شاید وسطه فیلم گوشی داغ بشه که تو همه مدلا طبیعیه. به هرحال مثل کامپیوتر فن خنک کننده که ندارن.
در مورد پرچمدار 2 سال پیش و میان رده امسال بین سایت های موبایل همیشه اختلاف بوده. نصف مردم میگن میان رده امسال از پرچمدار 2 سال پیش بهتره و نصف دیگر مردم برعکس. تجربه ای که من داشتم پرچمدار 2 سال پیش از میان رده امسال بهتره.
ضمناً تو سایت های معتبر می تونی نظرات مردم پیرامون هر مدلی رو بخونی. متوجه نقاط ضعف و مثبتش میشی.

آخرین ویرایش:

darvish.m

کاربر فعال تالار موبایل,
ممنون از نظرتون
فقط همیشه توجه داشته باشید
امروز پرچمدار دو سال پیش را خریدن در بازار ایران احتمال رفرش و ریپک بودن ان زیاد است.
ببینید در دنیا هیچ کس در ماه 7 سال 2016 گوشی سال 2013-14 را نمی خرد
در بازارهایی مثل بازار ایران هست که یک مدل بعد از توقف تولید هنوز طرفدار دارد و ان هم بخاطر گران بودنش در زمان تولید و بورس بودن هست و بسیاری مسائل دیگر
از اینرو مدل هایی که در این شرایط ورود به بازار می کنند احتمال ری پک بودن انها هست که باید دقت بسیار و اطمینان وجود داشته باشد که در بسیاری موارد خود مغازه داران هم متوجه نمی شوند.
بنده اگر گوشی به روز را پیشنهاد دادم تغییرات ایجاد شده در مدل های گوشی ها می باشد برای مثال گوشی های میان رده هم این روزها رم 2گیگ که یکی از کلیدی ترین مسائل در خرید تلفن همراه هوشمند است را پشتیبانی می کنند در حالیکه تا چند وقت پیش پرچمداران رم حداکثر 1 گیگ داشتند.
نهایتا به نظر بنده نوع پشتیبانی محصول در بازار جهانی از لحاظ نرم افزاری و پیش بینی اینده و همچنین پشتیبانی محصول در بازار ایران یک نکته مهم در خرید می باشد.

ممنون از موضوع مطروحه و همکاری دوستان در ارائه نظرات که ضمن فعال تر کردن این بخش اطلاعات مناسبی را نیز در اختیار ما قرار داد.

بالا