خبر::نیروهای تکفیری در نزدیکی مرز ایران!

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: نیروهای تکفیری و تروریستی در نزدیکی مرزهای ما هستند و در گذشته داعش برای ورود به ایران زاغه مهمات پیش‌بینی کرده بود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش طی سخنانی به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر در صحن علنی مجلس اظهار داشت: امروز با چهره تازه‌ای از تهدیدات روبرو هستیم که از نظر نوع، شکل و اندازه با گذشته فرق دارد.
وی افزود: نیروهای تروریستی و تکفیری در نزدیکی مرزهای ما هستند. در سال گذشته همین موقع بود که ستاد کل نیروهای مسلح به ما ابلاغ کرد که تروریست‌ها در جلولا و سعدیه هستند و گام بعدی آنها خانقین بود که می‌خواستند به کشور ما بیایند.
پوردستان تأکید کرد: این گروهک‌های داعش در استان‌های مرزی ما فضاسازی کرده بودند و زاغه مهمات و نیرو پیش‌بینی و آماده کرده بودند تا در زمان ورودشان با ترور، انفجار، آشوب کنند که توسط سربازان گمنام کشورمان خنثی شد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: اما ما در کمتر از سه روز 5 تیپ رزمی را برای مقابله با آنها سازمان‌دهی کردیم و نیروهای پیاده و بالگرد شناسایی ما تا 40 کیلومتر به داخل خاک عراق رفتند و توپخانه‌هایمان را ثبت تیر کردیم.

پوردستان گفت: امروز جای پای داعش را در افغانستان و پاکستان می‌بینیم و آنها خودشان را آماده می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: لذا نیروهای زمینی ارتش و سپاه باید تقویت شوند تا بتوانیم تانک بخریم، سامانه‌هایمان را متحول‌سازی کنیم و بالگردهایمان اورهال شوند. امروز نبرد، نبرد نیروهای زمینی است.

پوردستان گفت: در بودجه امسال نگاه خوبی به نیروی زمینی شد اما باز هم از مجلس می‌خواهیم این نگاه ویژه‌تر شود.
براساس این گزارش امیر سرتیپ پوردستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ویژگی‌های ممتاز عملیات بیت‌المقدس که منجر به آزادسازی خرمشهر از اشغال نیروهای بعثی شد،‌ گفت: این عملیات به اشغال 19 ماهه این شهر پایان داد.

امیدواریم ماجرامون مثل عراق نشه ک شب بخوابیم صب بلند شیم ببینیم نیروهای تکفیری ی شهر کشورمونو گرفتن!!
الان تو یسری شهر های ما که افغانها زندگی میکنن شنیده شده که با این نیرو ها در تماس هستن و دارن اسلحه و مهمات جمع آوری میکنن...!!

ایشالا ک خداوند شر همه ی این ها رو از سر مردم جهان مخصوصا مسلمان ها و شیعیان کم کند

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جالبه توو خبرها خوندم یه گروه از بزرگان طالبان مستقر در قطر وارد تهران شدند برای مذاکره با دولت ایران جهت مقاابله با داعش!

آخرین ویرایش:

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعد از اینهمه شاخ و شونه کشیدن واسه ابر قدرتها و هزینه گزاف خرید اسلحه های از دور خارج شده و صرف پول زیاد تو پروژه های صنایع دفاع، کشورمون به جایی رسیده که یه گروهک تروریستی لرزه بر اندام کشورمون میندازه خخخخ آخرش هم خود مردم و جوونا باید برن دسته دسته فدا بشن.

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعد از اینهمه شاخ و شونه کشیدن واسه ابر قدرتها و هزینه گزاف خرید اسلحه های از دور خارج شده و صرف پول زیاد تو پروژه های صنایع دفاع، کشورمون به جایی رسیده که یه گروهک تروریستی لرزه بر اندام کشورمون میندازه خخخخ آخرش هم خود مردم و جوونا باید برن دسته دسته فدا بشن.

دقیقاااا..میترسم اخرشم کار بهمین جا برسه!!

ΜΟΗΑΜΜΑD

کاربر بیش فعال
شما از اون دسته ادمایی هستی که از همه کس و همه چیز شکایت می کنی بدون اینکه خودت رو ببینی
چیزی که امروز می بینی جنگ جاهلیت +قدرت های استئماری با ما هست
یه روزی بردگی این بود که ادمو زنجیر می کردن و به زور کار می کشیدن
امروز توسط اهرم پول و سرمایه داری این کار رو می کنن!
یک روز مردم عادی حق تحصیل نداشتن که جاهل بمونن امروز با هزاران ابزار تبلیغاتی از فضای مجازی گرفته تا تلویزیون افکار همه ی ما را تسخیر کردند
که به حقیقت پی نبریم
اگر مردم به حقیقت آگاه بشن بساط خیلی از حکومتها برچیده می شود.

هزینه هایی که یک کشور در بخش نظامی می کنه نباید به حساب بیاره.اگر کشوری باشی که حاضر به سلطه ی دیگر کشورهای قدرتمند نباشی
نباید احمقانه فکر کنی. این حرفا که سرمایه گذاری نظامی و ...اشتباهه .چرا فلان کشور اینجوری نیست حرف مفته
ما هیچگاه احمق نبوده و نیستم و اگر دشمن بیاد به ناموست هم رحم نمی کنه:smile:
البته بعضی حقارت و بندگی و نوکری رو بیشتر می پسندن که این حرف دیگریست
برای جنگ غیرت بیشتر لازمه تا سلاح...
که معلومه افرادی مث شما از جنگ هراس زیادی دارند و جونشون خیلی واسشون مهمه
اگر صد سال مانی ور یکی روز
بباید رفت ازین کاخ دل افروز

ما با کسی جنگ نداریم ولی قطعا دیگران خواهند داشت

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما از اون دسته ادمایی هستی که از همه کس و همه چیز شکایت می کنی بدون اینکه خودت رو ببینی
چیزی که امروز می بینی جنگ جاهلیت +قدرت های استئماری با ما هست
یه روزی بردگی این بود که ادمو زنجیر می کردن و به زور کار می کشیدن
امروز توسط اهرم پول و سرمایه داری این کار رو می کنن!
یک روز مردم عادی حق تحصیل نداشتن که جاهل بمونن امروز با هزاران ابزار تبلیغاتی از فضای مجازی گرفته تا تلویزیون افکار همه ی ما را تسخیر کردند
که به حقیقت پی نبریم
اگر مردم به حقیقت آگاه بشن بساط خیلی از حکومتها برچیده می شود.

هزینه هایی که یک کشور در بخش نظامی می کنه نباید به حساب بیاره.اگر کشوری باشی که حاضر به سلطه ی دیگر کشورهای قدرتمند نباشی
نباید احمقانه فکر کنی. این حرفا که سرمایه گذاری نظامی و ...اشتباهه .چرا فلان کشور اینجوری نیست حرف مفته
ما هیچگاه احمق نبوده و نیستم و اگر دشمن بیاد به ناموست هم رحم نمی کنه:smile:
البته بعضی حقارت و بندگی و نوکری رو بیشتر می پسندن که این حرف دیگری
که معلومه افرادی مث شما از جنگ هراس زیادی دارند و جونشون خیلی واسشون مهمه
اگر صد سال مانی ور یکی روز
بباید رفت ازین کاخ دل افروز

ما با کسی جنگ نداریم ولی قطعا دیگران خواهند داشت
شما باغیرت..
بفرما بسم الله .. کسی جلوتو نگرفته همین الان برو عراق سوریه .

mahtab n

دستیار مدیر
کاربر ممتاز
دوستان به این نته هم توجه داشته باشید که الان تو خاور میانه تنها کشوری که توش جنگ و درگیری نیست ایرانه...
اکثر کشور های همسایه یه ما دارن با جنگ دستو پنجه نرم میکنن...چه داخلی چه خارجی
افغانستان،یمن،عراق،پاکستان،سوریه...
همه درگیرن...
ما باید خوشحال باشیم که بین این همه کشور جنگ زده ،کشور ما آرامش بیشتری داره...
اگه از نظر نظامی ام قوی نبودیم که کلاهمون پس معرکه بود!

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان به این نته هم توجه داشته باشید که الان تو خاور میانه تنها کشوری که توش جنگ و درگیری نیست ایرانه...
اکثر کشور های همسایه یه ما دارن با جنگ دستو پنجه نرم میکنن...چه داخلی چه خارجی
افغانستان،یمن،عراق،پاکستان،سوریه...
همه درگیرن...
ما باید خوشحال باشیم که بین این همه کشور جنگ زده ،کشور ما آرامش بیشتری داره...
اگه از نظر نظامی ام قوی نبودیم که کلاهمون پس معرکه بود!

بلی ما کشوری هستیم که جنگ فیزیکی نیست ولی جز اون کشورهایی هستیم که جنگ روانی و جنگ نرم شدید داریم.

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
موضوع سوریه نیست
موضوع تاپیک:نیروهای تکفیری در نزدیکی مرز ایران!

منم میدونم موضوع چیه
آخه شما یجوری از غیرت صحبت کردی که من هم گفتم ماها شاید بی غیرتیم ..
میگم شما اگه خیلی خیلی ناراحتی تا نرسیده به ایران تشریف ببرین در کنار سپاه قدس ایران مستقر در عراق مبارزه کنید.

ΜΟΗΑΜΜΑD

کاربر بیش فعال
منم میدونم موضوع چیه
آخه شما یجوری از غیرت صحبت کردی که من هم گفتم ماها شاید بی غیرتیم ..
میگم شما اگه خیلی خیلی ناراحتی تا نرسیده به ایران تشریف ببرین در کنار سپاه قدس ایران مستقر در عراق مبارزه کنید.
در جواب:
خرید اسلحه های از دور خارج شده و صرف پول زیاد تو پروژه های صنایع دفاع، کشورمون

من به شما گفتم بی غیرتی؟
اصن من روی صحبتم با شما بود؟
هرکسی ناراحت میشه از نگاه مغرضانه به کشورش

آخرین ویرایش:

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در جواب:
خرید اسلحه های از دور خارج شده و صرف پول زیاد تو پروژه های صنایع دفاع، کشورمون

من به شما گفتم بی غیرتی؟
اصن من روی صحبتم با شما بود؟
هرکسی ناراحت میشه از نگاه مغرضانه به کشورش
کلی جواب دادی کلی جواب شنیدی...
غیرت اونموقع خوبه که بری یه سری به سیستان بلوچستان کردستان خوزستان و مناطق محروم این مرزوبوم بزنی...
غیرت اونموقع خوبه که تو فرودگاه جده تجاوز می کنند روز روشن ما دنبال حل دیپلماتیک برای دوباره رونق دادن به سفر حج هستیم!

ΜΟΗΑΜΜΑD

کاربر بیش فعال
کلی جواب دادی کلی جواب شنیدی...
غیرت اونموقع خوبه که بری یه سری به سیستان بلوچستان کردستان خوزستان و مناطق محروم این مرزوبوم بزنی...
غیرت اونموقع خوبه که تو فرودگاه جده تجاوز می کنند روز روشن ما دنبال حل دیپلماتیک برای دوباره رونق دادن به سفر حج هستیم!
دوست عزیزم
شما که سابقه بیشتری از بنده در تالار گفتگوی آزاد داری موضوع تاپیک با حرفهایی که در این پست می زنید متفاوت است
مشکل محرومیت و مشکل لکه دار شدن عزت ما هم مشکلی بزرگ هست ولی از همه اینها مهمتر امنیت هست.
چون در سایه امنیت می توان با گفتگو و دادخواهی توسط مردم ،به مرور زمان همه ی اینها راحل کرد.اینا یه عزم مردمی و جدی می خواد
ما همه از یک خونواده هستیم لر ترک کرد عرب بلوچ و...
محرومیت اونها ما رو هم شرمنده می کنه
من به شخصه منکر مشکلات نیستم
ولی بحث جنگ با کشور با تموم موضوعات متفاوته
در بقیه ی موضوعات ادم صبوری هستم (به این معنا نیست که بی تفاوتم)ولی در مورد امنیت وطنم و خونواده ام خیلی تعصب دارم.

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیزم
شما که سابقه بیشتری از بنده در تالار گفتگوی آزاد داری موضوع تاپیک با حرفهایی که در این پست می زنید متفاوت است
مشکل محرومیت و مشکل لکه دار شدن عزت ما هم مشکلی بزرگ هست ولی از همه اینها مهمتر امنیت هست.
چون در سایه امنیت می توان با گفتگو و دادخواهی توسط مردم ،به مرور زمان همه ی اینها راحل کرد.اینا یه عزم مردمی و جدی می خواد
ما همه از یک خونواده هستیم لر ترک کرد عرب بلوچ و...
محرومیت اونها ما رو هم شرمنده می کنه
من به شخصه منکر مشکلات نیستم
ولی بحث جنگ با کشور با تموم موضوعات متفاوته
در بقیه ی موضوعات ادم صبوری هستم (به این معنا نیست که بی تفاوتم)ولی در مورد امنیت وطنم و خونواده ام خیلی تعصب دارم.
من دارم منطقی به شما می گم:
داعش اومده تا نزدیکی مرز ایران ! قبول . بالاخره سپاه داره باهاش مبارزه می کنه و مطمئنا نمیزاره قدمی برداره اگر اتفاق خاصی نیفته!
شما می فرمایین ((البته بعضی حقارت و بندگی و نوکری رو بیشتر می پسندن که این حرف دیگریست .. برای جنگ غیرت بیشتر لازمه تا سلاح...)) عرض ام به این حرف شما ست.::
ما باید کاری کنیم که این جنگ یا جنگ ها پیش نیاد ! چون هیچکس نمی خاد بجنگه و این به این معنی نیست که غیرت باید داشته باشیم. انگلیس نصف دنیا داره بدون ارتش حکومت می کنه با سیاست !!ما هم باید اون سیاست و دیپلماسی داشته باشیم. نه اینکه نیومده به فکر غیرت جنگ باشیم . دوست عزیز زمان فردین بازی دیگه گذشته .. آمریکا با اون قدرتش الان هم از لشگر کشی به عراق پشیمونه چون فهمیده دیگه با سیاست و دیپلماسی قوی بهتر می تونه در کشورها نفوذ کنه. منم حرف ام با شما اینه : به جای غیرت خرج دادن در جنگ یه غیرتی خرج بدیم این مملکت از وجود دزد و دشمن پاک بشه و آبادش کنیم . چرا همیشه برای جنگ فقط رگ هامون میزنه بالا. یه بار هم برای از دست یکی گرفتن توو این مملکت غیرت به خرج بدیم.

البته از این نوع غیرتی ها هم داریم ولی خیلی کم و نایاب هستند..

ΜΟΗΑΜΜΑD

کاربر بیش فعال
داعش اومده تا نزدیکی مرز ایران ! قبول . بالاخره سپاه داره باهاش مبارزه می کنه و مطمئنا نمیزاره قدمی برداره اگر اتفاق خاصی نیفته!
شما می فرمایین ((البته بعضی حقارت و بندگی و نوکری رو بیشتر می پسندن که این حرف دیگریست .. برای جنگ غیرت بیشتر لازمه تا سلاح...)) عرض ام به این حرف شما ست.::
ما باید کاری کنیم که این جنگ یا جنگ ها پیش نیاد ! چون هیچکس نمی خاد بجنگه و این به این معنی نیست که غیرت باید داشته باشیم. انگلیس نصف دنیا داره بدون ارتش حکومت می کنه با سیاست !!ما هم باید اون سیاست و دیپلماسی داشته باشیم. نه اینکه نیومده به فکر غیرت جنگ باشیم . دوست عزیز زمان فردین بازی دیگه گذشته .. آمریکا با اون قدرتش الان هم از لشگر کشی به عراق پشیمونه چون فهمیده دیگه با سیاست و دیپلماسی قوی بهتر می تونه در کشورها نفوذ کنه. منم حرف ام با شما اینه : به جای غیرت خرج دادن در جنگ یه غیرتی خرج بدیم این مملکت از وجود دزد و دشمن پاک بشه و آبادش کنیم . چرا همیشه برای جنگ فقط رگ هامون میزنه بالا. یه بار هم برای از دست یکی گرفتن توو این مملکت غیرت به خرج بدیم.

بنده در پست اول عرض کردم:ما جنگ با کسی نداریم ولی بقیه دارند!
انگلیس زیر دریایی های به روز داره!حتی سلاح هسته ای داره!
بعدم انگلیس همسایگانش کی هستن؟بعضی کشور ها اطراف به خون ما تشنه هستن...به خدا اگر کشوری دست بسته بودیم می شدیم یمن!
بنده بین حرفام گفتم سیاست نداشته باشیم؟
و سوالم اینه اگه امریکا با سیاست انجام میده کارهاش رو!بیخیال جنبه نظامیشون میشن؟اخیرا بودجه نظامی خودشونو با ایران مقایسه کرد اقای اوباما و خندید و گفت:اگر ایران اس 300
هم داشته باشه ما باز هم به ایران می توانیم نفوذ کنیم
هیچ کشوری دستهای خودشو نمی بنده و تحویل دشمن بده!

می دونی چرا غیرت داریم؟چون همه ی ما ناموس داریم!

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بنده در پست اول عرض کردم:ما جنگ با کسی نداریم ولی بقیه دارند!
انگلیس زیر دریایی های به روز داره!حتی سلاح هسته ای داره!
بعدم انگلیس همسایگانش کی هستن؟بعضی کشور ها اطراف به خون ما تشنه هستن...به خدا اگر کشوری دست بسته بودیم می شدیم یمن!
بنده بین حرفام گفتم سیاست نداشته باشیم؟
و سوالم اینه اگه امریکا با سیاست انجام میده کارهاش رو!بیخیال جنبه نظامیشون میشن؟اخیرا بودجه نظامی خودشونو با ایران مقایسه کرد اقای اوباما و خندید و گفت:اگر ایران اس 300
هم داشته باشه ما باز هم به ایران می توانیم نفوذ کنیم
هیچ کشوری دستهای خودشو نمی بنده و تحویل دشمن بده!

انگلیس ارتش فیزیکی نداره به جز در ناتو ...

ولی کلا منظورت و ربط ات از این و جمله رو نفهمیدم ::biggrin:

این وسط بی ناموس کی شد؟:confused:

در ضمن جهت اطلاع منم میدونم آمریکا بخاد کل ایران رو کنف یکن میکن بدون اینکه حتی یه سپر دفاعی ایران کار کنه...

ΜΟΗΑΜΜΑD

کاربر بیش فعال

بله
شاید متوجه نیستی که داعش با زنان و دختران ایزدی و غیره چه کرد:smile:

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله
شاید متوجه نیستی که داعش با زنان و دختران ایزدی و غیره چه کرد:smile:

یعنی الان شما منتظری داعش بیاد ایران به ناموس تون چپ نیگاه کنه بعد غیرتی بشی!
خوب این چکاریه .. همین الان برو مرز ...40 50 تا بری طرف عراق داعش اونجاست می تونی باهاشون جنگ کنی تا دیر نشده؟

mahtab n

دستیار مدیر
کاربر ممتاز

ببخشید

اگه انگلسنان داره بدون ارتش حکومت میکنه واسه اینه که پشتش گرمه!بعدشم این اصلا به این معنی نیست که سلاح نداشته باشه...
حقارت واسه کشوره ما اینه که یه کشوری تو یه قراه ی دیگه خط و نشون میکشه که نباید پیشرفت داشته باشی،نباید اورانیوم داشته باشی،باید واسه ی نیازات به کشور من محتاح باشی...
بله این که کشورمونو آباد کنین امر مهمیه ( اگرم ضعفی هست از تمام اقشار جامع هست) ،ولی دلیل نمیشه به این بهونه زیر سلطه ی بقیه ی کشورها باشیم... بعدشم بگیم ما دیپلوماسی و سیاستمن قویه...

mahtab n

دستیار مدیر
کاربر ممتاز

در ضمن جهت اطلاع منم میدونم آمریکا بخاد کل ایران رو کنف یکن میکن بدون اینکه حتی یه سپر دفاعی ایران کار کنه...
زمانی که عراق به ایران حمله کرد،ایران هیچ پشتوانه ای نداشت ،ولی پیروز شد
تو عملیات طبس هم نقشه های آمریکا نقشه بر آب شد....
پس الانم مشخص نیست اگه آمریکا بخواد می تونه کل ایران رو کنف یکن کنه!

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظرم اصلا بحث سر این نیست که اگ تکفیری ها به ایران حمله کنن ادم باغیرت داریم برن جنگ یا نه؟؟!!!
مطمئن باشید کاری که سی و اندی سال پیش ی عده جوون حالا از هر قشر و مکتبی کردن بازم نیاز باشه انجام میشه!!;)

موضوع اینه سپاه کشورمون همونی باشه ک ادعاشو داره یا نه!:cool:

اینکه سوریه و عراقم ربطی بما نداره ک کلا حرف مسخره ایه!!همه میدونن عراق و سوریه خط مقدم ایرانه!!
امسال حاج قاسم :redface:و سپاه قدس فک میکنین واسه چی اونجا هستن و دارن از جونشون میگذرن؟؟!!اینکه منو شما هنوز ترس از جون داریمو نمیریم برای مبارزه بحث دیگه ایه!!وگرنه اینک به ایران حمله کنن و بخوان به ناموست هتک حرمت بشه و تو بری جنگ کار بزرگی نکردی!!!!

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه حاج قاسم و سپاه قدس ایرانی نیستن و از منو وشما نیستن ؟؟
ثانیا" میدونی چقد بودجه برای این کار تو عراق و لبنان و سوریه و فلسطین برای این کار داره خرج میشه !!

اگ ما از اونا بودیم ک نمیگفتی سوریه و عراق بما چه!!

قبول دارم خیلی داره هزینه میشه!!متاسفانه سیاست کشورمون اینقده قوی نیس و ارتباطاتمون هم با کشورهای دیگ کمرنگ!درنتیجه مجبوریم مث قدیم ی عده استین هاشون بزنن بالا یسری خرجای بزرگم بشه تا بتونن از نفوذ این نیروها به مرزها جلوگیری کنن!

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز

ایشالله با هم دیگه!

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببخشید

اگه انگلسنان داره بدون ارتش حکومت میکنه واسه اینه که پشتش گرمه!بعدشم این اصلا به این معنی نیست که سلاح نداشته باشه...
حقارت واسه کشوره ما اینه که یه کشوری تو یه قراه ی دیگه خط و نشون میکشه که نباید پیشرفت داشته باشی،نباید اورانیوم داشته باشی،باید واسه ی نیازات به کشور من محتاح باشی...
بله این که کشورمونو آباد کنین امر مهمیه ( اگرم ضعفی هست از تمام اقشار جامع هست) ،ولی دلیل نمیشه به این بهونه زیر سلطه ی بقیه ی کشورها باشیم... بعدشم بگیم ما دیپلوماسی و سیاستمن قویه...
خانم انگلیس همون سیاستش باعث شده پشتش گرم باشه وگرنه آمریکا عاشق ملکه الیزابت نشده!
دوما من هم نمی گم زیر سلطه باشیم سنجیده رفتار کنیم دنیا با اورانیوم من و شما مشکلی نداره چون 100 برابر قوی ترشو خودشون برای 100 سال آینده ذخیره کردن و دارن .. سیاست درآمدیشون ایجاد می کنه که ایران فعلا نداشته باشه.
سوما : ما در سیاست خیلی موفقیم .. خیلی.. خیلی ببخشین 100 200 تا بیسواد مجلسی داری که مهمترین دغدغه سیاسی شون تعداد زن های مردهای غیور ایرانی هست ..دیگه حسابشو بکن بقیه شو. باز ظریف یه دیسیبلیم وزیر خارجه ای داره قبلی ها که تا حالا فقط گند میزدند حتی دوران خاتمی.
سنجیده صحبت کنیم احساسی به هیچ جا نمیرسیم مثل الان. برای یه توافق 100 تا گروه داخل کشور با هم درگیرند چه برسه به تصمیم های بزرگ دیپلماسی بین المللی

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک وعده غذای کمتر ، به تجهیز نیروهای مسلح و مدافع کشور ، می ارزد

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
مشکل اینه که ایرانی جماعت در تمام امور متخصص هست، سیاست، اقتصاد، نظامی، اجتماعی و...

جالبه توو خبرها خوندم یه گروه از بزرگان طالبان مستقر در قطر وارد تهران شدند برای مذاکره با دولت ایران جهت مقاابله با داعش!
مذاکرات با طالبان در مورد همون افغانستان خواهد بود، در ضمن در گذشته نیز به دفعات با طالبان مذاکرات بوده. نکته جدیدی نیست.

اولا باید به این نکته اشاره کرد که با توجه به موقعیت جغرافیایی کشورمون و هزینه های نظامی کشورهای همسایه ایران هزینه های دفاعی ایران به مراتب پایین تر از حدی هست که باید باشه.

دوم خوشحال میشم نمونه هایی از خرید سلاح های از دور خارج شده بگین.

اولا سیاست انگلیس خودش بحث چندین و چند ساعته ای هست، پشتوانه این سیاست در گذشته و در حال قدرت نظامی انگلیس هم بوده و هست، مداخله های نظامی که انگلیس در گذشته داشته و داره، مستعمره هایی که داره، کنترلی که بر شاهراه های مسیرهای آبی داشته و داره و....

خنده دار ترین حرفی بوده که شنیدم، ارتش انگلیس ارتش قدرتمندی هست، همراه با سلاح های هستهای ، زیر دریایی ها و ناوهای اتمی و....

آمریکا در جنگی میتونه به ایران ضربات سختی وارد کنه ولی فقط ضربات سخت ولی سناریویی که بعد اون به وجود میاد آینده منطقه و شاید جهان را بتونه تغییر بده.

===================
اصطلاحی هست به عنوان Soft Power و Hard Power

ایران بعد از ظهور داعش در حال حاضر تلفیقی از هر دو را در منطقه داره اجرا میکنه، هدف اجرا دور نگه داشتن تهدیدات از مرزهای ایران هست، این موارد و سایر موارد مربوطه شاید از نظر اخلاقی زیاد درست به نظر نیاد ولی از نظر سیاسی و نظامی کاملا بجا و عاقلانه هست.

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مذاکرات با طالبان در مورد همون افغانستان خواهد بود، در ضمن در گذشته نیز به دفعات با طالبان مذاکرات بوده. نکته جدیدی نیست.

اولا سیاست انگلیس خودش بحث چندین و چند ساعته ای هست، پشتوانه این سیاست در گذشته و در حال قدرت نظامی انگلیس هم بوده و هست، مداخله های نظامی که انگلیس در گذشته داشته و داره، مستعمره هایی که داره، کنترلی که بر شاهراه های مسیرهای آبی داشته و داره و....

خنده دار ترین حرفی بوده که شنیدم، ارتش انگلیس ارتش قدرتمندی هست، همراه با سلاح های هستهای ، زیر دریایی ها و ناوهای اتمی و....

آمریکا در جنگی میتونه به ایران ضربات سختی وارد کنه ولی فقط ضربات سخت ولی سناریویی که بعد اون به وجود میاد آینده منطقه و شاید جهان را بتونه تغییر بده.

===================
اصطلاحی هست به عنوان Soft Power و Hard Power

ایران بعد از ظهور داعش در حال حاضر تلفیقی از هر دو را در منطقه داره اجرا میکنه، هدف اجرا دور نگه داشتن تهدیدات از مرزهای ایران هست، این موارد و سایر موارد مربوطه شاید از نظر اخلاقی زیاد درست به نظر نیاد ولی از نظر سیاسی و نظامی کاملا بجا و عاقلانه هست.
بلی جهان رو تغییر میده ولی جهان کل ایرران رو تغییر میده ! یه جوری آمار میدین مثل اینکه دکمه های on of بمب های هسته ای ایران دست شماست !!
ارتش انگلستان فقط سلاح داره منظورم فیزیکی بود.. کل ارتش انگلیس از تعداد نفرات اندازه یه لشگر ایران نمیشه . دقیقا یه بار خوندم 100 هزار تا ارتش نفری داره!
خواهشا این همه دنبال جنگ نباشید ... رفاه و آسایش مردم در مرحله اول و جلوتر از گنده گویی و جنگ طلبی هست..

روسیه بهمون اس 300 میده .. این هم نتیجه مثبت کل مذاکرات مون . :(

آخرین ویرایش:

mahtab n

دستیار مدیر
کاربر ممتاز
خانم انگلیس همون سیاستش باعث شده پشتش گرم باشه وگرنه آمریکا عاشق ملکه الیزابت نشده!
دوما من هم نمی گم زیر سلطه باشیم سنجیده رفتار کنیم دنیا با اورانیوم من و شما مشکلی نداره چون 100 برابر قوی ترشو خودشون برای 100 سال آینده ذخیره کردن و دارن .. سیاست درآمدیشون ایجاد می کنه که ایران فعلا نداشته باشه.
سوما : ما در سیاست خیلی موفقیم .. خیلی.. خیلی ببخشین 100 200 تا بیسواد مجلسی داری که مهمترین دغدغه سیاسی شون تعداد زن های مردهای غیور ایرانی هست ..دیگه حسابشو بکن بقیه شو. باز ظریف یه دیسیبلیم وزیر خارجه ای داره قبلی ها که تا حالا فقط گند میزدند حتی دوران خاتمی.
سنجیده صحبت کنیم احساسی به هیچ جا نمیرسیم مثل الان. برای یه توافق 100 تا گروه داخل کشور با هم درگیرند چه برسه به تصمیم های بزرگ دیپلماسی بین المللی
چه سیاستی؟!4 تا کشور زورگو دور هم جمع شدن که جلوی پیشرفت بقیه کشورارو بگیرن!
حالا شما میگین چون سیاست درآمدیشون ایجاد می کنه که ایران فعلا نداشته باشه ،پس کشور ما باید واسه منافع مالی اونا عقب بکشه؟
نه من نمیگم سیاست کشور ما خیلی قویه و خیلی شاخه ،ولی اونایی که تو مجلس نشستن هم از مردم همین کشورن ،اگه هر کی تو جایگاه خودش درست عمل کنه ،انقدر مشکل نداریم...
نمیگم دوره ی احمدی نژاد خیلی خوب و بی عیبو نقص بوده ولی روحانی هم تا حالا کار خاصی نکرده ، ظریف هم اگه یکم عرج و ارزش داره به خاطر سیاست های قبلیه...
بله درسته،وله مهم تو اون توافق چه اتفاقاتی قراره بی افته؟چه چیزی رو در ازای از دست دادن چیزایی دیگه ای به دست می آریم

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چه سیاستی؟!4 تا کشور زورگو دور هم جمع شدن که جلوی پیشرفت بقیه کشورارو بگیرن!
حالا شما میگین چون سیاست درآمدیشون ایجاد می کنه که ایران فعلا نداشته باشه ،پس کشور ما باید واسه منافع مالی اونا عقب بکشه؟
نه من نمیگم سیاست کشور ما خیلی قویه و خیلی شاخه ،ولی اونایی که تو مجلس نشستن هم از مردم همین کشورن ،اگه هر کی تو جایگاه خودش درست عمل کنه ،انقدر مشکل نداریم...
نمیگم دوره ی احمدی نژاد خیلی خوب و بی عیبو نقص بوده ولی روحانی هم تا حالا کار خاصی نکرده ، ظریف هم اگه یکم عرج و ارزش داره به خاطر سیاست های قبلیه...
بله درسته،وله مهم تو اون توافق چه اتفاقاتی قراره بی افته؟چه چیزی رو در ازای از دست دادن چیزایی دیگه ای به دست می آریم

ایران در اختلاس پیشرفت میکنه همین. همین سلاح های دفاعی رو زیر سایه روسیه و چین داریم. عوض اش کلی بهشون امتیاز و باج دادیم. تقریبا یه جورایی عهدنامه ترکمنچای با ورژن جدید هست همین.

بالا