خبر داغ داغ و اما تاسف بر انگیز برای داوطلبان کاردانی به کارشناسی

خبر داغ داغ و اما تاسف بر انگیز برای داوطلبان کاردانی به کارشناسی

• مجموع رای دهندگان
    133

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
رضا جان چی توی این مملکت درسته که دفترچه کاردانی به کارشناسی درست باشه؟
آره دوست گلم مطمئنم.
یا غیر انتفاعی و پیام نور یا آزاد و علمی کاربردی.
جای دیگه ما ها رو نمیگیره.

میتونی بهم بگی از کجا اینقدر مطمئنی؟!

mahdy_shakerfar

عضو جدید
دوستان با تجربه نظر بدن اگه قرار باشه غیر انتفاعی,پیام نور،آزاد بریم کدوم از نظر مدرک و چیزای دیگه اعتبار داره کدام یکی را پیشنهاد میکنید
چرا کسی در مورد کاردانی به کارشناسی اطلاع رسانی نمی کنند خیلی ها هستند که اصلا خبر ندارند این ماجرا ها رو حتی بچه های تهرانی
نکته بعدی در مورد بچه های که از هنرستان قراره به آموزشکده کوچ کنند درسته که می گن آموزشکده ها هم ورودی نداره اصلا بچه ها برای کنکور ثبت نام کردند یا نه؟
در ضمن به این سوال بنده هم کسی جواب درست و حسابی نداد" دوستان سازمان سنجش اطلاعیه برای رشته تکنولوژی و طراحی دوخت گروه آزمایشی هنر آزمون کاردانی به کارشناسی رو توی پیک سنجش داده اگه آزمون هنر قرار بگذار بشه پس بقیه گروه های آزمایشی هم برگزار میشه قصهی این قضیه چیه" چرا برای ما برگزار نمیشه

kind killer

عضو جدید
دوستان با تجربه نظر بدن اگه قرار باشه غیر انتفاعی,پیام نور،آزاد بریم کدوم از نظر مدرک و چیزای دیگه اعتبار داره کدام یکی را پیشنهاد میکنید
چرا کسی در مورد کاردانی به کارشناسی اطلاع رسانی نمی کنند خیلی ها هستند که اصلا خبر ندارند این ماجرا ها رو حتی بچه های تهرانی
نکته بعدی در مورد بچه های که از هنرستان قراره به آموزشکده کوچ کنند درسته که می گن آموزشکده ها هم ورودی نداره اصلا بچه ها برای کنکور ثبت نام کردند یا نه؟
در ضمن به این سوال بنده هم کسی جواب درست و حسابی نداد" دوستان سازمان سنجش اطلاعیه برای رشته تکنولوژی و طراحی دوخت گروه آزمایشی هنر آزمون کاردانی به کارشناسی رو توی پیک سنجش داده اگه آزمون هنر قرار بگذار بشه پس بقیه گروه های آزمایشی هم برگزار میشه قصهی این قضیه چیه" چرا برای ما برگزار نمیشه
اعتبار دانشگاه میتونه به رشته هم ارتباط داشته باشه ولی تا اونجایی که من میدونم آزاد خیلی از اونای دیگه سر تره !

farzan001

عضو جدید
میتونی بهم بگی از کجا اینقدر مطمئنی؟!
ببخشید من مطمئن نیستم فقط اسگول تشریف داشتیم که برای برگردوندن سهمیه پذیرش دانشجو ازاد همه رشته ها 1 ماه تموم جلو در مجلس بودیم.
واقعا اگه روزانه و شبانه می گیرن ما بچه های تهران خیلی اسگول بودیم نه؟
بیکار بودیم دم جلس جمع می شدیم.

farzan001

عضو جدید
به نظر من اول آزاده بعد غیر انتفاعی و علمی کاربردی در یک سطح هستن پیام نور هم که کلا تعطیله.
نظر من بود اگه مخالفین به من فحش ندین نظر خودتون رو بگید.

farzan001

عضو جدید
قرار بود کنکور کاردانی رو بردارن و بچه های فنی با ریاضی ها امتحان بدن که نماینده دانشجو ها داخل مجلس راجع به این قضیه هم صحبت کرده بود و فکر می کنم مشکلشون حل شده فعلا.
کنکورشون برگزار میشه.

راجع به این که دانشجو ها از این جریانات خبر ندارن باید بگم کم لطفی از خودشونه یه دانشجو باید همیشه تو اینترنت سرک بکشه و اوضاع مربوط به خودش رو بررسی کنه این موضوع رو اگه سرچ کنی کلی مطلب راجع به تحصن بجه ها میاد . و این که بچه های آزاد و علمی کاربردی اصلا با بچه های سراسری هماهنگ نیستن اصلا این موضوع واسشون اهمیت نداره من خودم با خیلی هاشون حرف زدم که می گن سراسری که جای ما نیست خودتون حقتون رو بگیرید. این جوری بچه های فنی پشت هم هستن.
راجع به سئوال مربوط به تکنولوژی طراحی و دوخت باید بگم اطلاعی ندارم. ولی آزمون ما هم برگزار میشه فقط به جای شبانه و روزانه غیر انتفاعی و پیام نور پذیرش داره.

archi&tini

عضو جدید
سلام دوستان....شنیدم تو اخبار اعلام کردن که این روش (حذف سهمیه آزاد ) 2 سال دیگه اجرا بشه تا ما کاردانی ها بتونیم کارشناسی رو هم بگیریم....امیدوارم این خبر صحت داشته باشه....

mahdy_shakerfar

عضو جدید
راجع به سئوال مربوط به تکنولوژی طراحی و دوخت باید بگم اطلاعی ندارم. ولی آزمون ما هم برگزار میشه فقط به جای شبانه و روزانه غیر انتفاعی و پیام نور پذیرش داره.[/QUOTE]

شما از کجا خبر دارید راهمنایی کنید تا بفهمم مال ما هم برگزار میشه یا نه

Ho$$ein

کاربر ممتاز
ببخشید من مطمئن نیستم فقط اسگول تشریف داشتیم که برای برگردوندن سهمیه پذیرش دانشجو ازاد همه رشته ها 1 ماه تموم جلو در مجلس بودیم.
واقعا اگه روزانه و شبانه می گیرن ما بچه های تهران خیلی اسگول بودیم نه؟
بیکار بودیم دم جلس جمع می شدیم.

نه منظورم اینه که تموم رشته هاهمین طورند که متوجه شدم تمام کاردانی به کارشناسی ها مالیده شده!:cry:

Ho$$ein

کاربر ممتاز
سلام دوستان....شنیدم تو اخبار اعلام کردن که این روش (حذف سهمیه آزاد ) 2 سال دیگه اجرا بشه تا ما کاردانی ها بتونیم کارشناسی رو هم بگیریم....امیدوارم این خبر صحت داشته باشه....

کی؟ کجا؟ کدوم شبکه؟ کی گفته؟!!!
حالا واقعی گفته یا پیشنهاد شده؟!!!!
:eek:

farzan001

عضو جدید
راجع به سئوال مربوط به تکنولوژی طراحی و دوخت باید بگم اطلاعی ندارم. ولی آزمون ما هم برگزار میشه فقط به جای شبانه و روزانه غیر انتفاعی و پیام نور پذیرش داره.

شما از کجا خبر دارید راهمنایی کنید تا بفهمم مال ما هم برگزار میشه یا نه[/QUOTE]
دیگه واقعا نمی دونم جه جوری حرف بزنم .دلیل و منطق بیارم؟
بابا ما دانشجو های فنی چرا انقد از همه جا بی خبریم؟
من مطمئن نیستم می تونی سرچ کنی و خودتون به این موضوع پی ببرید من واقعا خسته شدم از قانع کردن شما ها.

Ho$$ein

کاربر ممتاز

آزاد از همه بهتره ... علمی کاربردی اگه پودمانی نباشه...... :razz: هم خوبه ....بقیه دیگه .....

safa_re5000

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته ناگفته نمونه با مدرک کارشناسی ((البته تو رشته مکانیک خودرو)) ما کارشناس میشیم نه مهندس و تو نظام مهندسی حق امضا نداریم...

ولی با مدرک سیالات از دانشگاه آزاد میشیم مهندس و وسعت رشتمون هم بیشتر میشه..

پس با این اوصاف دانشگاه آزد میتونه بهتر باشه // با توجه به مزایایی که نسبت به دولتی داره...!!!

kind killer

عضو جدید
ما بچه های فنی اگه سر و گوشمون می جنبید , هیچ وقت به این فضاحت حقمون رو پایمال نمیکردن !
چرا نرفتن واحدهای اختصاصی کارشناسی پیوسته رو حذف نکردن ولی مال ناپیوسته ها رو دارن حذف میکنن ! گمونم به جاش واحد خونه داری و رسم زناشویی رو میخوان بزارن ( فاجعه در دانشگاه آزاد (طراحی جامدات) )
اگه خودت واسه خودت راهی رو باز نکنی و با وضع موجود اگه بخوای سرتو بندازی پایین , آسته بری آسته بیای آخر سر , سر از ناکجا آباد درمیاری ! (جمله آخر در مورد شخص خاصی تلقی نمیشود)

farzan001

عضو جدید
مشکل ما بچه هاي فني اينه که پشت هم نيستيم.
هميشه کارمو رو به ديگران وا گذار مي کنيم.
اينم مي شه جوابمون.
من که بيخيال سراسري شدم با اين وضع. تهران جنوب رو به همه ترجيح ميدم.

veronikaa

عضو جدید
اينم مي شه جوابمون.

سلام من به طور اتفاقی این تاپیکو خوندم/من دانشجوم دانشگاه شریعتی هستم و تا به حال توی هیچ کدوم از این تجمع ها شرکت نکردم برای ایننکه تهران این همه دانشکده فنی داره و این خبرو فقط سه تا دانشگاه اصلی فنی میدونن اگه خبر تو کل دانشکده های فنی و اموزشکده ها پخش بشه و کلا بچه سر کلاسا نرن شاید بشه ی کاری کرد کلاسای خود ما قبل عید هیچ کدوم تشکیل نشد اما وقتی خود بچه ها میبینن ک یک دست صدا نداره...........اقای محترم شما ی راه دیگم داری که بری کنکوره نظریارو بدی و اصلا برق ول کنی فلسفه و روانشناسی بخونی خیلی راحتم قبول میشی این کارو منم میخوام بکنم.

Calli

عضو جدید
سلام farzan001 جان. آقا خدا خیرت بده که پیگیری می کنی. من از شیرازم. اینجا هم خیلی ها دلشون پر هست! اما چند وقت پیش با بچه ها رفتیم پیش معاون رئیس آموزشکده و اون به ما گفت که اگه تا یکی دو هفته ی دیگه دفترچه ی کاردانی برای بچه های هنرستانی بیاد، کنکور کاردانی به کارشناسی ما هم فعلا برداشته نمیشه. نظر شما چیه؟ این حرف تا چه حد میتونه صحت داشته باشه؟

ما که سر از کار اینا در نمیاریم. من خودم آموزشکده شهید رجایی شیراز هستم. از یه طرف دارن میگن آموزشکده ها رو بر می داریم اما از یه طرف دارن برای آموزشکده ما یه ساختمون جدید اونم در شمال شهر می سازن! حتی عجیب تر اینکه خوب هم دارن کار می کنن و اینطور که معلومه بودجه کافی دارن! هر وقت هم که از محل احداث ساختمون جدید رد می شیم دارن کار می کنن!!!

ضمنا نظرت در رابطه با طومار نویسی چیه؟! اگه میتونه موثر باشه اینجا هم خیلیا دلشون پره و میشه یه کارایی کرد.

دیگه کم کم دارم پشیمون میشم از اینکه اومدم فنی! آخه این که عدالت نیست تا نیمه ی راه رو بیاییم و یه دفعه راه رو ببندن. ای کاش می شد مسئولین کمی هم به فنی اهمیت می داندند اما چه کنیم که ....

به امید موفقیت.....

morteza-gh

عضو جدید
سلام دوستان
برادر من امسال قصد شركت در كنكور كارداني به كارشناسي مكانيك رو داره.
ما قبل از عيد شنيده بوديم مشكل بچه هاي كارداني فني حل شده و قرار شده بجاي اموزش و پرورش وزارت علوم اونها رو براي مقطع كارشناسي جذب كنه و حتي اعلام شده بود وزير علوم دستور داده ظرفيتهاي جديد براي اين داوطلب ها تو دانشگاه هاي وابسته به وزارت علوم ايجاد بشه.حالا چي شده كه شما مي گيد كلا همه چي منتفيه من نمي دونم.:eek:

مشكل شما بچه هاي فني اينه كه حرفتون رو كسي نميشنوه.يعني صداتون به گوش جامعه نميرسه. اصولا تو كشور ما تا مساله اي بصورت گسترده تو جامعه منعكس نشه و فرياد زده نشه كسي از مسوولين به فكر حل مشكل نمي افته.الان مشكل اينه كه مسوولين فكر ميكنن اين مساله دغدغه عده زيادي نيست.چون از شهرستانها و بقيه دانشگاه ها صداي اعتراضي بلند نميشه.
ايده تجمع مقابل مجلس خوب بود ولي كافي نيست.اول بايد سعي كنيد همه بچه هاي فني رو از بلايي كه داره به سرشون مياد با خبر كنيد. همينجا خيلي از بچه هاي فني بودن كه مي گفتن از اين موضوع خبر نداشتن. مطمئنا خيلي از دانشجوهاي شهرستاني از اين ماجراها بي خبرن.باشگاه مهندسان محل خوبي براي رسوندن اين خبر به ساير دوستان نيست.براي اين كه اين خبر به گوش همه برسه و دغدغه بقيه دانشجوهاي فني بشه بايد اين مشكل رو تو رسانه هاي بزرگتر و فراگيرتري مثل روزنامه ها وتلويزيون منعكس كنيد.بايد رسانه ها رو مجبور كنيد به مشكل شما بپردازن. مثلا تو يه روز صد نفر به خبر 20:30 زنگ بزنن و بخوان 20:30 اين قضيه رو پيگيري كنه.مطمئن باشيد جواب ميده.
يا مثلا بريد از چندتا روزنامه بخواهيد مشكل شما رو فقط يكبار تو روزنامه شون بنويسند.اصلا هم كار سختي نيست.اگر طوري عمل كنيد كه رنگ و بوي سياسي نداشته باشه اكثر روزنامه ها حاضرن به شما كمك كنن.اينطوري تازه مشكل شما تو جامعه مطرح ميشه و صداي شما به گوش مسولين ميرسه.
هيچ وقت از حق خودتون نگذريد.اميدوارم موفق باشيد.

safa_re5000

عضو جدید
کاربر ممتاز
اينم مي شه جوابمون.

خوب بگو چیکار کنیم دیگه؟؟؟
من بیام اونجا خودمو بسوزونم فقط به خاطر تو؟؟؟
:surprised:

سلام farzan001 جان. آقا خدا خیرت بده که پیگیری می کنی. من از شیرازم. اینجا هم خیلی ها دلشون پر هست! اما چند وقت پیش با بچه ها رفتیم پیش معاون رئیس آموزشکده و اون به ما گفت که اگه تا یکی دو هفته ی دیگه دفترچه ی کاردانی برای بچه های هنرستانی بیاد، کنکور کاردانی به کارشناسی ما هم فعلا برداشته نمیشه. نظر شما چیه؟ این حرف تا چه حد میتونه صحت داشته باشه؟

ما که سر از کار اینا در نمیاریم. من خودم آموزشکده شهید رجایی شیراز هستم. از یه طرف دارن میگن آموزشکده ها رو بر می داریم اما از یه طرف دارن برای آموزشکده ما یه ساختمون جدید اونم در شمال شهر می سازن! حتی عجیب تر اینکه خوب هم دارن کار می کنن و اینطور که معلومه بودجه کافی دارن! هر وقت هم که از محل احداث ساختمون جدید رد می شیم دارن کار می کنن!!!

ضمنا نظرت در رابطه با طومار نویسی چیه؟! اگه میتونه موثر باشه اینجا هم خیلیا دلشون پره و میشه یه کارایی کرد.

دیگه کم کم دارم پشیمون میشم از اینکه اومدم فنی! آخه این که عدالت نیست تا نیمه ی راه رو بیاییم و یه دفعه راه رو ببندن. ای کاش می شد مسئولین کمی هم به فنی اهمیت می داندند اما چه کنیم که ....

به امید موفقیت.....

درود
گفتی شیراز یاد میدون ارم و دروازه قرآن افتادم :D// یادش بخیر 2 سال زندگی میکردیم اونجا// اون نوک کوه یه دانشگاه داره؟؟ اسمش پی بود؟؟؟:surprised:

بگزریم حرف معاونتون هم یه حورایی منطقی بود و البته آخرین تیر ترکشه شاید نظرشون عوض شه..!!

آره اتفاقا واسه ما هم دارن یه دانشگاه صفرکیلومتر میزنن.. فقط یک ماه برای طراحی سردر دانشگاه بین بچه های معماری مسابقه گذاشته بودن..!!! البته من مثل شما نمیدونم ساختش داره پیشرفت میکنه یا نه؟؟
:razz:

سلام دوستان
ما قبل از عيد شنيده بوديم مشكل بچه هاي كارداني فني حل شده و قرار شده بجاي اموزش و پرورش وزارت علوم اونها رو براي مقطع كارشناسي جذب كنه و حتي اعلام شده بود وزير علوم دستور داده ظرفيتهاي جديد براي اين داوطلب ها تو دانشگاه هاي وابسته به وزارت علوم ايجاد بشه.حالا چي شده كه شما مي گيد كلا همه چي منتفيه من نمي دونم.:eek:

مشكل شما بچه هاي فني اينه كه حرفتون رو كسي نميشنوه.يعني صداتون به گوش جامعه نميرسه. اصولا تو كشور ما تا مساله اي بصورت گسترده تو جامعه منعكس نشه و فرياد زده نشه كسي از مسوولين به فكر حل مشكل نمي افته.الان مشكل اينه كه مسوولين فكر ميكنن اين مساله دغدغه عده زيادي نيست.چون از شهرستانها و بقيه دانشگاه ها صداي اعتراضي بلند نميشه.
ايده تجمع مقابل مجلس خوب بود ولي كافي نيست.اول بايد سعي كنيد همه بچه هاي فني رو از بلايي كه داره به سرشون مياد با خبر كنيد. همينجا خيلي از بچه هاي فني بودن كه مي گفتن از اين موضوع خبر نداشتن. مطمئنا خيلي از دانشجوهاي شهرستاني از اين ماجراها بي خبرن.باشگاه مهندسان محل خوبي براي رسوندن اين خبر به ساير دوستان نيست.براي اين كه اين خبر به گوش همه برسه و دغدغه بقيه دانشجوهاي فني بشه بايد اين مشكل رو تو رسانه هاي بزرگتر و فراگيرتري مثل روزنامه ها وتلويزيون منعكس كنيد.بايد رسانه ها رو مجبور كنيد به مشكل شما بپردازن. مثلا تو يه روز صد نفر به خبر 20:30 زنگ بزنن و بخوان 20:30 اين قضيه رو پيگيري كنه.مطمئن باشيد جواب ميده.
يا مثلا بريد از چندتا روزنامه بخواهيد مشكل شما رو فقط يكبار تو روزنامه شون بنويسند.اصلا هم كار سختي نيست.اگر طوري عمل كنيد كه رنگ و بوي سياسي نداشته باشه اكثر روزنامه ها حاضرن به شما كمك كنن.اينطوري تازه مشكل شما تو جامعه مطرح ميشه و صداي شما به گوش مسولين ميرسه.

درود
کجا؟ هاشمی نژاد میخونه؟ ترم چندمه؟؟

کلا این مسئولین مملکتیمون همشون سر و ته یه کرباسن..//
اصلا مگه باید صدامونو بشنون؟؟ ظلم از این بزرگتر؟؟؟
انگار ما خریم که میخوان یواشکی کارشناسی رو حذف کنن..

با بقیه حرفاتون موافقم اساسی .. شاید این راه هایی که میگین نتیجه بده؟؟؟!
!:razz:

Ho$$ein

کاربر ممتاز

دقیقا ساختمون دانشکده ما... یعنی دانشکده فنی نیشابو هم دارن میسازن...
یعنی واقعا جای تعجب داره!!!
اگه قرار نیست سهمیه ای باشه پس می خواد چی بشه؟!!!!!!

Ho$$ein

کاربر ممتاز

عزیز من طومار هم نوشتن!!! نتیجه ای نداد.
1راه هست اونم اینه که همه دانشجویان فنی کل کشور هماهنگ باشن وگرنه با این کارا به هیچ جایی نخواهیم رسید... فقط بی خودی انرژی و وقت خودمون رو هدر میدیم.

Ho$$ein

کاربر ممتاز
سلام دوستان

مرسی دوست عزیز .موافقم شدید....
اما خب بچه های شهرستان خیلی اوضاع خبریشون خرابه!!!!
تو شهر ما که هنوز خیلی ها نمی دونن چی شده!!!!
با 20:30 خیلی موافقم...
بچه ها همه بیاین زنگ بزنیم.مطمئن باشین پیگیری میکنن.
سری قبل که 20:30 این موضوع رو پیگیری کرد.اونقدر ما بهشون زنگ زدیم تا پیگیری کردن...
همه با هم.....
من همین الان میرم زنگ بزنم....شما هم حتما زنگ بزنید....

ترمه جون

عضو جدید
بجه ها دران با شما ها چی کار میکنن مگه؟تعداد صفحات بالاس من نفهیدم.
اگه لازمه،یعنی کمکی کیشه منم میام.شکایت.اعتراض.تحصن.هرچی.

Calli

عضو جدید
جالبه! توی همین چند تا پست دو نفر از دوستان هم میگن که دارن ساختمون جدید میزنن براشون! ما که سر در نمیاریم.

با فرمایش جناب Morteza-gh کاملا موافقم. همینجا یه قراری چیزی بزارین برای مثلا یک هفته ی دیگه که همه بچه ها هم خبر دار بشن توی این مدت ، بعد توی تاریخ مقرر در طول دو سه روز یا کلا تا وقتی که خبر رو پخش کنند همه از شهرستان ها و تهران پشت سر هم به 20:30 زنگ بزنیم و درخواست کنیم این قضیه رو پیگیری کنند. فقط یه نکته : هرگز مسئله رو سیاسی نکنید. این به ضرر خودمون میشه.

حتی هماهنگ کنید با بچه های دانشگاهتون و همه رو در جریان بزارید. این خبر نیاز داره رسانه ای بشه. چون اینجوری هم اطلاع رسانی گسترده تری انجام میشه و هم پیگیری بهتری توسط مسئولین صورت می گیره.

بازم تاکید می کنم ، هرگز این مسئله رو سیاسی نکنید چون به ضررمون میشه.

خوب نظرتون چیه؟ موافقید؟

morteza-gh

عضو جدید
درود
کجا؟ هاشمی نژاد میخونه؟ ترم چندمه؟؟

کلا این مسئولین مملکتیمون همشون سر و ته یه کرباسن..//
اصلا مگه باید صدامونو بشنون؟؟ ظلم از این بزرگتر؟؟؟
انگار ما خریم که میخوان یواشکی کارشناسی رو حذف کنن..

با بقیه حرفاتون موافقم اساسی .. شاید این راه هایی که میگین نتیجه بده؟؟؟!!:razz:
ممنون دوست عزيز.برادر من امام خميني بهشهر ميخوند و اين ترم درسش تموم شده.
من گفتم شايد؟!! گفتم مطمئن باشيد جواب ميده.

مرسی دوست عزیز .موافقم شدید....
اما خب بچه های شهرستان خیلی اوضاع خبریشون خرابه!!!!
تو شهر ما که هنوز خیلی ها نمی دونن چی شده!!!!
با 20:30 خیلی موافقم...
بچه ها همه بیاین زنگ بزنیم.مطمئن باشین پیگیری میکنن.
سری قبل که 20:30 این موضوع رو پیگیری کرد.اونقدر ما بهشون زنگ زدیم تا پیگیری کردن...
همه با هم.....
من همین الان میرم زنگ بزنم....شما هم حتما زنگ بزنید....

من هم از شما ممنونم.

جالبه! توی همین چند تا پست دو نفر از دوستان هم میگن که دارن ساختمون جدید میزنن براشون! ما که سر در نمیاریم.

با فرمایش جناب Morteza-gh کاملا موافقم. همینجا یه قراری چیزی بزارین برای مثلا یک هفته ی دیگه که همه بچه ها هم خبر دار بشن توی این مدت ، بعد توی تاریخ مقرر در طول دو سه روز یا کلا تا وقتی که خبر رو پخش کنند همه از شهرستان ها و تهران پشت سر هم به 20:30 زنگ بزنیم و درخواست کنیم این قضیه رو پیگیری کنند. فقط یه نکته : هرگز مسئله رو سیاسی نکنید. این به ضرر خودمون میشه.

حتی هماهنگ کنید با بچه های دانشگاهتون و همه رو در جریان بزارید. این خبر نیاز داره رسانه ای بشه. چون اینجوری هم اطلاع رسانی گسترده تری انجام میشه و هم پیگیری بهتری توسط مسئولین صورت می گیره.

خوب نظرتون چیه؟ موافقید؟

از لطفت ممنونم.هر كاري كه از دستتون بر مياد انجام بديد تا بقيه دوستانتون رو با خودتون همراه كنيد.فقط يادتون باشه چندان وقت زيادي نداريد.موفق باشيد

Ho$$ein

کاربر ممتاز

خوب نظرتون چیه؟ موافقید؟

ما هستیم.

alizard

عضو جدید
مشكل دانشجويان فني و حرفه اي حل شد
امروز سه شنبه در جلسه ای که با حضور وزیر علوم، آموزش و پروش، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان سنجش برگزار شد به اتفاق آرا مقرر شد که در آینده نزدیک سازمان سنجش تاریخ ثبت نام و آزمون داوطلبان فنی حرفه ای برای ورود به آموزش عالی را اعلام کند.

رئیس سازمان سنجش از مشخص شدن تکلیف داوطلبان و دانشجویان فنی و حرفه ای آموزش و پرورش طی جلسه امروز سه شنبه وزرای آموزش و پرورش و علوم خبر داد و گفت: برای این افراد در دانشگاههای وزارت علوم ظرفیت در نظر گرفته شد.

محمد حسین سرورالدین در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تعیین تکلیف داوطلبان و دانشجویان آموزشکده های فنی و حرفه ای گفت: امروز سه شنبه در جلسه ای که با حضور وزیر علوم، آموزش و پروش، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان سنجش برگزار شد به اتفاق آرا مقرر شد که در آینده نزدیک سازمان سنجش تاریخ ثبت نام و آزمون داوطلبان فنی حرفه ای برای ورود به آموزش عالی را اعلام کند.

وی با بیان اینکه در این جلسه تصمیم گرفتیم برای این داوطلبان مطابق سال گذشته ظرفیت در نظر گرفته شود گفت: تنها تفاوت این دوره از پذیرش داوطلبان آموزشکده های فنی و حرفه ای در محل تحصیل آنها است. محل ادامه تحصیل آنها در آموزش عالی به جای آموزشکده های فنی و حرفه ای، دانشگاهها و مراکز آموزش عالی دولتی، پیام نور، غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد خواهد شد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: پیامی که وزرای علوم و آموزش و پرورش در این جلسه داشتند این بود که جای نگرانی برای این افراد وجود ندارد.

وی افزود: پیش از این تنها تعدادی از واحدهای دانشگاه آزاد و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی مجوز پذیرش این دانشجویان را داشتند اما اکنون به سایر واحدها نیز مجوز داده شد.

سرورالدین اضافه کرد: ضمن اینکه دانشگاه پیام نور و سایر دانشگاهها و مراکز آموزش عالی می توانند برای ورود فنی و حرفه ای ها ظرفیت ایجاد کنند.

وی اظهار داشت: همچنین دانشجویان کاردانی فنی و حرفه ای نیز برای ادامه تحصیل در کارشناسی می توانند در آزمون کاردانی به کارشناسی شرکت کنند و در دانشگاههای وزارت علوم پذیرش شوند.

به گزارش مهر، چندی پیش وزارت آموزش و پرورش ظرفیت پذیرش دانشجو در دوره های فنی و حرفه ای را صفر اعلام کرد که این موضوع اعتراض داوطلبان و دانشجویان فنی و حرفه ای را در بر داشت.

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=95499

بالا