خبر بسیار بسیار مهم برای دانشجویان پیام نور

reza08

کاربر فعال
سلام این خبر رو یکی از دوستان تو تالار it گذاشته بود
اینجا

سلام به همه مهندسن عزیز
نمی دونم در جریان هستید یا خیر ؟
دانشگاه پیام نور از سال گذشته رشته مهندسی فناوری اطلاعات را بصورت طرح تجمیع ارائه کرده است.
این طرح به این صورت است که دانشجو در 4 ترم اول دروس مشترک عمومی خود را با رشته های کامپیوتر و علوم کامپیوتر طی می کند و پس از آن طی 5 ترم بصورت اختصاصی دروس تخصصی رشته خود را می گذراند.
شاید این طرح در نگاه اول جالب بنظر بیاید اما ...
دانشگاه پیام نور این طرح را بدون شفاف سازی اجرا کرد واین مساله باعث شد که جزئیات طرح پس از 1 سال منتشر شود.
جزئیات طرح بدین شرح است:
*دانشجو می بایست قبل از شروع ترم پنجم تعداد 7 واحد عملی و تئوری خارج از دانشگاه بگذراند و مدرک معتبر به دانشگاه ارائه دهد. (دروس مربوط ICDL 4 واحد، مهارتهای فنی و حرفه ای 2 واحد و آموزش دفاع غیرنظامی 1 واحد است)
* دانشجو می بایست در طول تحصیل 166 واحد درسی را بجز موارد خارج از دانشگاه پاس کند. یعنی برای فارغالتحصیل شدن بایستی 173 واحد گذراند !

حال این سوال را دارم کجای این کشور رشته مهندسی بالای 140 واحد درس دارد ؟
از طرفی گذراندن 173 واحد معادل گذراندن دوره کارشناسی ارشد در سایر رشته ها است !

خواهشاً شما قضاوت کنید !!
هرکی در این مورد اطلاعی داره لطفا بگه جریان چیه

آخرین ویرایش:

majidjavdani

عضو جدید
---

---

دوست عزيز من رشته مهندسي مديريت پروژه ميخونم و اتفاقا چند وقت پيش همين شايعه بين دانشجوهامون زياد شد در حد تيم ملي منم كه نماينده بچه ها هستم ديگه دست به كار شدم رفتم دنبالش از اين و اون و فلان مسئول تا بالاخره رفتيم پيش مدير گروهمون و اونجا بود كه تازه جا افتاديم اين افراد نابخرد كه شايعه درست كرده بودند برداشته بودند دروس اختياري رو هم با دروس چارت رشته جمع زده بودند!!!!:surprised::biggrin: واسه همين شده بود مال ما 176 واحد در صورتي كه ما فقط حدود 140 واحد داريم و مدير گروهمون هم تاييد كرد.;)

mrezvani

عضو جدید
دوست عزيز من رشته مهندسي مديريت پروژه ميخونم و اتفاقا چند وقت پيش همين شايعه بين دانشجوهامون زياد شد در حد تيم ملي منم كه نماينده بچه ها هستم ديگه دست به كار شدم رفتم دنبالش از اين و اون و فلان مسئول تا بالاخره رفتيم پيش مدير گروهمون و اونجا بود كه تازه جا افتاديم اين افراد نابخرد كه شايعه درست كرده بودند برداشته بودند دروس اختياري رو هم با دروس چارت رشته جمع زده بودند!!!!:surprised::biggrin: واسه همين شده بود مال ما 176 واحد در صورتي كه ما فقط حدود 140 واحد داريم و مدير گروهمون هم تاييد كرد.;)

دوست عزیز لطفاً سری به سایت پیام نور بزنید و لیست دروس رشته فناوری را دانلود کنید سپس کلیه دروس راجمع بزنید و دروس اختصاصی را کسر کنید ! حالا دیدید واقعاً 170 واحد هست ؟ با دروس اختصاصی حدود 180-190 واحد ! این مربوط به رشته ماست که هم دانشگاه هم مسئول رشته و هم مسئول آموزش هم تائید کردند. البته اخیراً اعلام شده که یک سری از دروس پیش نیاز و دروس ارزشی حذف شده اند و حدود 150 واحد باید پاس کرد. باز هم میگوییم این وضعیت فقط مربوط به رشته فناوری اطلاعات هست.

ahoura mazda

عضو جدید
سلام به همه مهندسان عزیز پیام نور
خدمتتون باید عرض کنم من هم دانشجوی ترم سه it هستم ونگرانی های شما رو داشتم اما مسئولین دانشگاه ما اعلام کردن که تمام دروس مهارتی و ارزشی حذف شده اما هنوز تو سایت پیام نور تصحیح انجام نگرفته پس خیلی نگران نباشید ودروس مهارتی و ارزشی رو پاس نکنید...

ghazal_IT_eng

عضو جدید
من تازه لیست دروس رو از سایت دانلود کردم و جمع زدم 144 واحد شد
این مدارک ارزشی رو هم مدیر گروه ما گفت لازم نیست همشون حذف شدن;)

#soreNa#

کاربر فعال
سوال تخصصی

سوال تخصصی

بچه ها سلام یه سوال تخصصی.. پیام نور تهران غرب بهتره یا پیام نور شهر ری؟؟
من میخوام واسه ارشد مدیریت بازرگانی اقدام کنم بیزحمت از این حیث سوالو پاسخ بدین ممنون مخلص همتون