خالکوبی!!!!

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این خالکوبی ها معنیش چی میتونه باشه ؟ از فیلمهای کارتونی شروع شد و به واقعیت رسید.
حتی مسی هم خالکوبی کرده. که چی ؟
بازم گلی به جمال رونالدو که دنبال این کارا نمیره.
من این خالکوبی هارو که میبینم چندشم میشه. نمیدونم نظر شما چیه؟

ali199_1991

کاربر بیش فعال
والا از قدیم یکم بود ولی خب تازگی ها مد شده مثل خیلی چیزای دیگه...

حالا چرا چندش؟ به نظر من بد نیست ولی دیگه بعضی هاشون خوب نیست،طرف کل دست اش رو نقاشی کشیده...

• Like
واکنش ها: ayja

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من همیشه دوس دارم ی تاج روی مچ دست چپ ام تاتو کنم :d البته فقط یکی و در حد معقول فعلا که نشده شاید در آینده !

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هیچکس امپراتور زندگی خودش نیست. خصوصا در این کشور.

کشور که رو هواست قبول دارم اینو اما من مثه شما فکر نمیکنم هرچند نظر شما هم محترمه بهرحال بخشی ازین قضیه خالکوبی مثه لباس پوشیدن نظر شخصی افراد هست

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کشور که رو هواست قبول دارم اینو اما من مثه شما فکر نمیکنم هرچند نظر شما هم محترمه بهرحال بخشی ازین قضیه خالکوبی مثه لباس پوشیدن نظر شخصی افراد هست
بله کاملا درسته. به هر حال 21 قرن از زندگی انسان روی زمین میگذره و مشاهده اوضاع و احوال انسانها نشون میده که هنوز قرنهای زیادی برای متحول شدن انسان لازمه. با نگاهی اجمالی به رفتار های زمینیان در اقصی نقاط سیاره به این نتیجه میرسیم که اینا هنوزم متوجه نشده اند که نقش واقعی شون تو این سیاره ارزشمند چیه ؟
نبرد های بی ارزش, فقر, کشت و کشتار, فساد, بلاتکلیفی برجسته ترین نماد های کنونی مردم دنیاست. خالکوبی و این جور چیزام روش.

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله کاملا درسته. به هر حال 21 قرن از زندگی انسان روی زمین میگذره و مشاهده اوضاع و احوال انسانها نشون میده که هنوز قرنهای زیادی برای متحول شدن انسان لازمه. با نگاهی اجمالی به رفتار های زمینیان در اقصی نقاط سیاره به این نتیجه میرسیم که اینا هنوزم متوجه نشده اند که نقش واقعی شون تو این سیاره ارزشمند چیه ؟
نبرد های بی ارزش, فقر, کشت و کشتار, فساد, بلاتکلیفی برجسته ترین نماد های کنونی مردم دنیاست. خالکوبی و این جور چیزام روش.

مشکل اینه که از کودکی تو ذهن امثال شما و من فرو کردن که انسان اشرف مخلوقات هست در صورتی که اصلا اینطور نیست اگر چندین تمدن دیگه در کیهان وجود داشته باشه قطعا تمدن زمینی اخرین و ناقص ترین و ابتدایی ترین تمدن در جهان هستی هست خب از انسان چه چیزی بیشتر ازین انتظار میره چه من چه شما کلا تمدن انسانی جا برای تکامل زیاد داره و هنوز به نیمه رسیدیم

البته من در اینجا از لحاظ علمی نظرمو گفتم نه از لحاظ دینی

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام
یه چیزی که امروزه مد شده و ورد زبون همه شده
اینه که هرکی آزاده هر طوری لباس بپوشه
هر طوری دلش می خواد زندگی کنه
بله هر کی توی همه امورات شخصی خودش آزاده هر کاری رو انجام بده
ولی تاثیرش بر جامعه دیگه حق بقیه هم هست
چیزی که من دارم برداشت می کنم از عموم انسانهای در حال حاضر
یه موج عظیم از انسانها دارن به سمت و سویی میرن که هر چه تا حالا مذاهب و رسومات و سنت ها دست و پاشون رو بسته بود الان دارن از اون ور بوم می افتن
یکیش جامعه خودمونه
نسل دهه پنجا برای نفس کشیدن هم خجالت می کشیدن چهارچوب و قوانین زندگیشون اجازه نداد یاد بگیرن خود واقعی شون باشن در نتیجه ریاکاری ها زیاد شد
نیمه اول نسل دهه شصت برای آب خوردن خجالت می کشیدن اینها یه خورده از دهه پنجاهی ها بهتر شده بودن نیمه دوم شصتی ها از وضعیت پیش اومده خسته شده بودن مخصوصا از اینکه آدم نمی تونست خودش باشه بنابراین شروع کردن به اینکه خودشون باشن نه دیگری
نسل دهه هفتتاد چهار چوب ها رو شکستن و خیلی خواستن خودشون باشن
نسل دهه هشتاد اصلا نمی دونن چهار چوب چیه
نسل دهه نود قراره طوفان به پا کنن
چیزی که می خوام بگم
بشر یا از این ور بوم میفته یا از اون ور بوم
ولی چیزی که برداشت میشه البته نظر شخصی من
یه موج لگام گسیختیگی از بشر در حال جریانه و پشت این جریان هم فقط تجارت برای همونهایی است که این موج رو به راه انداختن
اینکه بشر بخواد سالم و درست زندگی کنه هیچ ارتباطی با اشرف مخلوقات بودنش نداره
و علم باید به کمک بشر بیاد و بهترین راه و روش زندگی رو جلوی پای بشر قرار بده
و انسان عصر حاضر بخاطر تعصبی که نسبت به محدوده دینی و نژادی و ... داره نمی تونه به اون علم برسه در واقع مطالعات گسترده ای رو می طلبه که هیچ تعصبی در اون نباشه

آخرین ویرایش:

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام
یه موج عظیم از انسانها دارن به سمت و سویی میرن که هر چه تا حالا مذاهب و رسومات و سنت ها دست و پاشون رو بسته بود الان دارن از اون ور بوم می افتن
یکیش جامعه خودمونه
نسل دهه پنجا برای نفس کشیدن هم خجالت می کشیدن چهارچوب و قوانین زندگیشون اجازه نداد یاد بگیرن خود واقعی شون باشن در نتیجه ریاکاری ها زیاد شد
نیمه اول نسل دهه شصت برای آب خوردن خجالت می کشیدن اینها یه خورده از دهه پنجاهی ها بهتر شده بودن نیمه دوم شصتی ها از وضعیت پیش اومده خسته شده بودن مخصوصا از اینکه آدم نمی تونست خودش باشه بنابراین شروع کردن به اینکه خودشون باشن نه دیگری
چیزی که می خوام بگم
یه موج لگام گسیختیگی از بشر در حال جریانه و پشت این جریان هم فقط تجارت برای همونهایی است که این موج رو به راه انداختن
و انسان عصر حاضر بخاطر تعصبی که نسبت به محدوده دینی و نژادی و ... داره نمی تونه به اون علم برسه در واقع مطالعات گسترده ای رو می طلبه که هیچ تعصبی در اون نباشه
کاملا درست میگید. ولی فقط در مورد مردم ایران! نه "بشر"... اونقدر اونقدر مردم خیلی از کشورهای جهان زیبا کنار هم زندگی میکنن که برای ما ایرانی ها قابل درک نیست. اصلا توی تصورات ما هم نمیگنجه مردم میتونن اینقدر با ارامش با همه تفاوت های اخلاقی و فرهنگی و اعتقادی کنار همزیبا زندگی کنن.
متاسفانه فرهنگ ایران سالهاست مورد تجاوز قرار گرفته. دیگه چیزی ازش نمونده. یه ایرانی با نگاه به گذشته فقط افسوس میتونه بخوره!
ولی میدونید دلیل اصلی این مسئله چیه؟ یکی از دلایل اصلیش فقره و از اون مهمتر حکومت دینی ست که نیازی به بحث در مورد دومی نیست! اولی که باعث از بین رفتن فرهنگ هم میشه. باعث ایجاد عقده هم میشه.
وقتی مردم کار نداشته باشن. جوون مردم از صبح تا شب مجبوره تا خیابونا رو بالا پایین کنه بقیه رو دید بزنه و خودش رو نشون بقیه بده ..
وقتی اوضاع نابسامان باشه. پدر مادر ما مجبورن 6تا شغل داشته باشن ویا حتی بعد از بازنشستگی هم برن سر کار تا بتونن خرج زن و بچه رو بدن .. پس اونم باعث میشه فرصت شغلی کم و کمتر بشه برای جوونا ...
وقتی مردم فقیر باشن. خشونت بالا میره .. .تجاوز بالا میره .. عقده بالا میره و مثلا توی دنیای مجازی خودش رو خالی میکنه ...
وقتی کار نباشه. همه میرن دانشگاه ... اینجوری دانشگاه که باید یه فضای اکادمیک باشه میشه منبع درامد برای بعضیا و محل دختربازی برای بعضی دیگه و حوزه علمیه برای اون یکی دسته. 4 نفر هم یه چیزی میفهمن همه اپلای میکنن میرن! حکومت هم که بدش نمیاد چون متعهد نیاز نیست نه متخصص.
وقتی مردم فقیر باشن. ذهنشون پر از دقدقه های مختلف میشه و اونجوری حکومت به راحتی میتونه به مردم فشار بیاره و محدودیت ایجاد کنه. طوری که مردم اصلا حوصله اعتراض نداشته باشن چون نگران نون شبشونن!
وقتی مردم فقیر باشن.. پس فقط به فکر جیب خودشون هستن. من همیشه بحثی با خانواده ام داشتم و اون اینکه "همه ما دزدیم"! ولی نمیخوایم قبول کنیم! فقط اونی که شونصد هزار میلیارد میدزده دزد نیست! بلکه اون سبزی فروشی که لابه لای سبزی هاش گل به مردم میفروشه هم دزده. اون تاکسی ای که بقیه کرایه رو نمیده هم دزده. اون کارمندی که میره فقط کارت ساعت بزنه و بعدش فقط تلگرام و اینستاگرامش ور چک میکنه در طول روز هم دزده. اون کارمندی که به اسم نماز مردم رو علاف خودش میکنه هم دزده. اون مغازه داری که به تیپ طرف نگاه میکنه و قیمت رو میده هم دزده.. اون استاد دانشگاهی که همه کاراش رو روی سر دانشجوهاش میریزه هم دزده .. همه ما به نحوی دزدیم! پس نمیشه گله کرد از مسئولین که اونا دزدی میکنن و راست راست به ما نگاه میکنن. شک ندارم خیلی از همین افرادی که اعتراض میکنن اگر جای اون مسئول بودن بدتر از اون دزدی میکردن و در میرفتن! متاسفانه فقر باعث شده فقط به خودمون فکر کنیم نه به بقیه! کسی دنبال این نیست که اینده ایران درخشان باشه. این قضیه برای کسی اهمیتی نداره متاسفانه. برای یک نفر این قضیه اهمیت داشت که نور به قبرش بباره!
یک سری از افراد پولدار هم همینطور! اونا دچار فقر فکری میشن.
همونطور که مشخصه منظور حرفام هم حکومت و هم مردم هست که عین هم هستن! وقتی 40سال مورد تجاوز فکری قرار بگیریم و به عقب بریم ... 400سال هم کمه برای ساختن و بازگشت تنها به نقطه اغازین! بماند این همه سالی که از جهان عقب میمونیم! خدا رحم کنه به هم ما. به چیزی شبیه معجزه نیاز داریم.

پ.ن: حرفام اصلا ربطی به خالکوبی نداشت :w20:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
یکیش جامعه خودمونه
چیزی که می خوام بگم
تعصب به محدوده دینی و نژادی رو خوب اومدی.

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام
در تاپیک دیگری که با مضمونی نزدیک به این تاپیک بود هم تا حدودی عرض کردم که این بیشتر به تفاوت دیدگاه افراد بر میگرده و در نسل های بعدی میتونه عرف جامعه باشه که حتی بی تاتو بودن یا همان بدون کبودی زدن و نداشتن خالکوبی خودمون عار باشه !
نمیدونم شاید حکایت مثنوی حضرت مولانا " کبودی زدن قزوینی بر شانه گاه " رو شنیدین که از رسم و عرف خالکوبی کردن در شهر قزوین میگه
این حکایت بشنو از صاحب بیان /در طریق و عادت قزوینیان
بر تن و دست و کتفها بی‌گزند / از سر سوزن کبودیها زنند
سوی دلاکی بشد قزوینیی / که کبودم زن بکن شیرینیی
گفت چه صورت زنم ای پهلوان / گفت بر زن صورت شیر ژیان
طالعم شیرست نقش شیر زن / جهد کن رنگ کبودی سیر زن ....
حالا زیاد از بحث دور نشیم منظورم این هست که همین داستان هم به خوبی نشان میده که در آن ایام هم حداقل در شهر قزوین خالکوبی کردن عرف منطقه و تحمل درد نشان از مردانگی و پهلوانی بوده ( البته حکایت تمثیل هست برای بیان مفهوم اصلی مد نظر مولانا )

در کل شاید من نوعی یا دیگری تاتو کردن رو براساس سلیقه و یا تجربه های زندگی و محیط اطراف نپسندم ولی شخص دیگری علاقه داشته باشه یا در جایی یا دوره ای رسم عمومی باشه که این تفاوت سلیقه ارتباطی با پیش فرض ها و قضاوت های معمول از سطح تحصیلات یا شخصیت و درک و ... همخوانی نداشته باشه ؛
نمونه عرض کنم یکی از دانشمندان ناسا ( که نیازی به صحبت در مورد اعتبار علمی این سازمان نیست ) دانشمند آزمایشگاه پیشرانه جت که مدیریت پرواز مریخ نورد یا عضو پروژه کاوشگر کاسینی که البته ایرانی تبار هم هست یعنی مهندس بابک فردوسی که شاید این فرد در ایران با این پیش فرض ها مورد قضاوت قرار میگرفت و از توانایی هاش استفاده نمیشد که هیچ طرد هم میشد ! ولی در آنجا با قبول تفاوت سلیقه فردی, مدیریت بعضی از پر هزینه ترین پروژه های کشورشون و بلکه جهان رو به این دانشمند سپردن .

تصویر دانشمند ایرانی ناسا :
https://fa.wikipedia.org/wiki/بابک_فردوسی

http://www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=264299&d=1547867676

http://www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=264300&d=1547867688

پست با مضمون مشابه #38

پیوست ها

• BobakFerdowsi-photokade-com-2.jpg
    BobakFerdowsi-photokade-com-2.jpg
    49.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • BobakFerdowsi-photokade-com-6.jpg
    0 بایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

persian_sphinx

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
در تاپیک دیگری که با مضمونی نزدیک به این تاپیک بود هم تا حدودی عرض کردم که این بیشتر به تفاوت دیدگاه افراد بر میگرده و در نسل های بعدی میتونه عرف جامعه باشه که حتی بی تاتو بودن یا همان بدون کبودی زدن و نداشتن خالکوبی خودمون عار باشه !
نمیدونم شاید حکایت مثنوی حضرت مولانا " کبودی زدن قزوینی بر شانه گاه " رو شنیدین که از رسم و عرف خالکوبی کردن در شهر قزوین میگه
این حکایت بشنو از صاحب بیان /در طریق و عادت قزوینیان
بر تن و دست و کتفها بی‌گزند / از سر سوزن کبودیها زنند
سوی دلاکی بشد قزوینیی / که کبودم زن بکن شیرینیی
گفت چه صورت زنم ای پهلوان / گفت بر زن صورت شیر ژیان
طالعم شیرست نقش شیر زن / جهد کن رنگ کبودی سیر زن ....
حالا زیاد از بحث دور نشیم منظورم این هست که همین داستان هم به خوبی نشان میده که در آن ایام هم حداقل در شهر قزوین خالکوبی کردن عرف منطقه و تحمل درد نشان از مردانگی و پهلوانی بوده ( البته حکایت تمثیل هست برای بیان مفهوم اصلی مد نظر مولانا )

در کل شاید من نوعی یا دیگری تاتو کردن رو براساس سلیقه و یا تجربه های زندگی و محیط اطراف نپسندم ولی شخص دیگری علاقه داشته باشه یا در جایی یا دوره ای رسم عمومی باشه که این تفاوت سلیقه ارتباطی با پیش فرض ها و قضاوت های معمول از سطح تحصیلات یا شخصیت و درک و ... همخوانی نداشته باشه ؛
نمونه عرض کنم یکی از دانشمندان ناسا ( که نیازی به صحبت در مورد اعتبار علمی این سازمان نیست ) دانشمند آزمایشگاه پیشرانه جت که مدیریت پرواز مریخ نورد یا عضو پروژه کاوشگر کاسینی که البته ایرانی تبار هم هست یعنی مهندس بابک فردوسی که شاید این فرد در ایران با این پیش فرض ها مورد قضاوت قرار میگرفت و از توانایی هاش استفاده نمیشد که هیچ طرد هم میشد ! ولی در آنجا با قبول تفاوت سلیقه فردی, مدیریت بعضی از پر هزینه ترین پروژه های کشورشون و بلکه جهان رو به این دانشمند سپردن .

تصویر دانشمند ایرانی ناسا :
https://fa.wikipedia.org/wiki/بابک_فردوسی

پست با مضمون مشابه #38
سلام صحبت شما در مورد احترام و قبول سلیقه های فردی و مبنا قرار دادن تخصص افراد متین و من هم موافق هستم ولی همانطور که خودتون میدونین در معماری هم طراحی موفق هست که با بستر و محیط هماهنگ باشه و در جامعه ای تقریبا سنت گرا مثل ایران چنین تابو شکنی هایی چندان راحت قبول نمیشه و خواه ناخواه با پیش فرض های قبلی قضاوت میشه شاید ابتدا باید روی فرهنگ پذیرش دیگران پرداخته بشه

بالا