حل مشکلات علمی و درخواست اطلاعات دانشجویان رشته ی مواد و متالورژی

javad-68

عضو جدید
سلام
کسی اطلاعاتی راجع به آلیاژهای side band داره تا در اختیار من بذاره؟
اطلاعاتی راجع به خصوصیات رفتاری این آلیاژها طی رسوب سختی میخوام
با تشکر
سلام
من اطلاعات زیادی ندارم فکر کنم آلیاژپایه مس با نیکل وکبالت باشه

shirazii

عضو جدید
سلام
کسی میدونه fsp چیه و چه ارتباطی با fsw داره؟ من مضوع پروژم fsw هست ولی اطلاعاتم کمه ممنوم میشم کمکم کنین .

Morteza_mortezai

عضو جدید
سلام
کسی میدونه fsp چیه و چه ارتباطی با fsw داره؟ من مضوع پروژم fsw هست ولی اطلاعاتم کمه ممنوم میشم کمکم کنین .

fsw که مشخصه جوشکاری اغتشاشی اصطکاکی هستش و تو اینترنت هم بزنید کلی مطلب راجع بهش میاره الانم تو ایرانه خیلی رو بورسه چون خوب میشه مقاله داد ، FSP : Friction stir Processing هست که با یک ابزار که حرکت دورانی داره روی سطح قطعه حرکت میکنه و با ایجاد اغتشاش و اصطکاک همزمان باعث ریز شدن دانه ها و افزایش خواص مکانیکی میشه
این مقاله رو دانلود کنید بدردتون میخوره

Morteza_mortezai

عضو جدید
سلام خدمت دوستان
من ی تحلیل از آلومینیوم تو دفرم میگیرم حالا میخوام سختی رو پیش بینی کنم نرم افزار خودش تابعی برای سختی نداره
از دوستان کسی میدونه تابع سختی رو از کجا پیدا کنم ؟

aerdcv

عضو جدید
با سلام

کسی اطلاع داره کجا میتونم آنالیز STA بگیرم که ترجیحا زود هم جواب بدن؟ ( در تهران یا کرج)

ممنونم

shirazii

عضو جدید
fsw که مشخصه جوشکاری اغتشاشی اصطکاکی هستش و تو اینترنت هم بزنید کلی مطلب راجع بهش میاره الانم تو ایرانه خیلی رو بورسه چون خوب میشه مقاله داد ، FSP : Friction stir Processing هست که با یک ابزار که حرکت دورانی داره روی سطح قطعه حرکت میکنه و با ایجاد اغتشاش و اصطکاک همزمان باعث ریز شدن دانه ها و افزایش خواص مکانیکی میشه
این مقاله رو دانلود کنید بدردتون میخوره
ممنون از مقاله ای که گذاشتی................. تو اینترنت راجع به fswهست اما سوالام زیاده از توی همون مباحث ........کسی هست که fsw رو بلد باشه من سوالامو بپرسم ازش؟:que:هم اکنون نیازمند یاری شمایییییییییم

Morteza_mortezai

عضو جدید
ممنون از مقاله ای که گذاشتی................. تو اینترنت راجع به fswهست اما سوالام زیاده از توی همون مباحث ........کسی هست که fsw رو بلد باشه من سوالامو بپرسم ازش؟:que:هم اکنون نیازمند یاری شمایییییییییم

بپرسین من ی مقدار کا کردم

fozoli123

عضو جدید
با سلام به دوستای خوبم...
واسه بازرسی سایشی قطعات و تجهیزات موجود در خط تولید کارخانه فولاد قالب و استاندارد خاصی وجود داره؟
ممنون میشم راهنمایی کنید منو...

tripsteel

عضو جدید
با سلام من دانشجوی ترم 4 دانشگاه شهید باهنر کرمان در مقطع کارشناسی ارشد گرایش خوردگی هستم و تجربه خوبی در امر ترجمه متون تخصصی مهندسی مواد دارم از دوستان اگر کسی سفارش کار ترجمه داشت با قیمت مناسب در خدمتشون هستم.
به امید موفقیت برای تمام مهندسین مواد
:smile::)

aerdcv

عضو جدید
سلام. کسی از دوستان میدونه فرق رابطه شرر و رابطه شرر اصلاح شده چیه؟ ممنون

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به دوستان گلم.
آقا من در مورد روشهای کاهش خوردگی در تجهیزات داخل دریا میخام پروپوزال بدم، کسی تو این مورد کار کرده منه راهنمایی کنه؟؟ میخام در مورد روشهای نوینش پیشنهاد بدم

hoseib

عضو جدید
سلام.کسی میتونه لطفا در مورد شیشه های ژرماناتی میتونه به من مطلب بده؟؟؟؟ سمینار دارم

SHELLBY

کاربر بیش فعال
سلام سوالی داشتم
هر چه دانه بندی ریز تر بشه، چه اثری روی داکتیلیه میذاره؟ سطح زیر نموادر تنش کرنش زیاد میشه آیا؟

neda1362

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام سوالی داشتم
هر چه دانه بندی ریز تر بشه، چه اثری روی داکتیلیه میذاره؟ سطح زیر نموادر تنش کرنش زیاد میشه آیا؟
ریز دانه کردن تنها روشی هست که هم باعث افزایش داکتیلیته و هم افزایش استحکام میشه یا میشه گفت بدون اینکه تاثیری بر داکتیلیته داشته باشه استحکام رو افزایش میده.

ali.metal.eng

عضو جدید
مهندس ولی به نظر من خیلی روش وجود داره تا چقرمگی رو ضمن حفظ استحکام، بالا برد.

Morteza_mortezai

عضو جدید
ریز دانه کردن تنها روشی هست که هم باعث افزایش داکتیلیته و هم افزایش استحکام میشه یا میشه گفت بدون اینکه تاثیری بر داکتیلیته داشته باشه استحکام رو افزایش میده.

من روش های SPD کار میکنم و هدف اصلی این روشها ریز کردن دانه هاست ولی عملا نه دانه ها ریز شدن (البته طبق مشاهدات میکروسکوپ نوری ) و نه چقرمگی زیاد شد

javad-68

عضو جدید
من روش های SPD کار میکنم و هدف اصلی این روشها ریز کردن دانه هاست ولی عملا نه دانه ها ریز شدن (البته طبق مشاهدات میکروسکوپ نوری ) و نه چقرمگی زیاد شد

خب مهندس باید دانه ریز بشه تا چقرمگی افزایش پیدا کنه شما که هنوز نتونسی دانه ریز کنی!!!!!!!!!!!

Morteza_mortezai

عضو جدید
خب مهندس باید دانه ریز بشه تا چقرمگی افزایش پیدا کنه شما که هنوز نتونسی دانه ریز کنی!!!!!!!!!!!

منظورم این بود که با میکروسکوپ نوری نشد وگرنه شاید subgrain ها ریز شده باشن که همینطور هم هست البته طبق تحقیقاتی که انجام شده

Morteza_mortezai

عضو جدید
سلام خدمت دوستان عزیز
کسی در مورد نحوه ساخت این نوع ابزار FSW که مارپیچ هست اطلاع داره
محبت کنی ممنون میشم
images.jpg

fered_sch

عضو جدید
سلام خدمت دوستان عزیز
کسی در مورد نحوه ساخت این نوع ابزار FSW که مارپیچ هست اطلاع داره
محبت کنی ممنون میشم
مشاهده پیوست 206634
سلام آقا مرتضی.
خوبی؟
برای ساخت این نوع ابزار، بایستی نقشه پین را با نرم افزار کشید، بعدش نمونه خام را فراهم کنی و نمونه و نقشه را بدی به تراشکار. تراشکار مطابق نقشه، پین را می تراشه. بعدش هم اگه نیاز به عملیات حرارتی باشه، میدی عملیات.
با اراادت

arashabl

عضو جدید
دوستان لطفا یک کمک در مورد کاربرد سیلیکون نایتراید در پزشکی به من کنید . مقاله ای یا پاور پوینتی ........
مرسیییییییییییی

Morteza_mortezai

عضو جدید
سلام آقا مرتضی.
خوبی؟
برای ساخت این نوع ابزار، بایستی نقشه پین را با نرم افزار کشید، بعدش نمونه خام را فراهم کنی و نمونه و نقشه را بدی به تراشکار. تراشکار مطابق نقشه، پین را می تراشه. بعدش هم اگه نیاز به عملیات حرارتی باشه، میدی عملیات.
با اراادت
سلام
مرسی شما خوبی ؟
ابعادش خ کوچکه ها با تراش معمولی نمیشه زد ارتفاع پین حدودا 4 میله ، رزوه هم داره و ی شیار مارپیچ
فکر نمیکنم با روشها معمولی بشه زد
به هر حال ممنون از توجهت

fered_sch

عضو جدید
سلام
مرسی شما خوبی ؟
ابعادش خ کوچکه ها با تراش معمولی نمیشه زد ارتفاع پین حدودا 4 میله ، رزوه هم داره و ی شیار مارپیچ
فکر نمیکنم با روشها معمولی بشه زد
به هر حال ممنون از توجهت
قربانت.
آقا مرتضی حتی اگه قطعه هم خیلی ضریف باشه، آخرش با اسپارک درستش میکنن، اما این لازمه که نقشه مدل تهیه شده باشه. یکی از بچه های ما داره پین میسازه، دیدمش ازش میپرسم کجا برده و چیکارا کرده!
با اراادت

susanssy

عضو جدید
help me plz

help me plz

سلام .بچه ها کسی استانداردهای تست کشش و خستگی رو داره؟؟

بالا