حل تشریحی سوالات دکترای معماری آزاد سال 1390

وضعیت
موضوع بسته شده است.

aloosha

عضو جدید
شناخت و تحلیل معماری معاصر(ایران و جهان)
سوال1) تفاوت های مدرنیزم و پست مدرنیزم در معماری معاصر جهان( در تفکر ، فلسفه و مصادیق) را بیان نمایید و تاثیر این دو مکتب در معماری معاصر ایران را چگونه ارزیابی می نمایید؟

arcdoc

اخراجی موقت
شناخت و تحلیل معماری معاصر(ایران و جهان)
سوال1) تفاوت های مدرنیزم و پست مدرنیزم در معماری معاصر جهان( در تفکر ، فلسفه و مصادیق) را بیان نمایید و تاثیر این دو مکتب در معماری معاصر ایران را چگونه ارزیابی می نمایید؟
عجب سوال راحتی واقعا توی دکتری همچین سوالاتی میدن؟؟؟؟؟

arcdoc

اخراجی موقت
خیلی کوتاه میگم...
خوب سبک مدرن به تاریخ و فرهنگ اهمیت نمیده و نظریه مدرن میگه که یک بنا رو میشه در هر کشوری ساخت که بعد ها سبک جدید به اسم بین الملل رو در پی داره..ولی پست مدرن به ریشه و تاریخ اهمیت میده و میگه که هر بنایی باید با توجه به تاریخ اون منطقه و اهمیت سنت ها و اقلیم اون منطقه ساخته بشه....مدرن ریشه در تفکرات اشخاصی مثل رنه دکارت هست که شعار معروف من فکر میکنم پس هستم i think therefor i am ..داره..معمارن معروفی مثل لوکوربوزیه و نظریات اون و کنگره ی سیام ciam خیلی نقش داشت در به وجود امدنش....پست مدرن هم معمار معروف رابرت ونتوری و نظریه پردازی مثل چارلز جنکز که تخریب یک ساختمانی حالا اسمش یادم نیست رو مرگ دقیق معماری مدرن میدونه و معماری پست مدرن رو به وجود میارن که به فرهنگ و رسانه و مردم و تاریخ احترام میزاره...خانه مادر ونتوری رو میشه به عنوان مصداق باخانه لوکوربوریه مقایسه کرد...خیلی میشه مطلب نوشت......من چیزهایی که از دانشگاه یادم بود رو گفتم...

zhsaffar

عضو جدید
درباره تاثیر این مکتب بر روی ذهنیت معماران ایران و به تبع اون نمودش تو شهرسازی و معماری که به نظرم بخش اساسی سوال مورد نظر هست، یکی از منابع مختصر و مفید که دیدم، یک مقاله 16 صفحه ایه به اسم مدرنیسم و تاثیر آن بر معماری و شهرسازی ایران در نشریه جغرافیا و برنامه ریزی (علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه تبریز) » زمستان 1384 - شماره 19 هست. در صورتی که فایلی ازش پیدا کردم اینجا قرار میدم.

aloosha

عضو جدید
درباره تاثیر این مکتب بر روی ذهنیت معماران ایران و به تبع اون نمودش تو شهرسازی و معماری که به نظرم بخش اساسی سوال مورد نظر هست، یکی از منابع مختصر و مفید که دیدم، یک مقاله 16 صفحه ایه به اسم مدرنیسم و تاثیر آن بر معماری و شهرسازی ایران در نشریه جغرافیا و برنامه ریزی (علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه تبریز) » زمستان 1384 - شماره 19 هست. در صورتی که فایلی ازش پیدا کردم اینجا قرار میدم.

منظورتون این بود فک کنم:gol:

پیوست ها

• مدرنیته.pdf
    558.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

aloosha

عضو جدید
من می خام این مقالات رو با توجه به سوال مربوطه تنظیم کنم خوشحال می شم دوستان هم کمکم کنن

ب نظر من خوبه چند تا کلمه کلیدی از مقالات استخراج کنیم و سر امتحان این کلمات یا جملات اصلی رو بسط بدیم(چیزی شبیه کلید وازه)

sh-sh

عضو جدید
سلام.کسی سوالات 90 و 91 و نداره؟
راستی آزمون دانشگاه آزاد سوالات استعداد تحصیلی نداره؟

kaveh5

عضو جدید
خواهش میکنم راهنمایی بکنین سوالات ازاد 91 رو از کجا بگیرم ؟؟؟

2011roxana

عضو جدید
اگه واقعا کسی جواب این سوالاتو میدونه بگه، چون سوالای منم هست.

kaveh5

عضو جدید
دوست خوب اینا سوالهای من هم بودن جواب ها : نمونه سوال 91 منتشر نشده و از استعداد هم بله سوال میاد . دوستان میگن همون بازی و ریاضیه.
سلام.کسی سوالات 90 و 91 و نداره؟
راستی آزمون دانشگاه آزاد سوالات استعداد تحصیلی نداره؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.