حق امضا برای مهندسی مدیریت پروژه

elina1391

عضو جدید
سلام
یه مدته صحبت این هست که برا مهندس پروژه هام قراره حق امضا بدن
می خواستم ببینم کسی در رابطه با این موضوع اطلاعاتی داره یا نه؟
اگه نه ، دوست دارم یه سری اقدامات برا این ماجرا انجام بدیم(توسط دانشجو ها و فارع التحصیلان این رشته)
چون این همه مدت زحمت می کشیم و آخرش زحمتامون به هدر می رن!!!

سلام
در حال حاضر هیچ گونه حق امضایی نداره!
حتی نظارت!
یعنی این رشته از نظر نظام مهندسی مرتبط با عمران هم حساب نشده!
اما از اونجا که در لینک وزارت علوم زیر مجموعه ی عمران بوده و بیش از هشتاد درصد واحد درسی با عمران تطابق داره، ممکنه در آینده از رشته های مرتبط با عمران محسوب شه و دارای حق امضا فقط در نظارت بشه!
با این حساب گذروندن درس زلزله برای دانشجویان این رشته که از دروس اختیاری حساب میشه الزامیه!من هم توصیه می کنم این درس رو بگذرونید!

salammorteza

عضو جدید
سلام
سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی فراخوان داده افراد برن اسم نویسی برا برآورد تعداد افراد و امکان ایجاد حق امضا برای این گرایش.

elina1391

عضو جدید
سلام
سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی فراخوان داده افراد برن اسم نویسی برا برآورد تعداد افراد و امکان ایجاد حق امضا برای این گرایش.

سلام
سایتی سراغ دارین؟، یا میشه لطف کنید منبع این خبر رو ذکر کنید! ممنونم!

elina1391

عضو جدید
سلام
اگه نه ، دوست دارم یه سری اقدامات برا این ماجرا انجام بدیم(توسط دانشجو ها و فارع التحصیلان این رشته)

مثل اینکه تلاش ها جواب داده و به این رشته تا پایه ی 3 نظارت تعلق می گیره!

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جدي؟؟؟؟؟؟؟؟ سايتي سراغ دارين كه منبع اين خبر رو ذكر كرده باشه؟؟

elina1391

عضو جدید
سایتی سراغ ندارم، بخشنامه رو در اداره ی راه و شهرسازی خوندم!
شما هم می تونید به این اداره مراجعه کنید جهت رویت بخشنامه!
از صحت موضوع اطمینان دارم!
;)

salammorteza

عضو جدید
سلام
در جلسه کمیته 4 نفره استان خراسان رضوی این موضوع بحث شده و قراره یه نفر بعنوان مدیر پروژه که نماینده کارفرماست تعریف بشه در پروژه
این هم لینک صورتجلسه آن . ببینیدش

معاون عمرانی استانداری خراسان رضوی خودش عمران گرایش مدیریت ساخت از شریف داره و خیلی پیگیر این قضیه اس.

http://www.nezammohandesi.ir/portals/0/rule_base/92/tarefe92.pdf

yaghoobb

عضو جدید
salam mohandesin aziz man dar kharej keshvar hastam v reshteyeh project management programm ro mikham shoro konam ama lisansm memari bode mikhstam ye ketab englisi ro shoro konam bekhonam age kesi etelaat dreh mamnoon misham komakam kone.

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
salam mohandesin aziz man dar kharej keshvar hastam v reshteyeh project management programm ro mikham shoro konam ama lisansm memari bode mikhstam ye ketab englisi ro shoro konam bekhonam age kesi etelaat dreh mamnoon misham komakam kone.

با سلام

برای شروع میتونید ، از کتاب PMBOK2008 که اخرین نسخه هم هست ، استفاده کنید ، این دستنامه ، میشه گفت مرجع کاملی برای مدیریت پروژه هست .

گالیا

عضو جدید
سلام اتفاقا به نظر من خیلی خوبه که اسم رشتمون تغییر کنه چون اینطوری از بلا تکلیفی در میایم گرایشمونم که میذارن پروژه پس تغییر خاصی نمیکنه فقط به نفع ماست چون اینطوری رشتمون تعریف شده میشه و دیگه برای استخدام به مشکل نمیخوریم خدا کنه این خبر صحت داشته باشه

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام خانم مهندس حق امضائ در نظارت خوبه یا در اجرا

با سلام
فکر کنم منظورتون حق امضا نظارت و حق امضا طراحی هستش ، چون نظارت و اجرا هردوش یکی هست.
حق امضا برای هردوش خوبه ، مهم این هست که توی کدومشون ، تجربه و مهارت کافی بدست بیارید .

دارکوب ۸۹

عضو جدید
سلام هم رشته ای ها
منم مهندسی مدیریت پروژه خوندم . الان تو یه دفتر مهندسی کار میکنم . خیلی اونجا تحقیر میشم . همش میگن رشته شما یه رشته نا معلومه . برید از اول یه رشته دیگه بخونیدو از این حرفا . خلاصه اینکه خیلی ناراحتم .

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام هم رشته ای ها
منم مهندسی مدیریت پروژه خوندم . الان تو یه دفتر مهندسی کار میکنم . خیلی اونجا تحقیر میشم . همش میگن رشته شما یه رشته نا معلومه . برید از اول یه رشته دیگه بخونیدو از این حرفا . خلاصه اینکه خیلی ناراحتم .

سلام

اتفاقا رشته ی مدیریت پروژه جزو گرایش های بسیارمهم عمران هست ، اونهایی هم که خدای نکرده شما رو تحقیر میکنن ، هنوز به اهمیت این رشته پی نبرده اند و نمیدونن عمده مشکلات تاخیر تو پروژه هایی که توی کشور اجرا میشه نبود یک مدیر پروژه کارشناس و زبده و مدیر هست که بتونه عنان کار رو بدست بگیره و به سرانجام برسونه . هنوز نمیدونن که مایع سرافکندگی یک مملکت هست که یک مترو 12 سال طول بکشه تا ساخته بشه !! مترویی که اصولا نهایت باید 4ساله تموم میشد !!

شما به این حرف ها توجه نکنید ، کار خودتون بکنید ، تا جایی تلاش کنید و تو این رشته تجربه و دانش بدست بیارید تا همون ادمها ، بهتون سر احترام تعظیم کنند . تسلطتون به
نرم افزارهای مدیریت پروژه و تجربه ای که باید بدست بیارید خیلی مهمه :)

مانا باشید
:gol::gol:

sonia_pme

عضو جدید
رشته ی مدیریت ساخت جزو گرایش های بسیارمهم عمران هست و نه مدیریت پروژه. اصولاً و از پایه، مدیریت پروژه واسه بچه های معماریه.

رشته ی ما از بیخ عمران هستش و با مدیریت پروژه ی معماری فرق داره
با تشکر

pourmans37

عضو جدید
قابل توجه دوستان مدیریت پروژه
رشته ما تو کارشناسی در مهندسی ولی در ارشد در زیر گروه هنر می باشد (هنر های معماری)

م.ستوده

عضو جدید
سلام

سلام بله من دانشجوی ترم آخرم تازه اومده حق امضاش ولی پایه 3 من در مورد این رشته زیاد میدونم خیلی رشته خوبیه اگه مایلی با من بیشتر حرف بزنی اددم کن

آخرین ویرایش توسط مدیر:

f.m.1990

عضو جدید
سلام من دانشجوی کارشناسی مهندسی پروزه هستم . پیام نور همدان درس می خونم و اینطور که شنیدم از استادا حق امضای ما پایه 3 هست و به نظر مدیر گروه ما داره در حقمون اجحاف میشه
ما از طرف انجمن علمی رشتمون می خوایم با چندتا از فارغ تحصیلای این رشته وکیل بگیریم و از سازمان شکایت کنیم .
شما با این کار موافقید ؟ حاضرید این کارو بکنید ؟؟؟؟

aghaye m

عضو جدید
سلام.بنظرت اگه شکایت کنیم کاری میکنن؟؟؟؟؟؟؟فک نکنم تاثیری داشتع باشه.بچه های ماهم نگران این موضوع هستند.همه سردرگممیم.:cry:

karvanemehr

عضو جدید
با سلام و احترام به همه بزرگواران
تو آيين نامه جديد رشته مهندسي مديريت پروژه رو از نظام مهندسي حذف كردن ؟؟
ديگه نميشه پايه 3 نظارت هم گرفت
كسي ميدونه چرا ؟؟

بالا