حق امضا برای مهندسی مدیریت پروژه

sonia_pme

عضو جدید
سلام
یه مدته صحبت این هست که برا مهندس پروژه هام قراره حق امضا بدن
می خواستم ببینم کسی در رابطه با این موضوع اطلاعاتی داره یا نه؟
اگه نه ، دوست دارم یه سری اقدامات برا این ماجرا انجام بدیم(توسط دانشجو ها و فارع التحصیلان این رشته)
چون این همه مدت زحمت می کشیم و آخرش زحمتامون به هدر می رن!!!

آخرین ویرایش:

ipma

عضو جدید
سلام هم رشته ای D:
در مورد اینکه حق امضایی جداگانه برای مدیر پروژه در نظر گرفته باشن .من چیزی نشنیدم و بعید هم میدونم.
ولی در حال حاضر فقط یه حق امضا بهمون میدن اونم حق امضای نظارته.
واسه اونم باید این درسا رو پاس کنید : زلزله_مهندسی پی
البته مهندسی پی واسمون ارائه نشده .
:surprised:

sonia_pme

عضو جدید
میگن می خوان اسم رشتمون رو عوض کنن و بذارن عمران گرایش پروژه و اینجوری بهمون حق امضا بدن...البته من موافق این تغییر نیستم چون همونطور که می دونین رشتمون تو کشورای دیگه واقعا جایگاه بالایی داره! ای کاش می شد یه نظام مهندسی مخصوص مهندسی مدیزیت پروژه می ذاشتن...شاید با همکاری همه ی فارغ التحصیلا و دانشجو های این رشته بشه همچین کاری کرد!!!

آخرین ویرایش:

anish

عضو جدید
ما هم امیدواریم . برا نظام مهندسی فکر کنم زیاد مشکلی نداریم فوقش ما رو معرفی میکنن یه دانشگاه دیگه تا مهندسی پی رو پاس کنیم .

DoNkhoWaN

عضو جدید
جدیداً این رشته محبوبیت زیادی پیدا کرده و دانشجوهای معماری برای ارشد به این رشته میان !
جریان امضا پس برای همه یکیه هان ؟

sonia_pme

عضو جدید
البته ارشد با کارشناسی این رشته فرق داره ... ما چون داریم از کارشناسی این رشترو می خونیم اگه حق امضا بهمون ندن دیگه باید بیخیال نظام مهندسی بشیم
جدیدا تو دفترچه ثبت نام ارشد هم باید دیده باشین که هر داوطلب فقط تو رشته خودش و رشته های شناور رشته اش می تونه کنکور بده یعنی ما دیگه حتی تمی تونیم ارشدمون رو عمران بخونیم(اکثرا فارغ التحصیلای پروژه عمران می خوندن)؟
دز ابن مورد هم اگه کسی چیزی می دونه لطفا بهمون اطلاع بده

anish

عضو جدید
(جدیدا تو دفترچه ثبت نام ارشد هم باید دیده باشین که هر داوطلب فقط تو رشته خودش و رشته های شناور رشته اش می تونه کنکور بده یعنی ما دیگه حتی تمی تونیم ارشدمون رو عمران بخونیم(اکثرا فارغ التحصیلای پروژه عمران می خوندن)؟
دز ابن مورد هم اگه کسی چیزی می دونه لطفا بهمون اطلاع بده)

این مطلب رو کجای دفترچه نوشته ؟؟.دفترچه امسال رو خوندم به همون منوال سال های قبله .تغییری نکرده .مسئله ی بعدی اینه که مهندسی مدیریت پروژه یکی از گرایش های عمران هست یعنی میتونید بگید عمران می خونید .و در رشته های عمرانی هم امتحان بدین .

sonia_pme

عضو جدید
(جدیدا تو دفترچه ثبت نام ارشد هم باید دیده باشین که هر داوطلب فقط تو رشته خودش و رشته های شناور رشته اش می تونه کنکور بده یعنی ما دیگه حتی تمی تونیم ارشدمون رو عمران بخونیم(اکثرا فارغ التحصیلای پروژه عمران می خوندن)؟
دز ابن مورد هم اگه کسی چیزی می دونه لطفا بهمون اطلاع بده)

این مطلب رو کجای دفترچه نوشته ؟؟.دفترچه امسال رو خوندم به همون منوال سال های قبله .تغییری نکرده .مسئله ی بعدی اینه که مهندسی مدیریت پروژه یکی از گرایش های عمران هست یعنی میتونید بگید عمران می خونید .و در رشته های عمرانی هم امتحان بدین .

خو مشکل منم همین بود که ما رشتمون عمران نیست و رشتمونم که بطور جداگانه تو دفترچه نوشته نشده بود... بهم گفتن فقط می تونیم پروژه و ساخت بخونیم البته من هنوز ترم 5 هستم و واسه کنکور ثبت نام نکردم
ولی این مسئله رو از چند نفر که پرسیدم بهم اینجوری گفتن... دیگه اطلاعی از صحت این موضوع ندارم.

anish

عضو جدید
ناراحت ارشد نباشید . این که گفتین رشته ما برای ارشد کد رشته نداره درسته ولی کد رشته 801 تعریف شده برای رشته های جدیدی مثل ما که کد رشته ندارن با این کد رشته به عنوان رشته های آزاد می تونیم در کنکور ارشد شرکت کنیم . شما هر گرایشی از عمران که بخواهید می تونید امتحان بدید البته در ابتدا برای کنکور شما مجموعه عمران را انتخاب می کنید و بعدا با اعلام نتایج کنکور ارشد و مجاز به انتخاب واحد که میشید اونجا تازه می تونید هر رشته ای که خواستین ثبت نام کنید .الان هفت ماه میشه که خبر قرار گرفتن رشته ما در گروه عمران اعلام شده . اینم لینک خبر(http://pme-gw.com/article-category-1.html )
مهندسی مدیریت ساخت یکی از گرایش های عمران در مقطع ارشد از اونجای که این رشته از نظر درسی خیلی به رشته ما نزدیکه و رشته ما هنوز ارشد نداره دانشجو ها دوست دارن در این رشته حضور داشته باشن که انتخاب خوبی هم هست
اما یک مهندسی مدیریت پروژه و ساخت وجود دارد که یکی از گرایش های معماری در مقطع ارشد می باشد که زیاد به ما مربوط نمی شه و به کسی هم پیشنهاد نمی کنم که این رشته را ادامه دهد

sonia_pme

عضو جدید
ناراحت ارشد نباشید . این که گفتین رشته ما برای ارشد کد رشته نداره درسته ولی کد رشته 801 تعریف شده برای رشته های جدیدی مثل ما که کد رشته ندارن با این کد رشته به عنوان رشته های آزاد می تونیم در کنکور ارشد شرکت کنیم . شما هر گرایشی از عمران که بخواهید می تونید امتحان بدید البته در ابتدا برای کنکور شما مجموعه عمران را انتخاب می کنید و بعدا با اعلام نتایج کنکور ارشد و مجاز به انتخاب واحد که میشید اونجا تازه می تونید هر رشته ای که خواستین ثبت نام کنید .الان هفت ماه میشه که خبر قرار گرفتن رشته ما در گروه عمران اعلام شده . اینم لینک خبر(http://pme-gw.com/article-category-1.html )
مهندسی مدیریت ساخت یکی از گرایش های عمران در مقطع ارشد از اونجای که این رشته از نظر درسی خیلی به رشته ما نزدیکه و رشته ما هنوز ارشد نداره دانشجو ها دوست دارن در این رشته حضور داشته باشن که انتخاب خوبی هم هست
اما یک مهندسی مدیریت پروژه و ساخت وجود دارد که یکی از گرایش های معماری در مقطع ارشد می باشد که زیاد به ما مربوط نمی شه و به کسی هم پیشنهاد نمی کنم که این رشته را ادامه دهد

ممنون

saieedavi.k

عضو جدید
سلام :
من موافقم .
چندساله که در بخشهای مختلف اجرا ومدیریت پروژه کار میکنم .
الان دانشجوی مهندسی ومدیریت ساخت پروژه هستم .

sonia_pme

عضو جدید
استاد ما می گفت باید به وزیر مسکن و شهرسازی نامه بنویسیم... حتی 3 سال بعد از فارغ التحصیلیم بریم نظام مهندسی واسه اشتغال به کار ،می خوان بگن این کدوم رشتس !!!حالا بیا توضیح بده که همون عمرانه فقط یکم مهندسی صنایع قاطیشه...من که به هر کی می گم رشتم پروژس ، می گن همون مدیریته دیگه!!؟یکیم نیس بگه آخه کدوم دانشجوی مدیریتی تحلیل سازه و فولادو اینا می خونه!!! نمی دونم چرا قبل از آوردن یه رشته جدید تو دانشگاها اول به آینده ی اون رشته فکر نمی کنن؟ دوستان، ما باید از همین الان دنبال راه چاره باشیم وگرنه 4 سال از عمرمون هدر می ره!!!

آخرین ویرایش:

sfh

عضو جدید
سلام من هم تازه عضو شدم هم رشته ای من ترم بعد تموم میکنم ولی اینطور که معلومه به خاکی زدیم در مقطع کارشناسی برای ما اصلا کار نمیدن چون رشته عمران مارو قبول ندارن رشته های مدیریت هم میگن شما گرایش عمرانید خلاصه سرمون بی کلاه موند ارشد مدیریت ساخت هم خیلی کم پذیرش داره حالا من میخوام ارشد صنایع بدم ولی اینطور که شما میگید یعنی نمیشه ارشد این رشته رو بدیم؟

sonia_pme

عضو جدید
سلام من هم تازه عضو شدم هم رشته ای من ترم بعد تموم میکنم ولی اینطور که معلومه به خاکی زدیم در مقطع کارشناسی برای ما اصلا کار نمیدن چون رشته عمران مارو قبول ندارن رشته های مدیریت هم میگن شما گرایش عمرانید خلاصه سرمون بی کلاه موند ارشد مدیریت ساخت هم خیلی کم پذیرش داره حالا من میخوام ارشد صنایع بدم ولی اینطور که شما میگید یعنی نمیشه ارشد این رشته رو بدیم؟

سلام:)
نه اینطورام نیست اتفاقا بازار کارش خوبه و همه دنبال مدبر پروژه هستن;):D خیلی از هم کلاسیای منم تو شرکتای ساختمانی مشغولن و حتی من .
فقط برا حق امضا مشکل داریم که اونم اگه کسی همکاری کنه می تونیم حلش کنیم....راجع به کنکور من اطلاعی ندارم ...

neda...

عضو جدید
سلام من برای ارشد میخوام این رشته رو بخونم برا ماهام که کارشناسی معماری هستیم همین مشکل و داریم؟به نظرتون شرکت کنم یا همین معماری و بخونم؟

sonia_pme

عضو جدید
سلام من برای ارشد میخوام این رشته رو بخونم برا ماهام که کارشناسی معماری هستیم همین مشکل و داریم؟به نظرتون شرکت کنم یا همین معماری و بخونم؟

سلام ندا جان
همونطور که گفتم رشته ی مهندسی پروژه(بیشتر شبیه عمرانه) با رشته ی مدیریت پروژه ای که تو ارشد می خونن متفاوته برا همین زیاد اطلاع ندارم چجور رشته ای هستش ولی شنیدم اونایی که این رشته رو خوندن راضین
امیدوارم یکی که ارشد این رشته رو می خونه راهنماییتون کنه...

farzad_33333m

عضو جدید
:smile:
میگن می خوان اسم رشتمون رو عوض کنن و بذارن عمران گرایش پروژه و اینجوری بهمون حق امضا بدن...البته من موافق این تغییر نیستم چون همونطور که می دونین رشتمون تو کشورای دیگه واقعا جایگاه بالایی داره! ای کاش می شد یه نظام مهندسی مخصوص مهندسی مدیزیت پروژه می ذاشتن...شاید با همکاری همه ی فارغ التحصیلا و دانشجو های این رشته بشه همچین کاری کرد!!!

سلام //منم ازوقتی شنیدم اسم رشتمون عوض شه خیلی متاسف شدم ولی حالا خوشحالم که یکی مثل من پیدا شد که مخالف تغییر نام رشتمونه

sonia_pme

عضو جدید
چرا کسی همکاری نمی کنه که به هدفمون(داشتن حق امضا) برسیم؟

کسی پیشنهاد نداره؟

آخرین ویرایش:

ipma

عضو جدید
سلام.
اخیرا اقداماتی جهت پیگیری حق امضا در وزارت علوم انجام دادیم.
دعا کنید نتیجه بده.
خبری شد اعلام میکنم.

sadeyes

عضو جدید
اگه می خواید آزمون نظام مهندسی رو شرکت کنید درسای زیر رو برای دروس اختیاریتون بردارین
بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان
نقشه برداری و عملیات
تحلیل سازه 2
اجرای راهسازی و روسازی
مهندسی زلزله.
برای ارشد هم رشته مدیریت پروژه و ساخت خیلی به رشته مهندسی مدیریت پروژه نزدیکه و رشته تاپی هم هست و بازار کارش هم خوبه.

sonia_pme

عضو جدید
اگه می خواید آزمون نظام مهندسی رو شرکت کنید درسای زیر رو برای دروس اختیاریتون بردارین
بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان
نقشه برداری و عملیات
تحلیل سازه 2
اجرای راهسازی و روسازی
مهندسی زلزله.
برای ارشد هم رشته مدیریت پروژه و ساخت خیلی به رشته مهندسی مدیریت پروژه نزدیکه و رشته تاپی هم هست و بازار کارش هم خوبه.

age in darsaro bekhunim tu che reshteyi behemun haghe emza midan?
omran?

sonia_pme

عضو جدید
بله اونوقت شما می تونید خیلی راحت در قسمت عمران آزمون نظام مهندسی بدین البته باید بگم قبول شدنش کار خیلی راحتی هم نیست.[/QU

بیشترشون رو پاس کردم
اگه اینجوری باشه که دیگه غمی نداریم

مهندکس

عضو جدید
استاد ما می گفت باید به وزیر مسکن و شهرسازی نامه بنویسیم... حتی 3 سال بعد از فارغ التحصیلیم بریم نظام مهندسی واسه اشتغال به کار ،می خوان بگن این کدوم رشتس !!!حالا بیا توضیح بده که همون عمرانه فقط یکم مهندسی صنایع قاطیشه...من که به هر کی می گم رشتم پروژس ، می گن همون مدیریته دیگه!!؟یکیم نیس بگه آخه کدوم دانشجوی مدیریتی تحلیل سازه و فولادو اینا می خونه!!! نمی دونم چرا قبل از آوردن یه رشته جدید تو دانشگاها اول به آینده ی اون رشته فکر نمی کنن؟ دوستان، ما باید از همین الان دنبال راه چاره باشیم وگرنه 4 سال از عمرمون هدر می ره!!!

گل گفتی دوست عزیز دقیقا منم همین مشکل برام پیش اومده..هرجامیرم واسه کار میگن رشتتونو توضیح بدین..واقعا خسته شدیییییییییییییییییم..

مهندکس

عضو جدید
سلام:)
نه اینطورام نیست اتفاقا بازار کارش خوبه و همه دنبال مدبر پروژه هستن;):D خیلی از هم کلاسیای منم تو شرکتای ساختمانی مشغولن و حتی من .
فقط برا حق امضا مشکل داریم که اونم اگه کسی همکاری کنه می تونیم حلش کنیم....راجع به کنکور من اطلاعی ندارم ...

ماکه هرجا رفتیم بهمون کار ندادن یه کم از اون کاراتونو بفرستین اینطرف..گفتن معماری و عمران میخوان و برا کنترل پروژه م یا تجربه خواستن یا پارتی...

بنظر من فعلا این رشته آینده خوبی نداره و برا بازار کارش باید مسئولا فکر اساسی بکنن..دانشجوهای سطح پایین عمران تو بهترین شرکتای ساختمونی

کار میکنن مام بعد4 سال هیچی به هیچی..

rezafreeheart

عضو جدید
ماکه هرجا رفتیم بهمون کار ندادن یه کم از اون کاراتونو بفرستین اینطرف..گفتن معماری و عمران میخوان و برا کنترل پروژه م یا تجربه خواستن یا پارتی...

بنظر من فعلا این رشته آینده خوبی نداره و برا بازار کارش باید مسئولا فکر اساسی بکنن..دانشجوهای سطح پایین عمران تو بهترین شرکتای ساختمونی

کار میکنن مام بعد4 سال هیچی به هیچی..

سلاااام دوستای عزیز.
تا اونجایی ک من فهمیدم، رشتتون و درساتون ب عمران نزدیکه، و همین کفایت میکنه.
پس اینو بدونین چیزی که برای کار و رسیدن به شغل مورد نظر مهمه، بلد بودن .
برای کسیکه کارشو بلده همیشه کار هست.
تا اونجایی هم که من دیدم ، اول سوال می کنن چی بلدی، نمیگن چی خوندی.:):mad:

شهر هرت جايي است که اول ازدواج مي کنند بعد همديگر رو مي شناسن...
شهر هرت جايي است که بهشتش زير پاي مادراني است که حقي از زندگي و فرزند و همسر ندارند...

مهندکس

عضو جدید
سلاااام دوستای عزیز.
تا اونجایی ک من فهمیدم، رشتتون و درساتون ب عمران نزدیکه، و همین کفایت میکنه.
پس اینو بدونین چیزی که برای کار و رسیدن به شغل مورد نظر مهمه، بلد بودن .
برای کسیکه کارشو بلده همیشه کار هست.
تا اونجایی هم که من دیدم ، اول سوال می کنن چی بلدی، نمیگن چی خوندی.:):mad:

شهر هرت جايي است که اول ازدواج مي کنند بعد همديگر رو مي شناسن...
شهر هرت جايي است که بهشتش زير پاي مادراني است که حقي از زندگي و فرزند و همسر ندارند...

اون مال قدیما بود..:razz: الان معیارای انتخاب کارکنا( البته برا خانوما) عوض شده برادر من کجای کاری؟؟؟؟

sonia_pme

عضو جدید
اون مال قدیما بود..:razz: الان معیارای انتخاب کارکنا( البته برا خانوما) عوض شده برادر من کجای کاری؟؟؟؟

نمی دونم
من از دوستام شنیدم که کار پیدا کردن
من خودم چون شرکت ساختمانی داریم اونجا مشغولم
ولی بیشتر کارای عمرانی می کنم و همچنین 3dmax va v-ray
حلاصه امیدوارم زحمتای هیشکی هدر نره:cry:

بالا