[حقوق مهندس صفر کیلومتر ]► گفتگو

Parvix

عضو جدید
متاسفانه توو اکثر شرکتهای عدم ثبات مدیریت باعث میشه شاهد بی نظمی در نتیجه نارضایتی افراد شاغل توو اون شرکت باشی
هرجا کار کنی این مشکلات هست
همیشه بیشتر از امکاناتی که بهت میدن ازت کار میخوان (این نوع مدیریت متاسفانه توو ایران جا افتاده)
بخاطر روابط نزدیک این سرپرست رو برمیدارن یکی از خودشون میزارن
پیمانکار خودشونو میارن سر کار و ...
لپ کلام هیچ وقت نمیزارن راحت کار کنی ، توو هر سمتی که باشی

یعنی الکی اومدم بیرون ؟
همه جا همینه .....!!!!! :eek:

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی الکی اومدم بیرون ؟

شرایط جایی که کار میکردیو نمیدونم
ولی الان بازار کار افتضاح خرابه:D
و اگه آشنا نداشته باشی با شرایط متوسط هم نمیتونی کار پیدا کنی چه برسه به شرایط خوب:confused:
من نمیتونم بگم کارت درست بوده یا نه !
اگه کمی به شرایط اطراف نگاه کرده باشی حتما تصمیمت درست بوده در غیر اینصورت اشتباهه
البته این که بازار کار خرابه نباید باعث ناامیدی بشه ها
کار هست فقط خوباشو سوا کردن برای دوستانو آشناهاشون:D

reza2011

عضو جدید
یعنی الکی اومدم بیرون ؟

ببين رفيق بستگي به هدفت دااره ...

اگر ميخواي يك روز براي خودت سازنده بشي يا يك روز ميخواي يك مدير پروژه بشي ناچاري بسوزي و بسازي ... كلا اجرا هميشه همين مشكلات رو دااره واسه خودش ... درگيري زياااد اعصاب خوردي زيااد در حدي كه بعضي مواقع احساس ميكني الان سكته قلبي يا سكته مغزي ميكني ... بي پولي ... پول نميدن و فقط دعوتت ميكنن به صبر كردن ... هر 3-4 ماهي حقوق يك ماه رو تسويه ميكنن ... خطرات محتلف هم كه مرتب دور سرت پر پر ميكنه ...

من سر همين قضيه بي تجربگي تو سالهاي بعد از دانشگاه برونشيت ريه گرفتم ... شهرداري كار رو تعطيل كرده بود ولي براي اينكه بتونيم با وجود تعطيلي كارگاه كارا رو انجام بديم دور تا دور كارگاه رو با گوني پوشيدن ... اون زمان مصادف بود با كار سنگ كاري ... مرتب سنگ كار سنگ برش ميزد برش بدون آب و پودر سنگ و پودر سيمان بود كه ميرفت توو حلقمون ... بعد از يكسال اثر مخربش رو گذاشت تبديل شد به برونشيت ريه ..

عمران و اجرا همينه ... سختي زياد مسئوليت بالا و حقوق نامتناسب با مسئوليت سنگينت ...

كارهاي دفتري مثل محاسبات صورت وضعيت نويسي متره و برآورد نقشه كشي كمتر با اين مشكلات بر ميخوري .

در مورد اجرا با قطعيت كامل ميگم بعد از سالها تجربه در كار اجرا اگر پارتي داري برو توو اجرا در غير اين صورت پي اون مشكلات هم به خودت بمال چون حقيقتي است انكار ناپذير ... البته عمران رد هر شرايط سخت هست ولي حداقل اينكه سختي بكشي و حقوق خوب بگيري خستگيت در ميره ...

شهرداري هم مهندس عمران زياد استخدام ميكنه ... بد نيست مراجعه اي هم به اونجا داشته باشي ... حسنش اينه كه حقوقش معقوله و سر وقت هم پرداخت ميشه - ضمنا 5 شنبه هم تعطيل هستي .... اگر در تهراني اداره كارگزينيش توي نواب صفوي هست بد نيست مراجعه اي كني ...

اينم يك اصله كه متاسفانه هر جا بري استخدام بشي تاريخ مصرف داري ... يعني تا يك تاريخي ميخوانت بعدش برو به سلامت ... اين البته سياستي پشتش هست كه ترجيح ميدن نيروي جديد بيارن كه حقوق كمتر بدن ...
مگر اينكه به معناي واقعي تشخيص بدن كه اگر وجود تو نباشه كلا اون كارگاه ميخوابه .. در اين شرايط طرف رو براي هميشه نگه ميدارن ...

آخرین ویرایش:

Parvix

عضو جدید
تهرانم ...مگه شهرداری برای استخدام آگهی و آزمون نداره ؟

در مورد بازار کارم می دونم که وضع خرابه .... ولی شرایط کاریه اونجا هم بدرد نمی خورد

میشه کارآموزی بری یه شرکت بعدش استخدام بشی..؟

واسه کارآموزی هم پارتی لازمه ؟:cry:

Parvix

عضو جدید
باشه مرسی از راهنماییت . . .

میرم نتیجه اش رو میگم ...

ولی من شنیدم شهرداری باند بازیه ( من متنفرم از اینکار ) :razz:

ali tarahomi

عضو جدید
سلام بستگی داره.مثلا بعضی ها تا 10روز رو میذارن برای یادگیری.از اون به بعد بسته به نوع فعالیتت از800تا1،200میدن.بازم به زرنگی و انصاف اونی که براش کار میکنی داره

دخترشرقی

عضو جدید
بنظر من تو شرایط جامعه امروزی
بیمه مهمتر از حقوقه!!
من یکی از دوستام بودوفتی فوق دیپلمو گرفت و رفت کاراموزی بعد اتمام کاراموری به یه شرکت پول میداد که براش حق بیمه رد کنن!!
بعد ک لیسانسشو گرفت و میخاست بره سر کار
اوضاعش از بقیه یه سرو گردن بهتر بود!

Parvix

عضو جدید
سلام....
کسی از دوستان آشنایی با موسسه رجایی (خاتم انبا ) داره.... اگه داره یکم راجع بهش توضیح بده.....:w27:

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام....
کسی از دوستان آشنایی با موسسه رجایی (خاتم انبا ) داره.... اگه داره یکم راجع بهش توضیح بده.....:w27:

تقریبا میشه گفت ، جزو مجهزترین و با سابقه ترین موسساتی که اکثر پروژه های بزرگ و از جمله پروژه های راه سازی در کشور رو انجام میده . موسسه خاتم الانبیا ، جزو شرکت هایی که نیروی متخصص خوبی داره و اگر بتونید در اونجا مشغول به کار شوید ، در مدت زمان کمی ، هم تجربه لازم و هم حقوق خوبی دریافت میکنید .
البته ذکر این نکته لازم هست که ، هرکسی نمیتونه اونجا مشغول به کار بشه یعنی نیاز به .......!! داره .

با تشکر

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
سلام....
http://khatam.com/
و شرايط استخدام:
به اطلاع می­رساند قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)‏ به منظور شناسايي و جذب نیروهای متعهد و توانمند در سراسر کشور و در راستاي توسعه عدالت اجتماعي از طريق جذب شايسته ترين افراد، اقدام به راه اندازی سامانه ثبت نام و رتبه بندی متقاضیان کار نموده است. متقاضیان محترم می توانند در صورت تمایل آمادگی خود را جهت همکاری با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در دو حوزه مشاغل دانش محور و یا مهارت محور و يا هر دو از طریق این سامانه اعلام نمایند.
مشاغل دانش محور: مشاغلی هستند که متقاضی برای تصدی شغل مربوطه بایستی دارای تحصیلات دانشگاهی حداقل کاردانی باشند.
مشاغل مهارت محور: مشاغلی هستند که متقاضی برای تصدی شغل مربوطه نیازمند تحصیلات دانشگاهی نبوده و داشتن مهارت انجام کار و تخصص ملاک جذب است. در اين مشاغل ارائه گواهینامه های فنی و حرفه ای و سایر مدارک تخصصی ضروری است.
تذكر: تكميل فرم ثبت‌نام جهت تهيه بانك اطلاعات داوطلبان مي‌باشد و هيچگونه الزام يا تعهدي براي استخدام يا بکارگيری در قرارگاه ايجاد نمی کند. بديهي است در صورت نياز به خدمات افراد واجد شرايط، مشخصات متقاضیان جهت انجام اقدامات بعدي از طريق تماس تلفني و يا همين پايگاه اطلاع‌رساني خواهد شد. تاكيد مي گردد تكميل فرم ثبت نام به هيچ عنوان تعهد استخدامي ايجاد نمي‌نمايد.

شرايط عمومي داوطلبان:
اعتقاد به مبانی اسلام ناب محمدی (ص)،انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران.
اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه.
التزام عملی به احکام اسلام و قوانین جمهوری اسلامی و رعایت موازین اخلاق اسلامی.
عدم عضویت و هواداری از احزاب و گرو ها و سازمانهای سیاسی.
نداشتن سابقه عضویت و یا هواداری از احزاب وگروهها و سازمانهای غیر اسلامی، التقاطی، الحادی و غیر قانونی.
عدم اعتیاد به موادمخدر و محکومیت به محرومیت از خدمات دولتی.
داشتن شرایط تحصیلی و یا تخصصی مورد نیاز .
داشتن سلامت و توانائی جسمی و روانی متناسب با خدمت مورد نیاز.
داشتن حسن شهرت وعدم سوء سابقه .
دارا بودن كارت پايان خدمت يا معافيت دائم .
داشتن حداقل 18 سال سن تمام و حداکثر 45 سال سن .
حداكثر سن براي داوطلبان مقطع كارشناسي 30 سال و كارشناسي ارشد و بالاتر 45 سال مي باشد.
مدت زمان خدمت سربازي به حداكثر سن داوطلباني كه خدمت نظام وظيفه خود را انجام داده باشند افزوده مي شود.
مدت سابقه كار داوطلباني كه تجربه كاري در واحدهاي تابعه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) داشته باشند و يا بصورت قرارداد تمام وقت بر اساس ضوابط مصوب در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) شاغل باشند، در صورت پرداخت حق بيمه در مدت سابقه كار، به حداكثر سن اضافه مي گردد. همچنين سابقه كار خارج از قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)افرادي كه تجربه كاري مفيد و مرتبط با شغل مورد نياز دارند در صورت ارائه مدارك لازم و گواهي پرداخت حق بيمه بابت سوابق مذكور، تا پنج (5) سال به حداكثر سن اضافه مي گردد.
شرط حداكثر سن در مورد ايثارگران براساس قانون مصوب مجلس شوراي اسلامي به تاريخ 22/2/71 با رعايت موارد زير افزايش مي يابد :
الف) داوطلباني كه در جبهه به طور داوطلبانه خدمت نموده اند به ميزان حضور در جبهه و همچنين مدت زمان بستري شدن و يا استراحت پزشكي رزمندگان داوطلب در اثر مجروحيت در جبهه
ب) داوطلبان آزاده به ميزان مدت اسارت و حضور در جبهه و همچنين مدت زمان بستري و يا استراحت پزشكي در اثر مجروحيت در جبهه هاي نبرد يا دوران اسارت
ج) خانواده شهدا (همسر ، فرزندان ، پدر ، مادر ، برادر و خواهر) ، جانبازان، همسر و فرزندان جانبازان از كار افتاده كلي (حالت اشتغال)و مشمولين بند'ب' فوق ،حداكثر به ميزان پنج (5) سال
تمامی موارد فوق را میپذیرم

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
تقریبا میشه گفت ، جزو مجهزترین و با سابقه ترین موسساتی که اکثر پروژه های بزرگ و از جمله پروژه های راه سازی در کشور رو انجام میده . موسسه خاتم الانبیا ، جزو شرکت هایی که نیروی متخصص خوبی داره و اگر بتونید در اونجا مشغول به کار شوید ، در مدت زمان کمی ، هم تجربه لازم و هم حقوق خوبی دریافت میکنید .
البته ذکر این نکته لازم هست که ، هرکسی نمیتونه اونجا مشغول به کار بشه یعنی نیاز به .......!! داره .

با تشکر

منم خیلی دوس دارم برم قرارگاه کار کنم ولی قسمت قرمز شده رو پیدا نکردم:cry::D

s-a-l-i-m

عضو جدید

با تشکر
بقول یکی از استادامون یکی از موسسات یا شرکت هایی هست که مطمئا هستین توش وقتی پروژه بیل خورد تمام میشه و نیمه تمام ول نمیشه ...

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
Re: حقوق مهندس صفر کیلومتر ؟

Re: حقوق مهندس صفر کیلومتر ؟

ﻗﺮاﺭﮔﺎﻩ ﻳﻪ ﺩﻧﻴﺎﺳﺖ ... ﻧﻴﻨﻮا. ﻧﻮﺡ. ﺭﺟﺎﻳﻲ. ﻣﻜﻴﻦ و .... اﻟﺒﺘﻪ ﻋﻼﻭﻩ ﺑﺮ ﺑﻨﺪ پ ﺑﺎﻳﺪ ﺑﻨﺪ اﺻﻞ اﻟﺘﺰاﻡ و ﺗﻌﻬﺪ ﺷﺮﻋﻲ ﺭﻭ ﻫﻢ ﺑﺪﻱ

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2

reza1107

کاربر فعال مهندسی عمران ,
بادرودفراوان
هرپروژه ای که به نحوی باسپاه دررابطه باشه نیمه کاره رهانمیشه وازنظرمالی مشکلی نداره.اماازنظرفنی، اغلب کاستی های زیادی دارن(حداقل مواردی که خودم دیدم).

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان گل

کارآموزیم واسه شرکت هگزا ردیف شد....

کسیحرف خاصی راجع به هگزا داره ؟ ....!!!!

سلام مهندس تبريك رو تحويل بگير از جانب من....والا تا اونجاي كه من راجب اين شركت ميدونم در ارائه خدمات

و مشاوراي در سطح بسيار خوبي قرار گرفته و كارنامه درخشاني در زمينه طراحي پل . بزرگراه و غيره رو داره

از جمله ميتونم بگم بازسازي پل خرمشهر بعده جنگ ايران و عراق و پروژه راهن بندر عباس رو تو كارنامش داره

و يه پروژه ديگه كه طرفاي ما زده بودن راهن ميانه . تبريز..در كل بگم واقعا شركت عالي هستش و سايت رسمي

هم داره و خيلي از پروژه هاي بزرگ رو بهره برداري كرده موفق باشي مهندس..:)

reza1107

کاربر فعال مهندسی عمران ,
سلام دوستان گل

کارآموزیم واسه شرکت هگزا ردیف شد....

کسیحرف خاصی راجع به هگزا داره ؟ ....!!!!

بله همونطور که دوستمون گفتن هگزا ازمشاورهای بزرگ هستش.فرصت خوبی برات پیش اومده،سعی نهایت استفاده روببری.

موفق باشی

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی از دوستان گلم...:gol: :w36:

یه چیز دیگه... ممکنه بعد از کارآموزی بتونم وارد شرکت بشم؟

چرا كه نه !

اما اگه مثل قرارگاه بند پ رو نخوان همون جاي قرمز رنگ ! تا اونجاي كه ميدونم يكم سخته كه

تو اين چنين شركت بزرگي آدم استخدام شه جون از شرايطوش اينه كه

حداقل سه سال تجربه در برآورد راه پل رو بايد داشته باشي

تسلط به آفیس،نقشه کشی و متره برآورد اونارو هم بايد داشته باشي

و آخر هم آشنا به تهیه اسناد قراردادی پیمانکاران حالا فعلا كه براي كاراموزيت كه كارت درست

شده برو و از نزديك با شركت آشنا شو ايشالا كه آينده هم به عنوان يه استخدامي وارد اون شركت ميشي..:)

Parvix

عضو جدید
چرا كه نه !

اما اگه مثل قرارگاه بند پ رو نخوان همون جاي قرمز رنگ ! تا اونجاي كه ميدونم يكم سخته كه

تو اين چنين شركت بزرگي آدم استخدام شه جون از شرايطوش اينه كه

حداقل سه سال تجربه در برآورد راه پل رو بايد داشته باشي

تسلط به آفیس،نقشه کشی و متره برآورد اونارو هم بايد داشته باشي

و آخر هم آشنا به تهیه اسناد قراردادی پیمانکاران حالا فعلا كه براي كاراموزيت كه كارت درست

شده برو و از نزديك با شركت آشنا شو ايشالا كه آينده هم به عنوان يه استخدامي وارد اون شركت ميشي..:)

توکل بر خدا ...:smile:

بند پ رو که ندارم...:(

ولی حسم میگه میشه ی کارایی کرد :biggrin:

mntkal

عضو جدید
سلام
ببخشید دو سوال: شما که دانشچویی معافیت دارین ؟ و سوال دیگه اینکه چطور این همه پیشنهاد شغل به شما میشه؟!:eek:

Parvix

عضو جدید
سلام
ببخشید دو سوال: شما که دانشچویی معافیت دارین ؟ و سوال دیگه اینکه چطور این همه پیشنهاد شغل به شما میشه؟!:eek:

سلام

در مورد سوال اول باید بگم که همه دانشجویان معافیت دارن تا زمانی که تحصیل می کنن ...

سوال دوم هم...اینا پیشنهاد شغل نیست شرکتهایی هستن که من تونستم رضایتشون رو برای انجام دوره کارآموزی بدست بیارم...

م.زهتاب

عضو جدید
نظر سنجی........

نظر سنجی........

به نظر شما دوستان یه مهندس عمران تازه وارد وقتی ازش میپرسن حقوق پیشنهادی تو بگو باید چند بگه که هم خودش راضی باشه هم شرکته مربوطه:)نظر بدید تا همه بخونن

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز

middbox

کاربر بیش فعال

من با ماهی 4 مشکلی ندارم...

ولی سعیم اینه و مطمئنم که میتونم بیشتر از اینا درآمد داشته باشم....

این همه درس نخوندم که با ماهی 800 راضی باشم...

یونس۶۵

عضو جدید
سلام درسته ما شب روز واسه این درس این دانشگاه جون کندیم تا یه مدرک بگیریم پس مطمنم که از این بهتر هم برای ماه پیدا میشه

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با ماهی 4 مشکلی ندارم...

ولی سعیم اینه و مطمئنم که میتونم بیشتر از اینا درآمد داشته باشم....

این همه درس نخوندم که با ماهی 800 راضی باشم...

سلام درسته ما شب روز واسه این درس این دانشگاه جون کندیم تا یه مدرک بگیریم پس مطمنم که از این بهتر هم برای ماه پیدا میشه

خب درس خوندن تنها کفایت نمیکنه. باید کار هم بلد باشین. بهرحال برای اول کار منظورم 2 ، 3 سال اول 700 ، 800 تمن خیلی هم خوبه

ENG.L.S

کاربر فعال تالار مهندسی عمران ,
به نظر شما دوستان یه مهندس عمران تازه وارد وقتی ازش میپرسن حقوق پیشنهادی تو بگو باید چند بگه که هم خودش راضی باشه هم شرکته مربوطه:)نظر بدید تا همه بخونن

به نظر من برای شروع کردن نبایدزیاد به حقوق اهمیت داد تازه اولشو بخوای بری سرپرست کارگاه بشی حقوقش همون پایه حقوقه اگه لیسانس داشته باشی اگه فوق دیپلم داشته باشی کم تره طبق تماس هایی که من گرفتم برای کار اگه کم تر بگی بیش تر خوششون میاد.میشه اینجوری سر کنی تا چند سال کار کنی سابقه بشه اونوقت این بی سابقه بودنواینقد تو سرمون نمیزنن.

middbox

کاربر بیش فعال
خب درس خوندن تنها کفایت نمیکنه. باید کار هم بلد باشین. بهرحال برای اول کار منظورم 2 ، 3 سال اول 700 ، 800 تمن خیلی هم خوبه

من کنار درسم کارم میکردم...

از همون دوره بچگی ور دست بابام که پیمانکار بود . بودم...

بالا