حریم خصوصی (مثل گوشی موبایل) در زندگی مشترک از نظرتون چه خط قرمزی داره؟

Farid6574

عضو جدید
سلام...

من میخوام یه موضوعی رو مطرح کنم که شاید برای خیلیا سوال باشه....

حریم خصوصی که میخوام صحبت کنم بیشتر مربوط به گوشی موبایل هست...

آیا گوشی برای زن و شوهر باید یه حریم خصوصی به حساب بیاد؟

مثلا من با یه دختری آشنا شدم که برای ازدواج داریم با هم صحبت میکنیم و در مورد خیلی چیزها تفاهم داریم..

ولی من در مورد گوشی به ایشون گفتم که ما باید با هم در این مورد راحت باشیم و حتی الامکان هم اگه گوشی همدیگر رو میخوایم اجازه بگیریم...ولی ممکنه گاهی پیش هم نیاد اجازه بگیریم...

اما ایشون میگن باید حتما اجازه گرفت و بدون اجازه یه نوع بی احترامی محسوب میشه...یعنی ایشون هر موقع خواستن میتونن گوشی خودشون رو به من بدن...

من کلا از این تاکید که این دختر خانم کردن خوشم نیومد و حس بدی به من انتقال دادند...

من به ایشون گفتم که رمز گوشی همدیگر رو بدونیم چون دلیلی وجود نداره رمز گوشی همدیگر رو ندونیم و اینکه طوری نباشه که به منزله چک کردن و افراطی باشه و به نظرم روی این زمنیه باید باهم راحت بود تا اینکه فکرهای دیگه کنیم.....یه قول و قرارهایی رو با هم باید بزاریم در ابتدای زندگی مشترک...

حالا گاهی اجازه هم گرفته نشه فک نمیکنم مشکلی داشته باشه..

گوشی حریم خصوصی زن و شوهر به حساب نمیاد...بلکه حریم هر دو به حساب میاد...

اگه یه روزی هم مثلا من بدون اجازه گوشیتو بردارم در واقع خط زرد رو رد کردم نه خط قرمز رو.

اونی که چهارچوب زندگی مشترک رو ندونه خط قرمز رو رد کرده و مشکل داره.

ایشون میگن که من رمز گوشیمو میدم و مشکلی ندارم ولی من دوستان خانمی دارم که ممکنه عکس بفرستن از خودشون و یا صحبتایی بین خودمون باشه و نخواد تو بدونی و اینکه صحیح نیست بدون اجازه من، گوشیم رو برداری. ایشون به من میگن که بدون اجازه گرفتن بی احترامی تلقی میشه و نمیپسنده....و همچنین باید رعایت ارتباط با دوستانشون رو بکنم و قطعا حریم شخصی هست...

(البته من فکر میکنم دلیل دوستانشون یه بهانه هست و میخواد کلا کاری با گوشیشون نداشته باشم)

من هم به ایشون میگم که دوستاتو بهم معرفی کن و منم قطعا کاری ندارم....بعد به من میگن اگه تعدادشون زیاد بود مشکلی نداری؟!

کلا سوالشون عجیب بود برام ولی بگذریم...

در ادامه به من گفتن که از مرد بلانسبت شکاک بدشون میاد ولی من به ایشون گفتم که اصلا بحث شکاک بودن نیست بیشتر میخوام باهم در این زمینه راحت باشیم و چه لزومی داره حتما همیشه اجازه گرفته بشه...اینکه همیشه اجازه گرفته بشه به نظرم خیلی قشنگ نیست توی زندگی مشترک...

من بهش میگم که تو توی زندگی مشترک باید یه چیزایی رو رعایت کنی مثل زندگی مجردی نیست...اونم بهم میگه این حرفت باید متقابلا رعایت بشه نه فقط زن زعایت کنه

منم به ایشون گفتم باشه مشکلی نیست..تو هم بیا گوشیمو بگیر و همه چیزها رو ببین و اصلا مشکلی ندارم....حتی پیام های دوستامو ببین.....آنکه پاک هست از محاسبه چه باک هست....البته این رفتار من باعث میشه تو به من اعتماد کامل کنی و حتی دیگه اصلا از روی بی اعتمادی دوباره گوشیمو بر نداری....

بهم میگه من با هر کسی ارتباط داشته باشم بهت توضیح میدم ولی باز هم میگم شکاک بودن حالمو بد میکنه و حریم خصوصی زمانی میشه که من بگم نگاه نکن اما من میگم نگاه کن و مشکلی نیست ولی احترام بذار برای گرفتش...بهم میگه اگه احترام حفظ نشه حس بازرسی و چک شدن بهم دست میده...بهم میگه باید با دلیل و هدف باشه که گوشیمو برداری!!

حالا یه سوال:

یعنی هیچ وقت شما متاهلین به مشکل نمیخورین که از روی کنجکاوی و تحقیق، گوشی همسرتون رو ببینید؟ یعنی این کار اینقدر بده؟

ممنون میشم در این مورد منو راهنمایی کنین...

در آخر حرفایی از دکتر هلاکویی در مورد حریم شخصی میزارم...دوست دارم اول اینو گوش بدین و بعد به این تاپیک جواب بدین...

http://s9.picofile.com/file/83240782...DB%8C.mp3.html

ممنون

aynaz.m

کاربر فعال تالار ادبیات ,
کاربر ممتاز
دوست گرامی ممنونم از دعوت اما بهتون میگم زندگی مشترک این نیستش که بخوای همه چیز هم بدونید و اینکه دو نفر در کنار زندگی با هم ی زندگی مستقل از هم تجربه میکنند
بنده هم خوشم نمیاد رمز گوشیم در دوران اشناییت به طرف مقابل بدم اصلا لزومی نداره اگر واقعا طرف فهم و درک داشته باشه حواسش به روابط هستش و نیازی به چک کردن نیست اگر اره مثلا زنگ بزنه شما بخواهید جواب مشکلی نیستش

متاسفانه رفتار شما بیشتر شکاک بودنتون نشون میده نه منطقی بودنتون و اینکه ی مرد عاقل قلب ی زن تصاحب میکنه نه اینکه فقط جسمش و بخواد با زیر نظر داشتن فکر کنه از دستش نمیده برعکس از دست میده طرفش

Farid6574

عضو جدید
دوست گرامی ممنونم از دعوت اما بهتون میگم زندگی مشترک این نیستش که بخوای همه چیز هم بدونید و اینکه دو نفر در کنار زندگی با هم ی زندگی مستقل از هم تجربه میکنند
بنده هم خوشم نمیاد رمز گوشیم در دوران اشناییت به طرف مقابل بدم اصلا لزومی نداره اگر واقعا طرف فهم و درک داشته باشه حواسش به روابط هستش و نیازی به چک کردن نیست اگر اره مثلا زنگ بزنه شما بخواهید جواب مشکلی نیستش

متاسفانه رفتار شما بیشتر شکاک بودنتون نشون میده نه منطقی بودنتون و اینکه ی مرد عاقل قلب ی زن تصاحب میکنه نه اینکه فقط جسمش و بخواد با زیر نظر داشتن فکر کنه از دستش نمیده برعکس از دست میده طرفش

سلام..

منم منظورم اینه که توی زندگی مشترک رمز گوشی رو داشت...

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام..

منم منظورم اینه که توی زندگی مشترک رمز گوشی رو داشت...

زندگی که بر پایه ی عشق متقابل تفاهم و درک هم دیگه بنا شده باشه نیازی به رمز گوشی نداره امیدوارم به جواب رسیده باشی

elahe .

کاربر فعال
ممنون از دعوتتون
گوشی هم حریم خصوصی هست هم نیست
مسلما هم اقا هم خانوم مطالبی داخل گوشیش داره که عرف میکنه برای طرف مقابلش مناسب نیست
اینکه اجازه بگیریم گوشی طرفمون برداریم اصلا چیز بدی نیست اما اینکه یه بار شد و بی اجازه برداشتیم چیزی خاصی نباید باشه
که بخاد ناراحت بشه
و در دوران اشناییت اصلا معنی نداره گوشی هم رو بگردیم
زندگی مشترک این نیست که اقا یا خانوم بخان همدیگه رو چک کنن
همیشه حرفایی هست که بهتره جنس مخالف ندونه مخصوصا در رابطه با دوست و محیط کار و ...

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
خب خیلیی از خانوما مجبورن جلو شوهراشون الکی قربون صدقه مادر شوهر و خواهر شوهر بشن بلاخره باید تو اون شرایط یجوری با یکی درد دل کنن یا نه؟؟ اگه تلگرام و واتس آپ نباشه ک خانوما دق میکنن تو اون شرایط اونا بیشتر برای خودتون میگن ک ناراحت نشین :biggrin::biggrin::D
ولی جدی هر خانومی ک فک کنه حس اعتماد شوهرشو از دست داده عصبی میشه خب برای چی آدم باید کنجکاو بشه. اصلا شما اگه اون گوشی با ی قلب سرشار از محبت همونجوری بردارید خانوما اصلا حالت تدافعی نمیگیرن چون همه خانوما احساساتشون قویه میتونن بفهمن شما الان با چ نیتی میخای بری سر وسایلش. اما کافیه ک یکم احساس ناامنی بدید بهشون اون موقع ک گوشی میشه بهانه برای دعوا و کلکل زندگی. آشوب میشه. خب چرا آخه؟؟
اگه مشکلی دارید چیزی نگرانتون کرده احساس بدی دارید بشینید با هم حرف بزنید حل کنید مشکل همو. نا سلامتی تو قرن ۲۱ زندگی میکنید قرن مذاکره ن جنگ و دعوا!!!!!

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلام
گوشی خانمها حریم خصوصیه برادر!
به هرحال خانمها مسائلی دارن که دوست ندارن هیچ مردی واردش بشه(مثلا دوستشون مسئله ای رو تو تلگرام با خانم شما مطرح کرده که دوست نداره هیچ کس دیگه ای بدونه(مثلا مشکلی در زندگی شخصیش داشته که درد دل کرده با خانم شما - یا عکس عروسیش رو فرستاده که خب نباید مردها ببینن). و شاید خودداری خانمها به خاطر همین باشه)
نباید طرفین زندگی، بی اعتمادی نشون بدن و باید جلب اعتماد کنن...(هم مرد و هم همسر)
شما زیاد سخت نگیرید و اصرار نکنید. ولی در مواردی که ممکنه اذیت بشید و ایشون اذیت میشن، اگر واقعا حق دارید که بدونید، محترمانه مطرح کنید تا مسئله حل بشه.

sasan2015

عضو جدید
سلام
خانم ها اگر احساسشون درست بود از بهشت اخراج نمی شدیم. من آدم احساسی ای هستم.
این بسته به شرایط دارد. ببینید از نظر اسلام تنها جایی که تجسس اجازه داده شده فقط ازدواج هست. و حالا مسایل امنیتی. بنابراین در ازدواج این مورد رو مشکلی نمیدونم.
هر جایی یک قانون دارد باید قانون ها رو برای هم مشخص کنید. من مشخصا میدونم اکثریت مردم میخواهند قوانین به نفع خودشون باشد. این مکالمه رو کامل گوش دادم به نظرم تفکرات متفاوت است.
حرف اون درست هست ولی کامل نیست. این حرفش درست که باید شما قبل از هر چیزی همه چیز رو مشخض کنید. شما خیلی باهوش هستید که دارید این کار ها رو با طرف می کنید.
چه دختر مسخره ای بود. در هر صورت شما باید حرفتون رو بزنید کار درست رو کردی ولی اصولا مردم مقاومت نشون میدن چون یکباره کار سخت است و قبل ازدواج سخت تر هست.
جالبه تو حرفاش کاملا از اسلام میگه از تحقیق قبل از انجام کار و اینکه باید شما قبل از اینکه اقدام کنید دلیل داشته باشید. شکاکی نیست. ولی ما ی رفتار داریم ی حرف رو میگیرم تا طرف از کارش دست برداره و از سر خودمون رد کنیم. نه این حریم خصوصی در ازدواج نیست. بله برخی چیزها رو نمیشه گفت ولی ازدواج تقریبا برخی اکثر چیزها مثل این درست است. اگر طرف مشکلی نداره چرا نباید نشان دهد. بسته به زمان و مکان داره و شناخت مهم است. شما چقدر از طرفت شناخت داری آیا قصدت شما چی هست. شما حرف این طرف رو خوب فهمیدی دو دقیقه آخرش رو خوب گوش کن وقتی میگه شما باید کلی بگی وقتی جزیی بگی خوب نخواهد بود. اتفاقا اصل کار اون آخرش بود که نشد بفهمیم چی میشه. قطع شد. کامل نشد. به نظرم کاملا درست نیست. همه حرفاش انسانیت فقط عقلانیت نیست. فکر میکنند عقلانیت تمام است ولی احساسیت جزیی از عقلانیت هست.
شما با خودت چگونه ای؟

Farid6574

عضو جدید
سلام
خانم ها اگر احساسشون درست بود از بهشت اخراج نمی شدیم. من آدم احساسی ای هستم.
این بسته به شرایط دارد. ببینید از نظر اسلام تنها جایی که تجسس اجازه داده شده فقط ازدواج هست. و حالا مسایل امنیتی. بنابراین در ازدواج این مورد رو مشکلی نمیدونم.
هر جایی یک قانون دارد باید قانون ها رو برای هم مشخص کنید. من مشخصا میدونم اکثریت مردم میخواهند قوانین به نفع خودشون باشد. این مکالمه رو کامل گوش دادم به نظرم تفکرات متفاوت است.
حرف اون درست هست ولی کامل نیست. این حرفش درست که باید شما قبل از هر چیزی همه چیز رو مشخض کنید. شما خیلی باهوش هستید که دارید این کار ها رو با طرف می کنید.
چه دختر مسخره ای بود. در هر صورت شما باید حرفتون رو بزنید کار درست رو کردی ولی اصولا مردم مقاومت نشون میدن چون یکباره کار سخت است و قبل ازدواج سخت تر هست.
جالبه تو حرفاش کاملا از اسلام میگه از تحقیق قبل از انجام کار و اینکه باید شما قبل از اینکه اقدام کنید دلیل داشته باشید. شکاکی نیست. ولی ما ی رفتار داریم ی حرف رو میگیرم تا طرف از کارش دست برداره و از سر خودمون رد کنیم. نه این حریم خصوصی در ازدواج نیست. بله برخی چیزها رو نمیشه گفت ولی ازدواج تقریبا برخی اکثر چیزها مثل این درست است. اگر طرف مشکلی نداره چرا نباید نشان دهد. بسته به زمان و مکان داره و شناخت مهم است. شما چقدر از طرفت شناخت داری آیا قصدت شما چی هست. شما حرف این طرف رو خوب فهمیدی دو دقیقه آخرش رو خوب گوش کن وقتی میگه شما باید کلی بگی وقتی جزیی بگی خوب نخواهد بود. اتفاقا اصل کار اون آخرش بود که نشد بفهمیم چی میشه. قطع شد. کامل نشد. به نظرم کاملا درست نیست. همه حرفاش انسانیت فقط عقلانیت نیست. فکر میکنند عقلانیت تمام است ولی احساسیت جزیی از عقلانیت هست.
شما با خودت چگونه ای؟

سلام...ممنون از تحلیلتون...

در مورد اون دو دقیقه آخر من فک میکنم خیلی ربط نداشت به اصل مطلب..

چون دکتر هلاکویی منظورش این بود که گذشته ای که به آینده تاثیر نداره نباید به طرف مقابل گفته بشه چون ایجاد شک میکنه و خوب نیست....

ولی بحث گرفتن گوشی رو دکتر هلاکویی کاملا مشخص کرده...گفته که بستگی به قول و قرارهایی داره که باهم در ابتدا دارید و اینکه تعریف هر کدوم از این قول و قرار ها برای طرفین چطوری هست.

ولی جمله آخرتون منو تحت تاثیر قرار داد...منم فک میکنم انسانیت فقط عقلانیت نیست باید احساس هم دخیل بشه ولی من هنوز خوب قانع نشدم.....باید بیشتر فکر کنم...

ممنون..

sasan2015

عضو جدید
سلام...ممنون از تحلیلتون...

در مورد اون دو دقیقه آخر من فک میکنم خیلی ربط نداشت به اصل مطلب..

چون دکتر هلاکویی منظورش این بود که گذشته ای که به آینده تاثیر نداره نباید به طرف مقابل گفته بشه چون ایجاد شک میکنه و خوب نیست....

ولی بحث گرفتن گوشی رو دکتر هلاکویی کاملا مشخص کرده...گفته که بستگی به قول و قرارهایی داره که باهم در ابتدا دارید و اینکه تعریف هر کدوم از این قول و قرار ها برای طرفین چطوری هست.

ولی جمله آخرتون منو تحت تاثیر قرار داد...منم فک میکنم انسانیت فقط عقلانیت نیست باید احساس هم دخیل بشه ولی من هنوز خوب قانع نشدم.....باید بیشتر فکر کنم...

ممنون..
ببینید مردم از اینکه ازشون تعریف بشه خوششون میاد
علی ای خال من قبلا گفتم شما باید پیش مشاور برید. مشاور ها درسش رو خوندن و خوب تجربه بیشتری دارند. من و این دوستان زیاد نمی تونیم کمک کنیم. مگر میشه گذشته به آینده ربط نداشته باشه من این حرف رو قبول ندارم دنیای ما همه اش به هم وصل است اینکه ما درکمون پایین هست مشکل است. ما درک نمی کنیم برای همین جدا می کنیم و تفکیک می کنیم تا بهتر و ساده تر درک کنیم همین.
باید فرککنی ولی پیش مشاور برو خیلی کمک می کند.
به حرف های اینا هم زیاد توجه نکن شما می خوای تو ایران زندگی کنی باید بر اساس اینجا تصمیم بگیری پس مشاور های ایرانی حد و حدود اینجا رو بهتر مشخص می کنند. البته همشونم خوب نیستنا.

Farid6574

عضو جدید
ببینید مردم از اینکه ازشون تعریف بشه خوششون میاد
علی ای خال من قبلا گفتم شما باید پیش مشاور برید. مشاور ها درسش رو خوندن و خوب تجربه بیشتری دارند. من و این دوستان زیاد نمی تونیم کمک کنیم. مگر میشه گذشته به آینده ربط نداشته باشه من این حرف رو قبول ندارم دنیای ما همه اش به هم وصل است اینکه ما درکمون پایین هست مشکل است. ما درک نمی کنیم برای همین جدا می کنیم و تفکیک می کنیم تا بهتر و ساده تر درک کنیم همین.
باید فرککنی ولی پیش مشاور برو خیلی کمک می کند.
به حرف های اینا هم زیاد توجه نکن شما می خوای تو ایران زندگی کنی باید بر اساس اینجا تصمیم بگیری پس مشاور های ایرانی حد و حدود اینجا رو بهتر مشخص می کنند. البته همشونم خوب نیستنا.

گذشته ای که به آینده تاثیر نمیزاره: یه دوستی ساده با یه نفر (حالا هم جنس یا غیر همجنس) که بعد ها به واسطه اون فرد یه اشتباهی رو مرتکب میشه، و بعد به اشتباه خودش پی میبره و راه درست رو میره...گفتن این موضوع به طرف مقابل هیج ضرورتی نداره چون ممکنه اون فرد به خاطر همین موضوع دچار تردید بشه......

گذشته ای که به آینده تاثیر میزاره: مثل مریضی....یه پسری، مریضی خاصی داره و یه طرفش اینو نمیگه.......مسلما در آینده تاثیر بدی در زندگی مشترک خواهد داشت....

sasan2015

عضو جدید
گذشته ای که به آینده تاثیر نمیزاره: یه دوستی ساده با یه نفر (حالا هم جنس یا غیر همجنس) که بعد ها به واسطه اون فرد یه اشتباهی رو مرتکب میشه، و بعد به اشتباه خودش پی میبره و راه درست رو میره...گفتن این موضوع به طرف مقابل هیج ضرورتی نداره چون ممکنه اون فرد به خاطر همین موضوع دچار تردید بشه......

گذشته ای که به آینده تاثیر میزاره: مثل مریضی....یه پسری، مریضی خاصی داره و یه طرفش اینو نمیگه.......مسلما در آینده تاثیر بدی در زندگی مشترک خواهد داشت....
میگم درست ولی من این حرف رو قبول ندارم. که گذشته به آینده ربط نداره. اینکه گذشته رو پنهان کنیم دلیل بر عدم وجود گذشته نیست. این که ذهنیت تو رو گذشته ساخته و در اون تغییر ایجاد کرده است. این هست. گذشته ای که هیچ گاه باز نخواهد گشت و فقط باید ازش درس گرفت. اینکه می گویند گذشته ربطی به آینده نداره یک حرف غلط است. ما نمیخوایم کسی بدونه وگرنه که ربط داره. این رو میگن که بدونیم چیزی که باعث اختلاف میشه رو نگید وگرنه چیزی که ارزش بحث نداره و مشکل آفرین است رو نباید گفت مصداق ضرب المثل جز راست نباید گفت هر راست نشاید گفت است وگرنه که گذشته تو روحیه و اخوالات شما و من تاثیر گذاشته است. گذشته شما الان شما رو ساخته و باید ازش درس بگیرید.
امیدوارم متوجه شده باشدی با کسانی که دین رو از همه چیز جدا می کنند واین تفکیک ها رو انجام میدن مخالفم. همه چیز دنیا یک ظرف و پکیج به هم وابسطه است ما از هم جدا می کنیم تا بفهمیم. وگرنه درس ها مثل ریاضی و ادبیات فقط تو ظاهر متفاوتند وگرنه چظور جدول ضرب رو مثل شعر حفظ میکنیم و مثل شعر می خوانیم. یا مثال های بهتری هم میشه زد.در مثال مناقشه نیست.
همه هستی دنیا به هم وصل است.
حالا در هر صورت من بیشتر از این درک نمیکنم. به نظرم مشاور و ... برای شما بیشتر کارساز است. 28 سالگی سن مناسبی است. بهتر است قصدتون به کارهای نیک باشه. ولی بدونید همه نیک نمی پسندند.
شعر گرگ فریدون مشیری رو بخونید و بدونید.

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
بستگی به وضعیت افراد می تونه ساختار متفاوتی داشته باشه
وقتی دو نفر چیزی رو از هم مخفی نکنن و حساسیتی ایجاد نشه هیچ دلیل خاصی وجود نداره که کسی بخواد توی گوشی دیگری سرک بکشه
اگر زندگی به جایی رسیده که حساسیت سرک کشیدن توی گوشی بوجود اومده
یعنی یه جای کار مشکل داره و دیگه نمی شه یخ زندگی مشترک بدون اشکال در نظر گرفته بشه.
حفظ حریم شخصی برای هر کس لازمه
ولی بعضی وقتها حریم شخصی و حریم خانواده با هم تداخل پیدا می کنن که نشانه پنهانکاری یا شکاک بودن می تونه باشه
و این می تونه آغازی بر پایان یه زندگی خوب بشه

mahdis.

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
چرا میخوای چک کنی؟
درسته میگن که قبل ازدواج خوب چشماتو باز کن که بعد ازدواج با خیال راحت ببندی و به مسیر ادامه بدی.
حالا قبل ازدواجته اگه میخوای برای شناخت بیشتر اینکارو کنی خب هیچ دختر عاقلی اینو قبول نمیکنه و نبایدم قبول کنه .(چون همونطور که وقتی گوشیشو نمیده برای آقا سوال پیش میاد : چرا نداد؟ برای خانمم سوال پیش مید : ینی شکاکه؟ چون توی این دوران هیچ شناختی از هم ندارین و دارین شناختو کسب میکنی)
درسته گوشی میتونه خیلی بهت اطلاعات بده ولی تو خودت باید حواستو برای شناخت بیشتر جمع کنی
گوشیم راه درست نیست
برای بعد ازدواجم که همو میشناسین و اعتماد دارین دیگه چک کردن با اجازه و بی اجازه معنی نداره مگه اینکه یکی از طرفین هفت و هشت بزنه...
اعتماد،شناخت،سیاست ،خوش رفتاری
اینا کلمه هایی هستن که به ظاهر کلمن ولی توی زندگی خیلی مهمن
قبل ازدواج مهارتهامونو بالا ببریم
اینم بگم : اگه خانما گیر میدن که دوستم عکسشو فرستاده و داستان زندگیشو داره میگه که حریم خصوصی خودمونه رو هم خود آقا باید بفهمه که رعایت کنه بهتره ولی رعایتم نکرد میشه چشم پوشی کنه و دیگه اینکارو نکنه.
اول و آخرم حرفم اینه :
اونی که میخواد اهل زندگی کردن با طرفش باشه به این چرت و پرتا اهمیت نمیده.
مسائل مهمتری هست توی زندگی

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
ممنون از دعتتون
گوشی یه وسیله کاملا شخصیه
و اعتماد که باشه این مسئله که گفتین مطرح هم نمیشه حتی..

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
سلام...

مثلا من با یه دختری آشنا شدم که برای ازدواج داریم با هم صحبت میکنیم و در مورد خیلی چیزها تفاهم داریم..

ولی من در مورد گوشی به ایشون گفتم که ما باید با هم در این مورد راحت باشیم و حتی الامکان هم اگه گوشی همدیگر رو میخوایم اجازه بگیریم...ولی ممکنه گاهی پیش هم نیاد اجازه بگیریم...

اما ایشون میگن باید حتما اجازه گرفت و بدون اجازه یه نوع بی احترامی محسوب میشه...یعنی ایشون هر موقع خواستن میتونن گوشی خودشون رو به من بدن...

من کلا از این تاکید که این دختر خانم کردن خوشم نیومد و حس بدی به من انتقال دادند...

من به ایشون گفتم که رمز گوشی همدیگر رو بدونیم چون دلیلی وجود نداره رمز گوشی همدیگر رو ندونیم و اینکه طوری نباشه که به منزله چک کردن و افراطی باشه و به نظرم روی این زمنیه باید باهم راحت بود تا اینکه فکرهای دیگه کنیم.....یه قول و قرارهایی رو با هم باید بزاریم در ابتدای زندگی مشترک...

اگه یه روزی هم مثلا من بدون اجازه گوشیتو بردارم در واقع خط زرد رو رد کردم نه خط قرمز رو.

ایشون میگن که من رمز گوشیمو میدم و مشکلی ندارم ولی من دوستان خانمی دارم که ممکنه عکس بفرستن از خودشون و یا صحبتایی بین خودمون باشه و نخواد تو بدونی و اینکه صحیح نیست بدون اجازه من، گوشیم رو برداری. ایشون به من میگن که بدون اجازه گرفتن بی احترامی تلقی میشه و نمیپسنده....و همچنین باید رعایت ارتباط با دوستانشون رو بکنم و قطعا حریم شخصی هست...

(البته من فکر میکنم دلیل دوستانشون یه بهانه هست و میخواد کلا کاری با گوشیشون نداشته باشم)

من هم به ایشون میگم که دوستاتو بهم معرفی کن و منم قطعا کاری ندارم....بعد به من میگن اگه تعدادشون زیاد بود مشکلی نداری؟!

در ادامه به من گفتن که از مرد بلانسبت شکاک بدشون میاد ولی من به ایشون گفتم که اصلا بحث شکاک بودن نیست بیشتر میخوام باهم در این زمینه راحت باشیم و چه لزومی داره حتما همیشه اجازه گرفته بشه...اینکه همیشه اجازه گرفته بشه به نظرم خیلی قشنگ نیست توی زندگی مشترک...

من بهش میگم که تو توی زندگی مشترک باید یه چیزایی رو رعایت کنی مثل زندگی مجردی نیست...اونم بهم میگه این حرفت باید متقابلا رعایت بشه نه فقط زن زعایت کنه

منم به ایشون گفتم باشه مشکلی نیست..تو هم بیا گوشیمو بگیر و همه چیزها رو ببین و اصلا مشکلی ندارم....حتی پیام های دوستامو ببین.....آنکه پاک هست از محاسبه چه باک هست....البته این رفتار من باعث میشه تو به من اعتماد کامل کنی و حتی دیگه اصلا از روی بی اعتمادی دوباره گوشیمو بر نداری....

بهم میگه من با هر کسی ارتباط داشته باشم بهت توضیح میدم ولی باز هم میگم شکاک بودن حالمو بد میکنه و حریم خصوصی زمانی میشه که من بگم نگاه نکن اما من میگم نگاه کن و مشکلی نیست ولی احترام بذار برای گرفتش...بهم میگه اگه احترام حفظ نشه حس بازرسی و چک شدن بهم دست میده...بهم میگه باید با دلیل و هدف باشه که گوشیمو برداری!!

حالا یه سوال:

یعنی هیچ وقت شما متاهلین به مشکل نمیخورین که از روی کنجکاوی و تحقیق، گوشی همسرتون رو ببینید؟ یعنی این کار اینقدر بده؟

در آخر حرفایی از دکتر هلاکویی در مورد حریم شخصی میزارم...دوست دارم اول اینو گوش بدین و بعد به این تاپیک جواب بدین...

ممنون

به نظر من زن یا مردی که حاضر نباشه همسرش هروقت دلش خواست محتویات گوشیشو ببینه، قطعا صداقتش کامل نیست، اعتماد کامل نمیشه بهش کرد و قطعا یه جای کارش میلنگه.

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
به نظر من زن یا مردی که حاضر نباشه همسرش هروقت دلش خواست محتویات گوشیشو ببینه، قطعا صداقتش کامل نیست، اعتماد کامل نمیشه بهش کرد و قطعا یه جای کارش میلنگه.
گوشی کاملا شخصیه
و این ربطی به لنگیدن کار نداره.
شایدمن یه چیزی تو گوشیم داشته باشم که دوست نداشته باشم ایشون ببینه.
این دیگه چه طرز فکریه که شما دارین:confused:
همچینم میگین قطعا صداقتش کامل نیس انگار خدایین که اینطور قضاوت میکنین

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
گوشی کاملا شخصیه

به نظر من آدم نسبت به همسرش، مسئله شخصی نداره. چون بعد خدا، نزدیکترین فرد به آدم از هر نظری همسرشه. تو گوشی هم باید چیزایو دید یا نگه داشت که هر لحظه همسر آدم خواست ببینه، مشکلی نداشته باشه.من خودم حتی از اقوامم هم عکس مورد دار نگه نمیدارم تو گوشیم که دغدغه اینو داشته باشم که مبادا لحظه ای ببینه یا نبینه.چون اینجوری هم اعتماد متقابل قوی شکل میگیره و هم هرگونه استرس ناشی از برملا شدن، به صفر می رسه.

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال
سلام...

حالا یه سوال:

ممنون

سلااام
باید دید کجای رابطه اید
مثلا دوران آشنایی و اولیل نامزدی یه حریم خصوصیه
ولی یکم جلوتر رفتین دیگه مطمئن شدید شما برای همید از نظر من حریم خصوصی تو هییییچ زمینه ای معنا نداره،بجز چتای دوست صمیمی و گروههای همجنست که آبروبره(((((:)
زن و شوهر یعنی یکی شدن و هیچ فردی به شما دوتا اندازه خودتون نزدیکتر نیست حریم خصوصی کیلوچنده////:
بنظر من مرد و زن هرکدوم تاکید بر خصوصی بودن حریم خصوووصا تو گوشی داشته باشن یه کاسه بزرگی زیر نیم کاسشونه(((:)
ولی خوب بازم میگم تو دوران آشنایی یهو گوشی طرفو برداری نشون دهنده بی اعتمادی بنظرم
بعد تعهد کامل بهم، بازم نباید بگین گوشیتو بده ببینم، همینکه رمز هم رو داشته باشین یا بگین گوشیمو بردار دستم گیره یه پیام بده به فلانی(مثلا من از کیف خوشم نمیاد بیرون و مهمونی میریم گوشیمو میزارم تو جیب بابام)((((:)
موفق باشین

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال
گوشی کاملا شخصیه

مگه میشه زیر یه سقف زندگی کرد و چیزی رو از هم پنهون کرد یا دوست نداشته باشی بهش بگی، شما خودتونم برید سراغ گوشی همسرتون رمز رو بهت نده یا تشر بزنه حس منفی میگیرین
درباره پیامهای دخترونه و عکسها نمیگم البته
در کل کاری به صداقت و دروغ ندارم، فرض میگیریم هردو هم آدمای پاک و درستین، نظر شخصی من اینه حریم خصوصی من بعد ازدواج میشه حریم خوصی ما(((:)

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مگه میشه زیر یه سقف زندگی کرد و چیزی رو از هم پنهون کرد یا دوست نداشته باشی بهش بگی، شما خودتونم برید سراغ گوشی همسرتون رمز رو بهت نده یا تشر بزنه حس منفی میگیرین
درباره پیامهای دخترونه و عکسها نمیگم البته
در کل کاری به صداقت و دروغ ندارم، فرض میگیریم هردو هم آدمای پاک و درستین، نظر شخصی من اینه حریم خصوصی من بعد ازدواج میشه حریم خوصی ما(((:)
برای چی باید برم سراغ گوشی ایشون
یا علی تشر بزنه؟ مگه وحشیه؟ مگه دیوانست؟ اما من برای چی باید بخوام گوشیشو برای فضولی؟؟؟:)))) نه تا اون حد دوست ندارم به کسی توهین کنم ! اگرم نیاز داشته باشم مودبانه درخواست میکنم مثلا زنگمو میزنم با احترام دوباره بهش برمیگردونم...
مگه اینکار غیر این هست که من بهش اعتماد ندارم؟ خب دیگه این که شما تو ذهنتون ساختین زندگی نیست جهنمه! دلش بخواد رمز بذاره نذاره... مگه رمز رو فقط برای پنهان کاری میذارین شما:))) من صرفا برای جلوگیری از دست زدن آدمای بی ادب و بی ملاحظه این کار رو کردم و همچنین امنیت بیشتر... مگه هر کی که خزعبلات ریخته تو گوشیش رمز میذاره؟:)))))
ادب چی میگه؟
متاسفانه من یک ثانیه هم ذهنم نرفته بود سمت عکس و این چرندیات!!!
شایدم به خاطر همین شماهارو درک نکرده بودم.
من شاید تو حریم خصوصیم مثلا با دوست صمیمی م یه چیزایی رو باهاش درد دل کرده باشم که زنونه ست دوستانه ست دوست نداشته باشم ایشون بدونه نگران بشه یا هرچی
حریم شخصی تا ابد حریم شخصیه... اصلا شما نمیدونید اون منی که میشه ما یعنی همون اعتماد یعنی که اگه به اون اعتماد نداری به خودت نداری چون خودت انتخابش کردی...
ضمنا بنده منظورم این نبود که مثلا برای تماسی چیزی اگه گوشیش مشکلی داشت نمیدم ولی ا
ینکه گوشیمو باز بذارم که ایشون مثلا به من اعتماد داشته باشه مضحک ترین جوکی هست که شنیدم! همه چیزم به ذهنیت آدما برمیگرده متاسفانه چیزای منفی که تو ذهن شماها بود تو ذهن من نبود:)

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا اول زندگی مشترک پیدا بشه بعدش حرف از گوشی بزنین :D
..
زیاد بود نخوندم:huh: