حرکت ارزشمند بانوی محجبه ایرانی

Elina.S

عضو جدید
دوستان اگه من حرفی زدم که باعث ناراحتیتون شد معذرت.به هیچ وجه قصد دلخور کردن کسیو نداشتم .فقط از عقیدم دفاع کردم.:smile:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان اگه من حرفی زدم که باعث ناراحتیتون شد معذرت.به هیچ وجه قصد دلخور کردن کسیو نداشتم .فقط از عقیدم دفاع کردم.:smile:

خب شما عقیده دارید دست دادن به نامحرم ایرادی نداره ظاهرا......ولی چرا این جوری در قبال مسلمانان نظر دادین ؟.....در دین اسلام این مسئله جایز نیست هم دلایل عقلی دارد و هم نقلی.......ای کاش همه ما صرفا به جای خودمون نظر بدیم و از طرفی به دنبال توجیه هر چیزی که مخالف عقیده ماست نباشیم

Elina.S

عضو جدید
خب شما عقیده دارید دست دادن به نامحرم ایرادی نداره ظاهرا......ولی چرا این جوری در قبال مسلمانان نظر دادین ؟.....در دین اسلام این مسئله جایز نیست هم دلایل عقلی دارد و هم نقلی.......ای کاش همه ما صرفا به جای خودمون نظر بدیم و از طرفی به دنبال توجیه هر چیزی که مخالف عقیده ماست نباشیم
من اصلا همچین عقیده ای ندارم.من نه یک آدم مطرح تو سطح جامعه ام نه یک بانوی ورزشکار ولی حجاب و محرم نامحرم برام کاملا تعریف شده و بهش پایبندم.عقیده من این بود که دست ندادن بانوان ورزشکار ارتباطی به دیندار بودنشون نداره.اگه شما میگید داره من هیچ لزوم دیگه ای نمیبینم که این دیدگاهتونو نقض کنم.
من از طرف کس دیگه ای جز خودمم مگه نظر دادم:surprised:تو این عکس چیزی خلاف عقیده من نبود.چیزی که من زیاد باهاش موافق نبودم نظرات شما.مخصوصا مقایسه و قضاوتتون تو پستای اولیه بود.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اصلا همچین عقیده ای ندارم.من نه یک آدم مطرح تو سطح جامعه ام نه یک بانوی ورزشکار ولی حجاب و محرم نامحرم برام کاملا تعریف شده و بهش پایبندم.عقیده من این بود که دست ندادن بانوان ورزشکار ارتباطی به دیندار بودنشون نداره.اگه شما میگید داره من هیچ لزوم دیگه ای نمیبینم که این دیدگاهتونو نقض کنم.
من از طرف کس دیگه ای جز خودمم مگه نظر دادم:surprised:تو این عکس چیزی خلاف عقیده من نبود.چیزی که من زیاد باهاش موافق نبودم نظرات شما.مخصوصا مقایسه و قضاوتتون تو پستای اولیه بود.
شما خودت میگی یک زن معتقد دست نمیده ........از قضا این زن مسلمان ورزشکارم هست .....من مگه گفتم هر کسی مسلمان باشه ورزش میکنه!یا اینکه هر کی ورزش نکنه مسلمانه!......
نکته دوم.......بله دیگه ....پستی که در جواب جناب محمود پور دادین .......هست که دیگه .....طبیعتا اختلاف نظر امر طبیعی است ......بنده مقایسه ای نکردم........یک کاربر یک ادعا کرد ......ما هم نقضشو گذاشتیم ......فقط همین .......اگه واقعا این حر شماست یعنی این پست که این حرف حرف خود بنده هم هست!

Elina.S

عضو جدید
شما خودت میگی یک زن معتقد دست نمیده ........از قضا این زن مسلمان ورزشکارم هست .....من مگه گفتم هر کسی مسلمان باشه ورزش میکنه!یا اینکه هر کی ورزش نکنه مسلمانه!......
نکته دوم.......بله دیگه ....پستی که در جواب جناب محمود پور دادین .......هست که دیگه .....طبیعتا اختلاف نظر امر طبیعی است ......بنده مقایسه ای نکردم........یک کاربر یک ادعا کرد ......ما هم نقضشو گذاشتیم ......فقط همین .......اگه واقعا این حر شماست یعنی این پست که این حرف حرف خود بنده هم هست!
دیگه کلمات یاری نمیکنه:Dممنون بابت تاپیک.شبتون خوش:smile:

parsa913

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان همگی بابت تندی برخوردم عذر میخوام....... ولی واقعا فضا خوب نبود و علی رغم ادب و متانتی که از همه بچه ها سراغ داشتم ناخواسته داشت بحثتون به سمت نامربوط و مجادله میرفت......

بازم عذرخواهی (بخصوص از محمد آقا....).................

اما راجع به بحث (چون میخوام بخوابم توی 1 پست میگم):

1- خیلی دیگه از کشورهای مسلمون و به خصوص اهل سنت اعتقادشون به حجاب مثل ما نیست و حتی تماس بدنی براشون اهمیت نداره.... البته این به خاطر فتاوای مفتی هاشون نیست بلکه یه پارمتر عادی و کم اهمیت شده ست براشون و در واقع اطلاعاتشون نسبت به دینشون ناقصه (البته عرض کردم توی خیلی از کشورهای دیگه و نه اهل سنت ایران!!).............

2- اینکه دوستان درخواست تشویق میکنن برای عدم دست دادن یه بحث سلیقه ای در گسترش معروفه و همین طور نهی از منکر و ممکنه کس دیگه ای نظرش متفاوت باشه

3- اینکه بعضی از بازیگرا و ورزشکارا و سیاسیون و ... با جنس مخالف دست میدن یه بی تفاوتی دینی هست که قبل از انقلاب هم بود و در واقع یه چیزی مثل الآن بقیه کشورها، یعنی ممکنه طرف نماز هم بخونه ولی نسبت به این مسأله بی تفاوت باشه و البته ممکن هم هست که اصلا معتقد به حجاب و مسائل پیرامون نباشه که این قطعا عدم تسلیم (مسلمان بودن) اون فرد رو میرسونه که البته جدا از مسائل سیاسی به ما مربوط نیست... و این مطلب که با این افراد برخورد میشه یا نه و یا باید بشه یا نه بحث سیاسیه که توی باشگاه مهندسان جایز نیست!!!

4- همیشه به عقاید همدیگه با احترام پاسخ بدین و رعایت ادب رو فراموش نکنین......

ممنون و شب همگی بخیر............

rahino

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
ببخشید یه سوال اگر این خانم اگه دست میداد چی اتفاقی می افتاد؟ :cool:
این اتفاق میفتاد که به اونچه که رو سرشو پوشونده بی اعتقاده و واسش بی ارزشه.......
اینکه خون هزاران شهید که برا موندن ناموس وحجاب تو کشور شون روی زمین ریخت اهمییت نمیده..........
ولی با این حرکتشون نشون دادن حجاب مصونیت هست نه محدودیت
ومن به این عمل ایشون ودیگر خانوم های ورزشکار و معتقد مسلمان افتخار میکنم و دست ایشون رو میبوسم که پرچم دار دین زیبای ما در جهان هستند

rahino

کاربر ممتاز

خودت داری میگی عربستان!!!
وااقناین فرهنگتون مال خودتون باشه بهتره!!!!!
یه زن پشت فرمون میبینید نمیدونید با دست بهش چراغ بدید یا با پا براش بوق بزنید!!:D
من فقط خط اول حرفاتو خوندم واسه همین اومدم جواب خط اولتو بدم و برم
سلام
خانوم محترم
آیا برای شما این امکان وجود داره کمی خانومی تر صحبت کنید
اینجا محل بحث منطقی هستش لطفا بحثها رو وارد حاشیه نکنید
باید قشر تحصیل کرده ی جامعه به نتایج قابل قبولی برسند

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
خجالتم نمیکشه ی زنی اومده جلو دوربین میگه ک باید پول جراحی های ما رو بیمه بده ما از صورتمون واسه مردم استفاده میکنیم!خب من به عنوان مردم خیلی خوشم میاد ازتون که بیمه بیاد واسه شما هزینه کنه و یه سری آدم بدبخت دیگه که پول نون شبشونو ندارن جونشونو از دست بدن
واقعا که.وقاحتم حدی داره.فردام میگن پول غذای مارو خرج زندگیمونو پول لباسامونو پول سفرای خوش گذرونی خارجیمونو از جیب ملت بدین.ما داریم واسه اونا فیلم بازی میکنی.ملتم کمونیستی شدن:razz:

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
خانوم محترم

تا اونجایی که من می بینم ایشون دارن مودبانه حرف می زنن حالا خانومی تر! نمی دونم منظورتون چیه. نه توهینی کردن و نه تمسخری. این متن شما که توهین آمیز تره،. هرکسی نظرش با شما یکی نبود و به نظرات قابل قبول منطقی که شما تصور می کنید نرسید رو قرار نیست تخریب بفرمایید.

آخرین ویرایش:

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
متوجه هستم ........ولی یه فرد بد حجاب یا حالا همین که یک خبطی کرده که نباید ردش کرد .........نباید از زندگی محرومش کرد!......همین فرد ممکنه تو مراسم عزاداری هم شرکت بکنه.....وقعا ایران دوست هم باشه.....معتقد به دین هم باشه....حالا یه خبطی کرده......عذرخاهی هم میکنه .......به نظرم نبایستی محرومش کرد .....چرا انتقاد بایستی بهش کرد .....حتی لازم شد تشرم زد .....ولی برخورد قهر گونه معتقد بهش نیستم ......
خب ما این موارد داشتیم .......مثلا گلشیفته فراهانی ....یک خبطی کرد اوایل که کسی انتظار نداشت......ولی متاسفان عده ای باهاش خیلی بد برخورد کردن ......خب خارجی ا و دشمنان ایران دنبال همین ا هستن.......حالا خوب شد رفت خارج کشور و این چنین گرفتار منجلاب؟......به نظر بنده خیلی ها که سختگیری کردن در اون زمونه بازی تو اون فیلم که خبط کوچکی هم بود نسبتا ........در این زمین روزی باید گرفتاری بدتر این خانم رو بدن
و جالبه بدونید چند ماه بعدش هم یه خانم رفت در خارج بازی کرد ولی مسئولان اون زمان وزارت ارشاد ....جلوی اون عده این بار ایستادن و این خانم که به ایران برگشت یک سال بعدش تو یکی از فیلم های سیما شبکه یک ظاهر شد .....از خطایی که کرده بود عذرخواهی هم کرده بود
البته یه موقع هم هست که یه فرد خودش دنبال بهانه ای میگرده که بره خارج کشور ......مثلا حسینی مجری معروف که کلاهبرداری کرد ......پناهندگی در قربس گرفت و وضعیتشو امروز میبینید .....این دیگه تقصیر خودش بود .....برادراشم که خدا رو شکر همگی مجری بودند و هستند و در سیمای جمهوری اسلامی به فعالیت خود مشغول
آقا محمد کاملا با حرفاتون موافقم و حرفاتونم کاملا منطقیه.منم نگفتم هر کی اولین بار یه کار خطایی کرد بیایم بدترین مجازاتا رو براش در نظر بگیریم.این کار درستی نیست.اسمشم حد اسلامی نیست.صحبت من اون خانومایی هستن که تا پاشونو از این مملکت میذارن بیرون هر کار دلشون خواست میکنن اسمشم میذارن آزادی.و اینو تبلیغ میکنن که تو کشور ما آزادی نداریم.ما اسم هر بی حیایی رو نمیذاریم آزادی.بدتر از انجام اون گناه اصرار بر اون هست.که متاسفانه یه سری ازبازیگرا نه پشیمونن از کارشون نه عذرخواهی میکنن.به نظر خودشونم اصلا کار اشتباهی نبود.و بر انجام اون خطا هم اصرار دارن

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
اخه این چه استدلالی هر کی سیاه نمایی میکنه جایزه میگیره!! چرا ارزش کار کارگردانایی مثل اصغر فرهادی پایین میاری نمیدونم این چه طرز تفکری که برچسپ زدن مد شده تو جامعه ما:cool:
کسی ارزش کار آقای فرهادی رو پایین نیاورد.خیلی ام ازش تقدیر شد.اما بخاطر رعایت نکردن بعضی ارزش های اسلامی به عنوام یک فرد مسلمان ازش انتقاد شد.آقای فراهادی در درجه ی اول یک ایرانی بودن که این افتخارو کسب کردن ازش تقدیر و تشکرم شد خیلی ام کارش خوب بود.اما در درجه ی دوم به عنوان یک فرد مسلمان که با حضورش در اون جمع به عنوان نمادی از یک فرد ایرانی مسلمان بود کارشون خوب نبود.به همین موضوعم انتقاد شد

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا کشورهای مسلمان دیگه هم دست میدن ولی رسانه های بیگانه (رسانه های آشنا مثل اخبار 20/30 نه !!:cool:) براش هورا نمیکشن! یعنی ما مسلمان ترین کشور دنیاییم؟؟!! ( چقدر ما دشمن داریم! )یه سوال یعنی اگه خانمی از کشور مسلمان دست بده اسلام به خطر میفته؟ و بلاد کفر شاد میشن؟؟ :cool: و سوال آخر دیدگاه یه فرد از بلاد کفر !بادیدن دست ندادن یه خانم مسلمان طرز تفکرش به اسلام مثبت میشه ؟؟ یعنی ایم حرکت به قول شما ارزشی تبلیغ اسلام میشه؟
شمام اگه یه ذره برید تحقیق کنید و واقع بینانه به موضوعات نگاه کنین میبینید که بقول شما بلاد کفر یه برنامه ای دارن به نام اسلام ستیزی که بارها و بارها آشکارا بهش اشاره کردن.دقت کنید اسلام ستیزی نه ایران ستیزی.اونام خیلی خوب میدونن که وقتی میتونن درما نفوذ کنن که دین ما سست باشه.همونطور که به خیلی از کشورهای به ظاهر مسلمان تسلط کامل دارن.مسلما ما مسلمان ترین کشور دنیا نیستیم و نمیشه قضاوت کرد اما حداقلش قوی ترین کشور مسلمان دنیا هستیم.این دو تا با هم فرق میکنه.این کشور اگه دینش فدا بشه فاتحه ی خودشو بلافاصله باید خوند.
بله که تبلیغ اسلام میشه.اگه یه زن مسلمان بیاد یه حرکت غیر اسلامی انجام بده ینی اسلامو به سخره گرفته.خیلی از اونایی که دینشون اسلام نیست خیلی سفت و سخت پایبند مسائل دینیشون هستن.اما اگه یه زن مسلمون رو ببینن که براش محرم یا نامحرم فرقی نمیکنه و با هر کسی دست میده میگن اسلام اینه؟مسلمون اینه؟مگه دینشون نگفته با مردا دست ندید پس این دینشو مسخره کره؟یا اسلام خیلی قانون نداره و بی سر و ته که اگه ام دست دادی مشکلی نیست؟؟

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
تمام پستای دیشبو خوندم.ترجیح میدم سکوت کنم چون اونطور که متوجه شدم کسی حاضر نیست عقایدشو تغییر بده حتا اگه بدونه درست نیست.و خیلی سفت پاش وایستاده.تشکر از محمد آقا بابت تاپیک.همیشه سلامت و زنده باشید....

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ملت حوصله دارنا :d

ی زمانی اونقد حوصله داشتم که میومدم تو بحثا شرکت میکردم و اینا

الان حتی حوصله خودمم ندارم ! :d

فقط ب این نتیجه رسیدم که متاسفانه هیچ کاربری حد وسط نداره همه یا اینورن یا اونور ...

واسه همین بحث کردن فقط اعصاب ادمو خراب میکنه چون هیچکس حاضر به شنیدن حقیقت نیس

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
خانوم محترم

خانومی تر!!!؟:surprised:خانمی تر از این نمیتونم!!ههههه:D
امکانشم که نه نیست!!
اینجا محل بحث منطقی هستش!!!؟؟من نمیدونستم خوب شد گفتی!
تا اونجایی که بنده یادمه من باشما حرفی نزدم و از شما هم نظر نخاستم که چیکار کنم یا چیکار نکنم!!
قشر تحصیل کرده جامعه برن به نتیجه برسن کسی جلوشونو نگرفته!!که شما هم احتمالن شمالشون میشی..
شما رشتت قرآن و حدیثه!؟
:D

rahino

کاربر ممتاز
سلام
دوست من

بنده تو دوتا رشته درس خوندم بهداشت و سیاسی
اما بحث دین و معظلات جامعه لزوما رشته ی قران و حدیث نیست هر رشته ای که باشیم باید درباره ی دین بدونیم
الان صهیونیسم ها بیشتر درباره ی دین ما میدونن تا ما مسلمونا اونم فقط محض ضربه زدن به ما از طریق دین
شنیدم شما ورزشکار هستید

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوست من

بنده تو دوتا رشته درس خوندم بهداشت و سیاسی
اما بحث دین و معظلات جامعه لزوما رشته ی قران و حدیث نیست هر رشته ای که باشیم باید درباره ی دین بدونیم
الان صهیونیسم ها بیشتر درباره ی دین ما میدونن تا ما مسلمونا اونم فقط محض ضربه زدن به ما از طریق دین
شنیدم شما ورزشکار هستید
چجوری اونوخ؟این دو تا چه ربطی به هم دارن؟!
من به صهیونیسما کاری ندارم..
هستم.مگه چیه؟

rahino

کاربر ممتاز
چجوری اونوخ؟این دو تا چه ربطی به هم دارن؟!
من به صهیونیسما کاری ندارم..
هستم.مگه چیه؟

به هردو علاقه داشتم و خوندم دیگه
من نگفتم که شما به صهیونیسما کاردارین
من ورزشکارا رو دوست دارم
چرا همش حالت تدافعی به خودتون میگیرین؟
این مگه چیه منو یاد پسر خاله انداخت
شما رزمی کار هستین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
به هردو علاقه داشتم و خوندم دیگه
من نگفتم که شما به صهیونیسما کاردارین
من ورزشکارا رو دوست دارم
چرا همش حالت تدافعی به خودتون میگیرین؟
این مگه چیه منو یاد پسر خاله انداخت
شما رزمی کار هستین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نمیدونم کلن اینجوریم!!:D
اوهوم.چطور مگه؟

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله جناب میرحسین!........میتوانستند مثل جناب اصغر فرهادی و خیلی افرادی که به ارزش ها اعتقادی ندارن به نا محرم دست دهند........انقدر ناراحت نباشید!

برخی بایستی از همین دختر نوجوان یاد بگیرند که شرافت ایرانی اسلامی را حفظ کرده نه با هر بهانه ای آن را لکه دار کند

آقامحمدخان عزیز، اولا حیطه هنر با ورزش فرق داره! بعدش شما از کجا میدونید اگه دست دادن خانمهای ورزشکار ممنوع نبود، این خانم با این آقا دست نمیداد؟ بزار توضیح بدم. شما ورزشکاری، اگه مسائلی که بهتون دیکته میشه رعایت نکید، دیگه قرار نیست تو تیم ملی بازی کنید! ولی واسه یه هنرمند همچین قضیه ای وجود دارد؟ قراره تو تیم ملی بازی کنه؟ انتخابش دست کیه؟ دست یه عده هنرمند برای بازی در فیلم که هم مرام هستند! مگر اینکه انقدر قضیه حیاتی باشه که اون بحثش جداست.
از طرفی، کدوم ارزش؟ از نظر دین دست دادن خانم و آقا گناهه، درسته؟ هر کی هم انجام بده گناه کرده دیگه، درست؟ من میخوام گناه کنم، دست دادن من که واسه شما ضرری نمیرسونه؟ شما میخوای منو به زور ببری بهشت؟ من نمیخوام برم این نرفتن من هم نه لطمه ای به شما میزنه نه شما رو به گناه آلوده میکنه! پس انفدر تو زندگی شخصی مردم دخالت نکنید.

کی چی میگه؟

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام شهاب جان .........همش که نمیشه وقی یکی قبح زدایی کرد .....یکی کار خلاف عرفی کرد اونو بزرگ کرد و مورد سوال ......بنده به تشویق معتقدم ......و خب نمیتونم چشمم رو رو برخی ناهنجاری هایی که می بینم ببندم ......اقدام این دختر نوجوان اون هم در یه کشور دیگه قابل تحسینه

سلام محمد آقا درود بر تو...
قطعا همینجوریه که شما میگین ولی من فکر میکنم تشویق برای زمانیه که آزاد باشن هر کاری بکنن یعنی هم بتونن دست بدن و هم نه و در هردو مورد پیامدی براشون نداشته باشه در اون صورت هستش که کارشون شایسته تشویقه هر چند کار این نوجوان هم کار قشنگی بود.

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز

بسی رنج بردیم در این چند سال، کزین آقا محمد خان ندیدیم بدحال :confused: نیازی به عذرخواهی نیست، اینجور مسائل اینجا عادیه ;)

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان همگی بابت تندی برخوردم عذر میخوام....... ولی واقعا فضا خوب نبود و علی رغم ادب و متانتی که از همه بچه ها سراغ داشتم ناخواسته داشت بحثتون به سمت نامربوط و مجادله میرفت......

بازم عذرخواهی (بخصوص از محمد آقا....).................

اما راجع به بحث (چون میخوام بخوابم توی 1 پست میگم):

1- خیلی دیگه از کشورهای مسلمون و به خصوص اهل سنت اعتقادشون به حجاب مثل ما نیست و حتی تماس بدنی براشون اهمیت نداره.... البته این به خاطر فتاوای مفتی هاشون نیست بلکه یه پارمتر عادی و کم اهمیت شده ست براشون و در واقع اطلاعاتشون نسبت به دینشون ناقصه (البته عرض کردم توی خیلی از کشورهای دیگه و نه اهل سنت ایران!!).............

2- اینکه دوستان درخواست تشویق میکنن برای عدم دست دادن یه بحث سلیقه ای در گسترش معروفه و همین طور نهی از منکر و ممکنه کس دیگه ای نظرش متفاوت باشه

3- اینکه بعضی از بازیگرا و ورزشکارا و سیاسیون و ... با جنس مخالف دست میدن یه بی تفاوتی دینی هست که قبل از انقلاب هم بود و در واقع یه چیزی مثل الآن بقیه کشورها، یعنی ممکنه طرف نماز هم بخونه ولی نسبت به این مسأله بی تفاوت باشه و البته ممکن هم هست که اصلا معتقد به حجاب و مسائل پیرامون نباشه که این قطعا عدم تسلیم (مسلمان بودن) اون فرد رو میرسونه که البته جدا از مسائل سیاسی به ما مربوط نیست... و این مطلب که با این افراد برخورد میشه یا نه و یا باید بشه یا نه بحث سیاسیه که توی باشگاه مهندسان جایز نیست!!!

4- همیشه به عقاید همدیگه با احترام پاسخ بدین و رعایت ادب رو فراموش نکنین......

ممنون و شب همگی بخیر............
سلام بزرگوار ......عذرخواهی چرا ........شما حرف درستی زدین ........و ممنون که تاپیک رو به روال منطقی خود برگردوندین

آقامحمدخان عزیز، اولا حیطه هنر با ورزش فرق داره! بعدش شما از کجا میدونید اگه دست دادن خانمهای ورزشکار ممنوع نبود، این خانم با این آقا دست نمیداد؟ بزار توضیح بدم. شما ورزشکاری، اگه مسائلی که بهتون دیکته میشه رعایت نکید، دیگه قرار نیست تو تیم ملی بازی کنید! ولی واسه یه هنرمند همچین قضیه ای وجود دارد؟ قراره تو تیم ملی بازی کنه؟ انتخابش دست کیه؟ دست یه عده هنرمند برای بازی در فیلم که هم مرام هستند! مگر اینکه انقدر قضیه حیاتی باشه که اون بحثش جداست.
از طرفی، کدوم ارزش؟ از نظر دین دست دادن خانم و آقا گناهه، درسته؟ هر کی هم انجام بده گناه کرده دیگه، درست؟ من میخوام گناه کنم، دست دادن من که واسه شما ضرری نمیرسونه؟ شما میخوای منو به زور ببری بهشت؟ من نمیخوام برم این نرفتن من هم نه لطمه ای به شما میزنه نه شما رو به گناه آلوده میکنه! پس انفدر تو زندگی شخصی مردم دخالت نکنید.

کی چی میگه؟
شما از کجا میدونید که اگر ممنوع نبود دست میداد؟........آقای میر حسین عقاید چیزی نیست که اسم هنر مند ورزشکار نخبه یا هر چیزی کنارش بیاد به این واسطه مجوزی بشه که حرامی حلال بشه ...........این طور که شما میفرمائید بنده هم بایستی به زن نا محرم دست بدم!
ایشون اسمش زهراست .......یعنی نام یک مسلمان .........برای مسلمان هم این مسئله کاملا تعریف شده است ......هم دلایل عقلی این مسئله و هم نقلی

معذرت میخوام!......ما چنتا ورزشکار پناهنده به کشورهای دیگر داریم؟.....خبر دارید؟........برخی حتی تو همون کشتی به خاطر پول خیلی راحت غیرت فروشی کردند ......شاید شرایط یکی نباشه ........ولی شرایط کاملا مهیاست .بله .........بله.......دست دادن شما نه!..ولی دست دادن یکی که با پرچم ایران و به اسم یک ایرانی با بودجه و از طرفی معرفی شده از سوی دولت جمهوری اسلامی بله!.ضرر میرسونه.........خب شما نمیخوای بری بشت نرو!.کسی جلوتو نگرفته.......ولی ما نمیتونیم در قبال کسانیکه جاده صاف کن جهنم باشند .......سکوت کنیم .......زندگی خصوصی اسمش معلومه ......خصوصی.......یه نفر بره مشروب بخوره ......تو خونش ......من نوعی نمیتونم بگم چرا!....ولی همین آدم تو فضای عمومی بخوره .......بنده میتونم به پلیس زنگ بزنم تا محترمانه بساط این آقایون رو جمع کنن......چه بسا همین فرد با حال خمودگی خودش زندگی مردم رو دچار اختلال کنه.حال یا با رانندگی و یا..........

سلام محمد آقا درود بر تو...
قطعا همینجوریه که شما میگین ولی من فکر میکنم تشویق برای زمانیه که آزاد باشن هر کاری بکنن یعنی هم بتونن دست بدن و هم نه و در هردو مورد پیامدی براشون نداشته باشه در اون صورت هستش که کارشون شایسته تشویقه هر چند کار این نوجوان هم کار قشنگی بود.
مخلصیم.........دستشونو که غل و زنجیر نکردن.....کردن!........انسان قدرت اختیار داره.......یک لحظه است .......چه بسا برخی حتی سیاستمدارای ما بودن که از این مسائل آگاهی داشتن ولی اسیر لحظه ها شدن .........یا خیلی آقایون که نمونشو به ویژه در المپیک شاید به یاد داشته باشین

آخرین ویرایش: