حرکت ارزشمند بانوی محجبه ایرانی

اوژنی دزیره

عضو جدید
خواهش میکنم:smile: من کلا علاقه دارم حرفی رو بزنم که بتونم براش دلیل یا سند بیارم یا حداقل مشاهداتم باشه چی بهتر از این نکته که خود آقای فرهادی به این نکته اعتراف کرده

از این به بعد هروقت سند خواستم صدات میزنم!خخخخخ

aramis1

عضو جدید
این یه سند:
جناب اصغر فرهادي نيز بر سياسي بودن اسكار صحه گذاشت. فرهادي در مصاحبه‌اي كه در روزنامه بهار ديروز (8 بهمن ماه 1391) منتشر شد اگر چه در ابتدا چنين گفت كه:

«تصور این‌که همه سینماگران آمریکا چه آن‌ها که در هالیوود و استودیوها مشغولند، چه آن گروه که به‌طور مستقل کار می‌کنند و همین‌طور در مورد چند‌هزار اعضای آکادمی اسکار که بخش اکثریت آن‌ها در ایالت‌های مختلف آمریکا و عده دیگری نیز در نقاط مختلف دنیا ساکنند یک پیکر واحدند و تحت کنترل یک اتاق فکر مخوف که همه هم و غمش برنامه‌ریزی برای تخریب ادیان و فرهنگ‌های ملل دیگر و ترویج یک تفکر یا یک شیوه زندگی است، همان توهمی است که سال‌ها است در بسیاری زمینه‌ها گریبان ما را گرفته»، اما بلافاصله به اين موضوع اشاره مي كند كه:

«این بدان معنا نیست که همه چندهزار اعضای آکادمی دغدغه‌شان تنهاوتنها هنر و سینماست و بی‌هیچ پیش‌داوری، بی‌واسطه از منظر سینما با فیلم‌ها روبه‌رو می‌شوند. قطعا بین این چندهزار نفر مثل هرکجای دنیا تعدادی هم هستند که در داوری‌هایشان تعصبات ایدئولوژیک، سلیقه‌های سیاسی یا منافع گروهی خود را دخیل می‌کنند.»

سایت بولتن نیوز 9 اسفند 91
من از شما ذکر یه منبع رو خواستم دوست عزیز نه صحبتای اقای فرهادی رو که البته اگه صحت داشته باشه و یا اون اقای که اون دوستمون معرفی کرد
منبع نه صحبت کسی که در مورد مسائل سیاسی تخصص نداره

اوژنی دزیره

عضو جدید
من از شما ذکر یه منبع رو خواستم دوست عزیز نه صحبتای اقای فرهادی رو که البته اگه صحت داشته باشه و یا اون اقای که اون دوستمون معرفی کرد

نگار؟؟؟؟؟؟؟کجایی دختر بیا......

نگار88

کاربر بیش فعال

هیچ وقت هیچ منبعی مثل یه کتاب یا دست نوشته که قراره مرجع باشه و راهنما نمیاد به صورت شخصب از کسی نام ببره و بگه کار فلانی منظور دار بوده وجود نداره.... قران هم همین حالتو داره اگه دقت کنین سرگذشتا رو بیان کرده و ما با توجه به شواهد و قرائن میفهمیم که چه کاری باید بکنیم میتونین تمامی اخبار مربوط به اسکا با تمام حواشی رو با دقت نظر بسیار ببینین بعد متوجه میشین که اوضاع از چه قراره اون کسی که دوستمون معرفی کرد منتقد قبلی برنامه ی هفته زمان فریدون جیرانی .... برای ما که تو این برهه ی زمانی خاص و تو این هجمه ی دشمنا پیدا کردن راه درست مثل پیدا کردن سوزن تو انبار کاه شده لازمه نکته بین باشیم و به جزییات با دقت نظر نگاه کنیم

parsa913

عضو جدید
کاربر ممتاز

حالا خیلی هم نیاز به منبع نداره مهندس
شما فیلمایی که از 2005 به این طرف اسکار گرفتن رو ببین... هدف دار بودنشون کاملا مشخصه!!!

aramis1

عضو جدید
حالا خیلی هم نیاز به منبع نداره مهندس
شما فیلمایی که از 2005 به این طرف اسکار گرفتن رو ببین... هدف دار بودنشون کاملا مشخصه!!!
میدونم که ممکنه اینطور بوده باشه ولی صحبتم اینه که نباید به صرف در نظر گرفتن یه احتمال کار اونها رو بی ارزش جلوه بدیم.

نگار88

کاربر بیش فعال
میدونم که ممکنه اینطور بوده باشه ولی صحبتم اینه که نباید به صرف در نظر گرفتن یه احتمال کار اونها رو بی ارزش جلوه بدیم.

هیچ کس دوست نداره ارزش کار هنری اصولی رو ببره زیر سوال دوست من حرف شما کاملا متینه به نظرم تو جامعه ی الان ما انقدر حق و باطل قشنگ با هم قاطی شده درست نمیشه تشخیص داد چی به چیه نمیشه خیلی راحت صحه ی خوب یا بد بودنو رو کسی گذاشت

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز

اصغر فرهادی یگانه کارگردان ایرانی است که موفق به کسب جایزه اسکار، در بخش بهترین فیلم غیر انگلیسی‌زبان شده‌است.او این جایزه را برای کارگردانی فیلم جدایی نادر از سیمین دریافت کرد؛ او همچنین نامزد دریافت همین جایزه برای فیلم نامه غیراقتباسی برای فیلم خود بود. پیشتر وی برنده سه جایزه سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی در سال‌های ۱۳۸۴، ۱۳۸۷ و ۱۳۸۹ شده‌است. خرس نقره‌ای جشنواره فیلم برلین به عنوان بهترین کارگردان برای فیلم درباره الی و خرس طلایی جشنواره فیلم برلین به خاطر فیلم جدایی نادر از سیمین از دیگر دستاوردهای اوست. وی همچنین برنده جایزه بهترین فیلم خارجی جایزه گلدن گلوب سال ۲۰۱۲ میلادی به خاطر کارگردانی و نویسندگی فیلم جدایی نادر از سیمین شد و اولین فیلمساز ایرانی است که توانسته‌است این جایزه را به خود اختصاص دهد. نشان آفیسیر نشان عالی هنر و ادبیات کشور فرانسه توسط اورلی فیلیپیتی، وزیر فرهنگ این کشور، در ۲۵ فوریه ۲۰۱۴ در پاریس به فرهادی اهدا شد. این نشان به‌دلیل «خلاقیت‌های هنری و تاثیر اصغر فرهادی بر هنر و ادبیات فرانسه و سراسر جهان» به این فیلمساز ایرانی تعلق گرفت.وی همچنین جایزه سزار، جایزه مستقل اسپریت و جوایز بودیل را به دست آورده است.

در یک نظرسنجی مجله تایم، وی رتبه چهارمین شخصیت تاثیرگذار در میان ۱۰۰ شخصیت برتر سال ۲۰۱۲ را کسب کرد؛ و در نهایت به عنوان یکی از ۱۰۰ چهرهٔ تأثیرگذار سال ۲۰۱۲ از سوی این مجله معرفی شد.

لیلا حاتمی (زاده ۹ مهر ۱۳۵۱، تهران) بازیگر سینما و تلویزیون ایران است. وی فرزند علی حاتمی و همسر علی مصفا می‌باشد. لیلا حاتمی با کسب چندین جایزه از جشنواره‌های داخلی و خارجی یکی از موفق‌ترین بازیگران ایرانی از لحاظ تعداد جوایز دریافتی می‌باشد.

منبع:Wikipedia

نگار88

کاربر بیش فعال

اصغر فرهادی یگانه کارگردان ایرانی است که موفق به کسب جایزه اسکار، در بخش بهترین فیلم غیر انگلیسی‌زبان شده‌است.او این جایزه را برای کارگردانی فیلم جدایی نادر از سیمین دریافت کرد؛ او همچنین نامزد دریافت همین جایزه برای فیلم نامه غیراقتباسی برای فیلم خود بود. پیشتر وی برنده سه جایزه سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی در سال‌های ۱۳۸۴، ۱۳۸۷ و ۱۳۸۹ شده‌است. خرس نقره‌ای جشنواره فیلم برلین به عنوان بهترین کارگردان برای فیلم درباره الی و خرس طلایی جشنواره فیلم برلین به خاطر فیلم جدایی نادر از سیمین از دیگر دستاوردهای اوست. وی همچنین برنده جایزه بهترین فیلم خارجی جایزه گلدن گلوب سال ۲۰۱۲ میلادی به خاطر کارگردانی و نویسندگی فیلم جدایی نادر از سیمین شد و اولین فیلمساز ایرانی است که توانسته‌است این جایزه را به خود اختصاص دهد. نشان آفیسیر نشان عالی هنر و ادبیات کشور فرانسه توسط اورلی فیلیپیتی، وزیر فرهنگ این کشور، در ۲۵ فوریه ۲۰۱۴ در پاریس به فرهادی اهدا شد. این نشان به‌دلیل «خلاقیت‌های هنری و تاثیر اصغر فرهادی بر هنر و ادبیات فرانسه و سراسر جهان» به این فیلمساز ایرانی تعلق گرفت.وی همچنین جایزه سزار، جایزه مستقل اسپریت و جوایز بودیل را به دست آورده است.

در یک نظرسنجی مجله تایم، وی رتبه چهارمین شخصیت تاثیرگذار در میان ۱۰۰ شخصیت برتر سال ۲۰۱۲ را کسب کرد؛ و در نهایت به عنوان یکی از ۱۰۰ چهرهٔ تأثیرگذار سال ۲۰۱۲ از سوی این مجله معرفی شد.

لیلا حاتمی (زاده ۹ مهر ۱۳۵۱، تهران) بازیگر سینما و تلویزیون ایران است. وی فرزند علی حاتمی و همسر علی مصفا می‌باشد. لیلا حاتمی با کسب چندین جایزه از جشنواره‌های داخلی و خارجی یکی از موفق‌ترین بازیگران ایرانی از لحاظ تعداد جوایز دریافتی می‌باشد.

منبع:Wikipedia

ما منکر دوستان نیستیم.....;)

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
به گزارش سرویس دینی جام نیوز، مفتي پيشين مصر "علي جمعه" در جدیدترین فتوای جنجالی خود گفت: دست دادن زن با مرد نامحرم جایز است.

وی برای توجیه فتوای خود گفت: فتوای علمای اهل‏ سنت در این که دست دادن زن با مرد نامحرم باعث بطلان وضو می شود پس باید گفت که دست دادن با نامحرم حرام است، درست نیست زیرا که این حکم خداوند بمعنای حرمت دست دادن نیست بلکه مقصود از دست دادن "مس کردن" است که در احادیث "مس کردن" را به عمل زناشویی تفسیر کردند.

وی در ادامه افزود: علما برای حرمت دست دادن به حديث شريف “لأن يطعن في رأس أحدكم بمخيط من حديد خير له من أن يمس امرأة لا تحل له” استدلال کرده اند در حالی که مس در حدیث به معنای جماع است و دست دادن با لفظ "اللمس" بیان می شود و حدیث با لفظ المس آمده است.

و در پایان گفت: دست دادن زن و مرد نامحرم حلال است و دلیلی بر حرمت آن وجود ندارد.

پیشتر "قرضاوی" رئیس اتحادیه علمای مسلمان نیز فتوایی مبنی بر جواز دست دادن مرد و زن نامحرم را صادر کرد.

نگار88

کاربر بیش فعال
به گزارش سرویس دینی جام نیوز، مفتي پيشين مصر "علي جمعه" در جدیدترین فتوای جنجالی خود گفت: دست دادن زن با مرد نامحرم جایز است.

وی برای توجیه فتوای خود گفت: فتوای علمای اهل‏ سنت در این که دست دادن زن با مرد نامحرم باعث بطلان وضو می شود پس باید گفت که دست دادن با نامحرم حرام است، درست نیست زیرا که این حکم خداوند بمعنای حرمت دست دادن نیست بلکه مقصود از دست دادن "مس کردن" است که در احادیث "مس کردن" را به عمل زناشویی تفسیر کردند.

وی در ادامه افزود: علما برای حرمت دست دادن به حديث شريف “لأن يطعن في رأس أحدكم بمخيط من حديد خير له من أن يمس امرأة لا تحل له” استدلال کرده اند در حالی که مس در حدیث به معنای جماع است و دست دادن با لفظ "اللمس" بیان می شود و حدیث با لفظ المس آمده است.

و در پایان گفت: دست دادن زن و مرد نامحرم حلال است و دلیلی بر حرمت آن وجود ندارد.

پیشتر "قرضاوی" رئیس اتحادیه علمای مسلمان نیز فتوایی مبنی بر جواز دست دادن مرد و زن نامحرم را صادر کرد.

خیلی مسخره است چقدر ابلهه یارو..... من نمیدونم کی به اینا اجازه میده دینو به رای خودشون تفسیر کنن؟؟؟

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی مسخره است چقدر ابلهه یارو..... من نمیدونم کی به اینا اجازه میده دینو به رای خودشون تفسیر کنن؟؟؟

از این دست مفتی ها زیادن ..........مثلا این بحرینی .......هم دست دادن رو جایز میدونه و هم بوسیدن

بر اساس اطلاعات موجود دست دادن و روبوسی هر مردی با زن نامحرم در مذاهب مختلف اسلامی حرام به شمار می رود اما اخبار رسیده از بحرین حاکی از آن است که شیخ "سعیدی" مفتی وهابیت بحرین در جدید ترین فتوای خود دست دادن و روبوسی با زنان نامحرم برای نخست وزیر را حلال دانست.

مفتی وهابیون بحرین در مورد این فتوا گفت: آقای نخست وزیر ولی أمر مردم به شمار می رود لذا ممکن است برخی اعمالی که برای مردم حرام است، برای وی حلال باشد!

http://shia-online.ir/article.asp?id=18300

همین قرضاوی انقدر فتاوی جالب داره که نگید و نپرسید

قرضاوی: جنگ با اسرائیل حرام است

علمای تکفیری و وهابی اصولا فتاوی چه افراط گونه و چه تفریط گونه زیاد دارن........به همین خاطر مسلمانان اصلا قبولشون ندارن
و البته الازهر و همینطور خود مردم مصر خوب بارها بهش جواب دادن

نگار88

کاربر بیش فعال
از این دست مفتی ها زیادن ..........مثلا این بحرینی .......هم دست دادن رو جایز میدونه و هم بوسیدن

بر اساس اطلاعات موجود دست دادن و روبوسی هر مردی با زن نامحرم در مذاهب مختلف اسلامی حرام به شمار می رود اما اخبار رسیده از بحرین حاکی از آن است که شیخ "سعیدی" مفتی وهابیت بحرین در جدید ترین فتوای خود دست دادن و روبوسی با زنان نامحرم برای نخست وزیر را حلال دانست.

مفتی وهابیون بحرین در مورد این فتوا گفت: آقای نخست وزیر ولی أمر مردم به شمار می رود لذا ممکن است برخی اعمالی که برای مردم حرام است، برای وی حلال باشد!

http://shia-online.ir/article.asp?id=18300

همین قرضاوی انقدر فتاوی جالب داره که نگید و نپرسید

قرضاوی: جنگ با اسرائیل حرام است

علمای تکفیری و وهابی اصولا فتاوی چه افراط گونه و چه تفریط گونه زیاد دارن........به همین خاطر مسلمانان اصلا قبولشون ندارن
و البته الازهر و همینطور خود مردم مصر خوب بارها بهش جواب دادن

اصولا این آدما خوب اهل مغالطه ان انقدر قشنگ این کار غلط خودشونو بی ربط و با ربط توجیح میکنن آدم متوجه نمیشه به نظر من کاش یجوری میشد این آدما رو توجیح کرد

نگار88

کاربر بیش فعال
حرکت ارزشمند یک سرباز در تراشیدن سر؟ حرکت ارزشمند یک راننده در بستن کمربند؟ و ... از کی تا حالا برای کارهای اجباری که پشتش کلی تهدید هست، ارزش تعریف میکنن؟ ورزشکار زن به عنوان یک سرباز موظفه قوانین کشورش رو مثل دست ندادن و حجاب اجباری رعایت کنه وگرنه در ایران اسلامی باید تاوان بنده، مثل محرومیت یا فحش خوردن از طرف مذهبی ها. آوردن مثال از اصفر فرهادی و لیلا حاتمی هم یک مغلطه بود چون اونا سرباز نیستن و قرار نیست به کسی حساب پس بدن و آزادن. کاش ورزشکارای ایرانی هم ازاد بودن اونوقت معلوم میشد چند تا دختر با مقنعه تو فوتبال و والیبال شرکت میکردن !!
دوست عزیز کاش میشد قبل از این که شروع کنی هر حرفی رو بزنی اول یکم فکر کنی آره قانون کشور ماست هرکی خوشش نمیاد میتونه بره چطور همه ی کشورا برای خودشون قانونایی دارن منتها نوبت ایران که میرسه میشیم خشک مذهب و مقدس مآب قانونامونم همه از سر تا ته غلط ..... دوست عزیز این کشور قانونش خوب یا بد همینه باید اجرا بشه اصغر فرهادی و لیلا حاتمی نماینده هایین که تو سطح جهانی باعث میشن ایران شناخته باشه باید تصویری که از ایران نمایش میدن همون چیزی باشه که مطابق قانون ماست نه دیگران

نگار88

کاربر بیش فعال
من قبل صحبتام فکر میکنم. این حرف شما خیلی غم انگیز بود که هرکس با قانون مشکل داره از کشور بره! من میدونم قانون هست ولی اعتراض به قانون دارم.همانطور که به قانون فرانسه اعتراض دارم که نمیذارن دخترای محجبه برن دانشگاه، به قانون دین شما هم اعتراض دارم که نمیذاره پوشش ها ازادانه انتخاب بشن. متاسفانه شما تو این کشور اکثریت هستین و کاری هم از دست ما بر نمیاد. از اعتقادات زورتون لذت ببرین و به اسم قانون تو سر همه چماقش کنید.
بدون قانون نمیشه زندگی کرد اون وقت دور از جون با حیوونای جنگل فرقی نداریم بماند که اونا هم برای خودشون قوانینی دارن حالا مال ماهم قانونش اینه قرار بوده ما یه کشور اسلامی باشیم با قانون اسلام قبول دارم اونجوری که باید و شاید اسلام حقیقی تو جامعه پیاده میشه ولی حجاب چیزی نیست که کسی گذاشته باشه واسه خودش قانونیه که از طرف خدا وضع شده منتها اگه خدا رو هم قبول نداری اون بحثش جداست.....

aramis1

عضو جدید
دوست عزیز کاش میشد قبل از این که شروع کنی هر حرفی رو بزنی اول یکم فکر کنی آره قانون کشور ماست هرکی خوشش نمیاد میتونه بره چطور همه ی کشورا برای خودشون قانونایی دارن منتها نوبت ایران که میرسه میشیم خشک مذهب و مقدس مآب قانونامونم همه از سر تا ته غلط ..... دوست عزیز این کشور قانونش خوب یا بد همینه باید اجرا بشه اصغر فرهادی و لیلا حاتمی نماینده هایین که تو سطح جهانی باعث میشن ایران شناخته باشه باید تصویری که از ایران نمایش میدن همون چیزی باشه که مطابق قانون ماست نه دیگران
؟؟؟؟؟؟؟
میتونه بره؟کجا بره؟ کی گفته باید بره. اگه بره که خیلی خوش بحال یه عده میشه اتفاقا برعکس اونی که اعتراض داره باید بمونه و انقد انتقاد بکنه که مسئولین ما متوجه بشن ملت حواسشون به همچی هست در اون صورت هر غلطی که دلشون خواست نمیکنن. اونی که بره هم به خودش ظلم کرده هم بقیه. اگه بره قوم کاسه لیس و بادمجون دور قاب چین تو مملکت قوم غالب میشن

نگار88

کاربر بیش فعال
؟؟؟؟؟؟؟
میتونه بره؟کجا بره؟ کی گفته باید بره. اگه بره که خیلی خوش بحال یه عده میشه اتفاقا برعکس اونی که اعتراض داره باید بمونه و انقد انتقاد بکنه که مسئولین ما متوجه بشن ملت حواسشون به همچی هست در اون صورت هر غلطی که دلشون خواست نمیکنن. اونی که بره هم به خودش ظلم کرده هم بقیه. اگه بره قوم کاسه لیس و بادمجون دور قاب چین تو مملکت قوم غالب میشن

این قوم همین الانشم تو مملکت دارن جولون میدن دوست من وگرنه کار مردم بدبخت لنگ نمیموند من خودمو دارم میگم کاری به کسی ندارم داره پدرم در میاد خیلی جاها بی عدالتی میبینم ولی کشورمه دوسش دارم تا جایی که بتونم تلاش میکنم حداقل شرایطو جوری بکنم که میخوام ولی نمیرم چون دوست ندارم جایی جز اینجا باشم حتی اگه خیلی خفن باشه ..... من میگم کسی که انقدر ناراحته که نمیتونه تحمل کنه شرایطو بره واسه خودشم بهتره... چرا بجای این حرفا یکاری نمیکنیم تا همینجا اونی بشه که میخوایم ( منتها نه با اعتراض الکی که فقط جو رو متشنج کنه) همه میگن فلانی این کارو نمیکنه چرا ما بکنیم که نتیجش میشه این خب