حداقل حقوق اروپایی ها چقدر است؟

coherent

عضو جدید

[h=3][/h] [h=1]حداقل حقوق اروپایی ها چقدر است؟[/h] [h=2]جهان - در اروپا میزان حداقل حقوق دریافتی شهروندان در کشورهای مختلف متفاوت است و از 138 یورو( در بلغارستان) آغاز و به 1801 یورو در لوکوزامبورگ هم می رسد.[/h]
[h=4] در این میان فرانسه با 1262 یورو بعد از لوکوزامبورگ، هلند و بلژیک در ردیف چهارمین کشور اروپایی است که در آن مردم از حقوق نسبتاً خوبی برخوردارند. این در حالی است که هنوز بسیاری از کشورهای ناحیۀ یورو آمار مشخصی از حداقل حقوق منتشر نکرده اند. آلمان، اتریش، ایتالیا و برخی از کشورهای شمال اروپا در ردیف این کشورها هستند. گفتنی است "حداقل حقوق" یکی از معیارها و ابزارهای موجود اروپا برای مبارزه با فقر است. در بسیاری از کشورهای اروپایی حداقل حقوق دریافتی با توافق میان کارگر کارفرما تعیین می شود. از طرفی از زمان تشدید بحران اقتصادی، این میزان با توجه به کاهش تولید رو به کاهش نهاده است.

اینفوگرافیک ذیل میزان حداقل حقوق در کشورهای اروپایی را به تصویر کشیده است:

[/h]

mohammad.md

عضو جدید
چقد حقوقواشون كمه البته بهجز اينگليس و فرانسه و ايرلند كلا قسمت شرقي حقوقاشون خيلي كمه 300 يورو ميشه 500000 خيلي كمه!!!!!تو ايران مرده تاكسي داره ماهي 1200000 در مياره بازم ناراضيه!!!!

tanb

عضو جدید
چقد حقوقواشون كمه البته بهجز اينگليس و فرانسه و ايرلند كلا قسمت شرقي حقوقاشون خيلي كمه 300 يورو ميشه 500000 خيلي كمه!!!!!تو ايران مرده تاكسي داره ماهي 1200000 در مياره بازم ناراضيه!!!!
حداقل حقوق - فکر کنم توی مقطع ابتدایی یا راهنمایی باید گفته باشند فرق بین حداقل و حداکثر و میانگین را درسته ؟؟؟
- تو ایران حداقل حقوق برای لیسانس 350 هزار تومانه .

آخرین ویرایش:

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
حداقل حقوق - فکر کنم توی مقطع ابتدایی یا راهنمایی باید گفته باشند فرق بین حداقل و حداکثر و میانگین را درسته ؟؟؟
- تو ایران حداقل حقوق برای لیسانس 350 هزار تومانه .

350 ؟

ولی فکر میکنم 390 باشه
و البته همراه با مزایا به 450 هم میرسه (کمتر از 10 درصد تولیدیها و صنایع مزایا رو میدن و فقط به حقوق پایه بسنده میکنند)

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته شما باید میزان رضایت از زندگی رو هم مد نظر قرار بدی که به خیلی پارامتر ها ربط داره
هزینه های درمانی، تورم، عدم دریافت حقوق بیکاری ، بیکاری و...

mohammad.md

عضو جدید
دوستان عزیز متوسط عمر در اروپا شده 75 سال
تو ایران 65 شده
میدونین یعنی چی؟؟؟؟؟
متوسط عمر يعني چي؟بر اساس چه معياري حساب ميشه؟ما يكي اميد به زندگي داريم كه تو ايران 73 ساله كمترينش تو افغانستان 40 سال و بيشترينش تو مال ژاپن 90 ساله

آمیتیس19

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب در عوض اونجا خرج ها هم بالاتره.هزینه ها بالاست و شاید حتی این درآمد هم کفاف زندگیشونو نده!البته ایرانم داره به اونجا می رسه ولی یکی به فکر حقوق مردم نیست!

آمیتیس19

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی این میزان درآمد برای یک کارمند عادیه؟
یعنی برای کسیه که مثلا تو ایران مشابهشون دارن 400 میگیرن؟

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعد ببخشید،میشه حداقل هزینه ای که برای کلکسیون اهنگ ها و فیلم ها و برنامه های تو کامپیوترشون میکنن، برای دیدن برنامه های ورزشی و کنسرت و استادیوم رفتن یا حتی دیدن تلویزیون یا بنزین زدن دارن خرج میکنن رو هم بگین؟

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
حداقل یعنی کمترین دستمزد ...
اینو برای بعضی از دوستان گفتم که قاطی کردن همه چیز رو با هم
توی انگلیس هزینه مواد قضایی به اندازه ایران هست قیمت مشروب که یک چهارم ایران هست قیمت اجاره هم که !!!
حالا هزینه ما بیشتره یا اونا ؟
من یکی از دوستام دبی زندگی میکنه میگه اینجا یک مهندس اروپایی حداقل 15000 دلار میگیره !
حالا من ایرانی باید یک آی فون بخرم یک میلیون و ششصد هزار تومن با در آمد مصوب 390 هزار تومن ... اون اروپایی هم باید بخره 500 یورو با در آمد 1000 یورو
خرج و دخل کدوممون جور در میاد ؟ ( حالا آی فون مثال بود )

mohammad.md

عضو جدید
فقط نبايد يه چيزو مثلا گوشيو مقايسه كرد.مثلا فاميلمون كه اونجا زندگي ميكنه ميگه قيمت بنزين خيلي بالاست طوري كه اصلا ماشينشو بيرون نمياره ولي در عوض بعضي مواد غذايي اونجا ارزونترن. ولي دختر داييم كه تو فرانسه چند سال پيش دانشجو بود ميگفت تو طول روز تقريبا گشنه بود يعني شكمشو بهزور سير ميكرد اوضاع اقتصادي دانشجوها اونجا خيلي خرابه مگر اينكه وضع مالي خونوادت خوب باشه.

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینو برای بعضی از دوستان گفتم که قاطی کردن همه چیز رو با هم
توی انگلیس هزینه مواد قضایی به اندازه ایران هست قیمت مشروب که یک چهارم ایران هست قیمت اجاره هم که !!!
حالا هزینه ما بیشتره یا اونا ؟
من یکی از دوستام دبی زندگی میکنه میگه اینجا یک مهندس اروپایی حداقل 15000 دلار میگیره !
حالا من ایرانی باید یک آی فون بخرم یک میلیون و ششصد هزار تومن با در آمد مصوب 390 هزار تومن ... اون اروپایی هم باید بخره 500 یورو با در آمد 1000 یورو
خرج و دخل کدوممون جور در میاد ؟ ( حالا آی فون مثال بود )

فقط نبايد يه چيزو مثلا گوشيو مقايسه كرد.مثلا فاميلمون كه اونجا زندگي ميكنه ميگه قيمت بنزين خيلي بالاست طوري كه اصلا ماشينشو بيرون نمياره ولي در عوض بعضي مواد غذايي اونجا ارزونترن. ولي دختر داييم كه تو فرانسه چند سال پيش دانشجو بود ميگفت تو طول روز تقريبا گشنه بود يعني شكمشو بهزور سير ميكرد اوضاع اقتصادي دانشجوها اونجا خيلي خرابه مگر اينكه وضع مالي خونوادت خوب باشه.

رو مخ ... رو مخ ... رو مخ ... رو مخ ... رو مخ ...رو مخ :wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash:
دوستان ویرایش هم نکردم پستمو این تو متن بوده بعد این حرف رو زده

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله میدونم....
خوب مسئله این هستش که اون بابایی که ایفون میخره،با قرار داد میخره و درنهایت همون ۱و ششصد شما رو میده....بعدشم! اینکه تو ایران یه نفر قیمت رو میزنه بالا که تقصیر اپل نیست!!!یا خبر از وضع بد اقتصادی نیست...

همونجوری که گفتم، بازی کردن کال اف دیوتی و ساکر ۲۰۱۲ برای اونوری ها فقط برا متوسط های سطح بالاست...(خیلی هاشون اصلا کامیپوتر ندارن و رو کنسول ران میکنن!!)....
بدبختا همشون پول خریدن البوم ندارن و میریزن تو کنسرت ها....یا کسانی که رفتن به استادیوم برای دیدن بازی های فوتبال رو به صرفه تر از دیدنش از شبکه های گرون قیمت اسکای میدونن...
قیمت بنزین هم روش...

اون مهندسی که داره تو امارات یه همچین پولی میگیره، در مقابل مهندسی قرار میگیره که تو ایران برا پسر ۱۸ سالش یه ماشین ۳۰۰ میلیونی میخره....و اون مهندسی که ماهی ۲ میلیون در میاره، مقایسه میشه با مهندس هایی که همینجا ماهی ۲ میلیون در میارن.... هرچند،مهندس های بیکار و دانشجو هم هستن.... هرچند ماها به اندازه ی اونا برای تحصیلمون هزینه نمیکنیم که بخوایم اندازه ی اونا هم ازش درامد داشته باشیم!!!

قیمت مشروب که یک چهارم ایران هست قیمت اجاره هم که !!!
یه بار یکی از دوستان فک کنم اب جو خرید ۴ هزار تومن....البته من فقط دیدم که خریده و نه تو خوردن و نه تو خریدن دخلی نداشتم!!! ولی خوب،ظاهرا هستن انواعی که ۵۰-۶۰ تومنه و ظاهرا هست انواعی که ۳۰۰-۴۰۰ برا یه پیکشه (چی؟؟؟؟؟ اخه کی اینجوری پول میده اخه؟)

دوستان ویرایش هم نکردم پستمو این تو متن بوده بعد این حرف رو زده
البته خوب این حرف اون دوستمون واقعا ناراحت کننده هستش که فامیلش برای درس خوندن تو کشور خارجی،مجبور شده مثلا دو وعده ای غذا بخوره و اینقد اذیت شده...ولی این چیزی نیست که واقعا برا همه اتفاق بیوفته....اونجا اروپاست و به قول معروف بالاترین سطح زندگی در دنیا و خوب،قطعا با ما تفاوتهایی دارن و از اون مهم تر،نصف دنیا تحریمشون نکرده!

آخرین ویرایش:

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز درست قیاس کنین
مثلا
شلوار جین تو امریکا به پول ایران بین 80 تا 150 تومنه
کت شلوار از 300 تومن تا 600 تومنه
در عوض خوراکی و مواد غذائی مفته
میتونین با 30 دلار سبد خریدتونو فول کنین از همه چیز مشروب میوه گوشت تنقلات و ....
حداقل حقوق کارگر در سال 86 در امریکا 8 دلار بود ساعتی!!!الانونمیدونم
من محاسبه میکردم یک کارگر میتونه با 6 ساعت کارکرد در یک روز هزینه اجازه خونشو تو یک پانسیون معمولی رو بده
تو امرییکا هزینه های تحصیل و چیزهای که تو بورس هست زیاده بقیه موارد ارزون تره
بریم سراغ ماسین
سما میتونین با 25-30 میلیون تومن ایران بهترین ماشین بروز دنیا رو سوار بشین
بریم سراغ صنعت
تمامی ابزار ها از چین میاد و با استاندارد و کیفیت

میدونین تعریف فقر چیه؟

اگر کسی در طول یک سال نتونه پس انداز یک سفر خارج از کشور رو داشته باشه یعنی زیر خط فقر هست!!

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز درست قیاس کنین
مثلا
شلوار جین تو امریکا به پول ایران بین 80 تا 150 تومنه
کت شلوار از 300 تومن تا 600 تومنه

در عوض خوراکی و مواد غذائی مفته
میتونین با 30 دلار سبد خریدتونو فول کنین از همه چیز مشروب میوه گوشت تنقلات و ....
حداقل حقوق کارگر در سال 86 در امریکا 8 دلار بود ساعتی!!!الانونمیدونم
من محاسبه میکردم یک کارگر میتونه با 6 ساعت کارکرد در یک روز هزینه اجازه خونشو تو یک پانسیون معمولی رو بده
بریم سراغ ماسین
سما میتونین با 25-30 میلیون تومن ایران بهترین ماشین بروز دنیا رو سوار بشین
بریم سراغ صنعت
تمامی ابزار ها از چین میاد و با استاندارد و کیفیت

میدونین تعریف فقر چیه؟

اگر کسی در طول یک سال نتونه پس انداز یک سفر خارج از کشور رو داشته باشه یعنی زیر خط فقر هست!!

این قسمت دیگه بستگی به طرف داره شاید طرف دوست داشته باشه لباس هاس همه ماسیمو دوتی باشه این ربطی داره ؟
به نظر من که ربطی نداره همون لباس اگر بیاد تو ایران کت و شلوارش که 600 دلار بوده میشه 2 میلیون ....! ولی حالا اگر منظورتون لباس ها از مد افتاده چینی با کیفیت پایین و عارض بیماریهای پوستی هست بحثش فرق میکنه ...

آمیتیس19

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونین تعریف فقر چیه؟

اگر کسی در طول یک سال نتونه پس انداز یک سفر خارج از کشور رو داشته باشه یعنی زیر خط فقر هست!![/QUOTE]

ایران چقدر زیر خط فقر داره.
از زندگی نا امید شدم!

mohammad.md

عضو جدید
ميگم مثل اين خارج ندديده نباشيم كه فكر كنيم اونجا بهشته يا مثل اوناي فك ميكنن ما بايد سرتا پامون غربي باشه تا پيشرفت كنيم.

lord of darkness

عضو جدید
مهمترین موارد خانه و اتومبیل هست که در ایران به مراتب خیلی گرونتره
ضمنن یادتون نره که ایران کشوری هستش که روی انواع سوخت فسیلی مثل نفت و گاز
و من جمله معادن خوابیده

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته با اتومبیلهای کم مصرف و استاندارد

در مورد نظام آموزشی فرانسه هم اطلاعی ندارم
هزینه های سنگین تحصیلی هیچ مشکلی برای محصلها به وجود نمیاره
برادر من در امریکا زندگی میکنه و الان استاد دانشگاه برکلی است
میگه در امریکا بودجه های تحقیقاتی واقعا بالاست و این باعث میشود رابطه صنعت و دانشگاه بسیار به هم نزدیک و پشتیبان همدیگر باشند
(برخلاف ایران که صنعت دانشگاه را قبول نداره و دانشگاه صنعت رو)
صنایع ترجیح میدهند در بیشتر موارد هزینه در اختیار دانشگاه قرار بدهند و دانشگاه تحقیق خاصی برایشان انجام بدهد
از طرف دیگه دولت امریکا بودجه های کلانی به دانشگاه ها تزریق میکند

نتیجه اینها این میشود که دانشگاه ها از همه نظر تامین میشوند و میتوانند همه امکانات را در اختیار داشته باشند
دانشگاه ها این تامین بودن را به دانشجوها هم انتقال میدهند . مثلا در قالب Research assistant و Teacher assistant و fund و .......
و در نتیجه فکر دانشجو از نظر درآمد و تامین هزینه های زندگی تا حدودی و یا کلا راحت و فکرش فقط مشغول تحصیل میشه
این رویه مخصوصا در مقاطع تحصیلات تکمیلی مثل ارشد و دکترا در همه دانشگاه های امریکا دنبال میشود

جالبه
آدم پولش را نداشته باشه ، ولی بتونه در بهترین دانشگاه های دنیا که سطح علم درشان به شدت بالاست ، تحصیل بکنه

بالا