****حجاب فاطمی****

رجایی اشکان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در مدح حضرت فاطمه(س)
شکوهِ عاطفه‌ات پیرهن به سائل داد
چنان‌که همسر تو در رکوع انگشتر

نفس‌نفس کلماتم دوباره مست شدند
همین که قافیه این قصیده شد حیدر

همیشه فقر برای تو فخر بوده و هست
چنان‌که وصله چادر برای تو زیور

یهودیانِ مسلمان ندیده‌اند آری
از این سیاهیِ چادر دلیل روشن‌تر

حجاب روی زمین طفل بی‌پناهی بود
تو مادرانه گرفتیش تا ابد در بر

میان کوچه که افتاد دشمنت از پا
در آن جهاد نیفتاد چادرت از سر

میان آتشی از کینه، پایمردی تو
نشاند خصم علی را به خاک و خاکستر

کنون به تیرگی ابرها خبر برسد
‏که زیر سایه آن چادر است این کشور

زنی که چادر زهراست بر سرش زینت
خدا گواست سرافکنده نیست در محشر

رسیده است قصیده به بیت حسن ختام

امید فاطمه از راه می‌رسد آخر

سید حمیدرضا برقعی

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
گفت: اگه گفتی چی شد من بعد از این همه مدت چادر پوشیدم؟

گفتم: چه می‌دونم، لابد این‌طوری خوش‌تیپ تری!

گفت: نچ!
گفتم: خب لابد فهمیدی این‌طوری حجابت کامل‌تره مثلاً!

گفت: نچ!

گفتم: ای بابا! خب لابد عاشق یکی شدی، اون گفته اگه چادر بپوشی بیشتر دوستت دارم!!

گفت: اره تقریبا نزدیک شدی!

گفتم: آها!! دیدی گفتم همه‌ی قصه‌ها به ازدواج ختم می‌شوند؟ دیدی!!

گفت: برو بابا… دور شدی باز!

گفتم: خب خودت بگو اصلاً
گفت: یک جایی شنیدم چادر، لباس “حضرت زهرا س” ست،

خواستم کمی شبیه “ خانومم ” باشم تا بیشتر دوستم داشته باشد...!

omid20110

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
زمانی که فرشتگان به افراد بی حجاب می خندند...

یکی از آسیب های اجتماعی که متاسفانه امروزه نیز گسترش چشمگیری پیدا نموده است، بدحجابی بانوان می باشد، امری که خداوند متعال عذابی سخت برای آن در نظر گرفته است، اما جالب است بدانید، این افراد در هنگام قرار گرفتن در قبر با خنده ی فرشتگان روبرو می شوند!؟

شاید شما نیز تعجب کرده باشید که چرا با خنده فرشتگان؟ البته باید توجه داشت که این خنده از روی شادمانی نمی باشد، بلکه حالت تمسخر و نیشخند دارد، چنانچه آمده است روزی حضرت محمد (صلی الله و علیه و آله و سلم) از جبرئیل سوال نمود که آیا فرشتگان خنده و گریه دارند؟ جبرئیل پاسخ داد: بله.

یکی از لحظاتی که فرشتگان الهی می خندند، زمانی است که زن بدحجاب و بی حجابی می میرد، و بستگانش او را در قبر قرار می دهند و روی آن را با خِشت و گِل و خاک می پوشانند تا بدنش دیده نشود. در آن هنگام فرشتگان می خندند و می گویند: تا وقتی که جوان بود و با اندام خود هر کسی را تحریک می کرد و به گناه می انداخت پدر، برادر، شوهرش از خود غیرتی نشان نمی دادند و او را نپوشاندند، ولی اکنون که مرده و همه از دیدنش نفرت دارند، او را می پوشانند!

بی حجابی از جاهلیت است: امیه دختر رقیه خدمت پیامبر اکرم (صلى الله علیه و آله و سلم) آمد تا با وی بیعت نماید. پیامبر اکرم (صلى الله علیه و آله و سلم) فرمود: «با تو بیعت می کنم که به خداوند شرک نورزی، دزدی نکنی، مرتکب عمل زنا نشوی، فرزندت را به قتل نرسانی، به مردم تهمت و افتراء نبندی، نوحه نخوانی و مانند جاهلیت گذشته، خودت را میان بیگانگان به نمایش نگذاری.»

بی حجابی باعث لعنت و دوری از رحمت خدا می شود: پیامبراکرم (صلى الله علیه و آله و سلم) فرموده است: «به زودی در پایان امت من، زنانی می آیند که به ظاهر، لباس پوشیده اند ولی در واقع، عریان و لخت اند. آنها را لعنت کنید زیرا آنها ملعون اند.»

بی حجابی کار شیاطین است: نگاهی به ماجرای آدم و حوا به ما نشان می دهد که ابلیس، این دشمن خدا، چه علاقه زیادی دارد تا عورات را آشکار سازد، پرده های حجاب را پاره کند و به فساد و فحشاء دامن زند. میتوان گفت که هدف اساسی ابلیس، پرده دری و بی حجابی است. خداوند می فرماید:«یَابَنِیْ آدَمَ لا یَفْتِنَنَّکُمُ الشَّیطَانُ کَمَاأَخْرَجَ أَبَوَیْکُمْ مِنَ الْجَنَّةِ یَنْزِعُ عَنْهُمَالِبَاسَهُمَالِیُرِیَهُمَا سَوْءَاتِهِمَا» (أعراف: ۲۷)

« ای فرزندان آدم! (مواظب باشید) شیطان شما را نفریبد همانگونه که پدر و مادرتان را (فریفت) و از بهشت بیرون کرد و لباس شان را از تن شان بیرون ساخت تا عورات شان را برای آنها نمایان سازد. »

رجایی اشکان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

َنمازش که تمام شد چادر را تا کرد و گذاشت در سجاده..
موهایش را پریشان کرد..سرخاب سفیدابی کرد و وارد مجلس مهمانی شد..
فرشته سمت چپ لبخند تلخی زد و ب فرشته سمت راست گفت: انگار فقط خدا نامحرمه

tara75

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]خواهرم بی حجابی فرهنگ کسانی است که در پس[/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]کوره های هوس غروب کرده اند[/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]وچه غروب غم انگیزی[/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]پس تو پوشش دین را برگزین تا در حجابهای تاریک نفس[/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]غروب نکنی
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]
[/FONT]

[/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]
[/FONT]

بالا