>>حجاب حق من است!<<

*Essi*

اخراجی موقت
قضیه اینه که نمیشه نگاه نکرد!!

جدی میگم

من که دخترم بار ها اتفاق افتاده خانم زیبا یا خانمی که فوق العاده آرایش داره و رنگ موش و مدل موهاش قشنگه نگاهش میکنم!!همه ی نگاه کردن ها هم به قصد لذت نیستن ,بعضی وقتا آدم از روی کنجکاوی نگاه میکنه.نمیدونم اصلا براتون اتفاق افتاده؟!

خب حالا بگیم همه بدون حجاب بیان ,آقایون نگاه نکنن!برای این قانون چه ضمانت اجرایی داریم؟

خوب بنده هم مردی خوشتیپ باشه نگاهش میکنم، توی هر نگاهی مگه وسوسه میاد؟

ذهن بیمار، نگاهش وسوسه آلوده، اون مردایی که خیلی اصرار دارند حجاب هرچه بیشتر پوشیده تر باشه، چون بیشتر ماهیت خودشون رو میدونن.

از چشم چرانی خودشون باخبرند، اما وقتی بهشون میگی با دیدن موی زنان چه حسی بهتون دست میده و چطوری تلویزیون و سریال خارجی میبینید، یا سکوت میکنند یا حدیث میارن خانم فاطمه در برابر کور هم چادر سر کرد !!!!

از کل مردای این باشگاه پرسیدم خانمی بدون مقنعه تو زمین فوتبال بدود شماها تحریک میشین، یک کدومشون جرات نکرده جواب بده، همه میان حدیث و آیه میارند !!!

متاسفانه اکثرا از ایران بیرون نرفتن، فکر میکنند کل دنیا مثل ایرانه، مردا 24 ساعت زوم کردن روی سر و کله زن ها !!!!

*Essi*

اخراجی موقت
بالاخره شما از اين تاپيك خداحافظي كردين يا هستين؟!!
جواب سوال بنده رو هم ندادين!!

بازهم مناقشه در مثل!

شما چرا اينقدر علاقه داري زنان همگي بدون پوشش مو بياند بيرون؟!!
مشكلي براتون ايجاد ميكنه؟جاتون تنگ ميشه؟واقعا هدفت چيه؟
واقعا آدم كف ميكنه از اين همه مغلطه و تشبيه و مناقشه براي دشمني با حجاب!!
ضمنا دين راه كار جامعه مد نظر شما رو قبلا داده ولي هم به زن هم به مرد.البته چون شما راهكارهايي فراتر از خدا دارين و جزئيات مخلوق(من جمله خودتون) رو بهتر از خالق بلدين طبيعيه هيچ كدومش براتون قابل هضم نباشه فقط موندم چرا علاقه به بيحجابي باحجابان هم دارين!!

فکر کنم شما 80 درصد نوشته های من رو در خیلی از تاپیک ها نه تنها کلا جواب ندادین، اونایی رو هم که به اصطلاح جواب دادین، سئوال در برابر سئوال بوده !!!

بحث یکطرفه که قرار باشه من فقط پاسخگوی صرف باشم، فایده ای نداره، هر وقت به خیلی از سئوالات جواب دادین من هم جواب میدم.

شما چرا اینقدر علاقه داری همه زنان چادر سر کنند؟
زنی مویش معلوم باشه برات مشکلی ایجاد میشه؟ واقعا هدفتون چیه زن هارو با مقنعه و مانتو میفرستین وسط مسابقه فوتبال؟

واقعا آدم کیف میکنه از اینهمه مغلطه برای فریب و عقده ای کردن جوانان در جامعه !!

راهکارهای دین نتیجه اش مهمه، نتیجه اش هم یا تحجر بوده یا عقده های پنهان، حرفای قشنگ قشنگ ملاک نیست، منم فقط موندم چرا علاقه دارین همه محجبه بشوند !!!

در ضمن من فقط اینجا نظر میدم، چماقی برای زدن تو سر زنان برای بیحجابی ندارم، اما هزاران ساله همین دین عزیز شما با چماق توی سر زنان زده و گفته حجاب اجباریه !!!

آخرین ویرایش:

*Essi*

اخراجی موقت
1- اقا اسی شما شیوه ای که عربستان برای جلوگیری از دزدی در نظر گرفته را قبول دارید؟

(بنظرت چطور می تونیم به روش سالم و بدون خشونت و زیبا به افراد جامعه یاد بدیم که دزدی نکنن؟ مثلا ماهی 10 میلیون تومن حقوق بیکاری به همه بدیم؟)

بنظرت چرا فقط در تمام دنیا این فقط عربستان هست که تونسته بدون دوربین مداربسته و... با دزدی مقابله کنه ؟ چرا در هلند و سویس و سوید هنوز هم دزد هست؟

2- اسی امریکن پای رو دیدی؟ بنظرت چرا اون پسرهای جوان با اینکه در فرهنگ عالی غرب رشد کردن و در مدارسشون از اول دختر پسر آزاد بودن و در کنار هم ولی باز اونا مشکل داشتند؟ وقتی به 16 - 17 سالگی و بالا تر رسیدند اینقدر ....؟

1- بحث دزدی رو یک تاپیک بزن اونجا بحث میکنیم.
شما دزدی رو به حجاب ربطش دادی.

الان باز تاپیک میره سمت دیگه، در مورد حجاب روش زوری عکس دزدی، نتیجه معکوش داشته.

2- فرهنگ عالی غرب؟؟!!!! :surprised:
فکر نکنم تا حالا جایی گفته باشم فرهنگ غرب عالیه.

همیشه گفتم غرب از روبرو از پشت بام افتاده، ما از عقب و پس کله افتادیم.

برای همین میگم دوستان مدام دچار افراط و تفریطند، میگن یا طرف چادریه و محجبه، یا عریانه !!!!!!!!

?Why

عضو جدید
آقا ، خانوم ... حجاب حقِ شماست ... قبول . (ما که بخیل نیستیم ، اصلاً روبنده ببندید ...)

فقط شما هم به کسی که میخواد بی حجاب باشه
حق میدین ؟

اینقدر هم به خاطرِ یکی دو متر پارچه که سرتون میکنین ،
منت سرِ اینو و اون نذارین لطفاً ...

zemestan_d

عضو جدید
فکر کنم شما 80 درصد نوشته های من رو نه تنها کلا جواب ندادین، اونایی رو هم که به اصطلاح جواب دادین، سئوال در برابر سئوال بوده !!!

بحث یکطرفه که قرار باشه من فقط پاسخگوی صرف باشم، فایده ای نداره، هر وقت به خیلی از سئوالات جواب دادین من هم جواب میدم.

زنی مویش معلوم باشه برات مشکلی ایجاد میشه؟ واقعا هدفتون چیه زن هارو با مقنعه و مانتو میفرستین وسط مسابقه فوتبال؟

راهکارهای دین نتیجه اش مهمه، نتیجه اش هم یا تحجر بوده یا عقده های پنهان، حرفای قشنگ قشنگ ملاک نیست، منم فقط موندم چرا علاقه دارین همه محجبه بشوند !!!

در ضمن من فقط اینجا نظر میدم، چماقی برای زدن تو سر زنان برای بیحجابی ندارم، اما هزاران ساله همین دین عزیز شما با چماق توی سر زنان زده و گفته حجاب اجباریه !!!

شما اینقدر خودتو نو به خاطر خانومها به اب و اتیش نزنید ما راضی به زحمت نیستیم خودمون میتونیم از خودمون دفاع کنیم

*Essi*

اخراجی موقت
شما اینقدر خودتو نو به خاطر خانومها به اب و اتیش نزنید ما راضی به زحمت نیستیم خودمون میتونیم از خودمون دفاع کنیم

کسی از حقوق شما محجبه های عزیز در غرب دفاع نکرد.

مسلما شما میتونین از حق خودتون دفاع کنین، چون کسی بهتون حمله ای نمیکنه، دفاعتون در برابر دشمن فرضیه !!!!

دفاع از کسانی هست که مشت و لگد همفکران شمارو میخورند، دفاع بلد بودین تو جامعه همجنس هات به خاطر پوشش کتک نمیخوردن.

zemestan_d

عضو جدید
کسی از حقوق شما محجبه های عزیز در غرب دفاع نکرد.

مسلما شما میتونین از حق خودتون دفاع کنین، چون کسی بهتون حمله ای نمیکنه، دفاعتون در برابر دشمن فرضیه !!!!

دفاع از کسانی هست که مشت و لگد همفکران شمارو میخورند، دفاع بلد بودین تو جامعه همجنس هات به خاطر پوشش کتک نمیخوردن.
منم از ادمایی که برخورد ای اینجوری میکنن متنفرم ولی اگه کسی برخورد بدی کرده دلیل نمیشه ما از دین بدمون بیاد. اون ادما جدای از دینن و قطعا یه روزی هم تاوانش رو پس میدن

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشکل ما حجاب نیس..مشکل اینه که یه جوری شدیم و سرمون آوردن که تحمل اعتقادات دیگران رو نداریم..
اونایی که حجاب دارن دستشون درد نکنه دارن به اعتقادشون عمل میکنن..میتونن درباره خوبی ها و محاسنش هم تبلیغ و تشویق کنن بهرحال حقشون هست..ولی نمیشه دیگران رو به زور وادار به کاری کرد...اصن طرف مسیحیه..یهودیه..اصن مسلمون نیس
این طرز نگاه شما چه فرقی با طرز نگاه غربی ها مثل فرانسوی ها نسبت به حجاب داره..طرف چون مثل ما نیس کار بهش ندیم..از حقوقش محرومش کنیم و بزنیم تو سرش
همین انقلابی که اینقد ازش حرف میزنیم از دل جامعه ای در زمان شاه اومد که هم با حجاب داشت و هم بی حجاب..وقتی ما نمیتونیم در مقابل این ظلم هایی که بهمون میشه سر بلند کنیم و اونا کردن خیلی چیزا معلوم میشه.
زمان پیامبر حتی این شرایط بوده؟؟؟!!!
تمامیت خواهی و توتالیترگری رو حد و مرزی نیس...از مسئله ای به مسئله ای دیگه ای میغلطه ولی هیچ وقت تموم نمیشه..

FAEZEH_EE

عضو جدید
منم از ادمایی که برخورد ای اینجوری میکنن متنفرم ولی اگه کسی برخورد بدی کرده دلیل نمیشه ما از دین بدمون بیاد. اون ادما جدای از دینن و قطعا یه روزی هم تاوانش رو پس میدن

درسته
نمیشه مسائل عقیدتی رو با بقیه قاطی کرد مثلا شما با فلان مسئول مشکل داری بیای به خاطر اون کل دین و خدا رو ببری زیر سوال!
دیگه یه جاهایی وجدان هست که تصمیم میگیره نه منافع و علایقمون.

*Essi*

اخراجی موقت

من در زمان صدر اسلام نبودم ببینم همون حاکمیت نمایندگان مستقیم الله چگونه با بیحجابان برخورد میکرده.

فقط مسلما چیزی به نام آزادی در یک پوشش متعارف نداشتیم، بحث سر اجباره کاری به مسائل اخلاقی دین ندارم.

fk_invisible

عضو جدید
کاربر ممتاز
من در زمان صدر اسلام نبودم ببینم همون حاکمیت نمایندگان مستقیم الله چگونه با بیحجابان برخورد میکرده.

فقط مسلما چیزی به نام آزادی در یک پوشش متعارف نداشتیم، بحث سر اجباره کاری به مسائل اخلاقی دین ندارم.

بله اجبار خوب نیست .
مسلم است !

JavadMessi

مدیر بازنشسته
فکر کنم شما 80 درصد نوشته های من رو در خیلی از تاپیک ها نه تنها کلا جواب ندادین، اونایی رو هم که به اصطلاح جواب دادین، سئوال در برابر سئوال بوده !!!

شما واقعا پاسخگوي صرفيد؟!!!

به اين ميگند دست پيش گرفتن!
خب اين فرار از بحث همين جا تموم بشه.بنده دقيقا كجا گفتم همه زنان به اجبار ديگران چادر سر كنند؟؟ بحث ادارات رو خواهشا پيش نكشيد چون الان بحث كلي حجابه همچنين سوالتون بوي اجبار ميده.كلا قشنگ ميپيچوني جواب سوال رو ندادي!!حالا بازم ما هم جواب ميديم هم سوال ميكنيم ديگه نميايم بحث رو بپيچونيم و برسيم به گشت ارشاد!
سفسطه نكنيد.اگه درباره كليت صحبت ميكنيد پس وارد مثالها و تعميم دادن به كل نشيد گرچه اصلا موضوع بحث نيست و بنده هم مسئول فوتبال بانوان نيستم(!) ولي فكر كن قانونه يك تيمه ولو اشتباه در ضمن شما عضو تيم ملي بانواني؟!!:w20:
توضيح؟؟
بازم توضيح؟؟ البته اگه ميخواي توضيحت طبق تك تك جملات من و با جابه جا كردنشون باشه بگو تا برات چندتا جمله بسازم:دي
منظورت 34 ساله؟!
حالا اگه جوابي براي سوالهاي بنده داري بسم الله

zemestan_d

عضو جدید

شما با اجبار مخالفید؟ کدوم اجبار اجباری که دین برای اونهایی که پذیرفتنش توی بعضی مساله ها قایل شده؟ یا اجباری که حکومت ها میزارن؟ این دوتا با هم خیلی فرق داره !!! اگه با اولی مشکل دارید بحثش کاملا جداست یعنی دیگخ اصلا بحثی نیست

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
1- بحث دزدی رو یک تاپیک بزن اونجا بحث میکنیم.:gol:
شما دزدی رو به حجاب ربطش دادی. (ربط داره دیگه ! دزدی در دیدن و... امنیت مغازه هم میشه حجاب ! )

الان باز تاپیک میره سمت دیگه، در مورد حجاب روش زوری عکس دزدی، نتیجه معکوش داشته.
(آره روش زور جالب نیست منم موافقم ! ولی یه سنجاب داشتم وقتی بهش تخمک دادم انگشتم رو سفت گاز گرفت و ول نکرد تنها راه این بود که سرشو کوبندم به دیوار! (تمام این اتفاقات در لحظه افتاد!) من سنجابم رو دوست داشتم ! کلی هم پول بالاش داده بودم ولی خوب انگشتم رو بیشتر دوست داشتم!)
2- فرهنگ عالی غرب؟؟!!!! :surprised:
فکر نکنم تا حالا جایی گفته باشم فرهنگ غرب عالیه.
(تو تاپیک همسایه فکر کنم از عالی بودن زندگی در سویس و سوئد گفته بودین ! تا فرهنگ کشوری عالی نباشه زندگی برای همه عالی نمیشه!)
همیشه گفتم غرب از روبرو از پشت بام افتاده، ما از عقب و پس کله افتادیم.
(اگز وقت کردی اسی خان تاپیک اینو بزن تاپیک خوبی میشه:gol:)
برای همین میگم دوستان مدام دچار افراط و تفریطند، میگن یا طرف چادریه و محجبه، یا عریانه !!!!!!!!

منم موافق این خط آخرت هستم
+
اینکه از نظر من یه خانوم با چادر هیچ خطری نمی تونه به جامعه بزنه به واسطه ی چادرش ! اگر خطری می تونه داشته باشه میشه ذکر کنی؟

(ولی اگر خانومی عریان باشه می تونه به جامعه صدمه بزنه حداقل تو شرایط فعلی !!! که همه مثل جناب شما اسی خان عزیز چشم و دل پاک نیستن (نصف بچه های رشته ی ما حداقل هیز هستن! طرف رفته عینک دودی گرفته تو آفتاب نمی زنه ! فقط جاهایی که شلوغ باشه ! حتی اگر آفتاب هم نباشه!!!)
من ترجیح می دم خانوم ها تو همچین جامعه ای عریان نباشن چون آدم هیز کم ندیدم و انقدر تعدادشون بالاست که نمیشه جمعشون کرد و....

آخرین ویرایش:

?Why

عضو جدید
خب اين فرار از بحث همين جا تموم بشه.بنده دقيقا كجا گفتم همه زنان به اجبار ديگران چادر سر كنند؟؟ بحث ادارات رو خواهشا پيش نكشيد چون الان بحث كلي حجابه همچنين سوالتون بوي اجبار ميده.كلا قشنگ ميپيچوني جواب سوال رو ندادي!!حالا بازم ما هم جواب ميديم هم سوال ميكنيم ديگه نميايم بحث رو بپيچونيم و برسيم به گشت ارشاد!
منظورت 34 ساله؟!

جسارتاً میپرسما ...
از کلیتِ این پست به نظر میرسید که شما مخالفِ حجابِ اجباری تو جامعه اسلامی هستید ؟
درسته ؟

حامدیا

اخراجی موقت
اولا من خودم حجابو دوست دارم ولي چرا مشكي؟ دوست من من نظرمو دادم امان از دست شما ها كه حتي طرز فكر آدما رو با دين و ايمان اونا مقايسه مي كنين........ خيلي حرف تو دلمه ولي افسوس و صد افسوس

بابا من اون کامران و مینا و این اسمها رو الکی گفتم به عنوان مثال یعنی اینکه نظر اسلام باید ملاک باشه نه نظر کامران و مینا و میترا و مسعود حالا از اسم شما میناست باشا که نبودم الان کلی خندیدم :D

*Essi*

اخراجی موقت
شما با اجبار مخالفید؟ کدوم اجبار اجباری که دین برای اونهایی که پذیرفتنش توی بعضی مساله ها قایل شده؟ یا اجباری که حکومت ها میزارن؟ این دوتا با هم خیلی فرق داره !!! اگه با اولی مشکل دارید بحثش کاملا جداست یعنی دیگخ اصلا بحثی نیست

اجباری که حکومت ها میذارن برگرفته از دین هست یا برداشت از دین، اونم حکومتی که اکثر مراجع اسلام شناس پشتش هستند، نمیشه در برابر چنین حرکتی و حجاب اجباری بگیم خودسرانه عمل میکنه.

پس مسلما در دین چیزی دیده که میگه اجبار. :razz:

*Essi*

اخراجی موقت
منم موافق این خط آخرت هستم
+
اینکه از نظر من یه خانوم با چادر هیچ خطری نمی تونه به جامعه بزنه به واسطه ی چادرش ! اگر خطری می تونه داشته باشه میشه ذکر کنی؟

(ولی اگر خانومی عریان باشه می تونه به جامعه صدمه بزنه حداقل تو شرایط فعلی !!! که همه مثل جناب شما اسی خان عزیز چشم و دل پاک نیستن (نصف بچه های رشته ی ما حداقل هیز هستن! طرف رفته عینک دودی گرفته تو آفتاب نمی زنه ! فقط جاهایی که شلوغ باشه ! حتی اگر آفتاب هم نباشه!!!)
من ترجیح می دم خانوم ها تو همچین جامعه ای عریان نباشن چون آدم هیز کم ندیدم و انقدر تعدادشون بالاست که نمیشه جمعشون کرد و....

ابتدا تعریفت از عریان رو لطفا بگو و چندتا کشور مثال بزن که زن ها با توجه به تعریفت از عریان توی خیابان و سطح شهر هستند.

من ببینم اون جامعه که فکر میکنی سبب تحریک آدمای هیز هست کجاست.

بعدش جواب این سئوالت که فرق یک زن با روبنده یا پوشش سنگین در گرما و.... با پوشش معمولی چیه و کدومش برای جامعه خطرناک تره رو میگم.

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ابتدا تعریفت از عریان رو لطفا بگو و چندتا کشور مثال بزن که زن ها با توجه به تعریفت از عریان توی خیابان و سطح شهر هستند.

من ببینم اون جامعه که فکر میکنی سبب تحریک آدمای هیز هست کجاست.

بعدش جواب این سئوالت که فرق یک زن با روبنده یا پوشش سنگین در گرما و.... با پوشش معمولی چیه و کدومش برای جامعه خطرناک تره رو میگم.

چون گفتی عریان ! عکسای خیلی عجیبی آورد گوگل! بیخیال این woman رو هم سرچ کنی نصفیش !

من این عکسو میذارم فکر می کنم منظورت این عکس باشه اسی (امیدوارم اخطار نگیرم وسط تالار قران)

عکس کول خوبی هست همشون هم شلوار پاچه بلند دارن!

در این حد میگی دیگه اسی !منظورت از عریان؟ آستین کوتاه +شلوار - روسری! (تو مالزی یه خانومی استین کوتاه پوشیده بود با روسری!:biggrin:)

خوب تو پست بد جواب میدم شاید این پاک شد!

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ولی نصف بچه هم رشته ای رو که میشناسم اگر اینا رو هم ببینن نیوفتن دنبالشون ! یه تنه میزنن که طرفو دیدی عجب ... داشت!

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/docs/000000/n00000701-r-b-000.jpg
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/docs/000000/n00000701-r-b-001.jpghttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/docs/000000/n00000701-r-b-002.jpg

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/docs/000000/n00000701-r-b-008.jpg (این یکی ولی جالب هست!)
http://asremrooz.ir/vglbu8bzprhbg.q5rr.iul.html
http://razeno.com/2007/12/post_309.php

عکسای بالایی بهتر بودن! ولی لود نشدن برین تو سایتشون ببینیدشون!

این زیاد جالب نیست ولی کاچی بهتر از هیچی!

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این چطور هست اسی؟

بی حجاب محسوبش می کنی بد حجاب چادری اصل محجبه ؟

اینو چطور میبینی تو کدوم گروهت قرارش میدی از نظر پوششی؟

zemestan_d

عضو جدید
اجباری که حکومت ها میذارن برگرفته از دین هست یا برداشت از دین، اونم حکومتی که اکثر مراجع اسلام شناس پشتش هستند، نمیشه در برابر چنین حرکتی و حجاب اجباری بگیم خودسرانه عمل میکنه.

پس مسلما در دین چیزی دیده که میگه اجبار. :razz:

خوب پس این بحث بی فایدست. دو تا ادم وقتی میتونن سر یک مساله با هم بحث کنن که بیس و پایه ی فکریشون مشابه باشه. منطق من اسلامیه که پذیرفتمش به عنوان برنامه زندگیم .و منطق شما منطق من رو قبول نداره. شما میگی چرا حجاب؟ منم میگم چون دینم میگه میگی چرا حکومت اجبارش کرده منم میگم چون حکومت اسمش روشه اسلامی یعنی اکثریت ادمهاش میحوان که قوانین اسلامی توش اجرا بشه. حالا یه عده ممکنه مخالف باشن ولی توی همه ی کشورهای دموکراتیک حق با اکثریته. و اکثریت ادمای این جامعه میخوان که اسلامی باشه .

kave8

عضو جدید
من نه با حجاب مخالفم نه با...
هرکی هر جور دوست داره باید بگرده
ولی شما ها که می گید حجاب یبار به این فکر کردی تو تابستون چادر مانتو روسری و..... چه بلای سر ادم میاره ما بایه تیشرت نمیتونیم این گرمارو تحمل کنیم وای بحال این خانومها این خواهر های گلم من بهشون حق میدم هر جور دوست دارن بیان بیرون

navid_r

کاربر فعال تالار برق , کنکور و تحصیلات تکمیلی
خوب پس این بحث بی فایدست. دو تا ادم وقتی میتونن سر یک مساله با هم بحث کنن که بیس و پایه ی فکریشون مشابه باشه. منطق من اسلامیه که پذیرفتمش به عنوان برنامه زندگیم .و منطق شما منطق من رو قبول نداره. شما میگی چرا حجاب؟ منم میگم چون دینم میگه میگی چرا حکومت اجبارش کرده منم میگم چون حکومت اسمش روشه اسلامی یعنی اکثریت ادمهاش میحوان که قوانین اسلامی توش اجرا بشه. حالا یه عده ممکنه مخالف باشن ولی توی همه ی کشورهای دموکراتیک حق با اکثریته. و اکثریت ادمای این جامعه میخوان که اسلامی باشه .

پیشرفت در جامعه با بحث نقد و تبادل نظر صورت میگیره .با این استدلال جامعه در سکون کامل و چند قطبی شدن فرو میره که به عضو هایی تبدیل میشیم که حرف هم دیگررو درک نمی کنیم و میتونه نتایج بدی داشته باشه.من فکر می کنم با این استدلال مناظره هایی که بین اته ایست ها و معتقد ها صورت میگیره بی معنی مناظره هایی که در اول انقلاب بین جناح های سیاسی با عقاید و پایه های فکری بسیار متفاوت وشاید متضاد صورت می گیره بی ارزش محسوب میشه.خیر .جامعه هست که منطق. گفتار و عملکرد دو طرف رو میبینه و تصمیم میگیره کدوم گرایش رو داشته باشه.شاید این حین کسی هم دید عقاید اشتباه داره و تردید هایی در او ایجاد بشه.این فروم رو به چشم یک جامعه کوچیک نگاه کنید که این شرایط درش صادقه.جامعه نباید ساکن باشه و نیست و تحول های فکری دراون در جهت رشد و تکامل هست

این که در تمام کشورهای دموکراتیک که حق با اکثریت هست درسته ولی این کافی نیست و معیار دموکراسی این نیست .کشوری درش منطق دموکراسی حاکم هست که اقلیت حق این رو داشته باشه که در شرایط مناسب خودش رو به اکثریت تبدیل کنه.نه اینکه اکثریت شرایط رو طوری به وجود بیاره که هر گونه قانون و فکر رو از اقلیت رد کنه و صرفا اجازه حضور فیزیکی و نه تاثیر گزار به اقلیت بده

از طرفی برای من جالبه که شما از طریق چه امار و کلا به چه طریق نتیجه گرفتید که اکثریت این قانون رو می خوان که شما میخواید
من ادعا نمی کنم اکثریت چی می خوان چون هیچ امار رسمی و بی طرفی سر این قضییه منتشر نشده و اطلاع ندارم که اکثریت دقیقا چی می خواد (بحث سر حجاب هست نه چیز دیگه).و تا اون جایی که من اطلاع دارم تلاشی صورت نگرفته که دیده بشه نظر اکثریت (صرفا به عنوان یک داده اماری حتی)در مورد این موضوع چیه.ولی لااقل شرایطی که وجود داره و نگرانی از بی حجابی که در دولت مردان ما دیده شده و برخوردها و به طورکلی رفتارهایی رو که داره صورت میگیره من رو به شک میندازه که اکثریت دنبال این حرف هستند یا نه

پی نوشت :نظر شخصی من اینه که اجبار بر سر یک موضوع شایسته نیست و بدتر از اون برخورد هایی که صورت بگیره که این عمل نباید انجام بشه .من نه میگم حجاب خوبه نه میگم بده صحبت اینه که اگر اعتقاد بر اینه که حجاب خوب هست,باید فرهنگ سازی صورت بگیره این فرهنگ سازی خیلی از موارد رو شامل میشه (از دبستان تا ....)ولی اینکه جامعه نپذیرفت (نمیگم اکثریت ولی درصدی که قابل چشم پوشی نباشه)دیگه برخورد و اجبار شاید کار درست و ارزشمندی نباشه .

آخرین ویرایش:

zemestan_d

عضو جدید
پیشرفت در جامعه با بحث نقد و تبادل نظر صورت میگیره .با این استدلال جامعه در سکون کامل و چند قطبی شدن فرو میره که به عضو هایی تبدیل میشیم که حرف هم دیگررو درک نمی کنیم و میتونه نتایج بدی داشته باشه.من فکر می کنم با این استدلال مناظره هایی که بین اته ایست ها و معتقد ها صورت میگیره بی معنی مناظره هایی که در اول انقلاب بین جناح های سیاسی با عقاید و پایه های فکری بسیار متفاوت وشاید متضاد صورت می گیره بی ارزش محسوب میشه.خیر .جامعه هست که منطق. گفتار و عملکرد دو طرف رو میبینه و تصمیم میگیره کدوم گرایش رو داشته باشه.شاید این حین کسی هم دید عقاید اشتباه داره و تردید هایی در او ایجاد بشه.این فروم رو به چشم یک جامعه کوچیک نگاه کنید که این شرایط درش صادقه.جامعه نباید ساکن باشه و نیست و تحول های فکری دراون در جهت رشد و تکامل هست

این که در تمام کشورهای دموکراتیک که حق با اکثریت هست درسته ولی این کافی نیست و معیار دموکراسی این نیست .کشوری درش منطق دموکراسی حاکم هست که اقلیت حق این رو داشته باشه که در شرایط مناسب خودش رو به اکثریت تبدیل کنه.نه اینکه اکثریت شرایط رو طوری به وجود بیاره که هر گونه قانون و فکر رو از اقلیت رد کنه و صرفا اجازه حضور فیزیکی و نه تاثیر گزار به اقلیت بده

از طرفی برای من جالبه که شما از طریق چه امار و کلا به چه طریق نتیجه گرفتید که اکثریت این قانون رو می خوان که شما میخواید
من ادعا نمی کنم اکثریت چی می خوان چون هیچ امار رسمی و بی طرفی سر این قضییه منتشر نشده و اطلاع ندارم که اکثریت دقیقا چی می خواد (بحث سر حجاب هست نه چیز دیگه).و تا اون جایی که من اطلاع دارم تلاشی صورت نگرفته که دیده بشه نظر اکثریت (صرفا به عنوان یک داده اماری حتی)در مورد این موضوع چیه.ولی لااقل شرایطی که وجود داره و نگرانی از بی حجابی که در دولت مردان ما دیده شده و برخوردها و به طورکلی رفتارهایی رو که داره صورت میگیره من رو به شک میندازه که اکثریت دنبال این حرف هستند یا نه

پی نوشت :نظر شخصی من اینه که اجبار بر سر یک موضوع شایسته نیست و بدتر از اون برخورد هایی که صورت بگیره که این عمل نباید انجام بشه .من نه میگم حجاب خوبه نه میگم بده صحبت اینه که اگر اعتقاد بر اینه که حجاب خوب هست و اعتقاد داریم به قضییه .باید فرهنگ سازی صورت بگیره این فرهنگ سازی خیلی از موارد رو شامل میشه (از دبستان تا ....)ولی اینکه جامعه نپذیرفت (نمیگم اکثریت ولی درصدی که قابل چشم پوشی نباشه)دیگه برخورد شاید کار درستی نباشه

قبول دارم تسلیم

s.zahra1371

عضو جدید
من نه با حجاب مخالفم نه با...
هرکی هر جور دوست داره باید بگرده
ولی شما ها که می گید حجاب یبار به این فکر کردی تو تابستون چادر مانتو روسری و..... چه بلای سر ادم میاره ما بایه تیشرت نمیتونیم این گرمارو تحمل کنیم وای بحال این خانومها این خواهر های گلم من بهشون حق میدم هر جور دوست دارن بیان بیرون
ولی گرما رو تحمل کردن و حفظ عفت باید خیلی با ارزش تر از اینا باشه
یه گرما رو تحمل میکنیم ولی خوبیش اینه که به چشم های هرزه اجازه نمیدیم کالا گونه نگاهمون کنن