حالات بار استاتیکی و ترکیبات بارگذاری در طراحی سازه ها(etabs.sap2000)

emrah931

عضو جدید
سلام
این pdfرو برای دوستانی در این تالار قرار دادم که با تعریف حالات بار استاتیکی و ترکیبات بار گذاری در نرم افزارهای etabs.sap2000مشکل دارند.
در این pdf با نحوه تعریف بارهایی از قبیل:
dead:بار استاتیکی مرده
super dead:سقف کامپوزیت و حالت بار استاتیکی مربوط به بارهای بعد از گیرش بتن
live:بار استاتیکی زنده
reducible live:کاهش بارهای زنده
quake:زلزله
notional:حالت بار مجازی(در صورت استفاده از روش حالات حدی و آیین نامه فولاد آمریکا)
wall:این حالت بار از نوع otherتعریف میگردد.
ترکیبات بار گذاری در طراحی سازه های فولادی (تنش مجاز و حالات حدی)و بتنی(تنش مجاز و مقاومت نهایی)
آشنا میشوید.:gol:

پیوست ها

• load combinations.pdf
    750.4 کیلوبایت · بازدیدها: 4

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
این pdfرو برای دوستانی در این تالار قرار دادم که با تعریف حالات بار استاتیکی و ترکیبات بار گذاری در نرم افزارهای etabs.sap2000مشکل دارند.
در این pdf با نحوه تعریف بارهایی از قبیل:
dead:بار استاتیکی مرده
super dead:سقف کامپوزیت و حالت بار استاتیکی مربوط به بارهای بعد از گیرش بتن
live:بار استاتیکی زنده
reducible live:کاهش بارهای زنده
quake:زلزله
notional:حالت بار مجازی(در صورت استفاده از روش حالات حدی و آیین نامه فولاد آمریکا)
wall:این حالت بار از نوع otherتعریف میگردد.
ترکیبات بار گذاری در طراحی سازه های فولادی (تنش مجاز و حالات حدی)و بتنی(تنش مجاز و مقاومت نهایی)
آشنا میشوید.:gol:

سلام مهندس. ممنون ااز فایلت. فقط یه سوال. این فایل ادامه نداره؟ چون دیدم فقط تا صفحه 18 گذاشتید و سایتی که تو فایل آدرس داده بود هم کار نمیکرد. ممنون میشم اگر ادامه فایل را هم دارید قرار دهید

آخرین ویرایش:

emrah931

عضو جدید
سلام
ممنون از توجه شما (mahian90)
این pdfفقط جهت مطالبی که عنوان کردم بصورت مجزا و در 18 صفحه هست.بقیه مطالب بصورت یکجا و با حجم بالا وجود داره که آپلود کردنش توی تالار امکانپذیر نیست.

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
این pdfفقط جهت مطالبی که عنوان کردم بصورت مجزا و در 18 صفحه هست.بقیه مطالب بصورت یکجا و با حجم بالا وجود داره که آپلود کردنش توی تالار امکانپذیر نیست.

سلام. چطور میتوانم بقیه فایل را هم دانلود کنم. لینک دانلود اصل فایل را دارید؟

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام

با سلام
فایل رو تو یه اپلودسنتر دیگه ، اپلود کنید و لینک دانلود رو قرار بدین.

سپاسگذارم

مریم ابی

عضو جدید
سلام
برای محاسبه بارگذاری سقف تیرچه بلوک نحوه ی محاسبه ی وزن واحد بلوک سیمانی و وزن واحد تیرچه رو اگر کسی بلده راهنمایی کنه

a.m.i.r 94

عضو جدید
سلام
برای محاسبه بارگذاری سقف تیرچه بلوک نحوه ی محاسبه ی وزن واحد بلوک سیمانی و وزن واحد تیرچه رو اگر کسی بلده راهنمایی کنه
سلام
معمولا وزن هر بلوک رو در تعداد اونها در مترمربع ضرب می کنند.وزن بلوک بسته به شکلش تغییر می کنه.اما یه اندازه معمول که می تونه استفاده بشه 10 کیلو گرم هستش و در هرمترمربع 8 عدد جای می گیره که وزن هر متر مربعش میشه 80 کیلوگرم.برای تیرچه هم فکر می کنم فقط وزن بتن رو حساب می کنند.که شامل وزن دال و فضای بین تیرچه هاست که بتن توش قرار می گیره(البته مطمئن نیستم.)

behrooz civil

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
شکل زیر قسمت سازه ی باربر از یک سقف تیرچه بلوک را نشان می دهد. بر روی دال بتنی ، چند لایه ی دیگر از جمله پوکه آجر با ملات سیمان و موزاییک با وزن ۲۰۰ کیلوگرم و در زیر سقف یک لایه گچکاری و اندود گچ با وزن ۵۰ کیلوگرم در نظر گرفته شده و به محاسبات اضافه شده است.