حاضری خودتو تغییر بدی؟!

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر با کسی برخورد کنید که از نظر اعتقادات یا خونواده ،یا بعضی وجوه با شما متفاوت باشه آیا حاضرید خودتونو به خاطرش تغییر بدید؟!!!حاضرید از بعضی نظراتتون چشم پوشی کنید؟...

مهم تر اینکه:

آیا اصلا این تغییر کردن کار عاقلانه ایه؟

Tabrizli Atila

اخراجی موقت
اگر با کسی برخورد کنید که از نظر اعتقادات یا خونواده ،یا بعضی وجوه با شما متفاوت باشه آیا حاضرید خودتونو به خاطرش تغییر بدید؟!!!حاضرید از بعضی نظراتتون چشم پوشی کنید؟...

مهم تر اینکه:

آیا اصلا این تغییر کردن کار عاقلانه ایه؟

طرف کیه؟

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب بستگی به طرفش داره کی باشه، اگر همسر باشه، خوب برخی تغییرات در بعضی مسائل باید داده بشه و ارزشش رو داره و عاقلانه است ولی غیر از اون لزومی نداره...

میگم ارزش داره، این در صورتیه که اون همسر از بیشتر وجوه به آدم بخوره و نکات مثبت زیادی داشته باشه که برای اینکه اون نقاط مثبت رو از دستش ندیم بهتره در خودمون کمی تغییر ایجاد کنیم...

حالا طرف منظورتون کیه؟

Tabrizli Atila

اخراجی موقت
خوب بستگی به طرفش داره کی باشه، اگر همسر باشه، خوب برخی تغییرات در بعضی مسائل باید داده بشه و ارزشش رو داره و عاقلانه است...

میگم ارزش داره، این در صورتیه که اون همسر از بیشتر وجوه به آدم بخوره و نکات مثبت زیادی داشته باشه که برای اینکه اون نقاط مثبت رو از دستش ندیم بهتره در خودمون کمی تغییر ایجاد کنیم...

حالا طرف منظورتون کیه؟

یعنی بگه اعتقادات سیاسی و مذهبیت رو عوض کن حاضری؟

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز

خوب بستگی به طرفش داره کی باشه، اگر همسر باشه، خوب برخی تغییرات در بعضی مسائل باید داده بشه و ارزشش رو داره و عاقلانه است ولی غیر از اون لزومی نداره...

حالا طرف منظورتون کیه؟
من برای خودم نپرسیدم...از قضیه یکی از دوستانم این سوال برام مطرح شد...منظور همون همسر یا شخصیه که به احتمال زیاد قراره همسرتون بشه

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی بگه اعتقادات سیاسی و مذهبیت رو عوض کن حاضری؟
حالا بذار ببینیم اصلاً طرف کی هست!!!

مذهبی رو نه، اعتقادات مذهبی جزو اصوله، اعتقادات سیاسی هم برای برخی فرق میکنه، ممکنه یکی یه طور فکر کنه و واسش مهم نباشه طرف مقابلش چی فکر میکنه، اهل بحث و اینام نباشن، خوب این نیازی به تغییر نداره...
کلاً داخل کردن اعقادات سیاسی توی زندگی مشترک چندان کار عاقلانه ای نیست، چون به قول یه بزرگی: "همونقدر که سیاستمداران راجب شما حرف میزنن، شما هم همونقدر راجبشون حرف بزنید"...
اینایی که میگم کلیه، موارد خاص و شرایط خاص و اینها رو در نظر نگرفتم...

Tabrizli Atila

اخراجی موقت
حالا بذار ببینیم اصلاً طرف کی هست!!!

مذهبی رو نه، اعتقادات مذهبی جزو اصوله، اعتقادات سیاسی هم برای برخی فرق میکنه، ممکنه یکی یه طور فکر کنه و واسش مهم نباشه طرف مقابلش چی فکر میکنه، اهل بحث و اینام نباشن، خوب این نیازی به تغییر نداره...
کلاً داخل کردن اعقادات سیاسی توی زندگی مشترک چندان کار عاقلانه ای نیست، چون به قول یه بزرگی: "همونقدر که سیاستمداران راجب شما حرف میزنن، شما هم همونقدر راجبشون حرف بزنید"...
اینایی که میگم کلیه، موارد خاص و شرایط خاص و اینها رو در نظر نگرفتم...

بزرگ کیه؟
یعنی سیاستمدارا تو خونشون بحث سیاسی نمیکنن؟

haleh_sharif

عضو جدید
اگه ببینم که اون تو یه سری مسایل بهتر از من می فکره یا من توجیه شم آره قابل تغییرم

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من برای خودم نپرسیدم...از قضیه یکی از دوستانم این سوال برام مطرح شد...منظور همون همسر یا شخصیه که به احتمال زیاد قراره همسرتون بشه
خوب پس دیگه همون....

هرکسی برای خودش اصولی داره، مثلاً تقیدات مذهبی شوهرش واسش مهمه، اینکه نماز بخونه و روزه بگیره و اینها، اگر یکی گیر بیاد که نماز خون نباشه، مسلماً عاقلانه نیست از اصول و اعتقادات خودش بگذره...

فکر کنم گذشتن از اصول مهم و حیاتی عاقلانه نباشه، ولی مسائل نه چندان مهم رو میشه تغییرش داد و عاقلانه اینه که برای رسیدن به نقاط مثبت مهمتر، یه سری عقایدمون رو تغییر بدیم تا بتونیم بهتر با هم زندگی کنیم......

منتها اول باید مشخص کنیم چه چیزی اصله و چه چیزی فرع...

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بزرگ کیه؟
یعنی سیاستمدارا تو خونشون بحث سیاسی نمیکنن؟

یه جایی خوندم یادم نیست کی گفته بود!

الآن این دوست ما سیاستمداره مگه؟
موضوع بحثمون سیاستمداران نیستند، آدمهای عادی هستند...

گفتم در بالا، بستگی به فردش داره، یکی واسش بحث سیاسی مهمه، یکی نیست...

Tabrizli Atila

اخراجی موقت
خوب پس دیگه همون....

هرکسی برای خودش اصولی داره، مثلاً تقیدات مذهبی شوهرش واسش مهمه، اینکه نماز بخونه و روزه بگیره و اینها، اگر یکی گیر بیاد که نماز خون نباشه، مسلماً عاقلانه نیست از اصول و اعتقادات خودش بگذره...

فکر کنم گذشتن از اصول مهم و حیاتی عاقلانه نباشه، ولی مسائل نه چندان مهم رو میشه تغییرش داد و عاقلانه اینه که برای رسیدن به نقاط مثبت مهمتر، یه سری عقایدمون رو تغییر بدیم تا بتونیم بهتر با هم زندگی کنیم......

منتها اول باید مشخص کنیم چه چیزی اصله و چه چیزی فرع...
عشق چون آید برد هوش دل فرزانه را

Tabrizli Atila

اخراجی موقت
یه جایی خوندم یادم نیست کی گفته بود!

الآن این دوست ما سیاستمداره مگه؟
موضوع بحثمون سیاستمداران نیستند، آدمهای عادی هستند...

گفتم در بالا، بستگی به فردش داره، یکی واسش بحث سیاسی مهمه، یکی نیست...

منم واسه همین میگم
بعدش میگن مفتشی

Sarp

مدیر بازنشسته
آبجی پ

تو باز داری دنبال شوهر میگردی ؟

ای خداااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

بعدا میگن چحوری میشه که کمر یه مرد میشکنه؟

آخه من این درد رو به کی بگم خدااااااااا ؟

Sarp

مدیر بازنشسته
مصطفـــــــــــــــــــــــــــــی

تو واسه چی نشستی واسه این آبجی کوچیکه ما مشاوره میدی ؟