جنجالی ترین تاپیک: توضیح علمی معراج پیامبر از دیدگاه یک مهندس مکانیک!!!(مهندسی در اسلام)!

saeedhashemi1371

عضو جدید
ممنون از نظراتتون دوستان

با سلام
با این که تازه این تایپک رو خوندم ولی استدلال جالبی بود.

یه نکته که باید دوستان بهش توجه کنن و معمولا ازش غافل هستن اینه :
دین اومده تا انسان رو کامل کنه و به این عقل ناقص ما کمک کنه.
همه چیز هایی که دین گفته یا از لحاظ علمی اثبات شدن یا اثبات میشن.
مثلا : میگن موقع ظهور یارای حقیقی در کمتر از چشم به هم زدنی تو هر جای دنیا که باشن میرسن به مکه. خب این شاید به نظر بعضی ها معجزه باشه ولی الان علم به دنبال این کار هستش و مطمئن باشین تو آینده نزدیک بهش میرسه.تو ژاپن چندین ساله که دارن روی این مسئله کار می کنن.

Abolfazl6776

عضو جدید
من در راستای این موضوع شنیدم که گفته شده: پیامبر قبل از معراج پایشان به کوزه ای خورده و کوزه می افتد و آب از آن جاری میشود و پس از مدت طولانی که بازگشتند می بنند همچنان از کوزه آب میریزد که این نشان دهنده زمان کوتاه و... است

همینطور شنیدم انیشتین پس از شنیدن داستان فوق با یکی از مراجع زمان در ایران نامه نگاری هایی داشته درباره اسلام و سپس مخفیانه اسلام آورده و حتی سند های مکاتبات هم موجوده و...

میخواستم بدونم قسمت دوم چقدر صحت داره؟؟؟؟؟؟؟؟(چون خیلی حرف بزرگ و عجیبیه!)

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واسه فسمت اول
جسمی ک ب سرعت نور بسه دیگه جسم نیست، درواقع نور جسمیه ک این سرعت رو داره و چون بر اثر جذب انرژی این ستاب رو میگیره پرتاب میشه
و تا جایی میره ک انرژی اش ب انواع دیگه تبدیل بشه
درواقع بحثش سرعت صوت نیست ک بشه ب جسم با موتور جت شتاب داد و بعد ک موتورو خاموش کنی سرعتش کم بشه
جسمی ک تور بشه دیگه امکان نداره جسم بشه چون بعد از یک ثانیه از نور شدنش چندین هزار متر رو طی کرده حرکتش بر گشتی نداره
پس از لحاظ علمی عیر ممکنه جسمی با سرعت نور حرکت کنه و بعد بشه جسم، مخرج کسر واسه جسم میشه 1 -1 . میشه عدد رو صفر و جواب میشه بی نهایت
Unbenannt.PNG

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من در راستای این موضوع شنیدم که گفته شده: پیامبر قبل از معراج پایشان به کوزه ای خورده و کوزه می افتد و آب از آن جاری میشود و پس از مدت طولانی که بازگشتند می بنند همچنان از کوزه آب میریزد که این نشان دهنده زمان کوتاه و... است

همینطور شنیدم انیشتین پس از شنیدن داستان فوق با یکی از مراجع زمان در ایران نامه نگاری هایی داشته درباره اسلام و سپس مخفیانه اسلام آورده و حتی سند های مکاتبات هم موجوده و...

میخواستم بدونم قسمت دوم چقدر صحت داره؟؟؟؟؟؟؟؟(چون خیلی حرف بزرگ و عجیبیه!)

قسمت دوم رو از مدیر تالار قران و اسلام بپرس، احتمالا اطلاع دقیقی داره

Abolfazl6776

عضو جدید
تورج جان خوبه اسلام سر تا سر به روح اعتقاد داره ،چیزی که به هیچ وجه فیزیکی نیست پس جسم نخواهد بود پس مسئله معراج با این اثبات شما زیر سوال نمیره و به سادگی میتوان پاسخ داد پیامبر سفر روحی داشتن...

saeedhashemi1371

عضو جدید
واسه فسمت اول
جسمی ک ب سرعت نور بسه دیگه جسم نیست، درواقع نور جسمیه ک این سرعت رو داره و چون بر اثر جذب انرژی این ستاب رو میگیره پرتاب میشه
و تا جایی میره ک انرژی اش ب انواع دیگه تبدیل بشه
درواقع بحثش سرعت صوت نیست ک بشه ب جسم با موتور جت شتاب داد و بعد ک موتورو خاموش کنی سرعتش کم بشه
جسمی ک تور بشه دیگه امکان نداره جسم بشه چون بعد از یک ثانیه از نور شدنش چندین هزار متر رو طی کرده حرکتش بر گشتی نداره
پس از لحاظ علمی عیر ممکنه جسمی با سرعت نور حرکت کنه و بعد بشه جسم، مخرج کسر واسه جسم میشه 1 -1 . میشه عدد رو صفر و جواب میشه بی نهایت
مشاهده پیوست 230938

سلام مهندس
شما فک میکنی قوانین نیوتون رو سیصد سال پیش در مورد اتم ها قبول نداشتن؟! چرا بابا قبول که هیچی بهش ایمان هم داشتن .
بعدش انیشتین اومد و گقت این قوانین برای اتم ها صادق نیست.
از کجا معلوم 50 سال دیگه این قوانین انرژی زیر سوال نره؟! شما تضمین میکنی یا انیشتین؟!
اصلا خاصیت علم این هستش که همواره خودش رو نقد میکنه. وگر نه که هیچ پیشرفتی نبوده و نخواهد بود.
خیلی به چیزایی که تو کتابا میخونین اعتقاد نداشته باشین. این قوانین وضع الان بشر رو جواب میده ولی چند سال دیگه رو فقط خدا میدونه .

saeedhashemi1371

عضو جدید
تورج جان خوبه اسلام سر تا سر به روح اعتقاد داره ،چیزی که به هیچ وجه فیزیکی نیست پس جسم نخواهد بود پس مسئله معراج با این اثبات شما زیر سوال نمیره و به سادگی میتوان پاسخ داد پیامبر سفر روحی داشتن...

دوست عزیز
برای یادآوری میگم:
اعتقاد شیعه این هستش که پیامبر معراج جسمانی هم داشته نه فقط معراج روحانی!

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

خدای متعال توی قران ب کرارت اشاره کرده ب صحیح در اطراف شما نشانه هایی هست برای عبرت...خلاصه اش بشر تا ب امروز هیچ چیزی از خودش درست نکرده و تنها کپی برداری از طبیعت بوده در واقع انسان های بزرگ در علم کسانی بودن ک ک با هر نیتی ک داشتن خوب تونستن ببینن اونچه رو ک میلیون ها انسان قبل از اونا دیدن و ندیده گرفتن و تمام تمدن بشری حاصل دسترنج این انسان ها است اگر خدای متعال ب حق فرستادگانی برای هدایت بشر فرستاد این دانشمندان بزرگ ی تنه شدن پیعمبران علم تا جایی م وقتی جلوی کلیسا ب حق می گفتن ک زمین مرکز جهان نیست اونها رو ب کفر گویی متهم می کردن مردان خدا و از همین حرف ها ک علم ناقص است
فرق ی مومن با ی دانشمند اینه ک دانشمند چیزی رو کی لمس می کنه و می بینه دوس داره و حاضر تمام زندگی اش رو بخاطر جوابش صرف کنه، کاری ک ادیسون کرد اما مومن ب قلبش گوش می کنه و ندیده باور می کنه، لمس نکرده ایمان میاره
حرف من از باب این بود ک معراج رو با قرمول های انیشتن اثبات کردن، تنها ی شعاره برای رنگ علمی زدن ب باور هایی ک نمیشه با علم ازشون دفاع کرد
من انتقادم ب این دسته از ادم ها بود ک هم علم رو مسخره می گیرن و هم 4 تا ادمی ک مشرف هستن ب این فرمول ها، باعث میشن اونا دین رو مسخره بگیرن
من تا جایی ک میدونم علم هیچ وقت تلاش نکرده دین رو ب چالش بکشه اما با پیشرفت علم و روشن شدن خیلی از نقاط تاریک کم کم داشتان هایی ک بیشتر ب خرافه می مونند تا داستان های مذهبی، رنگ خنده ب خودشون می گیرن و دین از این می ترسه واسه همینه ک از علم می ترسه، البته شخص خود من باور دارم خیلی از داستان ها شاید از روی دلسوزی بدروغ گفته شده تا شاید شنوده جذب دین و خدای یکتا بشه اما حتی اگر هم همشون این نیت خوب رو داشتن ب دین خیانت کردن چون علم مثل سوزنی می مونه ک ب این داستانهای حبابی بر خورد می کنه
من خودم شخصا ب روح بعنوان تنها جواب برای بی هدف نبودن افرینش انسان توی این دنیایی کاملا دقیق اعتقاد دارم، و هر چه بیشتر از علم یاد می گیرم اعتقادم ب روح بیشتر میشه
اما از طرفی اینم می دونم ک هر چیزی ک مبنای علمی نداره رو ب راحتی قبول نخواهم کرد
حتی اگر بقول دوستمون علم خودش خودشو نقص می کنه این دروغی ک میشه باهاش ب حواب خقیقی در اینده رسید ارزشش بیشتر برای من از باوری ک اعتقاد بهش منو توی غار نگه میداره و تنها زاهد می کنه و تنها راه رسیدن ب جوابش مرگه و ن تلاش.

آخرین ویرایش:

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام مهندس
شما فک میکنی قوانین نیوتون رو سیصد سال پیش در مورد اتم ها قبول نداشتن؟! چرا بابا قبول که هیچی بهش ایمان هم داشتن .
بعدش انیشتین اومد و گقت این قوانین برای اتم ها صادق نیست.
از کجا معلوم 50 سال دیگه این قوانین انرژی زیر سوال نره؟! شما تضمین میکنی یا انیشتین؟!
اصلا خاصیت علم این هستش که همواره خودش رو نقد میکنه. وگر نه که هیچ پیشرفتی نبوده و نخواهد بود.
خیلی به چیزایی که تو کتابا میخونین اعتقاد نداشته باشین. این قوانین وضع الان بشر رو جواب میده ولی چند سال دیگه رو فقط خدا میدونه .
در خصوص قوائد اتمی
اگر معیار ما کهکشانی باشه و تو اون مقیاس نگاه کنیم ستاره ای بنام خورشید با جاذبه اش ی منظومه رو اینجاد کرده ک بین این منطومه خود قوانین مکانیکی صداقه تو اصطلاح رشته مکانیک فصا است و کارش پیدا کردن قوانین فیزیکی توی این ابعاد هست حالا توی ی سیاره ای بنام زمین خود ی قوانین فیزیکی صادق است ک چون ابعاد بسیار مقفاوت است از قوانین مکانیک فضا برای ساختن ماشین الات استفاده نمی کنیمريال یعنی واسه ساختن ی ماشین لباس شویی وقتی داری معادلات ارتعاشاتشو حل می کنی مهم نیست فاصله ات تا خورشید جقدر است. حالا فیزیک اتمی باز هم ریزتر میشه و اونجا هم بخاظر ابعاد خودش قوانین خودشو داره
این ب این معنیه ک وقتی داری با 10 بتوان منفی 12 طراحی می کنی، دیگه شتاب جاذبه رو تو فورمولات خذف می کنی و شتاب اتم مجاور رو در نظر می گیری و این ب این معنی نیست ک اگر گفتم طبق فرمول انیشتن جسم شتاب نور ب خودش گرفت دیگه حسم نیست دلیل باشه ک این درباره اتم ها صادق نیست خوب نباشه اینجا ابعاد انسان هست و رابطه همونی ک میگه نمیشه، حالا اتم یا منظومه چ قوانینی دارن وقتی تو اون ابعاد رفته شد میشه تازه دربارش بحث کرد

abi_ebi_abed

عضو جدید
حدس میزنم دوستانی که موافق این چرندیات بودن خواستن معراج رو شبیه سازی کنن و بجاش از دیوار سفارت عربستان بالا رفتن. به هر حال هدف بالا رفتن بود که حاصل شد. خاک بر سرتون ابله ها