جنجالی ترین تاپیک: توضیح علمی معراج پیامبر از دیدگاه یک مهندس مکانیک!!!(مهندسی در اسلام)!

arash_441

متخصص انرژی های نو
به نام یگانه مهندس گیتی
:eek::eek:
حضرت محمد (ص) در خصوص سفر معراج خود توضیح داده اند که این سفر در کل 11 سال به طول انجامیده است در صورتی که وقتی به زمین فرود آمدند زمان بسیار بسیار اندکی سپری شده بود. این زمان را 0.8 ثانیه در نظر می گیریم که نیمی از ان در رفت و نیمی دیگر در بازگشت سپری شده است:
to = 5.5 سال
t = 0.04 ثانیه
N = to/t = (5.5 سال)/(0.04 ثانیه) = 4 339 170 000
که N نسبت سرعت مرکب آسمانی حضرت جبرئیل (ع) به سرعت نور است.
سرعت نور در خلا دقیقاً برابر 299792458 کیلومتر در ثانیه است.
بدست می آید. v = NC سرعت از رابطه
V = 1.30085044 × 〖10〗^8 (m/s)
شتاب بر حسب نور بر ثانیه برابر خواهد بود با:
A = V/to = 25 (c/sec)
زمان گذر از منظومه شمسی با شعاع 40 واحد نجومی (هر واحد نجومی 150 میلیون کیلومتر است):
d = 40 (au) = 6 × 〖10〗^12 (m)
To = √(2d/A) =40 sec
این زمان 40 ثانیه بیشتر به طول نیانجامیده است!
با چنین شتابی بعد از گذران 5.5 سال می توان فاصله طی شده را محاسبه کرد:
D = ½ A 〖t0〗^2 = 1.128922241× 〖10〗^26 (m) ÷ 9.461 × 〖10〗^15 (m) ≡ 12 × 〖10〗^9 (L.Y)
این فاصله 12 میلیارد سال نوری بوده که مرزهای مرئی کائنات بوده است ودر قرآن کریم قاب قوسین نامیده شده است.!!!
همانطور که قابل محاسبه است. مرکب آسمانی در ارتفاع 6.000 کیلومتری سطح زمین آن هم بعد از فثط 0.04 ثانیه دیوار نوری را شکسته و از ان فراتر می رود و مرحله دوم معراج را آغاز می کند!!!
خوب بود خوشتون اومد!!؟ نظر بدین
نگران نباشین تا چند سال آینده به این تکنولوژی دست پیدا می کنیم!!(شوخی جدی نگیرید):eek::confused::confused::surprised:

تصویری از محل معراج پیامبر
نوشته شده توسط آرش

آخرین ویرایش:

امین قیاسی 1986

عضو جدید
سلام
تشكر از ارسالتون
يه نكته اي كه برام جالب بود
نوشته بوديد كه :

نگران نباشین تا چند سال آینده به این تکنولوژی دست پیدا می کنیم!

زهي خيال باطل
به اون مكان دست پيدا نخواهي كرد مگر به وسيله ي ايمان و يقين الهي كه تا كنون كسي جز وجود نازنين پيامبر (ص) نتونسته به اون مكان برسه

در پناه خداوند سالم و بهشتي باشيد

faudis8

عضو جدید
سلام
توضیح جالبی بود ولی چه لزومی داره قاب قوسین رو این حد بگیریم؟
شاید بحث از نسبیت کنیم جالب تر بشه. چون با اون سرعت ممکنه فیزیک نیوتنی خیلی جواب گو نباشه.من خودم از نسبیت نمیدونم ولی گاهی نسبیت بحث رو قشنگ میکنه.
با تشکر

faudis8

عضو جدید
سلام
شاید بحث از نسبیت کنیم جالب تر بشه. چون با اون سرعت ممکنه فیزیک نیوتنی خیلی جواب گو نباشه.من خودم از نسبیت نمیدونم ولی گاهی نسبیت بحث رو قشنگ میکنه.
با تشکر

arash_441

متخصص انرژی های نو
سلام
تشكر از ارسالتون
يه نكته اي كه برام جالب بود
نوشته بوديد كه :
نگران نباشین تا چند سال آینده به این تکنولوژی دست پیدا می کنیم!

زهي خيال باطل
به اون مكان دست پيدا نخواهي كرد مگر به وسيله ي ايمان و يقين الهي كه تا كنون كسي جز وجود نازنين پيامبر (ص) نتونسته به اون مكان برسه

در پناه خداوند سالم و بهشتي باشيد

اینو برا مزاح نوشتم امین جان، فرمایش شما درسته انسان هیچوقت اون روز را نخواهد دید و اگر اون روز و بیینه دگر نخواهد بود!!

نکته دیگه در مورد
با تشکر
بر اساس آیات و روایات این حدسو زدم !! به هر حال باید از استعداد مهندسی تو همه جا استفاده کرد.

و همچنین بزودی به مباجث مربوط به سرعت های نزدیک به سرعهای نور یعنی مکانیک نسبیت می پردازیم.

arash_441

متخصص انرژی های نو
[ مبحث نسبیت از اون مباحثیه که همه در موردش یه چیزایی کم و بیش می دونن اما راستش کسی ازش چیزی نمی دونه! و یا مثل خودم هرچه بیشتر می دونم می فهمم که کمتر می دونم!! بخاطر همینم این جمله معروف مترلینگ به امضا پیوست کردم ((ما نادان هستيم و شايد تا ابد نادان بمانيم، اما بتدريج چيزهايي مي آموزيم كه به ما نشان مي دهد به درستي نادانيم))[]/
بریم سر اصل مطلب:
امروز میخوام برای دوستانی که با نظریه نسبیت آشنایی ندارن یه مطلب بذارم.
تو این مطلب (که قسمتی از مقاله “زمان بزرگترین راز هستی” من است) به طور ساده نسبیت خاص و عام توضیح داده شده و دوستان میتونن از اون برای افزایش اطلاعات عمومی و علمی استفاده کنن.

نسبیت

” اگر برای 2 ساعت با یک دختر زیبا در پارک بنشینیم به نظر میرسد که 2 دقیقه گذشته، ولی اگر برای 2 دقیقه بر روی بخاری بنشینیم به نظر میرسد که 2 ساعت میگذرد. این نسبیت است! “
آلبرت اینشتین

جمله بالا یکی از جملات معروف اینشتین است و خیلی قشنگ مفهوم کلی نسبیت را توضیح میدهد.

تئوری نسبیت، و یا به طور ساده تر، نسبیت، عموما به دو تئوری آلبرت اینشتین، یعنی نسبیت عام و نسبیت خاص اطلاق می‌شود.
اصطلاح “تئوری نسبیت” اولین بار توسط ماکس پلانک در سال 1908 به کار برده شد.

در تئوری نسبیت فضا و زمان به هم پیوسته اند و یک محیط پیوسته 4 بعدی به نام “فضا-زمان” را تشکیل میدهند و دیگر اصطلاحاتی مانند گذشته ، حال و آینده مفاهیم عادی خود را از دست میدهند چرا که این تئوری نشان میدهد که زمان برای هرکسی متفاوت است.

اصل نسبیت به طور ساده و پایه میگوید که مثلا اگر ماشینی با سرعت 60 کیلومتر بر ساعت از کنار شما رد شود شما نمیتوانید به طور دقیق مشخص کنید که سرعت نسبی شما نسبیت به ماشین چقدر است، به بیان ساده تر نمیتوانید بگویید که آیا ماشین با سرعت 60 تا از کنار شما رد شده یا شما با سرعت 60- از کنار ماشین رد شدید!

نسبیت کاملا مفهوم “مطلق بودن” را از بین میبرد و به همین دلیل بعد از بیان نسبیت برخی از قوانین نیوتون رد شد.

خود نظریه نسبیت به دو بخش “نسبیت خاص” و “نسبیت عام” تقسیم میشود که به اختصار هر کدام را توضیح میدهیم.
نسبیت خاص

نسبیت خاص نظریه‌ای دربارهٔ اصول نسبیت و حرکت در سرعت های بالا می باشد که در سال 1905 توسط انیشتین مطرح شد. نسبیت خاص درک فیزیکی ما را از شماری از پدیده‌های اطراف خود که پیش از آن توسط قوانین نیوتن و معادلات گالیله بررسی می‌شدند تغییر می‌دهد.

تاثیر نسبیت خاص هنگام بررسی اجسام در حال حرکت با سرعت‌های بسیار زیاد (نزدیک به سرعت نور) قابل ملاحظه می‌شود.

نسبیت خاص چند اصل دارد:

1-اصل نسبیت : همانطور که گفته شد همه چیز مفهوم مطلق خود را از دست میدهد و نسبی میشود ، و طبق همان مثالی که در بالا زدیم نمیتوان جواب مطلقی پیدا کرد.

2-ثابت جهانی سرعت نور : این اصل میگوید که سرعت نور در خلاء برای تمام ناظران ثابت و برابر c است و به حرکت چشمه نور یا حرکت ناظر بستگی ندارد. اگر شما سوار اتومبیلی باشید که با سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کند، و اتومبیل دیگری با سرعت ۲۰ کیلومتر بر ساعت به شما نزدیک شود، سرعت نسبی اتومبیل شما و اتومبیل مقابل طبق اصل اول ۷۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود. اما، طبق اصل ثابت جهانی سرعت نور ، اگر چشمه نوری با سرعت دلخواهی به شما نزدیک شود، و شما هم با سرعت متفاوتی به سمت آن چشمه حرکت کنید، باز هم سرعت نور نسبت به شما همان c خواهد بود. این ادعا کاملاً مخالف شهود روزمره ما از حرکت و سرعت اجسام است.

3- نسبی بودن همزمانی : اگر یک ناظر دو پدیده Aو B را هم‌زمان ببیند، ناظر دیگری که با سرعتی نسبت به ناظر اول حرکت می‌کند، بسته به شرایط ممکن است پدیده Aرا زودتر، هم‌زمان، یا دیرتر از پدیده B ببیند. هم‌زمانی در نسبیت خاص معنای مطلق و نیوتنی خود را از دست می‌دهد و پدیده‌ای نسبی می‌شود.

4-انقباض طولی : جسمی که در راستای طول خود در حرکت است، به چشم یک ناظر ساکن، کوتاه تر به نظر می‌رسد. به بیان دیگر اگر جسمی به سرعت نور نزدیک شود طولش به چشم یک ناظر ساکن ، کوتاه تر از اندازه آن جسم در حال سکون به نظر میرسد. بنابراین به نظر میرسد اگر جسمی به سرعت نور برسد غیب میشود.

5-اتساع زمانی : یک ساعت متحرک، به چشم یک ناظر ساکن، کندتر از ساعت مشابهی که ساکن است کار می‌کند. یعنی زمان در چارچوب متحرک، به چشم ناظر ساکن، کندتر می‌گذرد. این پدیده ربطی به ساختار فیزیکی ساعتها ندارد. به زبان دیگر اگر جسمی به سرعت نور نزدیک شود زمان برایش کندتر میگذرد، بنابراین اگر به سرعت نور برسد زمان برایش می ایستد و اگر بیشتر از سرعت نور حرکت کند ، زمان برایش به صورت معکوس عمل میکند ( یا به بیانی به گذشته بر میگردد).

6- هم ارزی جرم و انرژی : همان معادله معروف (E=m.C^2) که بیان میکند انرژی کل یک ذره برابر با E=m.C^2 است که در آن m جرم ذره و C سرعت نور است.

از کاربرد های نسبیت خاص یکی در انرژی اتمی است و دیگری در سامانه GPS.
نسبیت عام

نسبیت عام نظریه دیگری است که در سال ۱۹۱۵ توسط انیشتین مطرح شد.در این نظریه فضا-زمان توسط هندسه ریمانی بررسی می‌شود.
این نظریه گرانش را به عنوان یک عامل هندسی و نه یک نیرو بررسی می‌کند. پایه نظری گرانش کیهان شناسی، این نظریه و تعمیم‌های آن است.

به زبان ساده تر اگر ما فضا را به صورت یک پارچه یا سفره در نظر بگیریم که از چهار طرف کشیده شده است ، هر جسمی که دارای جرم باشد بر روی آن انحنا ایجاد میکند و باعث میشود که اجسام دیگر به سمت آن سر بخورند و به مدار آن بچرخند. نسبیت عام علت جاذبه را همان انحنا در فضا-زمان در نظر میگیرد. همچنین دلیل آنکه اجسام به داخل انحنا نمی افتند این است که دارای نیروی گریز از مرکز هستند.

تصور دوبعدی از انحنای فضا-زمان. حضور ماده یا انرژی فرم هندسی فضا-زمان را تغییر می ‌دهد. از این انحنای هندسی به عنوان جاذبه تعبیر می‌شود.

به وسیله ی این نظریه می توان علت وجود سیاه چاله ها و کرم چاله ها را توجیه کرد.

با توجه به این بحث و نظر به اینکه تقریبا همه جا جرم( یا انرژی) وجود دارد، دیگر فضای بدون انحنای تئوری نیوتون چندان به درد نخواهد خورد و باید جای خود را به فضای منحنی تئوری نسبیت عام بدهد. بنابراین هندسه اقلیدسی که تنها در مورد سطوح صاف صدق میکند و در تئوری نیوتون به کار گرفته میشود نیز باید با هندسه دیگری جایگزین شود که بتواند سطوح منحنی را بررسی کند. این هندسه به افتخار بنیانگذار آن یعنی ریمان ، به هندسه ریمانی شهرت دارد. جالب است بدانید که ریمان پنجاه سال قبل از انیشتین نیرو را به انحنای فضا ارتباط داده بود.

پ.ن: هندسه ریمانی بر خلاف هندسه اقلیدسی (که سطوح مسطح را بررسی میکند) به بررسی اشکال در سطوح غیر مسطح می پردازد.(مثلا مجموع زوایای داخلی مثلث در هندسه اقلیدسی 180 درجه است در صورتی که در هندسه ریمانی میتواند بسته به انحنای صفحه یا فضایی که مثلث در آن قرار دارد بیشتر یا کمتر از 180 درجه باشد.)

آخرین ویرایش:

hasan6666

عضو جدید
سلام آرش جون-مطالب خيلي جالبي گذاشتي فقط ازت خواهش دارم كه اين مطلب در قالب يك فايل ضميمه كني ودقيقا بنويسي كه مي خواهيم از چي به چي برسيم من كه گيج شدم

آخرین ویرایش:

arash_441

متخصص انرژی های نو
سلام آرش جون-مطالب خيلي جالبي گذاشتي فقط ازت خواهش دارم كه اين مطلب در قالب يك فايل ضميمه كني ودقيقا بنويسي كه مي خواهيم از چي به چي برسيم من كه گيج شدم

مرسی حسن جان لطف دارین : راستش هدف نشون دادن قدرت خداوند بود. یه نظرمم این بود که از این موارد زیاد داریم می تونیم همه شونو جمع کنیم یه جا از نظر مکانیک وسایر علوم مرتبط تحلیل شون کنیم شاید به مطالب و رازهای پی ببریم البته ما که هیچ ابزار و امکاناتی نداریم مثلاً معجزه شق القمر پیامبر و که شنیدین اطلاعاتی در مورد این شکست و نحوه این شکست می تونه دنیا رو متحول کنه!!! می دونم درکش خیلی سخته و به نطر مسخره میاد!!! اما غربی ها این کارو کاردن مثلاً با توجه به نشانهای قرآن محل دفن شدن قوم عاد و پیدا کردن و شهرو از زیر خاک که زنده به گور شده بودن بیرون کشیدن!!!

hasan6666

عضو جدید
منم يك فايل دارم البته انگليسي هستش محاسبه سرعت نور توسط قران اثبات مي كنه
نميدونم ديدين يا نه - جالبه بد نيست يه نگاهيش بندازين
البته با اجازه آرش جون:w05: گفتم ديگه تاپيك نزنم

دانلود

آخرین ویرایش:

suro0sh

عضو جدید
ما مسلمونها وایسادیم تا یه چیزه جدید کشف بشه! که بعدش بریم توی قران و کتابها و ... بگردیم بگیم توی قرآن هم هست و اسلام قبل از اینها گفته اون کشف جدیده رو ! !!
ما دیگه کی هستیم!! اگه واقعا راست میگیم خوب بریم از همون قران کشفش کنیم قبل اونها ! حکایت عجیبیه واقعا!!

arash_441

متخصص انرژی های نو
منم يك فايل دارم البته انگليسي هستش محاسبه سرعت نور توسط قران اثبات مي كنه
نميدونم ديدين يا نه - جالبه بد نيست يه نگاهيش بندازين
البته با اجازه آرش جون گفتم ديگه تاپيك نزنم

مرسی آقا حسن گل کار خوبی کردی الان دانلودش می کنم مطالعه کنم.

arash_441

متخصص انرژی های نو
گوسفند
واقعا که وضعت خیلی خرابه
خل خلی بدبخت
انشتین اینا رو نگفته
رانندش هم جاش سخن رانی نکرده
اینا شوخیه
جکه
خاک تو سرت
آبرو هر چی مهندسه بردی
برو بمیر
برو انصراف بده
با او اثبات ک..شعرت

آنکه نداند و نداند که نداند تا ابد در جهل مرکب بماند. ( دقیقا! مثال شماست

حضرت علی (غ): به گفته بنگرید نه به گوینده

من آدم انتقاد پذیر و لارجیم از حرفات ناراحت نشدم . لیاقت هر کس به افکارشه .
این مطالب جنبه علمی دارن نه مذهبی، اگر سیر تکاملی نظریات اساسی دو قرن اخیر را مطالعه کرده باشین می فهمیدین که همه چی از یه فرض ساده و احیاناً غلط شروع میشه و بعد بمرور زمان کامل میشه .

hasan6666

عضو جدید
واقعا که وضعت خیلی خرابه
خل خلی بدبخت
انشتین اینا رو نگفته
رانندش هم جاش سخن رانی نکرده
اینا شوخیه
جکه
خاک تو سرت
آبرو هر چی مهندسه بردی
برو بمیر
برو انصراف بده
با او اثبات ک..شعرت

نمي خواستم كامنت بذارم من عذر خواهي ميكنم از دوستان و جامعه مهندسي مكانيك كه اينقدر ايشون بي شعور تشريف دارن--اونيكه بايد تجديد نظركنه توايي من نمي دونم تو كدوم دانشگاه داري درس ميخوني كه يه ذره اخلاق نداري

arash_441

متخصص انرژی های نو
نمي خواستم كامنت بذارم من عذر خواهي ميكنم از دوستان و جامعه مهندسي مكانيك كه اينقدر ايشون بي شعور تشريف دارن--اونيكه بايد تجديد نظركنه توايي من نمي دونم تو كدوم دانشگاه داري درس ميخوني كه يه ذره اخلاق نداري

دلگرمی ما دوستان فرزانه و روشن فکری مثل شما ست .

ما نباید از حرکات و گفتار یک دیوانه حیرت کنیم . زیرا بیست و چهار ساعت شب و روز مشغول تماشای دیوانگی و حرکات بی رویه طبیعت هستیم و انگار که ما بر طبیعت برتری داریم زیرا خود را در قبال او عاقل می بینیم.
اما اول باید منتظر بود که بفهمیم اساس دنیا بر عقل استوار است یا جنون ؟؟؟ و به عبارت دیگر آیا عقل هم یکی از نواقص زندگی ماست که با توسل بدان می خواهیم کشتی زندگی حقیر و ناچیز خود را به ساحل نجات برسانیم و یا برعکس ,عقل یکی از امتیازات ماست ؟!؟!؟!
زیرا ممکن است عقل هم یکی از نواقص زندگی ما باشد و برای موجودات عالی تر هیچ معنی نداشته باشد.
مثلا عقل شما می گوید که وسط کوره کارخانه آهن گدازی نروید زیرا خاکستر خواهید شد.ولی موجود عالی تری که بیم از آتش ندارد و حتی چندین میلیون درجه گرمای کره خورشید را تحمل می کند به استدلال عقلانی شما می خندد و با چشم حقارت به شما می نگرد و تفرج کنان از وسط کوره آهن گدازی عبور می نماید . ( موریس مترلینگ)

ram_call17

عضو جدید
وقتی چیزی را نمی تونی باور کنی،یا اثبات کنی،دلیل نداره به هر دری بزنی بگی حرفم درسته و وهم نبوده
حالا هروقت علم اثبات کرد،باشه میایم میگیم درست بود داستان
اما تا اون موقع
حقیقتی واسه اونای که ایمان دارند
و افسانه کودکانه ای واسه اونای که بیرون از دایره اعتقاد به اسلام هستند

arash_441

متخصص انرژی های نو
وقتی چیزی را نمی تونی باور کنی،یا اثبات کنی،دلیل نداره به هر دری بزنی بگی حرفم درسته و وهم نبوده
حالا هروقت علم اثبات کرد،باشه میایم میگیم درست بود داستان
اما تا اون موقع
حقیقتی واسه اونای که ایمان دارند
و افسانه کودکانه ای واسه اونای که بیرون از دایره اعتقاد به اسلام هستند

اولاً من تو درست بودن این قضیه اصرار ندارم و مثل همه قضیه ها ممکن اشتباه باشه ولی دونستنش بهتره (همه ی حقیقت های زندگی ما مثل همه ی شک و تردید ها بدون حقیقت ان)د (مترلینگ)
دوماً این قضیه از لحاظ علمی اثبات شده و تحت عنوان یه شاخه ای از علم متافیزیک و مکانیک کوانتم هستش ( تو زندگی هیچ چیز به معنای مطلق و جود نداره همه چی نسبی (مفوم نسبیت و پاسخ جواب شما به ((حالا هروقت علم اثبات کرد)) ))
سوماً این قضیه از لحاظ قرآن و آموزش های پیامبر کاملآ همخوانی داره و مطالعه و تحقیق بیشتر در این مورد به شناخت خدا ختم میشه در ادامه توضیحات بیشتری در این زمینه ارائه میدم.
چهارماً ممنون از نظرتون همین افکار و نظرات منفی باعث پیشرفت و سازندگی میشه

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام

در پاسخ با توضیحات یا بهتر بگم توجیهات موسس تاپیک فقط یه چیز میشه گفت :

مسخره بود ...!

چرا برخی انسانها سعی میکنند جیزهایی که در قران به ان " خرق عادت " گفته میشه رو با محاسبات ثابت کنند؟

روایت شده از امام زمان که : علم 30 مرتبه دارد و در زمان ظهور بشر فقط به 2 عدد از ان دست یافته

حال بازهم بنشینید و این خزعبلات را به هم ببافید ...

arash_441

متخصص انرژی های نو
با سلام

در پاسخ با توضیحات یا بهتر بگم توجیهات موسس تاپیک فقط یه چیز میشه گفت :

مسخره بود ...!

چرا برخی انسانها سعی میکنند جیزهایی که در قران به ان " خرق عادت " گفته میشه رو با محاسبات ثابت کنند؟

روایت شده از امام زمان که : علم 30 مرتبه دارد و در زمان ظهور بشر فقط به 2 عدد از ان دست یافته

حال بازهم بنشینید و این خزعبلات را به هم ببافید ...
پذیرش درخواست دوستی ازاد

دوست عزیز بزرگترین هدیه حضرت حق به ما قدرت عقل و تفکر است اگه قرار بود در مورد اینجور مسائل فکر نکنیم در آنصورت بهتر نبود خداوند از همان ازل بهمون عقل نمی داد!!!؟؟

ما انسان ها وقتی به دلیل فقدان علم از موضوعی عاجز میشیم با این برچسب ها کسری دانش خودمونو توجیح می کنیم.

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

دوست عزیز بزرگترین هدیه حضرت حق به ما قدرت عقل و تفکر است اگه قرار بود در مورد اینجور مسائل فکر نکنیم در آنصورت بهتر نبود خداوند از همان ازل بهمون عقل نمی داد!!!؟؟

ما انسان ها وقتی به دلیل فقدان علم از موضوعی عاجز میشیم با این برچسب ها کسری دانش خودمونو توجیح می کنیم.

حرف شما رو تا حدودی قبول دارم ولی خیلی چیزها هست که عقل انسان به تنهایی قادر به تشخیص انها نبوده و نخواهد بود ...

علی ایحال باز هم میگم محاسبات ساده ای که ارائه کردید فوق العاده بچه گانه و ساده انگارانه هست ...

موفق باشید

ram_call17

عضو جدید
اولاً من تو درست بودن این قضیه اصرار ندارم و مثل همه قضیه ها ممکن اشتباه باشه ولی دونستنش بهتره (همه ی حقیقت های زندگی ما مثل همه ی شک و تردید ها بدون حقیقت ان)د (مترلینگ)
دوماً این قضیه از لحاظ علمی اثبات شده و تحت عنوان یه شاخه ای از علم متافیزیک و مکانیک کوانتم هستش ( تو زندگی هیچ چیز به معنای مطلق و جود نداره همه چی نسبی (مفوم نسبیت و پاسخ جواب شما به ((حالا هروقت علم اثبات کرد)) ))
سوماً این قضیه از لحاظ قرآن و آموزش های پیامبر کاملآ همخوانی داره و مطالعه و تحقیق بیشتر در این مورد به شناخت خدا ختم میشه در ادامه توضیحات بیشتری در این زمینه ارائه میدم.
چهارماً ممنون از نظرتون همین افکار و نظرات منفی باعث پیشرفت و سازندگی میشه

منفی را خوب اومدی!!

?Why

عضو جدید
ممنون از نظرتون اگه پست های قبلی و می خوندین بهتر می تونستین تصمیم بگیرین

بزرگوار ، برادر ، سرور
راجع به چی باید تصمیم بگیرم ؟
باور کن این عبث ترین کاریe که یه مهندسe مکانیک میتونه بکنه .
باز تو تالارe اسلام ، تاپیک میزدی یه چیزی .
برای معتقداش که این حرفا لازم نیست .
برای کسایی که اعتقاد ندارن هم از اونجایی که بحثتون و نتیجه گیریتون بیشتر شبیهe بازی ریاضی بود فایده ای نخواهد داشت .
وجودe خدا رو نمیشه ثابت کرد ، اونوقت شما میخوای معراج رو اثبات کنی !
بگذر .
جنجالی ترین تاپیک !

نخبه برق

کاربر بیش فعال
به نام یگانه مهندس گیتی
:eek::eek:
حضرت محمد (ص) در خصوص سفر معراج خود توضیح داده اند که این سفر در کل 11 سال به طول انجامیده است در صورتی که وقتی به زمین فرود آمدند زمان بسیار بسیار اندکی سپری شده بود. این زمان را 0.8 ثانیه در نظر می گیریم که نیمی از ان در رفت و نیمی دیگر در بازگشت سپری شده است:
to = 5.5 سال
t = 0.04 ثانیه
N = to/t = (5.5 سال)/(0.04 ثانیه) = 4 339 170 000
که N نسبت سرعت مرکب آسمانی حضرت جبرئیل (ع) به سرعت نور است.
سرعت نور در خلا دقیقاً برابر 299792458 کیلومتر در ثانیه است.
بدست می آید. v = NC سرعت از رابطه
V = 1.30085044 × 〖10〗^8 (m/s)
شتاب بر حسب نور بر ثانیه برابر خواهد بود با:
A = V/to = 25 (c/sec)
زمان گذر از منظومه شمسی با شعاع 40 واحد نجومی (هر واحد نجومی 150 میلیون کیلومتر است):
d = 40 (au) = 6 × 〖10〗^12 (m)
To = √(2d/A) =40 sec
این زمان 40 ثانیه بیشتر به طول نیانجامیده است!
با چنین شتابی بعد از گذران 5.5 سال می توان فاصله طی شده را محاسبه کرد:
D = ½ A 〖t0〗^2 = 1.128922241× 〖10〗^26 (m) ÷ 9.461 × 〖10〗^15 (m) ≡ 12 × 〖10〗^9 (L.Y)
این فاصله 12 میلیارد سال نوری بوده که مرزهای مرئی کائنات بوده است ودر قرآن کریم قاب قوسین نامیده شده است.!!!
همانطور که قابل محاسبه است. مرکب آسمانی در ارتفاع 6.000 کیلومتری سطح زمین آن هم بعد از فثط 0.04 ثانیه دیوار نوری را شکسته و از ان فراتر می رود و مرحله دوم معراج را آغاز می کند!!!
خوب بود خوشتون اومد!!؟ نظر بدین
نگران نباشین تا چند سال آینده به این تکنولوژی دست پیدا می کنیم!!(شوخی جدی نگیرید):eek::confused::confused::surprised:

تصویری از محل معراج پیامبر
نوشته شده توسط آرش

جالب و تامل بر انگيز
البته در اين كه تمامي قوانين دين و معجزات و كرامات پيامبران و ائمه بر خواسته از علم مي باشد شكي نيست.