جمله ای از شهدا...

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان هرکی جمله ای از شهدا بلده اینجا بزاره تا ما یکم زندگیمونو با یاد اونا زیباتر کنیم.

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
:gol:این اولیش:
شهید سید مرتضی آوینی: " پندار ما این است که ما مانده ایم و شهدا رفته اند، اما حقیقت آن است که زمان ما را با خود برده است و شهدا مانده اند".

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
می گویند: تقوا از تخصص لازم تر است،آنرا می پذیرم اما، میگویم:آن کس که تخصص ندارد و کاری را می پذیرد بی تقواست(شهید چمران)

مهندس نفت

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]رنج اگر هست نه از جاده، که از ماندنهاست...[/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]ورنه سرباخته را زحمت سردرد نبود
محمد کاظم کاظمی
[/FONT]​

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر با یقین پای در میدان نهی ، این آتش نیز برد و سرد و سلامت خواهد شد.

آن سان که آن آتش بر ابراهیم شد.

میان آتش و گلستان، ما آتش را برگزیده ایم و عجب که در باطن این آتش گلستان است و در باطن آن گلستان دنیا، آتش.
شهید سید مرتضی آوینی

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
مامعجزه ی ایمان را دریافته ایم و هرگز میدان نبرد را رها نخواهیم کرد.
ما وارث هزاران سال پر فرازو نشیب انبیا هستیم و رسالت ما دفاع از همه ی مظلومان و مستظعفان طول تاریخ است.
ما سنگینی بار امانتی را که پروردگار متعال بر دوش ما نهاده است احساس می کنیم و رسالت ما نیز در استمرار راه انبیا و تادیه میثاق فطرت است.
شهیدسید مرتضی آوینی

مرتضی ساعی

کاربر فعال دفاع مقدس
کاربر ممتاز

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
به زحمت جارو را از دستش گرفتم. داشت محوطه را آب و جارو می کرد. کار هر روز صبحش بود. ناراحت شد و گفت: (( بگذار خودم جارو کنم. این جوری بدی های بدنم هم جارو می شوند.))
شهید محمد ابراهیم همت

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز
...

...

جملاتی از شهید سید مجتبی علمدار:
آدم باید توجه کند. فردا این زبان گواهی می دهد. حیف نیست این زبانی که می تواند شهادت بدهد که اینها ده شب فاطمیه نشستند و گفتند: یا زهرا ، یا حسین (ع) آنوقت گواهی بدهد که مثلاً ما شنیدیم فلان جا لهو و لعب گفت، بیهوده گفت، آلوده کرد، ناسزا گفت، به مادرش درشتی کرد. احتیاط کن! تو ذهنت باشد که یکی دارد مرا می بیند، یک آقایی دارد مرا می بیند، دست از پا خطا نکنم، مهدی فاطمه(س) خجالت بکشد. وقتی می رود خدمت مادرش که گزارش بدهد شرمنده شود و سرش را پایین بیندازد. بگوید: مادر! فلانی خلاف کرده، گناه کرده است. بد نیست ؟!!! فردای قیامت جلوی حضرت زهرا(س) چه جوابی می خواهیم بدهیم.

خاطراتی از همسر شهید سید مجتبی علمدار

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
شب عروسی شهید محمد علی رهنمون بود . اذان که شد ، همه را بلند کرد که نماز بخوانند . یکی را فرستاد جلو ، بقیه هم پشت سرش ، جماعت.

"دعا پشت دعا برای آمدنت ، گناه پشت گناه برای نیامدنت ، دل درگیر ، میان دو انتخاب ، کدام آخر؟ آمدنت یا نیامدنت؟!"

nafis...

مدیر بازنشسته

آنچه گذشت هیچ است
وآنچه خواهد آمد،کو؟
و چه می دانیم که چه خواهد آمد؟
پس من هستم و اکنون بر می خیرم
و به فکر خویش می باشم

شهید امیری:gol:

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
(درکربلا) مردانگی و وفای انسان نیز به تمامی ظهور یافت و آن قامت مردانه ی عباس بن علی با دستان بریده بر شریعه فرات، آیتی است که روح از این منزل گاه نیز گذشته است وعجیب آن است که باطن چگونه در این ظاهر جلوه می کند؟ شهید سید مرتضی آوینی

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
تویی که اغیار را از دل دوستانت بیرون کردی تا جز تو را دوست نداشته باشند... آنکه تورا یافت چه گم کرد؟ و آنکه تورا گم کرد چه یافت؟ آن که دیگری را جای تو گرفت زیان کرد و باخت. امام حسین(ع)

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
شهید مفتح: یکی از منابع غنی که نسبت به حکومت اسلامی مباحث ارزشمند و گران سنگی دارد، نهج البلاغه است. این کتاب را مطالعه کنید و مباحث مربوط به حکومت را استخراج و سازماندهی نمایید.

جرج جرداق مسیحی(استاد ادبیات عرب در لبنان): (( جاذبه های کلمات امام علی (ع) شوری در من ایجاد کرد که 200بار نهج البلاغه را مطالعه کردم.))

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
خاطره ای از شهید مصطفی چمران:

نشسته بود و زارزار گریه می کرد. همه جمع شده بودند دورمان. چه می دانستم اینطوری می کند؟ می گویم: ((مصطفی طوریش نیست. من ریاضی رد شدم. برای من ناراحته.)) کی باور می کند؟

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
شهید آوینی:
صبح بعد از زیارت عاشورا و خواندن دعای فرج، پای سفره ی حضرت زهرا علیها السلام نشستیم. بچه ها سفره های جبهه را سفره ی حضرت زهرا علیها السلام می خوانند و من ، نمی دانم چرا، اما با تمام جانم، این حقیقت را احساس می کنم.

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
_میدونی چی دیدم؟ من جدایی مون رو دیدم.
زدم به شوخی که تو مثل سوسولها حرف می زنی. برگشت گفت((نه ، تو تاریخ بخون. خدا نخواسته اونایی که خیلی به هم دلبسته هستن، زیاد کنار هم بمونن.))

(یادگاران، کتاب همت)

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز

شهید چمران: من نمی گویم ولی فقیه معصوم است، اما ملتی که به امر خدا به
امر ولی فقیه اعتماد می کنند، خدا اجازه اشتباه به آن رهبر را نمی دهد و به
نوعی به او معصومیت می بخشد…

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
قرن هاست زمین انتظار مردانی اینچنین را می کشد تا بیایند و کربلای ایران را عاشقانه بسازند و زمینه ساز ظهور باشند.آن مردان آمدند و رفتند، فقط من و تو ماندیم و از جریان چیزی نفهمیدیم........... شهید سیدمرتضی آوینی

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شب عروسی شهید محمد علی رهنمون بود . اذان که شد ، همه را بلند کرد که نماز بخوانند . یکی را فرستاد جلو ، بقیه هم پشت سرش ، جماعت.

"دعا پشت دعا برای آمدنت ، گناه پشت گناه برای نیامدنت ، دل درگیر ، میان دو انتخاب ، کدام آخر؟ آمدنت یا نیامدنت؟!"

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
حقیقت این است که هرچه بگوییم خسته شده ایم و بریده ایم. اسلام دست از سر ما بر نمی دارد. ما باید بمانیم و کاری که می خواهیم انجام بدهیم. همیشه باید مشغول یک کلمه باشیم و آن ((عشق)) است. اگر عاشقانه با کار پیش بیایی به طور قطع بریدن و عمل زدگی و خستگی برایت مفهومی پیدا نمی کند...
شهید ابراهیم همت

آخرین ویرایش:

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما در قبال تک تک کسانی که راه کج می روند مسئولیم. حق نداریم با آنها برخورد تند کنیم، ازکجا معلوم که در انحراف اینها تک تک ما نقش نداشته باشیم! شهید همت

آخرین ویرایش: