>>> جمع بندی منابع اعتراض به کلید سوالات آزمون هنرهای ساخت 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

gaardenia

عضو جدید
خیلی ممنون، digitalarch اعتراضاشو نوشته تو صفحه ی قبل
اگه لطف کنین به وجود سوال های مدیریت و مصالح تو طراحی فنی اعتراض کنین و بگین که خارج از سرفصله ممنون میشم، منبعی براش نیست ولی چیزی که میشه بعنوان دلیل نوشت اینه که هم درس مصالح جداگونه تو این دفترچه هست و هم درس مدیریت، و این سوالا ربطی به درس طراحی فنی نداره. و گزینه ی "سوال خارج از سرفصل است" رو انتخاب کنین. تشکر : )

بله این کار رو برای همه این سوالات کردم.
:)

mrabie

عضو جدید
سوال 173

مقررات ملی .. مبحث 17

حداقل فاصله نصب بخاری دیواری از کف 100 سانتی متر
مشاهده پیوست 232230
با توجه به این نمی تونه 70 سانتی متر درست باشه

دوستان انرژی.. من آزمون تکنولوژی دادم. اگر در مورد اعتراض به سوالات انرژی کمکی از دست من بر میاد بفرمایید در مورد کدام سوالات یقین دارین که باید اعتراض بدم.
لطفا شماره سوال و دلیل اعتراض رو با ذکر منبع بنویسید تا من هم بتونم کمکی کرده باشک که حق کسی ضایه نشه.

این سوال هم که کاملا واضحه اشتباست. چون ارتفاع حداقل 100 سانتی متر ِ چطور ممکنه لوله بخاری دیواری کمتر از 100 باشه ! :(

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوستان انرژی.. من آزمون تکنولوژی دادم. اگر در مورد اعتراض به سوالات انرژی کمکی از دست من بر میاد بفرمایید در مورد کدام سوالات یقین دارین که باید اعتراض بدم.
لطفا شماره سوال و دلیل اعتراض رو با ذکر منبع بنویسید تا من هم بتونم کمکی کرده باشک که حق کسی ضایه نشه.
واقعا ممنونم ازتون
سوال 172که تو چند پست قبل با دلیل گزاشتم رو ممنون میشم اعتراض بزنید
موفق باشین

gaardenia

عضو جدید
دوستان من به سوال 141 هم اعتراض دارم. لطفا توجه کنید که تو کتاب فن شناسی معماری ایران صفحه 122 تصویر 46-4 نوشته: "چگونگی آجرچینی تاق چهاربخش"
یعنی نوع تاق رو مشخص کرده نه نوع آجرچینی!!
اما روی سوال اشتباهه چون از ما روش آجرچینی رو پرسیده نه نوع تاق رو. من این تصویر رو دیده بودم اما شک کردم و پاسخ ندادم!
:que:

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

ببین من اعتراضتو مینویسم ولی دوست منم همین مشکلو داشت من براش ثبت نام کردم، توام مشخصاتتو بده یه نفر دیگه برات ثبت نام کنه تعدادمون کم نشه ;)

یه گزینه داره واسه حذف اعتراض، میتونی اعتراضتو حذف کنی از اول بنویسی:smile:
الاله جان یعنی منظورت اینه که از یه کامپیوتر دیگه دوباره عضو شم حل میشه?

خب ؛
من با اجازتون و با کمک شما که عکس ها رو آماده کرده بودید ، اعتراض ها رو فرستادم :
112 : گزینه ی بارمرده رو بعنوان صحیح معرفی کردم و گفتم گزینه اعلام شده غلطه.
150 : دوگزینه ای اعلام کردم ، چون طبق متن مقررات ملی 4 و طبق کتاب بتنی دکتر گلابچی 2 درسته.
152 153 156 : خارج از مبحث اعلام کردم (هرچند ، دو تاشون رو درست زدم!ولی خب حذف بشه راضی تر هستم!)
172 : "بدون وسیله گرمایشی"؟؟؟ عایا؟؟؟
173 : طبق مبحث 17 مقررات ملی 100 سانتی متر درسته...

برای بقیه سوالات چیزی نفرستادم ، درمورد آجرچینی طاق ، به نظرم فرستادن اعتراض بی تاثیر هست ، چون جمله رو می شه جوری خوند که 4بخش رو بزنیم...! من خودم غلط زدم...در مورد مزایای سیستم معلق موافق دوستان هستم ، احتمالا بعد از عکس گرفتن بفرستم (هرچند خودم صحیح زدم طبق کلید) و در مورد سازه چادری برای خوزستان هم کماکان معتقدم همون چادر بهترین گزینه است...باز اگه کسی سوالی مدنظرش هست من اگر متقاعد بشم می فرستم براش...

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام بچه ها
یک سری از سوالات زبان هنر ساخت رو استاد بابک رستمی بررسی کردن و برای بعضی سوالات دلایل قابل استنادی رو ذکر کردن اگر قبلا اشاره نشده میتونین فایل ضمیمه رو دانلود کنید و استفاده کنید
4 سوال زبان هنرساخت رو ایشون بررسی کردن که البته به بعضی دلایل مطرح شده از سوی ایشون نقدهای در رد بعضی از این پاسخها از طرف دوستان #1003 مطرح شده

پیوست ها

• SanjeshErrors(1394).pdf
    320.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
یک سری از سوالات زبان هنر ساخت رو استاد بابک رستمی بررسی کردن و دلایل منطقی و قابل استنادی رو ذکر کردن اگر قبلا اشاره نشده میتونین فایل ضمیمه رو دانلود کنید و استفاده کنید
4 سوال زبان هنرساخت
با عرض پوزش، جواب های سوال 3 و 24 ایشون منطقی و قابل استناد نیس، گزینه ها رو جوری معنی کردن که جواب مورد نظر ایشون صحیح باشه در صورتیکه اگر در دیکشنری ها ی معتبر سرچ کنید معانی دقیق تری از این کلمات پیدا میکنید. در تاپیک بررسی سوالات هنرهای ساخت هم عکس های مربوطه رو گذاشتم.
haphazard با توجه به معنی دیکشنری های لانگمن و آکسفورد به معنی بی نظم و ترتیب هست (اگر به فارسی بخوایم معنی کنیم، با معنی انگلیسی که کاملا واضحه که جواب صحیحه) و impatient که ایشون گزینه صحیح اعلام کردن، برای انسان به کار میره نه با کلمه ای مثل way . اگر مثال های دیکشنری های معتبر رو ببینین، این کلمه مستقیما برای انسان به کار میره . حتی با ترجمه ی آقای رستمی این گزینه نمیتونه صحیح باشه: روش بی حوصله/ روش ناشکیبا هیچ معنی ای نداره!
اینها مثال های دیکشنری آکسفورد هست که این کلمه رو بعنوان احساسی که انسان داره استفاده کرده :
z7impatient.jpg
z8impatient.jpg

در مورد سوال 24 هم fact and figure به معنای واقعیت و عدد و رقم هست که آقای رستمی معنی فیگر رو شکل در نظر گرفتن ولی به دیکشنری ها هم اگر مراجعه کنید به معنی عدد هم هست، که در این پاراگراف استفاده شده. گزینه 1 درسته:
درسنه که دو تا رو با هم به کار برده، ولی باید ببینین منظور نویسنده چی بوده، main point در پاراگراف 3 تاثیر نسبت مقاومت به وزن بوده و تو سوالم گفته از چه راهی برای ساپورت این main point استفاده نکرده
موضوع این نیست که بتن و آجر مثل همن و فولاد و چوب مثل همن، بلکه اینا رو دوتا دوتا تو یه دسته قرار داده و این دسته ها رو با هم مقایسه کرده و گفته نسبت مقاومت به وزن واسه این دوتا کمه، واسه اون دوتا زیاده، از عدد و رقم استفاده کرده و آخر پاراگرافم از کم و زیاد بودن این نسبت نتیجه ای گرفته ، تنها چیزی که کاری به این موضوع نداره شباهت بتن به آجر یا فولاد به چوبه

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی این دو سوال در بدترین حالت باید دو گزینه ای شن این که فقط یه گزینه درست اعلام شه قطعا در حق یک سری ناحقی میشه،کمم نیست دو سوال،باعث میشه که یکی جای یکی دیگرو بگیره(مساله مرگ و زندگی در واقع:)

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی این دو سوال در بدترین حالت باید دو گزینه ای شن این که فقط یه گزینه درست اعلام شه قطعا در حق یک سری ناحقی میشه،کمم نیست دو سوال،باعث میشه که یکی جای یکی دیگرو بگیره(مساله مرگ و زندگی در واقع:)
اره دو سوال خیلی زیاده ولی impatient اگر مثال هاشو ببینین برای بیان احساسی که انسان داره به کار میره و حتی با ترجمه ی آقای رستمی هم درست نیس، فقط گزینه ی 1 میتونه درست باشه
سوال 24 هم نهایتا باید بدون گزینه بشه نه دوگزینه ای، چون از گزینه 4 استفاده شده در متن : )

آخرین ویرایش:

gaardenia

عضو جدید
اره دو سوال خیلی زیاده ولی impatient اگر مثال هاشو ببینین برای بیان احساسی که انسان داره به کار میره و حتی با ترجمه ی آقای رستمی هم درست نیس، فقط گزینه ی 1 میتونه درست باشه
سوال 24 هم نهایتا باید بدون گزینه بشه نه دوگزینه ای، چون از گزینه 4 استفاده شده در متن : )

دوستان یعنی اگر این سوال بد.ن گزینه بشه ، درصدها از 29 سوال گرفته میشه و اگر سوالی دو گزینه ای بشه، نمره به هر دو سوال تعلق میگیره. درسته؟
اما فکر میکنم سازمان سنجش حتی اگر پاسخ ما رو هم قبول کنه، صرفا برای اینکه خودش رو با اشتباهات زیر سوال نبره، چندان به اعتراضات توجهی نمیکنه. البته امیدوارم بنده در مورد این فکر اشتباه کرده باشم.

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
دوستان یعنی اگر این سوال بد.ن گزینه بشه ، درصدها از 29 سوال گرفته میشه و اگر سوالی دو گزینه ای بشه، نمره به هر دو سوال تعلق میگیره. درسته؟
اما فکر میکنم سازمان سنجش حتی اگر پاسخ ما رو هم قبول کنه، صرفا برای اینکه خودش رو با اشتباهات زیر سوال نبره، چندان به اعتراضات توجهی نمیکنه. البته امیدوارم بنده در مورد این فکر اشتباه کرده باشم.
این طور نیست پارسال جوابا عوض شد، من خودم درصد زبانم عوض شد به اندازه تغییر یه سوال (4 درصد) ... یکی از دوستان حتی نوشته بود کلید نهایی رشته هنر ساخت بعد از عوض شدن چه شکلی بوده و کدوم سوالا دو گزینه ای شدن
البته اگه سوالی حذف شه که کلا تغییر خاصی ایجاد نمی شه! درصد همه از 29 می شه پس درصد همه یه کم بالاتر می ره و تفاوت درصدها همونی می شه که قبلا بود! فقط اونایی که نمره منفی داشتن یه کم به نفع شون می شه

gaardenia

عضو جدید
این طور نیست پارسال جوابا عوض شد، من خودم درصد زبانم عوض شد به اندازه تغییر یه سوال (4 درصد) ... یکی از دوستان حتی نوشته بود کلید نهایی رشته هنر ساخت بعد از عوض شدن چه شکلی بوده و کدوم سوالا دو گزینه ای شدن
البته اگه سوالی حذف شه که کلا تغییر خاصی ایجاد نمی شه! درصد همه از 29 می شه پس درصد همه یه کم بالاتر می ره و تفاوت درصدها همونی می شه که قبلا بود! فقط اونایی که نمره منفی داشتن یه کم به نفع شون می شه
بله. حق با شماست. چون در صورت 29 سوالی شدن درصد هر سوال از 3.3 به 3.4 تغییر میکنه اما نمره منفی هر سوال غلط هم از 1.11% به 1.15% تغییر پیدا میکنه.
امیدوارم همین اتفاق بیفته.

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

ولی به نظر من impatientحتی یه کم معنای صحیح تری میده سر جلسه کنکور هم یه تایم خیلییی زیادی که میشد باهاش چند تا تست دیگه زد صرف این سوال کردم که impatientرو بزنم یا haphazardامااخرشم به این نتیجه رسیدم که impatientمیتونه اینجا معنی بهتری بده،اما نظر شمام محترمه الاله خانوم;)

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
بله. حق با شماست. چون در صورت 29 سوالی شدن درصد هر سوال از 3.3 به 3.4 تغییر میکنه اما نمره منفی هر سوال غلط هم از 1.11% به 1.15% تغییر پیدا میکنه.
امیدوارم همین اتفاق بیفته.
درسته البته من هر چی دقیق تر رو معنی analogy ریز می شم بیشتر مطمئن می شم جواب درسته و اصلا سوالی حذف نمی شه. هر چند خیلی دلم می خواست حذف شه :smile:

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه. خسته نباشید از بررسی سوالات ;)
لازم دونستم که چند تا مطلب را بیان کنم:
1- شما به هر مطلبی که غلطه و میتونید براش سند محکمه پسند بیارید اعتراض کنید.
2- ترجیح سازمان سنجش اینه که تا حد امکان سوالی را حذف نکنه. یعنی یا دو گزینه ای میکنه سوال را یا حتی با تاثیر مثبت که مثلا اگه یکی غلط زده باشه براش منفی نشه ولی اگه یکی درست زده باشه براش محسوب بشه.
3- هر چی تعداد اعتراضا بیشتر باشه احتمال بررسی و اصلاح اونا بیشتره. پارسال فکر میکنم به جز 2 سوال سوال ایستایی( که احتمالا به دلیل مشترک بودن این درس اعتراض های بیشتری داشت)-سوال دیگه ای برای بچه های تکنولوژی اصلاح نشد ( البته فکر کنم خیلی خوب یادم نیست)

gaardenia

عضو جدید
ولی به نظر من impatientحتی یه کم معنای صحیح تری میده سر جلسه کنکور هم یه تایم خیلییی زیادی که میشد باهاش چند تا تست دیگه زد صرف این سوال کردم که impatientرو بزنم یا haphazardامااخرشم به این نتیجه رسیدم که impatientمیتونه اینجا معنی بهتری بده،اما نظر شمام محترمه الاله خانوم;)

سوال 1 تا 4 زبان عمومی از منبع Express Review Guides بوده. متن سوال و لغت haphazard در کتاب آمده. اما شاید بهتر میبود که طراح سوال کنکور وقتی سوالی رو کپی میکنه خود گزینه هاش رو هم با اون کپی کنه تا شبهات به وجود نیاد. عینا سوال و گزینه ها در کتاب به اینصورت هست:
4. We were very unhappy with the haphazard way the moving company
tossed our boxes into our new house.
Haphazard means
a. strange.
b. careless.
c. efficient.
d. entertaining.

هادی.رحیمی

کاربر بیش فعال
سوال 1 تا 4 زبان عمومی از منبع Express Review Guides بوده. متن سوال و لغت haphazard در کتاب آمده. اما شاید بهتر میبود که طراح سوال کنکور وقتی سوالی رو کپی میکنه خود گزینه هاش رو هم با اون کپی کنه تا شبهات به وجود نیاد. عینا سوال و گزینه ها در کتاب به اینصورت هست:
Haphazard means
a. strange.
b. careless.
c. efficient.
d. entertaining.

سلام دوستان.
دستتون درد نکنه جناب گاردنیا :)) ;)

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

Haphazard means
a. strange.
b. careless.
c. efficient.
d. entertaining.
ولی به نظرم اینم نمیتونه قانع کننده باشه بله اگه به قول شما همین 4گزینه رو میزاشت درسته اما میشه جای haphazardصدتا لغت دیگه گزاشت که معنی صحیح بده مثل همون impatientیا خیلی چیزای دیگه
چون فرمول ریاضی نیست که فقط یه جواب داشته باشه زبانه;)

آخرین ویرایش:

هادی.رحیمی

کاربر بیش فعال
ولی به نظرم اینم نمیتونه قانع کننده باشه بله اگه به قول شما همین 4گزینه رو میزاشت درسته اما میشه جای haphazardصدتا لغت دیگه گزاشت که معنی صحیح بده مثل همون impatientیا خیلی چیزای دیگه
چون فرمول ریاضی نیست که فقط یه جواب داشته باشه زبانه;)
بله دیجیتال جان.. من خودم lmpatient رو انتخاب کردم ولی چاره ای نیست. سازمان هم منابع خودش رو داره و از منبع مهمتر ،قدرت رو! : ))

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

بله دیجیتال جان.. من خودم lmpatient رو انتخاب کردم ولی چاره ای نیست. سازمان هم منابع خودش رو داره و از منبع مهمتر ،قدرت رو! : ))
نه جدی میگم اخه انتگرال نیست که بگیم فلان منبع نوشته فرمول اینه پس همینه،زبانه دیگه مثل فارسی شما یه جمله رو میتونی 1000مدل بگی،سنجش هم گزینه هایی داده که خب یکیش عین مثال بوده یکی دیگش هم.میتونسته صحیح باشه،باید حتما اعتراض بدیم،من از اول هم گفتم باید دو گزینه ای اعلام شه

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
خب بحث شیرین سوال 24 خیلی وقته تموم شده فقط چون قول دادم نتیجه ی سوالم از سایت زیرذره بینو بگم، این پستو می فرستم، هیچ بحثی نمی کنم تا فردا هم پاکش می کنم :gol::gol:

"سلام
تو ایمیل هم زدم. من با نظر ایشون موافق نیستم. همان پاسخ سنجش را من اگر بودم انتخاب می کردم.
مثلا گزینه ۴ را واقعایت یا شکل معنی کرده اند در حالی که یکی از معانی مهم figure، اعداد و ارقام است که بوضوح در این سوال از اعداد و ارقام و آمار برای اثبات یک واقعایت استفاده شده. به نظر من اگر قرار باشد گزینه ای انتخاب شود، اولویت با همان گزینه ۱ است.
در مورد سوال ۱۳ هم، باز هم به نظر من گزینه ۱ تنها صحیح است. گزینه ۳ که مد نظر ایشان است، اصلا دارای معنای صحیحی نیست…
البته امیدوارم، اظهار نظرم سبب اختلاف میان اساتید نگردد. صرفا جهت روشن شدن موضوع است.
موفق باشید."

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا بحث نداریم که:)کلا هر کی واقعا قانع نشده با جواب هر کدوم از اساتیداعتراض میده دیگه،ولی حالا خودمونیم فک کن سنجش اصلا این اعتراضا رو نگاه کنه چه برسه تحلیل کنه و درست کنه:))

آخرین ویرایش:

هادی.رحیمی

کاربر بیش فعال
خب بحث شیرین سوال 24 خیلی وقته تموم شده فقط چون قول دادم نتیجه ی سوالم از سایت زیرذره بینو بگم، این پستو می فرستم، هیچ بحثی نمی کنم تا فردا هم پاکش می کنم :gol::gol:

"سلام
تو ایمیل هم زدم. من با نظر ایشون موافق نیستم. همان پاسخ سنجش را من اگر بودم انتخاب می کردم.
مثلا گزینه ۴ را واقعایت یا شکل معنی کرده اند در حالی که یکی از معانی مهم figure، اعداد و ارقام است که بوضوح در این سوال از اعداد و ارقام و آمار برای اثبات یک واقعایت استفاده شده. به نظر من اگر قرار باشد گزینه ای انتخاب شود، اولویت با همان گزینه ۱ است.
در مورد سوال ۱۳ هم، باز هم به نظر من گزینه ۱ تنها صحیح است. گزینه ۳ که مد نظر ایشان است، اصلا دارای معنای صحیحی نیست…
البته امیدوارم، اظهار نظرم سبب اختلاف میان اساتید نگردد. صرفا جهت روشن شدن موضوع است.
موفق باشید."

گزینه یک صحیح است.

eng.earthquake

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید
دوستان من به سوالات 51 و 112 و 114 و 127 و 129 و 150 و 151 و 153 اعتراض دارم
بعضی از سوالات دوستان وعزیزان ادله جهت اعتراض بعضی از انها آورده اند من فقط برای سوالات دیگر دلیل می آورم.
امیدوارم دوستان نظر خودشان را اعلام کنند

آخرین ویرایش:

eng.earthquake

عضو جدید
در صفحه 45 و 46 درک رفتار بارها تاکید بر قاب فولادی با اتضالات گیر دار بودن سازه قابی 6 طبقه سوال 51(ژرژ...) نموده است. درست است که این نمونه موردی در بخش سازه های خرپایی آمده و میتواند قاب فولادی با تیرهای خرپایی باشد ولی میتواند مطابق با نوشته های کتاب قاب فولادی با اتصالات خمشی مهاربندی شده هم باشد. در ضمن سازه از لحاظ گلوبال قابی میباشد زیرا در سازه های خرپایی میبایست سازه تحت نیروهای کشش و فشار مکانیزم کند در صورتی که در این سازه ستونها خمش تحمل میکنند.
در کل سازه میتواند هم خرپایی و هم قاب خمشی مهاربندی شده باشد. پس 2 گزینه صحیح میباشد20150220_231723.jpgدرک رفتار 1.jpg

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا