>>> جمع بندی منابع اعتراض به کلید سوالات آزمون هنرهای ساخت 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

govashir

عضو جدید
بچه ها واقعا موزه مردم شناسی خوزستان چادری باید باشه؟کجای دنیا اشیای قیمتی موزه رو با سازه چادری نگه داری میکنن؟وآیا مردم خوزستان بادیه نشین بودن که موزه مردم شناسی شون باید باسازه چادری باشه؟ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه.

4444payam

عضو جدید
بچه ها واقعا موزه مردم شناسی خوزستان چادری باید باشه؟کجای دنیا اشیای قیمتی موزه رو با سازه چادری نگه داری میکنن؟وآیا مردم خوزستان بادیه نشین بودن که موزه مردم شناسی شون باید باسازه چادری باشه؟ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه.
یکی از مسخره ترین سوالا بود این سوال ، اصلا نموته موردی موزه با سازه چادری وجود نداره ، امنیت اون موزه چطوری مبخواد تامین شه ، میشه گفت تو این سوال اصلن به موزه بودن توجهی نکرده فقط صرف اینکه شهر خوزستانه سازه هم چادری!!!
در عوض میشه n مثال راجع به سازه پوسته ای با عملکرد موزه زد تازه سازه پوسته ای هم به خاطر استفاده از بتن عایق خوبی تو مناطق گرمسیره !!
واقعا واسه گلابچی متاسفم که هر سال سوالاش سوژه تر از پارسال !!!

DDDIQ

مدیر ارشد

یکی از مسخره ترین سوالا بود این سوال ، اصلا نموته موردی موزه با سازه چادری وجود نداره ، امنیت اون موزه چطوری مبخواد تامین شه ، میشه گفت تو این سوال اصلن به موزه بودن توجهی نکرده فقط صرف اینکه شهر خوزستانه سازه هم چادری!!!
در عوض میشه n مثال راجع به سازه پوسته ای با عملکرد موزه زد تازه سازه پوسته ای هم به خاطر استفاده از بتن عایق خوبی تو مناطق گرمسیره !!
واقعا واسه گلابچی متاسفم که هر سال سوالاش سوژه تر از پارسال !!!

سلام پیش از این در مورد سوال 133 - سیستم های ساختمانی در معماری
در این پست #570نظر خودم رو دادم و به این سوال اعتراض ارسال کردم و اگر به اعتراض ترتیب اثر بدن ممکن هست سوال دو گزینه ای بشه !! میتونین از این پست استفاده کنید

جواب قوس هست به احتمال قوی
1 - صحبت از موزه به عنوان یک حجم سنگین هست !! سازه چادری یک سازه پویا و سبک هست و مناسب نیست / برای موزه باید یک بنای پایدار و قابل حفاظت طراحی کنید اشیا تاریخی و مطمئنا پر ارزش تاریخ ایلام و خوزستان رو که نمیشه زیر سازه چادری نگه داشت

2- تاریخچه قوس و تاق در خوزستان بیش از تاریخ مدون ایران و چند هزارساله هست یکی از قدیمی ترین قوس های کشف شده در ایران هفت تپه

و در طی این کاوشها قسمتی از دوره ئ تاریک یا مفقود بین سالهای 1505 – 1350 پیش از میلاد مشخص گردید و حاصل این حفاری ها در هفت تپه که تنها حفاری های انجام شده توسط یک هیات ایرانی در این منطقه انجام شد ِ مقابر ِ انواع سفالها ِ کتبیه های سفالی ِ اشیا برنزی و بسیاری از مجسمه های سفالین بوده و خمچنین مقبره خانوادگی تپتی آهار( اهر) پادشاه مقتدر ایلام و ملکه او بود . با پیدا شدن این مقبره یکی از قدیمترین طاق ضربی ( قوسی ) کشف گردید . این محوطه مربوطه به دوره ایلام میانه ( قرن 15 پیش از میلاد ) بوده و از تپه های متعد دی تشکیل شده است ( که گویا نام هفت تپه نیز به همین دلیل اقتباس شده است )

3- کتاب فن شناسی ایران صفحه 112 توضیحات در رابطه با تاق زنی به روش ایلامی

4- اگر به خوزستان و اهواز مراجعه کنید کلکسیونی از بناهی قدیمی و مدرن از قوس میبینید پل های قوسی بناهی قوسی و .....

و...
و..
و.

و نمونه موردی بسیار معروف معاصر و نزدیک : مرکز فرهنگی دزفول

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به سوال 138 که نشانه ی اتصال صلب رو پرسیده اعتراض دارم، دوتا گزینه درست داره
ص 307 کتاب ساختمان های فولادی از نبشی بالا و پایین تیر عکس گذاشته و نوشته اتصال خمشی
138 -.jpg

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها لطفا راهنماییم کنید میخوام به سوال 172تنظیم که صحبتشو کردیم اعتراض بدم. اولین باره اعتراضمیدم یه جاییشو نمیدونم چی کار کنم
وقتی میخوایم اعتراض بدیم یه جا نوشته توضیحات که یه عالمه گزینه گزاشته که انتخاب کنیم،خب سوال 172مشکلش اینه که جواب اولیه سنجش بهش اشتباه بوده اما همچین گزینه ای نداریم تو توضیحات باید چی کار کنم?کدوم گزینه رو بزنم!!

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها لطفا راهنماییم کنید میخوام به سوال 172تنظیم که صحبتشو کردیم اعتراض بدم. اولین باره اعتراضمیدم یه جاییشو نمیدونم چی کار کنم
وقتی میخوایم اعتراض بدیم یه جا نوشته توضیحات که یه عالمه گزینه گزاشته که انتخاب کنیم،خب سوال 172مشکلش اینه که جواب اولیه سنجش بهش اشتباه بوده اما همچین گزینه ای نداریم تو توضیحات باید چی کار کنم?کدوم گزینه رو بزنم!!
این سوال منم هست... ینی احتمال ندادن کلیداشون اشتباه باشه؟! :surprised:

از اونجایی که کنار این گزینه ها ستاره نداره اجباری نیس، احتمالا خودمون تو قسمت دلیلش باید بنویسیم گزینه رو اشتباه گفتی!

آخرین ویرایش:

govashir

عضو جدید
ص 307 کتاب ساختمان های فولادی از نبشی بالا و پایین تیر عکس گذاشته و نوشته اتصال خمشی
مشاهده پیوست 232395

آره منم دنبال منبع واسه اعتراض به این سوال بودم ولی پیداش نمی کردم مرسی که گذاشتیش.

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

این سوال منم هست... ینی احتمال ندادن کلیداشون اشتباه باشه؟! :surprised:

از اونجایی که کنار این گزینه ها ستاره نداره اجباری نیس، احتمالا خودمون تو قسمت دلیلش باید بنویسیم گزینه رو اشتباه گفتی!
من عضو که شدم بعد که اعتراضو نوشتم.و تایید کردم که عکس ضمیمه کنم یهو رفت تو یه صفحه که باید وارد سیستم میشدم حالا هر چی یوز و پسووردمو میزنم قبول نمیکنه یعنی چی!!!
دوباره عضو شم?مشکلی پیش نیاد برام!

4444payam

عضو جدید
سوال 155 اعتراض بزنید سوال نا مفهومه ،اگه عنوان میکرد دیوار برشی ممتده اون وقت برای مقاومت برشی طبیعتا نزدیک سقف گزینه صحیحه ولی اگه عنوان میکرد دیوار برشی غیر ممتد(صرفا در یک طبقه) اون وقت گزینه وسط دیوار برای دوری از دیافراگم جواب صحیح بود.
منبع:طراحی لرزه ای برای معماران_صفحه 85

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
من عضو که شدم بعد که اعتراضو نوشتم.و تایید کردم که عکس ضمیمه کنم یهو رفت تو یه صفحه که باید وارد سیستم میشدم حالا هر چی یوز و پسووردمو میزنم قبول نمیکنه یعنی چی!!!
دوباره عضو شم?مشکلی پیش نیاد برام!
نه دوباره عضو نشو، ورود به سیستمو بزن، یه جمله داره شبیه اینکه پسوردم یادم رفته، اونو بزن

آخرین ویرایش:

govashir

عضو جدید
سوال 112 توی صفحه 168 درک رفتار عکس 5-12 اشکال سازه های متکی بر هوارو گذاشته که سطوح زین اسبی هم جز این اشکاله.لطفا به این سوالم اعتراض کنید چون بنظر من کلید سازمان سنجش غلط ترین گزینه رو به عنوان جواب انتخاب کرده.ممنون از دوستان

anabena

عضو جدید
سوال 112 توی صفحه 168 درک رفتار عکس 5-12 اشکال سازه های متکی بر هوارو گذاشته که سطوح زین اسبی هم جز این اشکاله.لطفا به این سوالم اعتراض کنید چون بنظر من کلید سازمان سنجش غلط ترین گزینه رو به عنوان جواب انتخاب کرده.ممنون از دوستان

بله و گزینه های صحیحش 1 و 2

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

متاسفانه هر کار میکنم یوزر نیم پسووردمو سایت سنجش قبول نمیکنه که اعتراض بدم
اعتراضاتمو اینجا میگم و از بچه های هنرهای ساخت حتی تکنو و مدیریت خواهش میکنم اگه این اعتراضا منطقیه به نظرتون شما هم اعتراض بدین تا هرکسی تو گرایشی که دوست داره بره

سوال 172درس تنظیم شرایط محیطی دفترچه F
طبق کلید اولیه سنجش گزینه 4صحیح میباشد اما:
با توجه به جداول ضمیمه شده از کتاب سازگاری حرارتی در معماری(نخستین قدم در صرفه جویی انرژی)شهرهای کرمان و اصفهان که جزو مناطق گرم و خشک کشور به شمار می ایند دمای هوا در بهمن ماه به زیر 5درجه میرسد
همچنین با توجه به متن همین کتاب در(فصل پنجم صفحه 65)حد اسایش در مطالعات میدانی 8درجه میباشد.بنابراین در مناطق گرم و خشک نمیتوان بدون نیاز به گرمایش در فصول سرد به دمای مطلوب دست یافت پس گزینه 2و4(طبق دفترچه F)قطعا نادرست می باشند
از طرفی طبق صفحه 98کتاب تاسیسات مکانیکی برای دانشجویان معماری به تالیف اقای محمدرضا سلطاندوست(گفتار اول،بخش مولد سرما،کولر ابی)زمینه های کاربردی کولر ابی صرفا به مناطق گرم و خشک و نیمه خشک محدود میشود پس گزینه 3نیز نادرست است
در نتیجه گزینه صحیح سوال 172(طبق دفترچه F)قطعا گزینه 1میباشد
uploadfromtaptalk1424247915948.jpguploadfromtaptalk1424247924522.jpg

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

اینم صفحه 98سلطاندپست

یادتون باشه دوستان که نام نام خانوادگی نام پدر و شماره شناسنامه رو موقع ضمیمه کردن عکسها باید رو عکسها یه گوشه بنویسید
ممنونم

uploadfromtaptalk1424248002440.jpg

DDDIQ

مدیر ارشد

سلام این مشکل گاها برای من هم پیش اومده
کوکی ها رو از روی سیستم خودتون حذف کنید
راهنمای پاک کردن کوکی ها از مرورگر

** زیر کادر ورود لینک فراموش کردن رمز عبور رو گذاشته ! روش کلیک کنید به ایمیلتون یه رمز عبور میاد ! و برای اینکه اشتباه نشه همون پسوورد رو کلیک -دراگ کنید و بگیرید بیارینش توی قسمت پسوورد سنجنش تا وارد بشین !!

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام این مشکل گاها برای من هم پیش اومده
کوکی ها رو از روی سیستم خودتون حذف کنید
راهنمای پاک کردن کوکی ها از مرورگر

** زیر کادر ورود لینک فراموش کردن رمز عبور رو گذاشته ! روش کلیک کنید به ایمیلتون یه رمز عبور میاد ! و برای اینکه اشتباه نشه همون پسوورد رو کلیک -دراگ کنید و بگیرید بیارینش توی قسمت پسوورد سنجنش تا وارد بشین !!
ممنون،اینکارو کردم میگه به ای میلم فرستاده اما هیچی نفرستاده
خواهشا شما هم که تکنو بودین و بقیه اگه فکر میکنید اعتراضاتم وارده یه لطفی کنید اعتراض بزنید این دو سوالو
ممنونم

mrabie

عضو جدید
اینم صفحه 98سلطاندپست

یادتون باشه دوستان که نام نام خانوادگی نام پدر و شماره شناسنامه رو موقع ضمیمه کردن عکسها باید رو عکسها یه گوشه بنویسید
ممنونم

مشاهده پیوست 232448

ولی من ننوشتم! باید چیکار کنم؟ اصلا یادم رفته بود

mrabie

عضو جدید
مشاهده پیوست 232395
نکته ی این عکس اینه که سخت کننده داره توی جان ستون در امتداد اتصالش.. 2 نبشی فولادی به تنهایی نشونه اتصال مفصلیه. چون نبشی رو توی لبه ها جوش می کنن و می تونه حرکت کنه

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

والله نمیدونم،شاید مته به خشخاش نزارن در این حد ولی خودشون نوشته بودن که رو عکسا مشخصاتتونو بنویسید
خیلی ناراحتم که خودم نمیتونم اعتراض کنم:(اگه میتونستم به سوالات سیستم که اصلا خودم جواب ندادم هم اعتراض میدادم که یه کمکی به بچه های تکنو باشه،امیدوارم بچه های تکنو هم به فکر ما بچه های انرژی باشن و اعتراض بدن به سوال تنظیم

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
اعتراضاتمو اینجا میگم و از بچه های هنرهای ساخت حتی تکنو و مدیریت خواهش میکنم اگه این اعتراضا منطقیه به نظرتون شما هم اعتراض بدین تا هرکسی تو گرایشی که دوست داره بره

سوال 172درس تنظیم شرایط محیطی دفترچه F
طبق کلید اولیه سنجش گزینه 4صحیح میباشد اما:
با توجه به جداول ضمیمه شده از کتاب سازگاری حرارتی در معماری(نخستین قدم در صرفه جویی انرژی)شهرهای کرمان و اصفهان که جزو مناطق گرم و خشک کشور به شمار می ایند دمای هوا در بهمن ماه به زیر 5درجه میرسد
همچنین با توجه به متن همین کتاب در(فصل پنجم صفحه 65)حد اسایش در مطالعات میدانی 8درجه میباشد.بنابراین در مناطق گرم و خشک نمیتوان بدون نیاز به گرمایش در فصول سرد به دمای مطلوب دست یافت پس گزینه 2و4(طبق دفترچه F)قطعا نادرست می باشند
از طرفی طبق صفحه 98کتاب تاسیسات مکانیکی برای دانشجویان معماری به تالیف اقای محمدرضا سلطاندوست(گفتار اول،بخش مولد سرما،کولر ابی)زمینه های کاربردی کولر ابی صرفا به مناطق گرم و خشک و نیمه خشک محدود میشود پس گزینه 3نیز نادرست است
در نتیجه گزینه صحیح سوال 172(طبق دفترچه F)قطعا گزینه 1میباشد
مشاهده پیوست 232446مشاهده پیوست 232447
ببین من اعتراضتو مینویسم ولی دوست منم همین مشکلو داشت من براش ثبت نام کردم، توام مشخصاتتو بده یه نفر دیگه برات ثبت نام کنه تعدادمون کم نشه ;)

یه گزینه داره واسه حذف اعتراض، میتونی اعتراضتو حذف کنی از اول بنویسی:smile:

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
نکته ی این عکس اینه که سخت کننده داره توی جان ستون در امتداد اتصالش.. 2 نبشی فولادی به تنهایی نشونه اتصال مفصلیه. چون نبشی رو توی لبه ها جوش می کنن و می تونه حرکت کنه
دو نبشی فولادی در صورتی اتصال مفصلیه که اندازه ی نبشی ها با هم فرق داشته باشه، اگه هم اندازه باشن اتصال صلبه، مثل این عکس...
خود سینا شریفی هم فرقشونو گفت تو کارگاهش : )

آخرین ویرایش:

gaardenia

عضو جدید
دوستان انرژی.. من آزمون تکنولوژی دادم. اگر در مورد اعتراض به سوالات انرژی کمکی از دست من بر میاد بفرمایید در مورد کدام سوالات یقین دارین که باید اعتراض بدم.
لطفا شماره سوال و دلیل اعتراض رو با ذکر منبع بنویسید تا من هم بتونم کمکی کرده باشک که حق کسی ضایه نشه.

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان انرژی.. من آزمون تکنولوژی دادم. اگر در مورد اعتراض به سوالات انرژی کمکی از دست من بر میاد بفرمایید در مورد کدام سوالات یقین دارین که باید اعتراض بدم.
لطفا شماره سوال و دلیل اعتراض رو با ذکر منبع بنویسید تا من هم بتونم کمکی کرده باشک که حق کسی ضایه نشه.
خیلی ممنون، digitalarch اعتراضاشو نوشته تو صفحه ی قبل
اگه لطف کنین به وجود سوال های مدیریت و مصالح تو طراحی فنی اعتراض کنین و بگین که خارج از سرفصله ممنون میشم، منبعی براش نیست ولی چیزی که میشه بعنوان دلیل نوشت اینه که هم درس مصالح جداگونه تو این دفترچه هست و هم درس مدیریت، و این سوالا ربطی به درس طراحی فنی نداره. و گزینه ی "سوال خارج از سرفصل است" رو انتخاب کنین. تشکر : )

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا