>>>جمع بندی منابع اعتراض به کلید سوالات آزمون ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال 92 درک عمومی
گزینه صحیح از نظر سنجش:بافت کف و میزان اصطحکاک آن!
مهمترین مساله در طراحی بیمارستان حفظ بهداشت و جلوگیری از انتشار الودگی در اون هستش تمای سیرکولاسون طراحی هم بر این اساس استواره برای مطاله بیشتر میتونید به کتاب استاندارهای نیوفرت 2011 ترجمه کورش محمودی صفحه 537 مراجع کنید و بادقت بخونید تمام تکات بر اساس حفظ بهداشت عنوان شده
وجود اصطجکاک یعنی وجود بافت ریز و بافت ریز یعنی بهترین مکان برای رشد میکروب و الودگی.بنابراین قبل اینکه به مسایلی مثل میزان اصطحکاک فکر کنیم اولین نکته در طراحیش حفظ بهداشت و سهولت نظافتش هست که این نکته در ادامه باعث ایجاد بافت صاف و با حداقل اصطحکاک میشه.یعنی در سلسله مراتب اولیت این مسایل بهداشتی و نظافتی هستش که میزان اصطحکاک و باف رو تعیین میکنه نه برعکس!
در ضمن در کتاب -
- ضوابط و استاندارهای بخش جراحی مراکز درمانی با اقتباس از استانداردهای بين المللی - تهيه شده توسط آقای دکتر ميران بيگی ذکر شده که اولین شرط کف ها دارا بودن ١- داراي سطح صاف و صيقلي و نداشتن خلل و خرج بخاطر رعایت مسایل بهداشتی و نظافت هستش

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال 96 درک عمومی
تو کنکور های قبل هم سوالی شبیه اینو دیده بودم یادم نیس کدوم سال بود.
ولی تو توضیحش نوشته بود که مساله اصلی در طراحی خوابگاه ها استفاده حداکثر از فضا برای طراحی بخش اتاق ها هستش و برای جلوگیری از اتلاف فضا و کاهش هزینه های تاسیساتی و مسایل بهداشتی بهترین حالت قرار گیری سرویس ها در یک طرف ساختمان و خدمات نظیر اشپزخانه در سمت دیگر هستش مسایل بهداشتی در خوابگاه ها مسل مسایل بهداشتی خانه های مسکونی نیست و مسله حادتری رو ایجاد میکنه که بهترین گزینه گزینه 3 میشه
نه گزینه 4 که حتی دیاگرام ارتباطیش هم شتباه! از خدمات زده تو سرویس!

fzgnj

عضو جدید
سوال 92 درک عمومی
گزینه صحیح از نظر سنجش:بافت کف و میزان اصطحکاک آن!
مهمترین مساله در طراحی بیمارستان حفظ بهداشت و جلوگیری از انتشار الودگی در اون هستش تمای سیرکولاسون طراحی هم بر این اساس استواره برای مطاله بیشتر میتونید به کتاب استاندارهای نیوفرت 2011 ترجمه کورش محمودی صفحه 537 مراجع کنید و بادقت بخونید تمام تکات بر اساس حفظ بهداشت عنوان شده
وجود اصطجکاک یعنی وجود بافت ریز و بافت ریز یعنی بهترین مکان برای رشد میکروب و الودگی.بنابراین قبل اینکه به مسایلی مثل میزان اصطحکاک فکر کنیم اولین نکته در طراحیش حفظ بهداشت و سهولت نظافتش هست که این نکته در ادامه باعث ایجاد بافت صاف و با حداقل اصطحکاک میشه.یعنی در سلسله مراتب اولیت این مسایل بهداشتی و نظافتی هستش که میزان اصطحکاک و باف رو تعیین میکنه نه برعکس!
در ضمن در کتاب -
- ضوابط و استاندارهای بخش جراحی مراکز درمانی با اقتباس از استانداردهای بين المللی - تهيه شده توسط آقای دکتر ميران بيگی ذکر شده که اولین شرط کف ها دارا بودن ١- داراي سطح صاف و صيقلي و نداشتن خلل و خرج بخاطر رعایت مسایل بهداشتی و نظافت هستش

اينو كه صددرصد موافقم،،بچه ها هركي يه بار ميتونه فقط اعتراض بفرسته؟؟

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال 91 درک عمومی معماری:
بعد مطالعه طراحی مدارس در کتاب نیوفرت:
1-در مراکز تدریس و نگهداری مثل مهد کودک ها:الویت اصلی بر نظارت بر کودکان و ارایه خدمات بیشتر و نگهداری اونها هستش و با جمع کردم فضاهای ارایه شده در کتاب میزان بیشتر فضا به قسمت خدمات تخصیص داده میشه البته این فقط واسه مهدکودک هستش این رو بخاطر پاسخ هایی که میگن نظارت و نگهداری مهمه گفتم چون این قسمت ها اصلا جزو قسمت اداری هم حساب نمیشا!اخه تعدادی از دوستان با این تحلیل گزینه اداری رو زدن
2-با توجه به روی سوال "علاوه بر کلاس های در"میدونیم که رد مدرسه ابتدایی دیگه بحث نگهداری مثل مهد کودک وجود نداره بحث خدمات مثل دانشگاه هم توش اهمیت چندانی نداره و محدود میشه به کتابخونه و یه اتاق ازمایش"از رو کتاب نیوفرت"
در این مدارس با توجه به سن بچه ها و نیاز به استراحت بیشتر بچه ها و فعالیت اونها مهمترین مساله بعد قسمت کلاس ها قسمت فضای باز هستش حتی مدت زمان کلاس ها هم خیلی کمه حدود 45 دقیقه تا دانش اموزا در قسمت کلاسها خسته نشن!
در ضمن فضاهای مدارس شامل گروه های اداری:دفتره و اتاق معلمان و مدیر وناظم
گروه خدمات شامل:کتابخونه و ازمایشگاه
گروه تدریس:کلاس ها
و فضای باز و بازی هستش
برای مطالع بیشتر صفحه 313 کتاب نیوفرت مطالعه شود

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان یک نکته ای بگم
تنها و تنها و تنها سوالاتی که بتونید به منبع و یا کتابی اشاره بکنید و ازش عکس بزاریدو مشخص بکنید که این منبع این گونه توضیح داده در مورد این سوال، احتمال تغییر کلید هست
و نه اینکه من استدلالم این هست و شخص دیگه استدلالش مشابه من هست
خواهشن هر منبعی که میگید عکشو اینجا بزارید تا دوستان هم با استفاده از اون منبع اعتراشاتشونو ثبت بکنند وگرنه با استدلال نمیشه به طراح فهموند چیزیو و اعتراض هم فایده ای نخواهد داشت

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال 84 تاریخ معماری
مناره مزینیاگا:
1سنجش گفته سبز و لی جواب اکوتک هستش به دلایل زیر:
1-تو کتاب بانی مسعود تو فصل اکوتک اولین بنایی که اشاره شده این بنا هستش و جزو بناهای اکوتک و های تک دسته بندی شده:صفحه 345 به خاطر مسال تکنولوژیکی در دسته بندی بناهای سبز نیست های تک بیشتر
2-تو مقاله ویکیپدیا در این ساختمان دقیقا اشاره میشه که بنا به سبک های تک هستش
3-تو توضیحات پیرامون طراح بنا کن ینگ در ویکیپدیا فقط گفته شده ایشون های تک کار میکنن و رو مباحث اکولوژی فعالیت میکنن و در حیطه معماری اکوتک و های تک هستن نه سبز یا پایدار!تنها ایشون در زمینه طراحی شهری سبز فعالیت ضمنی دارن
4-تو سایت خود معمار کین ینگ ذکر شده که بنا با شاخصه های اقلیمی طراحی شده پس اکوتک هستش.
منابع:
http://en.wikipedia.org/wiki/Mesiniaga_Tower
http://en.wikipedia.org/wiki/Ken_Yeang
http://www.hamzahyeang.com/menara-mesiniaga/

a1ich

عضو جدید
tttttt.jpg بچه ها 73 غلطه ... تو کلید زده محوریت .. ولی به نظرم جوابش یکپارچگی فضاس ... این عکس کتاب معماری ایرانیه

amircowboy

عضو جدید
IMG_0283.jpg
این عکس که نشون میده سوال 98 باید بشه گزینه 3
بعد اون سوال مواد حباب زا هم باعث کاهش مصرف آب هم میشه دیگه !!hobab saz.jpg
سوال 50 هم که نگفته این طاق ضربیه ! یعنی اگه آجری باشه دیوار و طاق ضربی مشکلی نیست ولی اومدیم و دیوار بلوک یا یه مصالح دیگه بود با اونام میشه طاق ضربی زد که پایدار باشه ؟!

بعد سوال 96 رو چطوری ثابت کنیم میشه 2 آخه !

سوال 101 هم کاملا دو پهلوئه ! یگانگی کل مجموعه اگه منظور باشه که میشه گزینه 2 ولی اگه بخوان یه جزئی یگانه باشه تو مجموعه میشه همون 4 !

آخرین ویرایش:

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال 21 زبان تخصصی معماری
روی سوال میپرسه بر اساس متن کدام عبارت صحیح است؟تنها عبارتی که تو متن هست اینه
most of buildings contain a mixtur of purely utilitarian function and synbolic function
که تنها گزینه 1 صحیحه نه گزینه 2

amircowboy

عضو جدید
اینم مدرک واسه سوال 60 که میشه گزینه 1 !!!
نمیدونم من تعصبی برداشتم اینه که قطر رفت با برگشت آبگرم مساویه یا واقعا همینه !
ghotre loole.jpg

ladybird.1

عضو جدید
متاسفم که باید بگم درمورد سالن اجتماعات هم گزینه پیشنهادی سنجش درسته والویت با مخروط دیده...
3. سالن اجتماعات:
الف. فضاي سالن:
سالن اجتماعات به منظور ایجاد فضایی جهت گرد هم ایی ها،ارائه مقالات،
اجرای برنامه های هنری و... طراحی میشود.عامل تاثیر گذار در سالن تعداد صندلی ها و مخروط دید می باشد.
سالن های اجتماعاتی که از ان به عنوان سالن نمایش نیز استفاده می شود،علاوه بر داشتن استاندارد ها و معیار های سالن های اجتماعات باید استاندارد هایی از نظیر خروجی اضطراری و... که مربوط به سالن های نمایش می باشد را نیز دارا باشند.نور سالن از طریق نور مصنوعی تامین شده و مصالح نیز باید به گونه ای انتخاب شود
که عایق صوت باشد.
و درمورد سوال اینه هم که هجمه زیادی علیش به وجود اومده باید بگم من امتحان کردم اینه روی سقف جایی پیدا کردم و دقیقا گزینه 4 درسته از نظر شخصی که از پایین نگاه میکنه اگه از بالا نگاه میکردیم گزینه 3 درست بود...

دوست خوبم
در مورد سوال 98 پاسخ صحیح بی بروبرگرد گزینه 3 هستش

ladybird.1

عضو جدید
بچه ها ببینین این اعتراضا وارده عایا؟
سؤال 92 گزینه 3
مشاهده پیوست 232342
سؤال 96 گزینه 2
مشاهده پیوست 232344
سؤال 109 گزینه 1
واژه لاتین Vernaculus به معنای (خانگی،بومی،طبیعی)است که از کلمه Verna به معنای" برده بومی" مشتق شده است.
معماري بومي كه به دور از تخصص ها تحقق ميابد, جوابگويي به نيازهاي يك جامعه را در ارتباط با عوامل طبيعي و خواسته هاي معنوي انسان ها عهده دار است

دوست خوبم
با سوال 92 و 96 موافقم

ترنج

عضو جدید
بچه ها ببینین این اعتراضا وارده عایا؟
سؤال 92 گزینه 3
مشاهده پیوست 232342
سؤال 96 گزینه 2

مشاهده پیوست 232344
سؤال 109 گزینه 1
واژه لاتین Vernaculus به معنای (خانگی،بومی،طبیعی)است که از کلمه Verna به معنای" برده بومی" مشتق شده است.
معماري بومي كه به دور از تخصص ها تحقق ميابد, جوابگويي به نيازهاي يك جامعه را در ارتباط با عوامل طبيعي و خواسته هاي معنوي انسان ها عهده دار است

در مورد سوال 96 بچه ها فقط دسترسی نکته مهم نیست.باید به مکان قرارگیری سرویس هم دقت شه!!!تو همه مکان ها به خصوص مکان های عمومی باید مکان سرویس طوری باشه که آلودگی محیطی نداشته باشه و هم چنین از نظر بو!!اون وقت شما میگین بذارمش بین اتاق ها؟!!!:eek: تو این سوال یکی از نکات اینه که در خوابگاه ها همه چیز باید برای همه برابر و یکسان باشه پس باید طوری قرار گیرد که مسیر و تعداد برای همه یکی باشد و یکی هم محل قرار گیری سرویس هاست که نباید بین اتاق ها باشد!!که هر دو مورد تو گزینه 4 رعایت شده.
سوال 101 درک عمومی:
گزینه صحیح 2 هستش نه هیچ گزینه ای دیگه!
غلبه بصری یک رنگ روی بقیه رنگها!رو خود این عبارت تناقض با روی سوال هست از کی ایجاد غلبه بصری ایجاد یکانگی میکنه؟تنها اثر این حالت فقط نماین بودن یک رنگ هستش
بله در کتاب یوهانس ایتن فرمول هایی برای محاسبه مقدار رنگ های لازم در مجاورت فقط رنگ مکمل اون وجود داره تا حالت هارمونی ایجاد بشه ولی فقط و فقط کنار رنگ مکملش نه همه رنگ ها!
واسه مطالعه میتونید کتاب عناصر رنگ ایتن صفحات 22 هماهنگی رنگها،صفحه 35 کنتراست های 7گانه رنگهارو بخونید ولی توصیه میشه به طراحای سوال سنجش که کتاب از اول تا اخر یه ده باری بخونن!

این سوالو من اصن یادم نیس چی زدم و به احتمال 99% اشتباه زدم و این دلیلم بعدا به ذهنم رسید.اینو میگم که نگین چون خودم زدم دارم دفاع می کنم
قبلنم ی بار دلیلشو گفتم.منم اول با خودم گفتم خودش میگه غلبه بصری داره مگه میشه اون وقت یگانگی داشته باشه؟!!!!ولی بله دوست عزیز میشه!نمونشو ما خیلی تو معماری ایرانی و در کل هنر ایرانی داریم!مثه گنبد،کاشی،و قالی ایرانی!در واقع منظورش رنگ زمینه بوده.مثلا تو گنبد رنگ زمینه نخودی یا فیروزه ای یا رنگ هایی از این دست بوده که از نظر بصری هم غلبه داره به بقیه رنگ ها!و بقیه رنگ ها به مقدار کمتر وجود دارند و در واقع در حاشیه قرار می گیرند.و وقتی به کل گنبد نگاه می کنی در عین کثرت رنگ ها و اون غلبه بصری به وحدت و یگانگی رنگ ها می رسیم که یکی از اصول رعایت شده در معماری ایرانیه!

مشاهده پیوست 232382 بچه ها 73 غلطه ... تو کلید زده محوریت .. ولی به نظرم جوابش یکپارچگی فضاس ... این عکس کتاب معماری ایرانیه

دوست عزیز سوال گفته در مساجد اولیه ایران!!! نه در همه مساجد.این سوال مربوط جزوه دکتر متدین 2 هستش!البته من از حذف گزینه به جواب رسیدم.تو جزوه گفته اینجوری نبوده که گنبدخونه سلول مادر بوده باشه و بقیه عناصر دورش ساخته شده باشند که گزینه مرکزیت رد میشه و همچنین اشاره میکنه ی جورایی مثله وصله شده دقیقا جملش یادم نیس اگه خواستین اون قسمتو میذارم که این طوری گزینه یکپارچگی فضایی و تعادل هم رد میشه و میمونه افزایش محوریت.البته الان که فک می کنم این طوریم میشه گفت که افزودن گنبدخانه در مساجد اولیه یکی از راه های تاکید بر جهت قبله بوده که میشه همون افزایش محوریت!مثه این که اون موقع زیادی سوالو واسه خودم پیچوندم:D

بچه ها در آخر ی خواهش ازتون دارم.میدونم واقعا امسال غیر استانداردترین سوالای ممکنو دادن!خود منم خیلی ضربه خوردم و رتبم اصلا خوب نمیشه!!ولی این دلیل نمیشه که کل کلیدارو ببریم زیر سوالو بگیم ی مشت بی سواد این سوالارو طراحی کردن و با همین طرز تفکر بخوایم بهشون بگیم کل جواباتون غلطه و بدون دلیل مستند 100 تا جواب واسشون بفرستیم.این طوری به سوالایی که واقعا مشکل دارن ترتیب اثر نمیدن.پس لطفا جواباتونو با دلیل و سند بذارین و قبلش از چن نفر دیگه ام بپرسین که مطمئن باشین از روی تعصب نمی گین جوابا اشتباس
من خودم درک فقط 13% زدم ولی به نظرم به غیر از اون آینه به همه جوابا فکر شده.من اون موقع اصلا به گزینه ها دقت نکردم ولی حالا که به 4 تا گزینه ها نگاه می کنم می بینم اونا دقیقا میدونستن دنبال چین و گزینه های اشتباهشونم کاملا فکر شده بوده و فقط میخواستن مارو تو تله بندازن که متاسفانه موفق شدن!!!:(ببخشید زیادی حرف زدم ولی احساس کردم این حرفارو حتما باید می زدم.

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان موقع اعتراض زدن اگه سوال مشکلی نداشنه باشه فقط کلیدد سنجش گزینه اشتباه رو زده باشه تو بخشی که نوشته توضیحات و یه عالمه گزینه واسه انتخاب تیتر اعتراضمون گزاشته کدومو باید انتخاب کنیم?

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد سوال 96 بچه ها فقط دسترسی نکته مهم نیست.باید به مکان قرارگیری سرویس هم دقت شه!!!تو همه مکان ها به خصوص مکان های عمومی باید مکان سرویس طوری باشه که آلودگی محیطی نداشته باشه و هم چنین از نظر بو!!اون وقت شما میگین بذارمش بین اتاق ها؟!!!:eek: تو این سوال یکی از نکات اینه که در خوابگاه ها همه چیز باید برای همه برابر و یکسان باشه پس باید طوری قرار گیرد که مسیر و تعداد برای همه یکی باشد و یکی هم محل قرار گیری سرویس هاست که نباید بین اتاق ها باشد!!که هر دو مورد تو گزینه 4 رعایت شده.

این سوالو من اصن یادم نیس چی زدم و به احتمال 99% اشتباه زدم و این دلیلم بعدا به ذهنم رسید.اینو میگم که نگین چون خودم زدم دارم دفاع می کنم
قبلنم ی بار دلیلشو گفتم.منم اول با خودم گفتم خودش میگه غلبه بصری داره مگه میشه اون وقت یگانگی داشته باشه؟!!!!ولی بله دوست عزیز میشه!نمونشو ما خیلی تو معماری ایرانی و در کل هنر ایرانی داریم!مثه گنبد،کاشی،و قالی ایرانی!در واقع منظورش رنگ زمینه بوده.مثلا تو گنبد رنگ زمینه نخودی یا فیروزه ای یا رنگ هایی از این دست بوده که از نظر بصری هم غلبه داره به بقیه رنگ ها!و بقیه رنگ ها به مقدار کمتر وجود دارند و در واقع در حاشیه قرار می گیرند.و وقتی به کل گنبد نگاه می کنی در عین کثرت رنگ ها و اون غلبه بصری به وحدت و یگانگی رنگ ها می رسیم که یکی از اصول رعایت شده در معماری ایرانیه!
دوست عزیز مبحثی که شما عنوان میکنید تحت عنوان وسعت رنگ ها در عناصر رنگ ایتن اورده شده و دلیل اینکه ما در نقاشی های رنگی در گنبد وکاشی حس یکاتگی احساس میکنیم بکاربردن وسعت رنگ ها براساس اصولیه که ایتن بعدا کشف کرد که معماری ایرانی قبل اون میدونسته ولی وقتی این مبحث رو تو کتاب ایتن بخونید متوجه میشد که فقط با بکار بردن مقادیر مناسب ترکیب رنگی این هدف نتیجه میشه نه غلبه بصری یک رنگ بر روی رنگ های دیگر که بعضی وقتی این نسب مثلا تو سبز و قرمز 50 به 50 و برای مثال زرد وبنفش 1/4 به 3/4 و....هستش و این نسبت های رنگی حتی وقتی به نسبت 1 به 8 هم به کار برده میشه بر اساس وزن بصری هیچکدوم غلبه بصری ایجاد نمیکنن چون ارزش بصریشون یکی میشه این اتفاقیه که تو معماری ایرانی میبینیم و احساس یگانگی رنگی به ما دست میده طبق اصول کنتراست 7 گانه رنگ
ولی در مساوی بود تیرگی و روشنی همه رنگ ها چشم براساس کنتراست اونهارو می سنجه"کنتراستهای 7گانه" که اگه تیرگی و روشنایی مساوی باشه احساس یگانگی میده
این مطالب تو کتاب ایتن به تفصیل اورده شده
در ضمن من برای جوابام برای هر تست منابع موثق ذکر کردم بجز اون خوابگاه که منبع پیدا نکردم و کل سوالا رو هم زیر سوال نبردم فقط اونایی که طبق منابع اشتباه هستن رو ذکر کردم

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم مدرک واسه سوال 60 که میشه گزینه 1 !!!
نمیدونم من تعصبی برداشتم اینه که قطر رفت با برگشت آبگرم مساویه یا واقعا همینه !
مشاهده پیوست 232394
مهندس جان میشه بگید کدوم کتاب هستش؟و نویسندش؟
منم قطر های مساوی رو زدم ولی تو سلطان دوست پیدا نکردم

amircowboy

عضو جدید
تو نت سرچ کردم اولین pdf رو دانلود کردم یه جزوه 250 صفحه ای بود منابعم داشت
234

تاسيسات حرارتى كتاب كار
منابع:
494 )، تاليف: زنده ياد مهندس اصغر قديرى مقدم / تاسيسات حرارتى ( 6
مهندس سيد حسن مير منتظرى و مهندس احمد آقازاده هريس.

مهندس جان میشه بگید کدوم کتاب هستش؟و نویسندش؟
منم قطر های مساوی رو زدم ولی تو سلطان دوست پیدا نکردم

z.meraz

عضو جدید
بچه ها... کسی با سوال 42 مشکلی نداره؟
جواب درست تو گزینه ها نیست..!
تو خرپا سمت چپی، مورب های وسطیتحت کششند ولی مورب های ابتدا و انتها تحت فشارند...خب پس نمیشه گف این خرپا اعضای موربش تحت کششند...اشتباه میکنم..؟؟!
اینم راه حلش: لینک جایی که آپلود کردم
http://zkranjbar.persiangig.com/image/42.JPG
لطفا این سوال هم به اعتراضاتون اضافه کنی...

آخرین ویرایش:

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینم یه خاک بر سر دیگه بر سر طراح درک

anahitashiraz

عضو جدید
صفحه 346 و 345 از کتاب بانی مسعود , کاملا معلومه اولین نمونه موردی که تو فصل (اکوتک) بررسی کرده مناره مزینیاگا هستشش.jpg

muli_7

عضو جدید
سوال 109 درک هم اشتباهه به نظرم چون تو ویکی پدیا و نت سرچ کردم نوشته معماری خودجوش یعنی معماری بومی خودجوشه اما نه براساس زمان و مکان بلکه براساس ویژگی های محیطی و بومی و فرهنگی...که با این اوصاف گزینه 1 درسته نه اینکه چون ی کلمه خودجوش رو اوردن گزینه عوض شه...اصن مسخره تر از این سوالا ندیدم تو عمرم...

دوست عزیز بر مقتضای زمان و مکان یعنی با توجه به ویژگی های اقلیمی محیط و فرهنگ زمانه.بوم و فرهنگ توی "زمان و مکان" دیده شده. ضمن اینکه هر وقت واژه هایی مثل صرفاً, همیشه,هیچوقت و اینچنین تاکیدهایی توی گزینه ها هست باید به اون گزینه شک کرد. مخصوصا توی درسی مثل درک. معماری بومی صــــرفــــاً بر اساس معیارهای طبیعی و محیطی نیست.

مارال 110

عضو جدید
سلام میخواستم بدونم شما که واسه منظر خوندید روی سوالات 114و120و110 اعتراض ندارید چون به نظرم جوابا اشتباه یه نگاه کردم تومنبع ولی پیدا نکردم جواب گفتم شما نظرتون چیه؟ ممنون

cna12

عضو جدید
متاسفانه برخلافه میل باطنی باید بگم که ساختمون جان هنکاک همون جواب سنجش درسته یقینا...
این یه نقص در طراحی این ساختمون بود که با صفحات چوبی جبران شده...قضیه معروفیم هست...اینو نمیشه اعتراض داد...منم البته انهکاس زدم

rezazilla

عضو جدید
صفحه 346 و 345 از کتاب بانی مسعود , کاملا معلومه اولین نمونه موردی که تو فصل (اکوتک) بررسی کرده مناره مزینیاگا هستمشاهده پیوست 232422

دقیقا همه به سر فصل نگاه میکنن که نوشته اکوتک . یک نفر دقیق این دو صفحه رو نمیخونه که کارای این معمار رو با همین ساختمون جز معماری سبز شمرده.

* Nafise *

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه برخلافه میل باطنی باید بگم که ساختمون جان هنکاک همون جواب سنجش درسته یقینا...
این یه نقص در طراحی این ساختمون بود که با صفحات چوبی جبران شده...قضیه معروفیم هست...اینو نمیشه اعتراض داد...منم البته انهکاس زدم
چی شد به این نتیجه رسیدین ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا