جلسه دفاع !!!

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
سلامممممم خوبین ؟! من کم کم خودمو باید آماده کنم برای دفاع !!! جنگ ! و دفاع مقدس ! با این دید دارم میرم جلو !!! :Ph34r::neutral:

پاور پوینت پایان نامه باید چطوری باشه !؟ چند صفحه باشه ؟!

جلسه دفاع هم چه ریختیه !؟ تا حالا هم ندیدم ! :surprised:

لطفا هر چی میدونین بهم بگین. از تجربیات خودتون و همچنین از اینکه چطوری میشه از یک جلسه دفاع پیروز و سر بلند اومد بیرون !

بعدش پذیرایی باید چی باشه !؟ چی بخرم ؟! از یکی شنیدم که میگفت از جلسه دفاع باید فیلم و یا ظبط صدا داشت ؟! :surprised: درسته ؟!

جریانش چیه ؟! ممنون میشم اطلاعاتتون رو بهم بگین ! :gol:

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
سلام
تبریک میگم، براتون آرزوی موفقیت میکنم :gol:
منم به زودی باید دفاع کنم امیدوارم تجربیات شما زودتر بدستم برسه وکارساز باشه
برای پذیرایی آدرس بدید با بچه های باشگاه اکیپ درست کنیم بیایم درخدمتتون باشیم :)

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
موفق باشی مهندس........
من از این تجربه ها ندارم متاسفانه
ولی پذیرایی رو خوب اومدی .... چلوکباب بده .....البته مزاح بود.....
امیدورام موفق باشی و سربلند از جلسه دفاع بیرون بیای....
نمیخوام اینی که میگم بترسونمت ولی یکی از دوستان من 2بار رد شده......
سعی کن اطلاعاتت کامل و دقیق باشه و تسلط ت رو موضوع بالا باشه.
موفق و پیروز باشی مهندس.

"Pejman"

سلام
تبریک میگم، براتون آرزوی موفقیت میکنم :gol:
منم به زودی باید دفاع کنم امیدوارم تجربیات شما زودتر بدستم برسه وکارساز باشه
برای پذیرایی آدرس بدید با بچه های باشگاه اکیپ درست کنیم بیایم درخدمتتون باشیم :)

قربانت. ایشالا. استرس دارم !

موفق باشی مهندس........
من از این تجربه ها ندارم متاسفانه
ولی پذیرایی رو خوب اومدی .... چلوکباب بده .....البته مزاح بود.....
امیدورام موفق باشی و سربلند از جلسه دفاع بیرون بیای....
نمیخوام اینی که میگم بترسونمت ولی یکی از دوستان من 2بار رد شده......
سعی کن اطلاعاتت کامل و دقیق باشه و تسلط ت رو موضوع بالا باشه.
موفق و پیروز باشی مهندس.
مرسی. منم براتون آرزوی موفقیت دارم.

راستی چطور تا حالا جلسه دفاع ندیدید؟؟
مگه نه اینکه فرمی هست که باید شرکت شما توی 5 تا جلسه دفاع توی اون فرم تایید بشه؟؟؟

نه عزیزم از این چیزا نداریم ! :D

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
موفق باشید :gol:
تاریخ دفاعتونو هم بذارید از اول صبحش براتون دست به دعا بشیم :)

"Pejman"

موفق باشید
تاریخ دفاعتونو هم بذارید از اول صبحش براتون دست به دعا بشیم :)

مرسییییی. شاید دوازدهم شهریور... شاید هم هفدهم.... ! دقیقش روز شنبه معلوم میشه مرسی دوست گلم شما هم موفق باشید :gol:

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
چند توصیه : :gol::gol::gol:

1- از دانشجوهایی که قبل از شما دفاع کردند سراغ بگیرید کدام یک از اساتید محترم هیئت داوران رسالت زیاد پرسیدن وسوال پیچ کردن دانشجویان را در همه ی دفاع ها برعهده میگیرند؟؟ بعداز شناسایی ایشان، زحمت کشیده از جیب مبارک هزینه ی تهیه ی یک جفت بلیط رفت وبرگشت هواپیما وپیش پرداخت چند شب اقامت هتل در یکی از شهرهای کشور برای ایشان پرداخت نمایید و به نام یکی از دوستان نزدیک ایشان یا تشکر یکی از دانش جویان فارغ التحصیل ،برایشان پست کنید !توجه کنید تاریخ رفت وبرگشت همان زمان دفاع شما باشد؛ترجیحا بلیط برای شهرهای زیارتی تهیه شود تا ایشان احیانا به فکر کنسل کردن آن نیفتند چون بعدش دچار عذاب وجدان میشوند!:cool:

2- چند سوال با پاسخ های طولانی که به آنها تسلط کامل دارید آماده کنید وقبل از دفاع بین دوستان خود که در جلسه ی دفاع شما شرکت کرده اند توزیع کنید که وقتی دفاع شما تمام شد آنها را بپرسند وشما سر حوصله پاسخ دهید این کار باعث می شود هیئت داوران خود را زیاد خسته نکنند وکمتر سوال بپرسند!
:cool:

3- چند تا از دوستان را مامور کنید که هر چند دقیقه یکبار از هیئت محترم داوران پذیرایی کنند تا حواسشون پرت بشه ؛وقتی بعداز دفاع از شما سوال پرسیدند در جواب مرتب بگید: من توضیح دادم استاد؛دکتر؛شما حواستون نبود!

4- پیدا کردن شماره همراه اساتید هیئت داوران ومامور کردن چند تن برای تماس گرفتن با آنها حین دفاع شما هم روش خوبی است!زیرا اساتید محترم معمولا گوشی های خود را نه تنها خاموش نمیکنند حتی آنها را در حالت سکوت هم قرار نمیدهند! مراقب باشید شماره ها ناشناس باشند وجزو سیم کارتهای دور انداختنی!

5- پیداکردن کلیدهای برق ودستکاری آنها،فیوزهای برق ودستکاری آنها هم میتواند روش بکار گرفته ی بعدی باشد!

بقیه ی روشها باشه برای ارسالهای بعدی همه رو با هم بگم فراموش میکنید!!
:)

"Pejman"

چند توصیه : :gol::gol::gol:

1- از دانشجوهایی که قبل از شما دفاع کردند سراغ بگیرید کدام یک از اساتید محترم هیئت داوران رسالت زیاد پرسیدن وسوال پیچ کردن دانشجویان را در همه ی دفاع ها برعهده میگیرند؟؟ بعداز شناسایی ایشان، زحمت کشیده از جیب مبارک هزینه ی تهیه ی یک جفت بلیط رفت وبرگشت هواپیما وپیش پرداخت چند شب اقامت هتل در یکی از شهرهای کشور برای ایشان پرداخت نمایید و به نام یکی از دوستان نزدیک ایشان یا تشکر یکی از دانش جویان فارغ التحصیل ،برایشان پست کنید !توجه کنید تاریخ رفت وبرگشت همان زمان دفاع شما باشد؛ترجیحا بلیط برای شهرهای زیارتی تهیه شود تا ایشان احیانا به فکر کنسل کردن آن نیفتند چون بعدش دچار عذاب وجدان میشوند!:cool:

2- چند سوال با پاسخ های طولانی که به آنها تسلط کامل دارید آماده کنید وقبل از دفاع بین دوستان خود که در جلسه ی دفاع شما شرکت کرده اند توزیع کنید که وقتی دفاع شما تمام شد آنها را بپرسند وشما سر حوصله پاسخ دهید این کار باعث می شود هیئت داوران خود را زیاد خسته نکنند وکمتر سوال بپرسند!

3- چند تا از دوستان را مامور کنید که هر چند دقیقه یکبار از هیئت محترم داوران پذیرایی کنند تا حواسشون پرت بشه ؛وقتی بعداز دفاع از شما سوال پرسیدند در جواب مرتب بگید: من توضیح دادم استاد؛دکتر؛شما حواستون نبود!

4- پیدا کردن شماره همراه اساتید هیئت داوران ومامور کردن چند تن برای تماس گرفتن با آنها حین دفاع شما هم روش خوبی است!زیرا اساتید محترم معمولا گوشی های خود را نه تنها خاموش نمیکنند حتی آنها را در حالت سکوت هم قرار نمیدهند! مراقب باشید شماره ها ناشناس باشند وجزو سیم کارتهای دور انداختنی!

5- پیداکردن کلیدهای برق ودستکاری آنها،فیوزهای برق ودستکاری آنها هم میتواند روش بکار گرفته ی بعدی باشد!

بقیه ی روشها باشه برای ارسالهای بعدی همه رو با هم بگم فراموش میکنید!!
:)

سلام ساعت 4:30 دقیقه صبح هست و من دارم به کارام می رسم. یعنی از خنده روده بر شدم اینا رو خوندمممم :w15::w15::w15::w15:

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
شرایط جلسه دفاع:
به منظور برگزاری دقیق جلسه دفاع از پایان نامه های کارشناسی ارشد، نظارت کیفی و آیین نامه ای حسب آیین نامه آموزشی به شماره 64860 /40 مورخ 4/8/84 ، حضور افراد ذیل در جلسات دفاع ضروری است :

الف ) استاد ( استادان ) راهنما
ب ) استاد ( استادان ) مشاور
ج ) استادان داور ( یک نفر داور داخلی و یک نفر داور خارجی به پیشنهاد گروه تخصصی واحد ) و با تایید معاون پژوهشی واحد
د) نماینده گروه ( از اعضاء هیات علمی گروه ) یا واحد به عنوان ناظر ( بدون حق رای ) - با تایید معاون پژوهشی واحد
تبصره : جلسه دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد بدون حضور استاد راهنما، حداقل یک نفر از استادان داور و استاد ناظر رسمیت نخواهد داشت .

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=3]راهنمای پایان نامه - جلسه دفاع[/h] جلسه دفاع و ارزشیابی
- جلسه ارزشیابی، تصویب و نمره پایان نامه با حضور هیأت داوران 8 ماه پس از تاریخ ثبت موضوع پایان نامه در دفتر اداره آموزش، در محل و زمان مقرر تشکیل می شود.
- جلسه دفاع از پایان نامه علنی است و حضور اساتید و دانشجویان در جلسه آزاداست.
- اداره و نحوه مراسم ارزشیابی بنابر توافق نظر استاد راهنما و رئیس هیأت داوران می باشد.
- نظر به این که جلسه دفاع و ارزشیابی پایان نامه یکی از روزهای مهم خاطره انگیز برای دانشجویان می باشد، پوشیدن لباس مخصوص فارغ التحصیلی در مراسم جلسه، توصیه می گردد.
- تهیه عکس و یا فیلم از مراسم به خواست و هزینه دانشجو بلامانع است.
- خواندن سوگندنامه، توسط دانشجو در صورت تصویب پایان نامه، در انتهای جلسه با حضور هیأت داوران اجرا می گردد. در ضمیمه 4 متن سوگند نامه پزشکی آمده است.

معیار های ارزشیابی، تصویب و نمره پایان نامه
- ارزشیابی و نمره پایان نامه با توجه به:
الف- نوع کار انجام شده (تحقیقی، غیر تحقیقی، ترجمه)
ب- ارزش و کیفیت علمی (از نظر افزودن به منابع موجود فارسی).
ج- کمیت و کیفیت رفرانس ها.
د- چگونگی تنظیم و شیوه نگارش (رعایت اصول آئین نگارش پایان نامه ها).
ر- ارائه مقاله تایپ شده از پایان نامه و نحوه ارائه مطالب تدوین شده و پاسخ به سؤالات در جلسه دفاع.
در جلسه هیأت داوران (در فرم مخصوص معیارهای ارزشیابی) انجام می گیرد.
- ارزشیابی پایان نامه در مقیاس نمره گذاری صفر تا بیست می باشد.
- نظرات (نمره) هر یک از داوران حتی استاد راهنما توسط خودشان در فرم مخصوص معیارهای ارزشیابی ثبت شده و توسط هیأت داوران جمع آوری می شود و معدل گیری می شود.
- نمره استاد راهنما ضریب2 دارد.

معیارهای ارزشیابی پایان نامه ها جهت دریافت درجه دکتری دندان پزشکی

شرح معیارهای ارزشیابیحداکثر
کسب
شده
1نوع کار انجام شده(نوع پایان نامه)
ترجمه
بررسی مقالات (مرور و گردآوری) همراه باگزارش
موارد جالب
تحقیقات و بررسی های آماری
تحقیقات و بررسی های کاربردی و کلینیکی
تحقیقات با طرح تصویبی شورای پژوهشی دانشگاه

1 (یک)
3 (سه)
4 (چهار)
5 (پنج)
6 (شش)
7 (هفت
2ارزش و کیفیت علمی پایان نامه از نظر:
الف) جامعیت و هماهنگی مطالب آن با موضوع
ب) میزان حصول به نتایج پیش بینی شده در هدف
ج) افزودن به منابع موجود فارسی

3 (سه)
3چگونگی تنظیم و ترتیب قسمت های مختلف پایان نامه
از نظر:
- فهرست مطالب، مقدمه، هدف، متن اصلی، بحث نتایج، خلاصه، رفرانس ها، و ضمائم.
- مناسب ترین فصل بندی و تقسیمات تیترها و
و سوتیترهادر متن اصلی
- چگونگی نگارش از نظر انشائی و روانی جملات،
تایپ صحیح، نشانه گذاری، رعایت فواصل و عکس
هاو...

4(چهار)
4چگونگی استفاده از منابع از نظر کمیت (تعداد) و کیفیت
(زمان انتشار آنها)

2 (دو)
5ارائه مقاله تایپی از پایان نامه با تمام مشخصات و درج
مقالات در مجله دانشکده (دارا بودن تأییدیه رسید مقاله
به دفتر مجله از سردبیر مجله)

2 (دو)
6چگونگی انتقال متن پایان نامه به حضار (چگونگی ایراد سخنرانی)، میزان تسلط به ارائه مطالب تدوین شده و نحوه بیان و ادای توضیحات لازم و پاسخ به سؤالات
2 (دو)
7جمع امتیازات20(بیست)

عنوان پایان نامه
نام و نام خانوادگی دانشجو
نام و امضاء عضو هیأت بررسی پایان نامه
تاریخ جلسه و ارزشیابی
- با جمع بندی نمرات و معدل گیری (با توجه به 2 برابر کردن نمره استاد راهنما و تقسیم جمع نمره بر تعداد هیأت داوران + 1) نمره پایان نامه مشخص می شود.
حداکثر نمره برای پایان نامه هایی که ترجمه فصل یا فصولی از کتب یا یک کتاب کامل می باشند، 14 (چهارده) می باشد.
حداکثر نمره برای پایان نامه هایی که موضوعات آن به صورت گردآوری و مرور مقالات یا گزارش موارد جالب باشد، 17 (هفده) می باشد.
نمرات 20-18 به پایان نامه های تحقیقی (بررسی های آماری- بنیادی- کاربردی) تعلق می گیرد.

نکته مهم: پایان نامه هایی ممتاز (بیست) تلقی می شوند که علاوه بر احراز کامل امتیازات معیارهای ارزشیابی دارای طرح تحقیقاتی مصوب شورای پژوهشی دانشگاه با همان موضوع و قبل از تاریخ جلسه رسیدگی باشد.

نکته مهم: گزارش طرح تحقیقاتی مصوب را نمی توان جایگزین پایان نامه نمود. گزارش طرح تحقیقاتی و پایان نامه هر یک مشخصات و مختصات خاص خود را دارد که رعایت آنها در هر مورد الزامی است.

- پایان نامه های دانشجویان دوره دکتری دندان پزشکی، با توجه به نمرات ارزشیابی در پنج درجه به شرح زیر متمایز می شود.
پایان نامه ها با نمره 20 و طرح مصوب دانشگاه ممتاز
پایان نامه ها با نمره 18 تا 19 عالی
پایان نامه ها با نمره 15 تا 17 خوب
پایان نامه ها با نمره 12 تا 14 قابل قبول
پایان نامه ها با نمره کمتر از 12 غیر قابل قبول
- نمره پایان نامه در احتساب میانگین کل نمرات دانشجو منظور می شود.
- نمره حاصل از معدل گیری نظرات هیأت داوران و درجه آن بر مبنای فوق در صصفحه انتهای پایان نامه (صفحه ارزشیابی) منعکس و ثبت می شود.
- در صفحه ارزشیابی بایستی نام کامل هر یک از افراد هیأت داوران (در مقابل نام خود) امضاء شود تا پایان نامه دارای اعتبار گردد.
- علاوه بر صفحه ارشیابی و نمره پایان نامه، فرم تصویب و نمره پایان نامه در چهار برگ برای امور فارغ التحصیلی بایستی با دقت و خوانا تنظیم و از هیأت داوران امضاء گرفته شود.
- فرم های معیارهای ارزشیابی هیأت داوران، برای بررسی های احتمالی آینده، نزد استاد راهنما یا در بخش نزد مدیر گروه حفظ و بایگانی می شوند.
- در صورتی که پایان نامه از نظر هیأت داوران ضعیف تشخیص داده شود، دانشجو می تواند، بار دیگر در زمانی که هیأت داوران تعیین می کنند، پایان نامه خود را کامل و از آن مجدداً دفاع نماید. تعیین این مدت نباید به نحوی باشد که از حد نصاب حداکثر مدت مجاز تحصیل دانشجو فراتر رود (ماده 23 آئین نامه آموزشی).
- در صورت رعایت تمامی مقررات ذکر شده و آمادگی دانشجو، ترتیب برگزاری جلسات دفاع و ارزشیابی پایان نامه بایستی به صورتی تنظیم گردد که دانشجو بتواند در پایان مدت مجاز، فارغ التحصیل شود (تبصره 2 ماده 23 آئین نامه آموزشی).
- در صورتی که دانشجو در مدت مجاز تحصیل موفق به گذراندن پایان نامه نشده باشد، می تواند معادل تعداد واحدهای پایان نامه، درس یا دروسی را به تشخیص شورای آموزشی، حداکثر در یک نیمسال بگذراند، در این حال در صورتی که میانگین کل واحدهای انتخابی حداقل 14 باشد، به وی مدرک کارشناسی ارشد در رشته مربوطه داده خواهد شد (تبصره 1 ماده 23 آئین نامه آموزشی).

مرجان صدف

عضو جدید
جلسه دفاع منم تو همین ماهه، اما جلسه دفاع دوستامو رفتم متشکل از:همکلاسی ها ی خودت،استاد راهنما،مشاور،داور،اگه دوست داشتی میتونی اعضای خونوادتو ببری.
دیگه اینکه پذیرایی می تونی آبمیوه ،کیک بگیری.البته فراموش نکن که واسه راهنما،مشاور،داور لیوان یه بار مصرف هم بذاری.
اگه خودت بخوای می تونی به یکی از دوستات بگی که ازت فیلم یا عکس بگیره ولی اجباری نیست .
سعی کن فصل چهارم پایان نامتو با دقت بخونی به طوری که بر اساس گراف یا جدولت بتونی توضیح بدی و فقط از روی نوشته هایی که داری روخونی نکنی.
اعتماد به نفس داشته باش اگه خیلی زحمت کشیدی چون کسی به اندازه تو در مورد موضوع پایان نامت تجربه نداره.تو میتونی :w17:

momo_lavish

عضو جدید
سلام پژمان جان من چند ماه پیش دفاع کردم سوالی باشه یا کمکی بخای در خدمتم
البته شرایط تو دانشگاههای مختلف یکمی فرق داره شما کجایی اعضای کمیتت چطورین؟ ایا نماینده تحصیلات تکمیلی هم داری یا نه؟

**زهره**

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام پژمان خان.امیدوارم موفق باشی
بهتره تسلطتو روی موضوع زیاد کنی و منسجم حرف بزنی چون دیگران که نمی دونند تو چقدر برای کارت زحمت کشیدی تو باید با توضیحاتی که میدی اینو بهشون بفهمونی.
پذیرایی جلسه دفاعت رو هم میتونی بستنی بدی البته از نوع لیوانی .نری بستنی قیفی بدیاااااااااااااااااااا.
:D
بچه های ما تو تابستون همچین کاری رو میکنن.پاورت رو هم حتما چند روز قبل به استادت نشون بده و ازش تاییدیه بگیر.
موفق و سربلند باشی دوست من

sey

عضو جدید
سلام اقا پژمان
مهمترین نکته ای که شما نباید فراموش کنین اینه که:هیچکس بهتر از شما به موضوع تز شما اشراف نداره
پس مطمئن باشید در اون جمع حاضر، شما واردترین فرد هستین.

نکته دوم:مهم نیست داورهای شما چه کسانی هستند،بلکه مهم تسلط شما بر فضای جلسه هست.
سوم: اعتماد به نفس شما این مسئله که شما با توانایی بالا پاسخگو خواهید بود را بر حاضرین القاء خواهد کرد.
چهارم:از طرح مسائل سوال برانگیزی که بر آنها اشراف کافی ندارید یه شددددددددت خودداری کنین.
پنجم:زمان رو در دست داشته باشید.
ششم:در بحث آماری در مورد CVجداول تجزیه واریانس از شما سوال خواهد شد، سعی کنین مسلط باشید.
هفتم:در حضور دوستانی که از لحاظ بیس علمی در حد قابل قبولی هستند، حتما پیش دفاع داشته باشید.این نکته بسیار مهمی است. چون هم زمان را مدیریت خواهید کرد و هم سوالات احتمالی پیش آمده رو با هم مرور خواهید کرد.
هشتم: سعی کنین نتایج رو بصورت نمودار ارائه کنین تا مطالعه آنها برای مستمعین آسان باشد.
نهم :در مدیریت زمان مواظب باشید که بیشترین زمان را به نتایج و بحث اختصاص دهید

مهم نیست شما چطور پذیرایی میکنید، مهم کیفیت ارائه و توانایی شماست.

در پایان امیدوارم در پناه حق دفاعی خوب و موفق داشته باشید.

آخرین ویرایش:

termah

مدیر بازنشسته
با سلام

پژمان جان تبریک میگم به دفا رسیدین .منم 21 شهریور دفا دارم. برام دعا کن منم برای تو دعا میکنم:)

در مورد تعداد صفحات بستگی به خودت داره ولی سعی کن مقدمه کمتر بگی چون داورها همه منتظرن شما کارت رو توضیح بدی تا میتونی کارت رو خوب توضیح بده و با حوصله و اروم . جلسه دفا باید 45 دقیقه باشه یعنی تعداد صفحاتت رو در حدی بزار که بتونی کارت رو در 45 دقیقه جمع کنی حالا میخواد 30 تا اسلاید باشه یا 100 تا کمتر از 45 دقیقه میشه بیشتر نهههههههههههههه.

جلسه هم به این صورت هست که دوستانت همه میتونن بیان و به حرفات گوش بدن بعد از اینکه صحبتهات تموم شد و تشکر کردی اساتید از بچه ها میخوان که برن بیرون و حدود 1 ساعت باید با اساتید تو سالن دفا باشی و جوابگوی سوالات اون ها . بیشتر از کارت میپرسن و تفسیر طیفها البته سوالات متفاوت هست این مورد رو از ترم بالایی هاتون بپرس حتما ولی نگران نباش چون استادت پشتت هست و نگرانی نداره نمره اول هم استاد میده و بقیه هم بر اساس نمره اون نمره میدن .

در مرود پذیرایی هم برای بچه ها چون تابستون هست معمولا شیرینی و ابمیوه میزارن . برای اساتید باید اب معدنی بگیری . میوه بزاری . شیرینی بخری . پسته هم معمولا میگیرن . شکلات هم هست . یادت نره باید ظرف ببری هااااااااا. میوه ها تو ظرف میوه جلوی اساتید . پیش دستی برای هر کدوم . شکلات شیرینی هم تو ظرف باشه ها نکنی با جعبه بزاری جلوشون . اگه پسته هم گرفتی تو کاسه های کوچیک بگیر جلوشون بزار .

دیگه همینااااااااااااااااااااا

موفق باشی

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ماکه نخوردیم نون گندوم ولی دیدیم دست مردم
چندتا جلسه دفاع که رفتم بیشتر اون زمان خیلی مهم بود که سر 20دقیقه موضوع روجمع بندی کنن و در مورد پاورپوینت ها هم باید از هر فصل پاورهای مرتب و کافی داشته باشید در مورد جمع بندی و نتیجه کارتون باید چندتا پاور خوب و توپ داشته باشید که هر سوالی پیش اومد دم دست چیزی باشه نشون بدید جدول و نمودار این حرفا و اون پیشنهادی که بهتون دادن بین دوستان بسپارید چندتا سوال ازتون بکنن کلاس قضیه میره بالا البته سعی کنید کسانی باشن که زیاد تو دانشگاه تابلو نباشن:biggrin:

موفق باشید:gol::gol::gol:

♥MitrA

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من رفتم جلسه ی دفاع یکی از دوستامو و اون محیط وهم ناک رو از نزدیک دیدم:biggrin:
پذیراییش کیک و رانی پاکتی و موز بود توی یه ظرف 1بار مصرف شیشه ای
خیلی خیلی اشراف داشت رو موضوعش
خیلی هم خوب توضیح داد
ولی داورا خیلی نامرد بودن
یکیشون خودش یه نمودار معرفی کرده بود به دوستم تا از اون استفاده کنه
بعد خودش سر جلسه دفاع نموداره رو مسخره کرد:cool:
اصن یه وضعی
بعدم بهش دادن 18
من همینارو بلدم فقط
یعنی الان بیشتر پذیراییش یادم بود :D

امیدتون به خدا
حتما موفق میشین

صبا68

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه ما که تا تو 5 جلسه دفاع شرکت نکنیم اجازه نداریم دفاع کنیم
معمولا تو 20 دقیقه باید دفاع کنی
حتما سعی کن یه جلسه پیش دفاع داشته باشی خیلی میتونه یهت کمک کنه
و اگه مشکلی داشته باشی تا جلسه اصلی حلش کنی

nafis...

مدیر بازنشسته
انشالا ساله دیگه همین موقع منم دفاع دارم

اون وقت یه ساله دیگه میام تجربیاتمو میگم

ولی از بچه های دیگه که میدونم خیلی مهمه که نظر داور هارو جلب کنی، اعتماد به نفس بالا خیلی تاثیر گزاره، و این که بتونی در همون مدت زمان معین از ایدت دفاع کنی ، و به قولی کم نیاری
البته استاد راهنما هم میتونه در این بین کمک حالت باشه
مثلا دانشگاه ما یه داور داره که به این صورته
یعنی واقعا یه جنگ تن به تن با این داور دارن بچه ها[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]
[/FONT]

برای پذیرایی هم معمولا شیرینی خامه ای با رانی یا اب میوه هستش
بعضی ها هم فیلمبرداری از این جور کارا میکنن

"Pejman"

مرسی جیگراااااااااااااااااااااا... دوستتون دارمممممممم....

بیستم ساعت 12 ظهر دفاع دارممممممممممممممممممممممممم

از همه دوستای گلم که خیلی زیادن و به هر طریقی کمکم کردن تشکر میکنم. :gol: تا بعد از دفاعم نمیام باشگاه! چون دسترسی به نت ندارم! شایدم داشتم! آخه میرم خارجه ! سخته خوووو ! بوس !

صبا68

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی جیگراااااااااااااااااااااا... دوستتون دارمممممممم....

بیستم ساعت 12 ظهر دفاع دارممممممممممممممممممممممممم

از همه دوستای گلم که خیلی زیادن و به هر طریقی کمکم کردن تشکر میکنم. :gol: تا بعد از دفاعم نمیام باشگاه! چون دسترسی به نت ندارم! شایدم داشتم! آخه میرم خارجه ! سخته خوووو ! بوس !
خارجه کجاست
موفق باشی

"Pejman"

از همه دوستان بابت راهنمای هایی مفیدشون تشکر میکنم :gol:

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دفاع کردم جاتون خالی استادا کلی از دفاعم تعریف کردن ولی دست یکی از داورام درد نکنه تا تونست نمره بهم کم داد اخه شانس بدم مدیر گروه بود این شد که روز دفاعم جز بدترین روزهای زندگیم شد این گفتم که بگم حواست به داورات باشه سعی کن قبل دفاعت با استاد راهنمات حرف بزنی و بهش بگی تا اونجایی که می تونه ازت دفاع کنه که نمرت به خاطر لجبازی ادمها با هم کم نشه سعی کن تو اسلایدات خیلی نوشته نگذاری بیشتر سعی کن مطالبی رو که می خوای بگی حفظ کنی اینجوری مسلط تر به نظر میرسی
انشالله روز دفاعت یکی از بهترین روزای عمرت باشه

"Pejman"

دفاع چطور بود مهندس؟

خیلی خوب بود. بیست و پنج دقیقه حرف زدم. یک ساعت و ربع حرف زدن... حسابی مغزمو کشتن ! ... ولی کلا خیلی خوب بود!

من دفاع کردم جاتون خالی استادا کلی از دفاعم تعریف کردن ولی دست یکی از داورام درد نکنه تا تونست نمره بهم کم داد اخه شانس بدم مدیر گروه بود این شد که روز دفاعم جز بدترین روزهای زندگیم شد این گفتم که بگم حواست به داورات باشه سعی کن قبل دفاعت با استاد راهنمات حرف بزنی و بهش بگی تا اونجایی که می تونه ازت دفاع کنه که نمرت به خاطر لجبازی ادمها با هم کم نشه سعی کن تو اسلایدات خیلی نوشته نگذاری بیشتر سعی کن مطالبی رو که می خوای بگی حفظ کنی اینجوری مسلط تر به نظر میرسی
انشالله روز دفاعت یکی از بهترین روزای عمرت باشه

من خیلی شانس اوردم که داورم کاملا به موضوع تسلط داشت....... ! خیلی سخت بود..... خیلی نرم حال آدمو میگرفتن... اما خوشبختانه همش سلیقه ای بود و به نمره من ضربه نزد.

thamin

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب میومدی تو پروفم خودم بهت میگفتم چرا تاپیک ساختی زحمتت شد:D

بالا