***<<جلسات حفظ قرآن باشگاه مهندسان ایران>>***

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
سلام به همگی
از اون روز که مهسا خانم اینجا پست گذاشتن دلم هوایی شده
قرار گذاشتم ان شاءاله حتی شده روزی یه آیه حفظ کنم
الان فعلا دارم دوره میکنم
این هفته تا آیه 16 سوره بقره دوره شد
توکل به خدا
التماس دعا

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام... بچه ها من شنیدم که اگه کسی قران رو حفظ کنه ولی بعد یادش بره... در قیامت ازش بازخواست میشه...

از اونروزی که شنیدم دارم دق می کنم....

خلاصه گفتم بدونید.... منبعش یه سخنران بود....
.................

از اون به بعد من سوره ماعون رو حفظ کردم برای بار دهم...

خوبه دیگه نه؟

m4material

مدیر تالار
سلام... بچه ها من شنیدم که اگه کسی قران رو حفظ کنه ولی بعد یادش بره... در قیامت ازش بازخواست میشه...

از اونروزی که شنیدم دارم دق می کنم....

خلاصه گفتم بدونید.... منبعش یه سخنران بود....
.................

از اون به بعد من سوره ماعون رو حفظ کردم برای بار دهم...

خوبه دیگه نه؟

سلام صباحت خانم
خوبيد ان شاءاله؟
راستش منم اينو شنيده بودم!
اميدوارم اين دفعه ديگه تا آخر بريم
بلي، خيلي هم خوبه، ولي به شرطي كه ادامه دار باشه ها:)
التماس دعا

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میخوام قران حفظ کنم کمکم کنین

نمیگم چیزی حفظ نیسم 20 جز قران رو حفظم اما میخوام اینبار با معنی حفظ کنم

با تفسیر و درک

کمکم کنین

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
میخوام قران حفظ کنم کمکم کنین

نمیگم چیزی حفظ نیسم 20 جز قران رو حفظم اما میخوام اینبار با معنی حفظ کنم

با تفسیر و درک

کمکم کنین

باسلام.... البته که خیلی خوبه با تاپیک همراه بشی . همراه بشید ولی خودتون برنامه شخصیتون رو داشته باشید...

...............

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلااااام دوستان

امیدوارم موفق باشید همتون در حفظ و عمل به قرآن...

من امروز از اول تا 76 بقره دوره کردم....

فقط نمیدونم برنامه چجوریه مشخصه هفته ای چند صفحه حفظ یا دوره کنیم؟؟یا هر چقد رمی تونیم؟؟

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستای خوبم

حالتون خوبه؟

دیدم الآن که دوستان دوباره دارن جمع میشن یه پیشنهاد بدم

قبلا روال به این شکل بود که من و نجف‌علی عزیز یک جدول داشتیم و برنامه هرکس رو داخلش وارد می‌‎کردیم و به هرکس برنامه میدادیم و توصیه‌های لازم رو می‌گفتیم.

طبق تجربه گذشته این دوتا بدی داشت:

1- خیلی وقت گیر بود و باعث می‌شد بعضی هفته‌ها نرسیم کار رو تکمیل کنیم.
2- دوستان هم خودشون به طور مستقیم درگیر تاپیک نبودند و کم کم از تاپیک دور میشدند.

این دوتا عامل در کنار هم باعث می‌شد که تاپیک به سمت تعطیل شدن بره. البته متاسفانه چنین تاپیک‌هایی بعد از یه مدت این اتفاق براشون میافته، و اگر هم سرپا بمونن نهایتا با دو سه نفر فعال میمونند. که خدارو شکر تاپیک حفظ با حضور خانم hs90 کماکان فعال هست اما هیچکدوم از کسایی که اول راه بودن و گفتند میمونیم نموندن. اولیشم که دقیقا خودم بودم:redface:

حالا پیشنهاد:

یه فرمی رو مشخص میکنیم. هرکس که میخواد در تاپیک فعال باشه به این فرم انتهای هر هفته پیام میذاره. مثلا به همون شکلی که قبلا من جدول رو پر میکردم. یعنی اسم، شماره آخرین آیه حفظ شده، تعداد آیاتی که برای هفته بعد می‌خواهید حفظ کنید، میزان تسلط بر آیات
نفر اولی که گزارش میده اطلاعات خودشش رو وارد میکنه
نفر دوم اطلاعات نفر اول رو کپی میکنه و اطلاعات خودش رو هم بهش اضافه میکنه و به همین شکل ادامه پیدا میکنه تا لیست گزارش‌های هر هفته حتی بدون حضور یک ناظر برای تاپیک کامل بشه و به صورت خودکار ادامه پیدا کنه. سوالات رو هم هرکسی که تجربه حفظ داشته باشه میتونه پاسخ بود.

میشه هم یک نفر به روندی که بچه‌ها دارند نظارت کنه و در صورت لزوم برنامشون رو تغییر بده، جواب سوال‌هارو بده و....

یا علی

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

باسلام.... البته که خیلی خوبه با تاپیک همراه بشی . همراه بشید ولی خودتون برنامه شخصیتون رو داشته باشید...

...............
برنامه روزانه حفظ قران خودمو دارم اما میخوام دوباره استارت بزنم همراه دوستان برای حفظ با معنی و مفاهیم یعنی هر ایه تفسیرشو بگیرم

بفهمم و یه چارتی از برنامه قران برای خودم ترتیب بدم تا کمی بتونم به دستورات الله عمل کنم
و تو کار روز مره خودم انجام بدم

شما اینجا جدولی برنامه هفتگیی برای حفظ قران ندارین؟

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من قبلن برای دانشگاه یه جدولی از قران تهیه کردم که تو یه مدت خاص یه نعداد افراد قران رو همگانی و هرکس شخصا ختم میکنن

اپلودش کردم

لینک دانلودش رو گذاشتم

کسانی که موافقن باید ثبت نام کنن تا یه قران رو دسته جمعی باهم ختم کنیم

http://upir.ir/files/14b4c799945a.docx

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستای خوبم

حالتون خوبه؟

قبلا روال به این شکل بود که من و نجف‌علی عزیز یک جدول داشتیم و برنامه هرکس رو داخلش وارد می‌‎کردیم و به هرکس برنامه میدادیم و توصیه‌های لازم رو می‌گفتیم.

2- دوستان هم خودشون به طور مستقیم درگیر تاپیک نبودند و کم کم از تاپیک دور میشدند.

این دوتا عامل در کنار هم باعث می‌شد که تاپیک به سمت تعطیل شدن بره. البته متاسفانه چنین تاپیک‌هایی بعد از یه مدت این اتفاق براشون میافته، و اگر هم سرپا بمونن نهایتا با دو سه نفر فعال میمونند. که خدارو شکر تاپیک حفظ با حضور خانم hs90 کماکان فعال هست اما هیچکدوم از کسایی که اول راه بودن و گفتند میمونیم نموندن. اولیشم که دقیقا خودم بودم:redface:

حالا پیشنهاد:

یه فرمی رو مشخص میکنیم. هرکس که میخواد در تاپیک فعال باشه به این فرم انتهای هر هفته پیام میذاره. مثلا به همون شکلی که قبلا من جدول رو پر میکردم. یعنی اسم، شماره آخرین آیه حفظ شده، تعداد آیاتی که برای هفته بعد می‌خواهید حفظ کنید، میزان تسلط بر آیات
نفر دوم اطلاعات نفر اول رو کپی میکنه و اطلاعات خودش رو هم بهش اضافه میکنه و به همین شکل ادامه پیدا میکنه تا لیست گزارش‌های هر هفته حتی بدون حضور یک ناظر برای تاپیک کامل بشه و به صورت خودکار ادامه پیدا کنه. سوالات رو هم هرکسی که تجربه حفظ داشته باشه میتونه پاسخ بود.

میشه هم یک نفر به روندی که بچه‌ها دارند نظارت کنه و در صورت لزوم برنامشون رو تغییر بده، جواب سوال‌هارو بده و....

یا علی
موافقم......

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستای خوبم

حالتون خوبه؟

حالا پیشنهاد:

یا علی

سلام برادر....

من موافقم.... من واسه این درد هر دارویی رو استفاده کردم... این یکی رو هم چشم...

زنده باشید

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
من قبلن برای دانشگاه یه جدولی از قران تهیه کردم که تو یه مدت خاص یه نعداد افراد قران رو همگانی و هرکس شخصا ختم میکنن

اپلودش کردم

لینک دانلودش رو گذاشتم

کسانی که موافقن باید ثبت نام کنن تا یه قران رو دسته جمعی باهم ختم کنیم

http://upir.ir/files/14b4c799945a.docx

با سلام و تشکر....

ختم های قرآن رو به مناسبتهای مختلف در تاپیکهای دیگه داریم.... از این طرح شما حتما استفاده میشه....

خیلی ممنونم.

یامبین

h-s90

عضو جدید
سلام وقت بخیرخوبید اتفاقی اومدم گفتم گزارشم بدم دلم برای بچه ها تنگ شده بود راستی حفظ رسیدم سوره فاطر آیه 28دارم تلاشمو میکنم انشالله دوباره برنامه های سایت درست بشه پیشاپیش دهه فجرمبارک ایام بکامتون

tayebe_72

عضو جدید
سلام من تازه با اینجا آشنا شدم اکثر تایپیک ها رو هم خوندم من خیلی قرآن رو دوست دارم به نظر من واسه حفظ قرآن هر موقع بخوای شروع کنی دیر نیست معمولا حفظ قرآن ریزش داره و همه نمیتونن تا آخر قران ادامه بدن از خدا میخوام به همه کسانی که تو این راه قدم گذاشتند توفیق بده تا آخرش بتونن حفظ کنن.از کسی که طرح حفظ قرآن رو برپا کرد نهایت تشکرو دارم.منم تازه میخوام حفظ قرآنو شروع کنم انشااللله با تجوید درست. یا علی

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام و تشکر....

ختم های قرآن رو به مناسبتهای مختلف در تاپیکهای دیگه داریم.... از این طرح شما حتما استفاده میشه....

خیلی ممنونم.

یامبین
علیکمو منی خواهش

این طرح رو برا دانشگاه کشاورزی مون اریه کرده بودم

ایشالله برا سلامتی مولا و اقامون خونده شه

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من تازه با اینجا آشنا شدم اکثر تایپیک ها رو هم خوندم من خیلی قرآن رو دوست دارم به نظر من واسه حفظ قرآن هر موقع بخوای شروع کنی دیر نیست معمولا حفظ قرآن ریزش داره و همه نمیتونن تا آخر قران ادامه بدن از خدا میخوام به همه کسانی که تو این راه قدم گذاشتند توفیق بده تا آخرش بتونن حفظ کنن.از کسی که طرح حفظ قرآن رو برپا کرد نهایت تشکرو دارم.منم تازه میخوام حفظ قرآنو شروع کنم انشااللله با تجوید درست. یا علی
سلام خسته نباشین بانو و ایشالله قران رو کامل فرا گیرین و مهمتر از ان تو زندگی به کار برین

یه نصیحتی از من اویزه گوش کن

قران رو از همین ایه اول با مفاهیمش و معنا و درک صحیحی از ایه حزب جز سوره قران و خدا فرا گیر تا بعد هر حفظ ایه تغیر های در خودت احساس کنی تا این ریزشی که میگی قران تشنت کنه و به وجود نیاد

tayebe_72

عضو جدید
سلام خسته نباشین بانو و ایشالله قران رو کامل فرا گیرین و مهمتر از ان تو زندگی به کار برین

یه نصیحتی از من اویزه گوش کن

قران رو از همین ایه اول با مفاهیمش و معنا و درک صحیحی از ایه حزب جز سوره قران و خدا فرا گیر تا بعد هر حفظ ایه تغیر های در خودت احساس کنی تا این ریزشی که میگی قران تشنت کنه و به وجود نیاد
ممنونم از راهنماییتون

mahsa66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
خیلی خوشحالم که این تاپیک دوباره اگه خدا بخواد داره رونق می گیره منم با طرح آقا احسان موافقم
انشاءالله این دفعه با عزمی راسخ به سوی هدفمون پیش بریم. یا علی
من تا آیه 61 مرور کردم، البته قبلا بیشتر حفظ بودم سعی می کنم بقیه اش رو هم مرور کنم تا برسم به حفظ جدید

kobram

عضو جدید
سلام دوستان خوبم

دوستانی که مایل به شروع دوباره حفظ هستند بسم الله

سلام. من چند پست اول رو که دیدم خیلی روش جالبی برای تحویل دادن بود. اون روش رو ادامه نمی دید؟
و اینکه من خیلی دوست دارم برای بار nام شروع به حفظ کنم. انشاءالله که این بار ول نشه
خودمون شروع کنیم یا همگام با کلاس پیش بریم؟ تحویل دادن چطوریه؟ فقط بیایم بگیم حفظ کردیم؟

h-s90

عضو جدید
سلام خوبید ماکه داریم حفظ می کنیم همیشه هم پایه ایم اما نمیدونم چرا وقتی میایم می بینیم سوت وکوره دلتنگ میشیم نه تایپیک میذاریم نه برنامه میدیم انشاالله برنامه هاتونو بدین ماهم بایاعلی میایم

"Sa Ba"

کاربر بیش فعال
سلام بعد از ی مدت طولانی اومدم
روزی یک آیه میتونم حفظ کنم
از اول سوره بقره برام بزارین
ممنونم

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ببخشید میشه توضیح بدونین چجوریه عملکرد تاپیک؟

m4material

مدیر تالار
ببخشید میشه توضیح بدونین چجوریه عملکرد تاپیک؟

سلام
متاسفانه روند تاپیک چند مدتی هست که ادامه نداره!
روند به این صورت بود که با توجه به توانایی هر کس موظف می شدند که تعدادی از آیات را در روز بخوانند و برنامه مرور هم برای هر روز وجود داشت، ولی الان متاسفانه دیگه ادامه نداره، البته خوشحال میشیم شما باعث و بانی ادامه این کار باشید و دوباره ما را از خواب غفلت بیدار کنید، مخصوصا در ماه رمضان:-(
التماس دعا

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
متاسفانه روند تاپیک چند مدتی هست که ادامه نداره!
روند به این صورت بود که با توجه به توانایی هر کس موظف می شدند که تعدادی از آیات را در روز بخوانند و برنامه مرور هم برای هر روز وجود داشت، ولی الان متاسفانه دیگه ادامه نداره، البته خوشحال میشیم شما باعث و بانی ادامه این کار باشید و دوباره ما را از خواب غفلت بیدار کنید، مخصوصا در ماه رمضان:-(
التماس دعا

سلام..مهندس شما فک میکنید میشه از خواب غفلت بیدارشد .............خداکند.

h-s90

عضو جدید
سلام خوبین طاعاتتون قبول وعیدتون مبارک حفظ رسیدم ایه4سوره صافات دیگه خبری ازبچه ها نیس ؟؟؟چی شده؟؟یه مدت نیومدم گفتم شاید حالا دیگه اوضاع تایپیک درست شده باشه حیفه دوباره راه اندازیش کنید التماس دعا

h-s90

عضو جدید
سلام خوبیدامدیم نبودید ماهم داریم تثبیت می کنیم بخاطرفوت مادرومادرشوهرعزیزم یه مقدارتوی حفظ توقف کردم ودارم تثبیت میکنم روزی5صفحه ازاول دی.