**جزوه های آزمون ارشد معماری**

mah.memari

عضو جدید

dreaamlaand

عضو جدید
سلام ببخشید من یادمه قبلا متنی بود برای یک هفته به کنکور یکیش هم برای شب کنکور بود کسی می دونه پیجش کجاست؟

Scatenfarzad

عضو جدید
سلام دوستان جزوه درک عمومی معماری محمدرضا دهقانی رو کسی داره؟ مدرس آکادمی هستند

eng-rouhi

عضو جدید
سلام جزوه کامل این مباحث رو دارید چون این فایلایی که لطف کردین گذاشتین فقط چند صفحه اول جزوه هست

mahsa@2

عضو جدید
سلام دوستان کسی کلاس نسیم عسکری رو رفته ؟ همون مطالب کتابش رو درس میده آیا؟

آرات

عضو جدید
سلام اره یکی از دوستان من رفت کلاسش بیشتر همون مباحث کتابشه ولی کنارش یک سری تست های خوب و جمع بندی از تاریخ ایران بهشون داده بود که تست هاشو که می زنم بیشتر حال و هوای مفهومی داره .

ناز معمار

عضو جدید
سلام دوستان
تا جایی که من تو سایت گشتم آخرین جزوات تاریخ مربوط به سال 2013 بوده
ایا همین جزوه ها خوبن ؟؟؟؟؟
یا باید جزوه های جدید تری رو بخونیم؟:surprised:

mah.memari

عضو جدید
درخواست جزوه

درخواست جزوه

سلام دوستان...
کسی جزوه ایستایی جدید استاد طباطبایی (جزوه آکادمی معماری) رو داره؟
ممنون میشم اگه زحمت بکشید بذارید... :gol:

aydin1991

عضو جدید
سلام. دوستان من تو جمع آوری منابع حساس شدم و به مشکل خوردم. به چندتا سایت مختلف سر زدم ولی منابع پراکنده بودن ترسیدم معتبر نباشن.
به هر حال با مقایسه چندتا سایت به این منابع رسیدم ، اگه امکانش هست یه راهنمایی کنین ببینین این منابع مناسب هستن یا خیر ، و این که امکانش هست تمامی این منابع رو برای دانلود قرار بدین؟ خیلی ممنون میشم.
در ضمن اگه کسایی که تجربه دارن بهترین منابع رو پیشنهاد بدن خیلی ممنون میشم..

« زبان »
زبان تخصصی معماری ؛ محمد جواد مهدوی نژاد ( جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران )
504 لغت
زبان انگلیسی برای دانشجویان رشته معماری، دکتر حسن رستگارپور

« تنظیم شرایط محیطی و تأسیسات »
طراحی اقلیمی ؛ وحید قبادیان
اقلیم و معماری ؛ مرتضی کسمایی
طبقه بندی تجهیزات و سیستم ها ؛ محمد رضا سلطان دوست
تأسیسات ساختمان تألیف مجتبی نائینیان
مبانی فیزیک ساختمان3- نور و روشنایی-، زهرا قیابکلو

« ایستایی »
درک رفتار سازه ؛ محمود گلابچی
سازه در معماری ؛ محمود گلابچی
سیستم های ساختمانی آینده ؛ محمود گلابچی
سازه های فضا کارمشبک ؛ محمود گلابچی
سازه در معماری تألیف سالوادوری ماریو،
استاتیک تألیف شیلز ترجمه غلامرضا قره‌داغی
مقاومت مصالح تألیف بیروجانسون ترجمه هدایت موتابی

« شناخت مواد »
مصالح ساختمانی تألیف احمد حامی
مصالح ساختمانی تألیف سام فروتنی
مبحث پنجم مقررات ملی ساختمان (مصالح و فرآورده‌های ساختمانی)

« عناصر و جزئیات »
اجزاء ساختمان تألیف سیاوش کباری
اجزاء ساختمان دکتر جلیل شاهی
مبحث ۸ مقررات ملی سازمان (دفتر تدوین مقررات ملی ساختمان)
جزوه عناصر و جزئیات ساختمان - آکادمی تخصصی معماری

« دروس تاریخ و مبانی نظری »
فضا، زمان و معماری ترجمه‌ی منوچهر مزینی
معماری اسلامی و کتاب سبک‌شناسی استاد کریم پیرنیا
مبانی و مفاهیم معماری معاصر غرب تألیف دکتر وحید قبادیان
تاریخ هنر معماری ایران در دوران اسلامی تألیف یوسف کیانی
جزوه معماری اسلامی1و 2 دکتر متدین

« درک عمومی معماری »
عناصر معماری از صورت تا مکان ترجمه‌ی فرزین فردانش
زیباشناسی معماری یورگ گودتر
کتاب فرم فضا، نظم معماری ترجمه‌ی زهره قره‌گوزلو
ریشه‌ها و گرایش‌های نظریه معماری تألیف دکتر محمد منصور فلامکی
پرسپکتیو ترجمه هرمز معزز

farraz

عضو جدید
آقای آیدین در مورد منابع به نظر من برای زبان تخصصی کتاب جدید آقای گلابچی رو بخونین بد نیس شاید بیشتر از کتاب آقای مهدوی نژاد به دردتون بخوره و اینکه بیشتر رو لغت و درک مطلب کار کنین با کتابای مثلا کتابای آقای رستمی یا کتابای زیر ذره بین. برای ایستایی هم بیشتر از کتابای آقای گلابچی سوال میدن می تونین به جاش جزوه های آقای خرسند رواز همین سایت دانلود کنین.برای درک عمومی معماری بعضا از کتابای هنرستان سوال میدن !و اینکه بقیه کتابای مربوط به معماری رو خوب درک کنین مثل سبک شناسی...فعلا اینا به ذهنم رسید.موفق باشی

farraz

عضو جدید
یکیم اینکه دوست عزیز باشگاه رو خوب بگردین مطمئنم منابع و جزوات خوبی پیدا می کنین:smile:

aydin1991

عضو جدید
آقای آیدین در مورد منابع به نظر من برای زبان تخصصی کتاب جدید آقای گلابچی رو بخونین بد نیس شاید بیشتر از کتاب آقای مهدوی نژاد به دردتون بخوره و اینکه بیشتر رو لغت و درک مطلب کار کنین با کتابای مثلا کتابای آقای رستمی یا کتابای زیر ذره بین. برای ایستایی هم بیشتر از کتابای آقای گلابچی سوال میدن می تونین به جاش جزوه های آقای خرسند رواز همین سایت دانلود کنین.برای درک عمومی معماری بعضا از کتابای هنرستان سوال میدن !و اینکه بقیه کتابای مربوط به معماری رو خوب درک کنین مثل سبک شناسی...فعلا اینا به ذهنم رسید.موفق باشی
خیلی ممنون از راهنمایی.
راستش دنبال منابعی میگردم که هم معتبر باشه هم قابل دسترس و دانلود باشه.
اینقدر منابع زیاد و پراکندست آدم دچار کلافگی میشه که کدومش بهتر و کاملتره.
دوستان این منابعی که ذکر کردم رو اگه برای دانلود قرار بدین خیلی ممنون میشم. (تعداد صفحات تاپیک هم زیاده نمیشه تک تک دنبالشون بگردم!)

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. دوستان من تو جمع آوری منابع حساس شدم و به مشکل خوردم. به چندتا سایت مختلف سر زدم ولی منابع پراکنده بودن ترسیدم معتبر نباشن.
به هر حال با مقایسه چندتا سایت به این منابع رسیدم ، اگه امکانش هست یه راهنمایی کنین ببینین این منابع مناسب هستن یا خیر ، و این که امکانش هست تمامی این منابع رو برای دانلود قرار بدین؟ خیلی ممنون میشم.
سلام. جسارت نباشه مهندس بعضی از منابعتون زیادیه. مخصوصا برا کسانی که الان می خوان شروع کنن. اینا نظر منه البته اکثرشون در راه مشورت با عزیزان برتر کنکور به دست اومده، یه نگاهی بهشون بندازین خوبه:

1. برا زبان تخصصی کتاب نه بخرین نه بخونین! متنای سوالات زبان تخصصی کنکورای سالای پیش! برا زبان عمومی اگه وقت ندارین یا زیر ذره بین بخونین یا اصفهانی اگه وقت دارین 504 و تافل بعدا که تثبیت شد زیر ذره بین و سوالای کنکور سالای پیش.

2.برا تنظیم شرایط قبادیان دیگه قدیمی شده. فیزیک 2 خانم قیابکلو. تاسیسات مکانیکی سلطان دوست . دو سه تا سوالم از فیزیک 1 و 3 میاد اگه وقت خوندن و مرور کردنشو دارین بخونین. (برا تنظیم و تاسیسات خیلیا میگن جزوه خوبه البته من جزو اون خیلیا نیستم!)

3.برا ایستایی و سیستم های ساختمانی یه جزوه خوب + چنتا از کتابای مهم پروفسور. اون دوتا آخری رو که نوشتین چرا می خواین بخونین!؟:surprised::redcard:

4.برا مصالح جزوه مربوط به نانوی کتاب پروفسور + جزوه خوب + مصالح مهم از کتاب فروتنی (مثه سیمان و گچ)

5.عناصر جزوات آقایون طباطبائی و خرسند و یه کتاب مهم که پروفسور پارسال چاپ کردن (کباری لازم نیس)

6. برا تاریخ فقط همینا: هنر در گذر زمان - از شرق تا غرب کامل نیا - معاصر قبادیان _ ریشه ها و مفاهیم بانی مسعود - سبک شناسی استاد پیرنیا - جزوات استاد متدین

7.منابعی که برا درک نوشتین داغونم کرد! یعنی اینا جزو بلند پروازیهای یک دانشجوی آرمان گراس! امشب در قالب کابوس میان تو خوابم مخصوصا زیبایی شناسی گروتر!:w07:.....سوالای کنکورای سالای پیشو تحلیل و بررسی کنین. درک به همه درسای معماری مربوطه مخصوصا ایستائی و تنظیم شرایط و تاریخ.....اونا رو خوب بلد باشین این اوکی میشه. این منابعی که برا درک نوشتین از بینشون می تونین فرم، فضا و نظم (اسم گذاشتن رو کتاب!) رو یه ورقی بزنین

8.منظرم که ننوشتین. کتاب نعیما و پارادایم های پردیس و جزوه

موفق باشین:smile:

آموس

عضو جدید
برای این که با منابع امسال آشنا بشین من بهتون سایت اکادمی رو پیشنهاد میکنم.
http://www.memarico.com/این آدرس هست.
کانال تلگرام هم دارن که توش تحلیل و فیلم ...میزارن https://************/arshadmemariلینکش
فک کنم همه سوالاتون جواب داده بشه بهش

aydin1991

عضو جدید

سلام. جسارت نباشه مهندس بعضی از منابعتون زیادیه. مخصوصا برا کسانی که الان می خوان شروع کنن. اینا نظر منه البته اکثرشون در راه مشورت با عزیزان برتر کنکور به دست اومده، یه نگاهی بهشون بندازین خوبه:

1. برا زبان تخصصی کتاب نه بخرین نه بخونین! متنای سوالات زبان تخصصی کنکورای سالای پیش! برا زبان عمومی اگه وقت ندارین یا زیر ذره بین بخونین یا اصفهانی اگه وقت دارین 504 و تافل بعدا که تثبیت شد زیر ذره بین و سوالای کنکور سالای پیش.

2.برا تنظیم شرایط قبادیان دیگه قدیمی شده. فیزیک 2 خانم قیابکلو. تاسیسات مکانیکی سلطان دوست . دو سه تا سوالم از فیزیک 1 و 3 میاد اگه وقت خوندن و مرور کردنشو دارین بخونین. (برا تنظیم و تاسیسات خیلیا میگن جزوه خوبه البته من جزو اون خیلیا نیستم!)

3.برا ایستایی و سیستم های ساختمانی یه جزوه خوب + چنتا از کتابای مهم پروفسور. اون دوتا آخری رو که نوشتین چرا می خواین بخونین!؟:surprised::redcard:

4.برا مصالح جزوه مربوط به نانوی کتاب پروفسور + جزوه خوب + مصالح مهم از کتاب فروتنی (مثه سیمان و گچ)

5.عناصر جزوات آقایون طباطبائی و خرسند و یه کتاب مهم که پروفسور پارسال چاپ کردن (کباری لازم نیس)

6. برا تاریخ فقط همینا: هنر در گذر زمان - از شرق تا غرب کامل نیا - معاصر قبادیان _ ریشه ها و مفاهیم بانی مسعود - سبک شناسی استاد پیرنیا - جزوات استاد متدین

7.منابعی که برا درک نوشتین داغونم کرد! یعنی اینا جزو بلند پروازیهای یک دانشجوی آرمان گراس! امشب در قالب کابوس میان تو خوابم مخصوصا زیبایی شناسی گروتر!:w07:.....سوالای کنکورای سالای پیشو تحلیل و بررسی کنین. درک به همه درسای معماری مربوطه مخصوصا ایستائی و تنظیم شرایط و تاریخ.....اونا رو خوب بلد باشین این اوکی میشه. این منابعی که برا درک نوشتین از بینشون می تونین فرم، فضا و نظم (اسم گذاشتن رو کتاب!) رو یه ورقی بزنین

8.منظرم که ننوشتین. کتاب نعیما و پارادایم های پردیس و جزوه

موفق باشین:smile:

ممنون از لطف شما ، خیلی محبت کردین.
یه تعدادشون رو از سایت گرفتم ولی یه تعداد انگار یا کیفیتشون پایین بود یا کلاً لینکشون حذف شده بود از سایت.
دوستان اگه امکانش هست این منابع رو برای دانلود بذارین خیلی ممنون میشم

باغهای ایرانی ، نعیما
جزوه درک عمومی معماری آکادمی تخصصی
معماری غرب ، ریشه ها و مفاهیم ، امیر بانی مسعود
معماری از شرق تا غرب ، حامد کامل
هنر در گذر زمان ، گاردنر
معماری غرب ، ریشه ها و مفاهیم ، امیربانی مسعود
جزوه خلاصه بتن و سیمان دکتر سعیدی پور
کتاب زبان عمومی ارشد زیر ذره بین (داخل سایت بود ولی تعدادی از صفحاتش حذف شده بود)
فناوری های نوین ساختمانی طباطبایی (لینکش از سایت حذف شده)
جزوه معماری اسلامی 1 دکتر متدین (لینکش حذف شده)
جزوه معماری اسلامی 2 دکتر متدین(لینکش حذف شده)
خلاصه کتاب اکوستیک قیابکلو (واسه سایت کیفیتش پایین بود)
خلاصه کتاب روشنایی قیابکلو (واسه سایت کیفیتش پایین بود)
تنظیم شرایط قیابکلو (واسه سایت کیفیتش پایین بود)
جزوات ایستایی و سیستم های ساختمانی طباطبایی (از سایت گرفتم ولی کیفیتش پایین بود)
جزوه عناصر و جزئیات طباطبایی

aydin1991

عضو جدید
برای این که با منابع امسال آشنا بشین من بهتون سایت اکادمی رو پیشنهاد میکنم.
http://www.memarico.com/این آدرس هست.
کانال تلگرام هم دارن که توش تحلیل و فیلم ...میزارن https://************/arshadmemariلینکش
فک کنم همه سوالاتون جواب داده بشه بهش

خیلی ممنون دوست عزیز ، از منابع و فیلمهاش استفاده کردم.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از لطف شما ، خیلی محبت کردین.
یه تعدادشون رو از سایت گرفتم ولی یه تعداد انگار یا کیفیتشون پایین بود یا کلاً لینکشون حذف شده بود از سایت.
دوستان اگه امکانش هست این منابع رو برای دانلود بذارین خیلی ممنون میشم

باغهای ایرانی ، نعیما
جزوه درک عمومی معماری آکادمی تخصصی
معماری غرب ، ریشه ها و مفاهیم ، امیر بانی مسعود
معماری از شرق تا غرب ، حامد کامل
هنر در گذر زمان ، گاردنر
معماری غرب ، ریشه ها و مفاهیم ، امیربانی مسعود
جزوه خلاصه بتن و سیمان دکتر سعیدی پور
کتاب زبان عمومی ارشد زیر ذره بین (داخل سایت بود ولی تعدادی از صفحاتش حذف شده بود)
فناوری های نوین ساختمانی طباطبایی (لینکش از سایت حذف شده)
جزوه معماری اسلامی 1 دکتر متدین (لینکش حذف شده)
جزوه معماری اسلامی 2 دکتر متدین(لینکش حذف شده)
خلاصه کتاب اکوستیک قیابکلو (واسه سایت کیفیتش پایین بود)
خلاصه کتاب روشنایی قیابکلو (واسه سایت کیفیتش پایین بود)
تنظیم شرایط قیابکلو (واسه سایت کیفیتش پایین بود)
جزوات ایستایی و سیستم های ساختمانی طباطبایی (از سایت گرفتم ولی کیفیتش پایین بود)
جزوه عناصر و جزئیات طباطبایی
خواهش می کنم. این منابعی که نوشتین و کاش کتابشو تهیه کنین آخه مثلا من ندیدم کتاب نعیما به صورت پی دی اف باشه، مگه اینکه منظورتون یه جزوه از این کتاب باشه. کتابای خانم قیابکلو رو هم از من میشنوین بیخیال جزوه بشین. کاش دانلودشون نمی کردین. آخه هم قدیمین هم اصلا قابل خوندن نیستن. بهتره کتابارو تهیه کنین. تو کتابخونه های دانشگاهای خوبم پیدا میشن.

پ.ن: یادم رفت بگم برا درک عمومی معماری، حتما جزوه دکتر فراهانی رو پیدا کنید و بخونید + فیلم های درک استاد ایرانشاهی تو آپارات

آخرین ویرایش:
بالا