تولید جزیره ای چیه؟

iceweek

عضو جدید
اگر کسی در باره تولید جزیره ای چیزی میدونه لطف کنه بگه یا مقاله ای بگذاره

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
اگر کسی در باره تولید جزیره ای چیزی میدونه لطف کنه بگه یا مقاله ای بگذاره

سلام
دوست عزیز من اولین بار که شنیدم
شاید انطور باشه
در شرایطی که به مواد برای تولید نیاز داری در اختیار نداری باید تولید کنی . مثلا تو جزیره هستی !
با میحط بیرون در ارتباط نباشی !
حالا نظر خودت چیه ؟ از کجا به گوشت خورده !؟

karimi.reza5

عضو جدید
سلام
شاید انطور باشه
در شرایطی که به مواد برای تولید نیاز داری در اختیار نداری باید تولید کنی . مثلا تو جزیره هستی !
وقتی مواد نداری با چی تولید کنی؟!!!
میشه اصطلاح انگلیسی شو بفرمائید شاید معنی فارسی اش یکم نامفهوم باشه
مرسی

iceweek

عضو جدید
سلام
شاید انطور باشه
از یه نفر شنیدم.احتمالا درست میگید.مرسی

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
من حدسم رو گفتم من هم تو کتابا بهمچین اسمی رو ندیدم !
این باید واسه کشورهای تحریمی مثل ما معنا پیدا کنه !

m.f.s

کاربر فعال
منم خیلی کنجکاو شدم بدونم اگه اطلاعاتی داشتین بذارید ماهم استفاده کنیم مرسی;)

nayyeri1982

عضو جدید
توليد جزيره اي ( insular production) در مورد توليدهاي منقطع استفاده مي شه . بيشتر براي مجتمع هاي عظيم صنعتي كه در گرايشهاي مختلف فعاليت مي كنند كاربرد داره..
البته مقالات ترجمه شده به فارسي به اون صورت وجود نداره ولي با يه سرچ توي گوگل لينك هاي متعددي دراختيار قرار مي گيره.

مثلا ايران خوردرو كه يه شركت مادر به همراه تعداد زيادي شركتهاي زيرمجموعه و اقماري است . مثلا توليد شيشه خودرو يا موتور يا قطعات لاستيكي هر كدام در يك شركت مجزا با مديريت و برنامه ريزي توليدي و منابع مجزا است.... مسلما وقتي قرار 100 تا سمند توليد بشه دقيقا بايد 100 تا شيشه جلو و 100 تا شاسي و 400 تا چرخ و لاستيك توليد شده باشه ....
فكر كنم توليد جزيره اي روشي است براي هماهنگي بين كارخانجات مختلف براي تنظيم توليد همزمان تجهيزات و قطعاتي كه در يك محصول نهايي استفاده مي شن.
درواقع برنامه ريزي توليد داخلي در هر شركت همان جزيره ها هستن كه نهايتا با يك برنامه ريزي كلي كل جزيره ها با هم هماهنگ مي شوند.

بالا