توليد برق با جاذبه زمين(لطفا كمك كنيد)

mr.rohalamin

اخراجی موقت
من چند سوال داشتم.
به نظر شما ميشه با جاذبه زمين برق توليد كرد؟
نظر شما در مورد اين خبر چيه؟ http://www.iranseda.ir/FullNews/?g=424684
من ميخوام يه وسيله بسازم كه از نيروي جاذبه زمين استفاده كنه و برق توليد كنه!
نيروي مخالف جاذبه زمين رو با گاز هيدروژن (كه مخالف جاذبه زمين مي ره) توليد مي كنم.
لطفا نظر بدين!!!!!!!!!!!:smile::smile::)

صادق غفرانی

عضو جدید
من به عنوان کسی که تا حالا زیاد روی سیستم های تولید برق کار کردم، باید بگم که اصطکاک این سیستمی که می خوای بسازی، خیلی مهمه... چون ببین اون نیروی گاز هیدروژن می تونه بر اطکاک حاصل از سیستمی که می خوای بسازی غلبه کنه...
در کل قانون های ترمودینامیک رو فراموش نکن.

!!!!!!!!!!!!!!! در ضمن هر طرحی به ذهنت اومد هرجا مطرح نکن... چون امنیت یک طرح مهمه... !!!!

mr.rohalamin

اخراجی موقت
عزيزم! من كه نگفتم كه مي خوام گاز هيدروژن رو مشتعل كنم!!!!!

Neptune

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید میشه بیش تر توضیح بدید چطوری کار میکنه ؟؟ :question:

صادق غفرانی

عضو جدید
فکر می کنم ترمودینامیک رو اشتباه گرفتی!!!
یکی از قوانین ترمودینامیک میگه که هیچ وقت نیروی تولیدی یک سیستم به اندازه نیروی وارد شده به اون نیست یعنی بازده اون 100 درصد نیست
خیلی زور بزنیم تو تولید انرژی ... به عنوان مثال تو چرخه کارنو که بالاترین بازده رو داره 50 درصد شاید بشه.

mr.rohalamin

اخراجی موقت
اولن قانون ديناميك نه ترموديناميك!!!!

به تصوير بالا نگاه كن
من منظورم اينه كه با پر و خالي شدن كيسه هاي هوا به صورت يك در ميان اين چرخانه به دور خودش بچرخه و همراه خودش دينام رو هم بچرخونه تا برق توليد كنه!!!!
من اين وسيله رو توي آب گذاشتم تا به هيدروژن كمتري احتياج داشته باشه!
لطفا از لحاظ ديناميك به من كمك كنيد.
مشكل اصلي من اينه كه چطور گاز هيدروژن رو به صورت يك در ميان توي كيسه ها بكنم تا چرخانه بچرخه. اون هم با كمترين انرژي!

parsa s

عضو جدید
ميزان انرژي كه صرف جابجا كردن هيدروژن بين دو محفظه ميشه صددرصد از ميزان انرژي توليدي بيشتر خواهد بود در غيراينصورت قانون اول ترموديناميك نقض خواهد شد !!!

mr.rohalamin

اخراجی موقت
اگه يكي از كيسه ها رو وزنه بگيريم چي؟
پس اين عزيز آذري ما چطوري برق توليد كرده؟
اصلا چرا هي ميگين ترموديناميك! تمامي اين بحث ما كه تو قسمت ديناميكه؟

safa_re5000

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه يكي از كيسه ها رو وزنه بگيريم چي؟
پس اين عزيز آذري ما چطوري برق توليد كرده؟
اصلا چرا هي ميگين ترموديناميك! تمامي اين بحث ما كه تو قسمت ديناميكه؟

درود ..
قبول یکی از کیسه ها رو وزنه بگیر خلاصه این وزنه رو باید به حرکت در بیاری یا نه؟؟

بزار یه مثال ساده برات بزنم: فرض کن میخوای آب رو با یه پمپ بزنی به یه آسیاب تا با آسیاب برق تولید کنی..// خوب همون آب رو با پمپ بزن به یه ژنراتور تا برق تولید کنه برات..!!

اینجور که این مخترعه میگه باید 2 تا محفظه تو در تو باشن که بازم اشاره میکنه به یه مکانیزم خاص..!!

اگه همون شکلی که کشیدی رو بزاری در مقابل باد برات برق تولید میکنه بدون اینکه انرژی ای مصرف کنی..
پس صد در صد اینجا بحث ترمودینامیکه.. بحث بر سر چگونگی تولید انرژی هست // شما اول نحوه تولیدش رو مشخص کن بعد برو تو بحث دینامیکش

بدرود

mr.rohalamin

اخراجی موقت
لطفا ميشه چند تا چيز كه مخالف جاذبه زمين حركت مي كنه(مثل گاز ها) رو نام ببريد؟

NAV!D

عضو جدید
دوست عزیز من چند سال قبل شما چنین طرح هایی از تولید برق داشتم. با تحقیق فراوان متوجه شدم راندمان کمی دارد و به صرفه نیست و استقبال نمیشود . بدنبال طرح جدیدی بروید ...

#nobody#

عضو جدید
کاربر ممتاز
من چند سوال داشتم.
نيروي مخالف جاذبه زمين رو با گاز هيدروژن (كه مخالف جاذبه زمين مي ره) توليد مي كنم.
لطفا نظر بدين!!!!!!!!!!!

در مورد لینک خبری که دادی من احتمال میدم داره از نیروهای حدر رفته شرکت آب منطقه ای استفاده میکنه. یعنی مثلا از فشار لوله های آب استفاده میکنه مخزن روی پشتبوم رو پر میکنه بعد وقتی آب مصرف میکنن از جاری شدنش هم برق تولید میکنه...

یکی دیگه هم قبلا این کارو کرده بود و بجای استفاده از منبع مستقیما از خود فشار داخل لوله استفاده کرده بود که وقتی شیر آب ظرفشویی رو باز میکردی یه چراغ روی ظرفشویی روشن میشد (تلویزیون نشونش داد)

ولی در کل همه اینا دارن از فشار لوله های آب استفاده میکنن که قبلا تو ایستگاههای پمپاژ تامین شده. اگه فراگیر بشه به ازای تولید انرژی فشار آب داخل لوله ها هم کم میشه... در نتیجه ایستگاههای پمپاژ هم باید انرژی مصرف کنن که فشار رو بالا ببرن. این یعنی انتقال انرژی با 2 بار تبدیل که اصلا به صرفه نیست...

یه نفر دیگه هم تو رادیو جوان صحبت میکرد که این کارو تو مقیاس صنعتی تری انجام داده بود. میگفت منبع های آب روی ارتفاع نصب میشن که ایستگاههای پمپاژ نیروی کمتری لازم داشته باشن. ولی اشکالش اینه که جاذبه زمین باعث بالا رفتن فشار توی لوله های پست تر میشه. درنتیجه شرکتهای آب مجبور میشن که یه سری فشارشکن توی مسیر نصب کنن. اون آقا اومده بود بجای فشارشکنها یه سری مولد برق گذاشته بود که به نظرم کارش از دونفر قبلی منطقیتر بود. ولی ازش حمایت نکرده بودن و خیلی خیلی شاکی بود.

اون سیستمهایی که شما ازش صحبت میکنی عملی نیست ولی کارکردن روشون باعث بالارفتن تجربه و شناخت بهتر اینجور سیستمها میشه...

موفق باشی

mr.rohalamin

اخراجی موقت
چقدر در مورد زمین شناسی می دونید؟
من خودم اهل بوشهرم.تو استان ما یه جایی هست به نام شهرستان جم(نزدیک عسلویه.که تو نقشه هم هست). اون جا یه مکانی هست که می گن همه چیز رو به طرف بالا می بره(یعنی مخالف جاذبه زمین).مثلا می گفتن که اگه یه تخم مرغ رو تو دستت بگیری به طرف بالا میره. واقعا چرا اینجوریه؟
یعنی میشه با کشف قوانین حاکم بر جاذبه زمین برق تولید کرد؟
سوال اینه چرا ما اون قوانین رو کشف نکنیم؟ چرا ماپیشگامان این تکنولوژی نباشیم؟
حالا یه نفراراده این کار رو کرده؟

صادق غفرانی

عضو جدید
اول سلام به روح الامین جان عزیز
من که گفتم.. ترمودینامیکه
نه دینامیک
قانون اول ترمودینامیک
همیشه باید این رو در نظر داشت:
هرگز بازده تولیدی یک ماشین یا چرخه 100 درصد نخواهد بود

safa_re5000

عضو جدید
کاربر ممتاز
چقدر در مورد زمین شناسی می دونید؟
من خودم اهل بوشهرم.تو استان ما یه جایی هست به نام شهرستان جم(نزدیک عسلویه.که تو نقشه هم هست). اون جا یه مکانی هست که می گن همه چیز رو به طرف بالا می بره(یعنی مخالف جاذبه زمین).مثلا می گفتن که اگه یه تخم مرغ رو تو دستت بگیری به طرف بالا میره. واقعا چرا اینجوریه؟
یعنی میشه با کشف قوانین حاکم بر جاذبه زمین برق تولید کرد؟
سوال اینه چرا ما اون قوانین رو کشف نکنیم؟ چرا ماپیشگامان این تکنولوژی نباشیم؟
حالا یه نفراراده این کار رو کرده؟

اگه این جایی که شما میگین وجود داشته باشه که یه انقلاب تو صنعت ایجاد میکنه ..!!:surprised:
شما تو استان خودته و هنوز نرفتی اینجا:que: !! میخوای من از شمال بلند شم بیام؟؟:surprised: که اگه واقعا چنین چیزی وجود داشته باشه مطمئن باش حاضرم بیام...!!
:smile:

mr.rohalamin

اخراجی موقت
اينو معلم فيزيكمون مي گفت.
من كه بيكار نيستم بيام يه چيزي سر و هم كنم.
راستي پس اهل شمالي!!!!!

siavash_m689

عضو جدید
فکر می کنم ترمودینامیک رو اشتباه گرفتی!!!
یکی از قوانین ترمودینامیک میگه که هیچ وقت نیروی تولیدی یک سیستم به اندازه نیروی وارد شده به اون نیست یعنی بازده اون 100 درصد نیست
خیلی زور بزنیم تو تولید انرژی ... به عنوان مثال تو چرخه کارنو که بالاترین بازده رو داره 50 درصد شاید بشه.

به جرأت مي‌گوييم كه قانون دوم ترموديناميك را نقض کردیم
...

فارس نیوز نمیدونم ما رو چی فرض می کنه!!!
اینو دیدم گفتم جالبه شما هم بخونید!

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8902310424

Albaloo-123

عضو جدید
جاذبه ی زمین خودش قانونه ... قوانین حاکم بر آن یعنی چی ... مرحوم نیوتون هم کشفش کرد ...
اینکه گفته می شود فلان منطقه قانون جاذبه رو نقض کرده حرفهای کوچه بازار هم نیست چه برسه به ما که مثلا ما مهندسیم ها ... می گفتند نزدیکی های " بوکان " شهری در استان آذربایجان غربی یه همچین جایی هست . ما که رد می شدیم ، ماشین رو نگه داشتیم محض آزمایش : به خاطر شکل خاص جاده و زاویه اش نسبت به محیط اطراف خطای دید باعث می شد فکر کنی ماشین با دنده ی خلاص ، خودش به بالا می ره اما حقیقت چیزه دیگه ای بود ... اگر همچین چیز تخیلی به فرض محال وجود می داشت تبدیل به اولین عجایب دنیا می شد همیشه تلوزیون های همه ی دنیا نشونش می دادند .
در مورد قوانین ترمودینامیک نباید سوتفاهم پیش بیاد . ترمودینامیک یعنی " علم انرژی و آنتروپی " ، متاسفانه یه طوری جا افتاده که ترمودینامیک فقط به گازها و نیروگاه ها و موتور ماشین و اینطور مسایل مربوطه ... نه ... ترمودینامیک همون قدر در زمینه ی باتری های خورشیدی یا فعل و انفعالات بدن یا گیربکس ماشین یا واکنش های یک نیرو گاه هسته ای کاربرد داره که درمورد موتور بخار و انفجار گاز و ... ترمودینامیک دوتا ( البته دقیق بگیم جهار تا 0 و 1 و 2 و 3 ) قانون اساسی داره که اولی میگه انرژی نه به وجود مییاد نه از بین میره . که این هم لزوما ربطی به گاز یا موتور و ... نداره . مثلا جسمی را تا ارتفاعی بالا برده ایم و رها می کنیم . با چه سرعتی به زمین می خورد ؟ شاید شما بگید :
mgh=0.5 m v^2
این ترمو دینامیکه . چون بحث پایستگی انرژیه و این یعنی ترمودینامیک .
در ضمن ، همین که از نیروگاه های آبی ( سدها ) برق تولید می کنیم از جاذبه ی زمین استفاده کردیم . آبی که در ارتفاعه( به نسبت توربین هایی که با اون آبها می چرخند ) به خاطر جاذبه ی زمین دارای انرژی پتانسیل مکانیکیه که در توربین به جنبشی تبدیل میشه و باقی ماجرا . اگر جاذبه نبود آبی که در ارتفاع بود نسبت به آب روی زمین تفاوت انرژی پتانسیل نداشت و برقی هم تولید نمی شد .
و در همچنین : انرژیی که صرف بالا بردن یک مخزن می شود تماما از پایین آمدن مخزن دیگر به دست می آید پس برای انتقال انرژی به خارج از سیستم باقی نمی ماند تا برق تولید کند .
و از همه مهمتر : با اراده میشه علم کشف کرد اما نمیشه علم را نقض کرد . داستن تخیلی نیست که ... تازه شما می دونید برای هر چیزی که تصورش را بکنید در دنیا هزاران دانشمند واقعی با بودجه های میلیون دلاری و امکانات عظیم مادی و حمایتی و انسانی با همین اراده و پشتکار و بلکه صد برابر بیشتر چه جور شب و روز کار می کنند ... گول این حرفها که جوانان ما با اراده علم کشف می کنند صد برابر دنیا ، بیا و ببین و ... را نخورید ، واقعیت رو تو زندگی خودمون میبینیم که

meytim

متخصص محاسبات عددی و MATLAB
کاربر ممتاز
من چند سوال داشتم.
لطفا نظر بدين!!!!!!!!!!!:smile::smile::)

اولن قانون ديناميك نه ترموديناميك!!!!

به تصوير بالا نگاه كن
من منظورم اينه كه با پر و خالي شدن كيسه هاي هوا به صورت يك در ميان اين چرخانه به دور خودش بچرخه و همراه خودش دينام رو هم بچرخونه تا برق توليد كنه!!!!
من اين وسيله رو توي آب گذاشتم تا به هيدروژن كمتري احتياج داشته باشه!
لطفا از لحاظ ديناميك به من كمك كنيد.
مشكل اصلي من اينه كه چطور گاز هيدروژن رو به صورت يك در ميان توي كيسه ها بكنم تا چرخانه بچرخه. اون هم با كمترين انرژي!

به جرأت مي‌گوييم كه قانون دوم ترموديناميك را نقض کردیم
...

فارس نیوز نمیدونم ما رو چی فرض می کنه!!!
اینو دیدم گفتم جالبه شما هم بخونید!

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8902310424

خدا خيرت بده؛ من رو ياد سالهاي 1365 تا 1373 از عمرم كرديد. سال 65 من كلاس دوم راهنمايي بودم كه يك طرح اين تيپي به ذهنم رسيد و تا سال 73 هر وقت فرصتي گير مي‏اومد روش كار مي‏كردم. كلي دم و دستگاه درست كردم و هيچ وقت هم به نتيجه‏اي نرسيد. تا اينكه در ترم اول دانشگاه با قوانين ترموديناميك آشنا شدم و فهميدم كه اين نوع طرحها غير ممكنه. حالا گاهي اوقات شما مي‏بينيد كه صدا و سيما و بعضي از سايتهاي خبري و بعضي از روزنامه‏هاي ما چنين خبرهايي رو اعلام مي‏كنن، از بي‏سواديشونه؛ در حقيقت كلي سوژه خنده براي جهانيان درست مي‏كنن.​
راستي، اون چيزي هم كه اون دوستمون گفته درسته؛ ترموديناميكه نه ديناميك؛ اگر با قوانين ترموديناميك آشنا نيستيد، يه مقدار وقت بزاريد و بخونيدشون. من در سه ترم اول ليسانس باهاشون آشنا شدم، البته خوب از دروس تخصصي رشته ماست، اما با رشته شما بي‏ارتباطه؛ اگه بخواهيد، خودتون بايد بخونيد. اگه مرجع هم خواستيد، من كتابهاي زير رو معرفي مي‏كنم:​
ـ فيزيك حرارت و شاره‏ها، هاليدي​
ـ ترموديناميك، ون وايلن​

آخرین ویرایش:

mr.rohalamin

اخراجی موقت
اتفاقا خیلی مربوطه. ما هم همچین کتاب هایی می خونیم. من ماشین آلات کشاورزی می خونم.
من نصف دروسم با رشته مکانیک مشترکه!

mr.rohalamin

اخراجی موقت
يعني شما ترموديناميك مي خونيد؟
چند تاشون اینه:
ترمودینامیک، مکانیک سیالات، استاتیک،مقاومت مصالح 1و2 ، طراحی اجزا، موتور های احتراق داخلی، ریاضیات 1و2 ، معادلات دیفرانسیل و ...
امیدوارم به اندازه کافی گفته باشم.

?Why

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من هم به اين فكر كرده بودم و فكر كنم اولين كسي هم كه روش كار كرده بوده بسلر بوده .
ميگن داوينچي هم يه حركت هايي زده بوده .
اگه بريد اينجا www.besslerwheel.com ميتونيد انواع اين جور ايده ها رو ببينيد .
يا بريد تو freepatentonline يا patentstorm سرچ كنيد gravity motor يا يه چيزي تو همين مايه ها .
اگه دوست داشتين بگين كه راجع به كار خودم و عاقبتش براتون بگم .

mohsenha17

عضو جدید
تولید برق از جاذبه

تولید برق از جاذبه

سلام من چند ماهی هست که دارم روی این طرح کار میکنم و به نتایج خوبی رسیدم و فقط یه مشکل باقی مونده لطفا هر کسی که میتونه راهنمایی کنه به kozazha@yahoo.com ایمیل کنه دستگاه من طوری که بدون نیاز به هیچ چیزی حتی زیر زمین وداخل دیوار هم میتونه برق تولیدکنه .جاذبه خودش یک انرژی و ورودی ما تواین دستگاه واین دستگاه راندمان 100درصد نداره

ali.fatemi

عضو جدید
لطف کن یکم با قوانین فیزیک و ترمودینامیک آشنا شو در مورد جاذبه هم جاذبه یک نیروی نه یک انرژی تو برای تولید برق باید یه سیکل داشته باشی یعنی بطور چرخشی دستگاهت به نقطه اولیه برگرده و از اون نقطه شروع کنه همونطوری که می دونیم کاری که به انرژی پتانسیل ناشی از جاذبه وابسته باشه تابع حالته یعنی برای رسیدن به نقطه اولیه نیاز داری همونقدر کاری که از سیستم گرفتی بهش برگردونی تا به حالت اولیه برگرده تازه درصورت نبود اصطکاک و تلفات این امر عملیه. بنابر این تو عملا بوسیله نیروی جاذبه نمیتونی کار پایدار تولید کنی و یک نیروی غیر کانورسیبل نیاز داری تا برات کار پایدار ایجاد کنه

?Why

عضو جدید
مشخصاً با استفاده ی مطلق از جاذبه نمیشه کاری کرد .
ولی همونجور که دوستان گفتن اگه بشه نیرویی رو پیدا کرد که خلاف جهت جاذبه اجسام رو بالا ببره ، میشه نسبت به ادامه کار امیدوار بود .
اولین چیزی هم که به فکر میرسه ، نیرویِ شناوری هستش .
حالا چطور از جاذبه و شناوری در یک مجموعه استفاده کنیم تا تولید انرژی ! داشته باشیم ، چیزیه که مطمئناً خیلیا تو دنیا روش فکر کردن و تا اونجایی که من میدونم هنوز به جوابی نرسیدن (که اگه رسیده بودن که کلاً دنیا میترکید !)
به هر حال به نظرم اگرچه کار رو این جور طرح ها به احتمال زیاد نتیجه نخواهد داشت ولی حداقل رو شکوفاییِ خلاقیت و ابتکار موثر خواهد بود .
البته تا جایی خوبه که پایه ها و قوانین اصلی فیزیک رو زیر سوال نبرد ! :redface:
احتمالاً اگر ، اگر ، اگر هم بشه کاری کرد ، باید همزمان از انرژی های تجدید پذیر ، مثلِ انرژی خورشیدی ! زمین گرمایی ! بادی ! و ... هم کمک گرفت !
یا مثلاً از نیرویِ ناشی از برخورد !

آخرین ویرایش:

maszi

عضو جدید
منظور شما از استفاده از هیدروژن برضد جاذبه،استفاده از اختلاف دانسیته این گاز با هوا و نیروی شناوریه؟ مقدار این نیرو فک نکنم خیلی زیاد باشه در مقایسه با جاذبه.

بالا