توربین پروپیلر

hellfriend2

عضو جدید
سلام
می خواستم مطالبی در باره ی
توربین پروپیلر - Propeller Turbine
بدونم
طریقه عملکردش . توضیحات
عکس و اگه فیلمی ازش باشه که ممنون میشم
خیلی ضروریه برام
کنفرانس دارم اگه کسی کمک کنه ممنون میشم.....

آخرین ویرایش:

helen.j

کاربر فعال
طبقه بندی ماشین های هیدرو مكانیكی (توربین ها)
1- طبقه بندی براساس نوع جریان آب
file:///C:\Users\dc\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image002.gifالف) توربین های جریان محوری (جریان آب در طول محور)
file:///C:\Users\dc\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image004.gifب) توربین های جریان شعاعی (جریان آب در امتداد شعاع)
file:///C:\Users\dc\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image006.gifپ) توربین های جریان مماسی (جریان آب در جهت مماس)
file:///C:\Users\dc\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image008.gifت) توربین های ترکیبی ورودی شعاعی - خروجی محوری
- طبقه بندی براساس عمل سیال

ساخته می شوند وقتی انرژی حاصل از فشار آب در وهله اول به file:///C:\Users\dc\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image002.gif2-1- توربین های ضربه ای به صورت انرژی جنبشی تبدیل شده و سپس آب در فشار اتمسفری پره های توربین را می چرخاند.

ساخته می شوند. در این file:///C:\Users\dc\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image004.gif 2-2- توربین های واکنشی به صورت
حالت قبل از آن كه آب به پره ها برخورد کند در اثر نیروی واکنشی تنها قسمتی از انرژی آب به انرژی مکانیکی و الکتریکی تبدیل می شود.

helen.j

کاربر فعال
file:///C:\Users\dc\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image002.gifتوربین پروپلر
این توربین طوری طراحی شده است که محرک آن با آب به صورت محوری در تماس بوده و در آن زاویه پره ها در هنگام حرکت تغییر نمی یابد. ساختمان قسمت محرک آن طوری است که پره ها به صورت قالب بر روی یک توپی مستقر شده اند. راندمان این توربین در بار کامل 92 % و در نصف بار کامل 65 % است. چنین توربین هایی دارای منحنی راندمان پیک می باشند.

hellfriend2

عضو جدید
file:///C:\Users\dc\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image002.gifتوربین پروپلر
این توربین طوری طراحی شده است که محرک آن با آب به صورت محوری در تماس بوده و در آن زاویه پره ها در هنگام حرکت تغییر نمی یابد. ساختمان قسمت محرک آن طوری است که پره ها به صورت قالب بر روی یک توپی مستقر شده اند. راندمان این توربین در بار کامل 92 % و در نصف بار کامل 65 % است. چنین توربین هایی دارای منحنی راندمان پیک می باشند.

مرسی از شما
چرا هیچ کدوم از عکسا باز نمیشه؟؟؟؟
در باره توربین پروپیلر یعنی همین دو خط وجود داره توضح کاملتری نیست

helen.j

کاربر فعال
مرسی از شما
چرا هیچ کدوم از عکسا باز نمیشه؟؟؟؟
در باره توربین پروپیلر یعنی همین دو خط وجود داره توضح کاملتری نیست

خواهش میکنم،من ی فایل ورد راجع به توربین میخواستم براتون بذارم که نشد اگه بدردتون میخوره که براتون بفرستم...

hellfriend2

عضو جدید
خواهش میکنم،من ی فایل ورد راجع به توربین میخواستم براتون بذارم که نشد اگه بدردتون میخوره که براتون بفرستم...

اگه این لطف رو در حقم بکنن ممنو نن میشم
یا یه جا اپلودکین
خیلی احتیاج دارم
یه دنیا ممنون