توالی عملیات و زمان بندی ماشین

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
این تاپیک به حوزه توالی عملیات و زمان بندی ماشین اختصاص داره
سعی می کنم اینجا مطالبی تو این زمینه بگذارم
اگر مطلب یا سوالی توی این زمینه داشتید هم تا اون جایی که بتونم راهنمایی می کنم

shima gh

عضو جدید
من باید یک برنامه توالی عملیات و زمان بندی رو توی لینگو اجراش کنم و خروجی بگیرم.ولی یکم به مشکل برخوردم.اگه لطف میکنید و کمکم میکنید بهتون میل بزنم.
shima22gh@yahoo.com

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
من باید یک برنامه توالی عملیات و زمان بندی رو توی لینگو اجراش کنم و خروجی بگیرم.ولی یکم به مشکل برخوردم.اگه لطف میکنید و کمکم میکنید بهتون میل بزنم.

سلام
بهتر هست که سوالتون رو همینجا مطرح بفرمایید تا بقیه هم استفاده کنند. در واقع این جزء قوانین سایت محسوب میشه.

shima gh

عضو جدید
اگر بخایم شرط مساوی بودن یک پارامتر با یک اندیس رو توی یک محدودیت استفاده کنیم باید در قسمت set بنویسیمش یا در خود همون شرط محدودیت؟​
:surprised:

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
اگر بخایم شرط مساوی بودن یک پارامتر با یک اندیس رو توی یک محدودیت استفاده کنیم باید در قسمت set بنویسیمش یا در خود همون شرط محدودیت؟​
:surprised:

فک کنم اینطوری بشه...
پارامتر رو توی همون قسمت اول برای همه ی مقادیرش تعریف کنین، به صورت یک بردار... بعد پارامتر رو با اندیسش توی محدودیت از اونجا فراخوانی کنید ...

shima gh

عضو جدید
اگه بخوایم محدودیتی رو توی لینگو بنویسیم چطوری باید نوشت؟مثلا سیگمای تابع Y[SUB]irkj
[/SUB][SUB]که روی
kj
[/SUB]جمع بسته میشه.

shima gh

عضو جدید
در مورد تابع @BIN
هم میشه توضیح بدین؟من مثل مثال خود هلپش نوشتم ولی بازم اخطار میده.ممنووووووووووووووووون :)

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
اگه بخوایم محدودیتی رو توی لینگو بنویسیم چطوری باید نوشت؟مثلا سیگمای تابع Y[SUB]irkj
[/SUB][SUB]که روی
kj
[/SUB]جمع بسته میشه.

سلام، اینطوری باید بنویسید.

For (M(i): @For (N(r): @Sum(P(k): @Sum (Y(j): meghdare zigma))= meghdare ruberuye ebarat ));1

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
در مورد تابع @BIN
هم میشه توضیح بدین؟من مثل مثال خود هلپش نوشتم ولی بازم اخطار میده.ممنووووووووووووووووون :)

واسه این تابع هم این طوری بنویسین جواب میده:

For (S: @Bin (Z));1@

bahar252

عضو جدید
جستجوی ممنوعه برای 3 ماشین

جستجوی ممنوعه برای 3 ماشین

سلام
من تبو سرچ رو برای یک ماشین نوشتم اما برای سه ماشین مشکل دارم میشه کمکم کنید استدلالش چجوری میشه

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
سلام
من تبو سرچ رو برای یک ماشین نوشتم اما برای سه ماشین مشکل دارم میشه کمکم کنید استدلالش چجوری میشه

منظورتون رو میشه واضح تر بفرمایین.
دنبال چه استدلالی هستین. و بگین که توی تک ماشینه چه چیزی رو تبو کردین؟ توی سه ماشینه هم همون باشه چه اتفاقی میفته مگه؟

shima gh

عضو جدید
سلام
من یک کد نویسی لینگو رو نوشتم که موقع اجراش هنوز زمانی نگذشته اخطار زیر میاد می دونین دلیلش چیه؟؟؟
lingo 8.0 has stopped working

shima gh

عضو جدید
سلام ممنون که تا اینجا کمکم کردین :)
در حل کدنویسی لینگو اخطار زیر میاد می دونین علتش چیه؟؟؟

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
سلام ممنون که تا اینجا کمکم کردین :)
در حل کدنویسی لینگو اخطار زیر میاد می دونین علتش چیه؟؟؟

من این اخطار رو ندیدم تا حالا... سرچ هم زدم چیزی پیدا نکردم....
شاید نرم افزارتون کرک درستی نداره...

mahtabe royaie

عضو جدید
لطفا بگید که توابع آماری مثل واریانس وامید ریاضی رو چطور میشه توی لینگو نوشت؟

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
پیش فرض لینگو بزرگتر ویا مساوی با صفر بودن متغیرهاست حالا اگر متغیر باینری داشته باشیم مثل شرایط زیر ، میشه چک کنید ببینید من درست نوشتم :

sets:
period:n,z;

endsets
@for (period(t)|n(t)#NE#0: @Bin(z(t))#EQ# 1);

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
و یه اشکال دیگه .یه سیگما باید بنویسم که روی تمام حدود جمع نمیشه یعنی حدود سیگما به جای از 1 تا n از 1 تا n-1 هست. اینو چطور باید نوشت؟

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
و یه اشکال دیگه .یه سیگما باید بنویسم که روی تمام حدود جمع نمیشه یعنی حدود سیگما به جای از 1 تا n از 1 تا n-1 هست. اینو چطور باید نوشت؟
خودم پیدا کردم!

بالا