تهیه نقشه با اسکن کردن قطعات

MEHRAB - H

عضو جدید
با سلام
دوستان عزیز کسی در مورد تهیه نقشه با اسکن کردن (با اسکنر معمولی) قطعات در اتوکد اطلاعاتی دارد؟ ممنون میشم

yousefiazar

عضو جدید
سلام
من این کار انجام ندادم ولی شنیدم اسمش اسکن تو کد و فکر می کنم موقع اسکن کردن گزینه ای برای تبدیل به فایل کد باشه.می تونی از کلمه کلیدی scan to cad برای جستجو استفاده کنی.
موفق باشی

yousefiazar

عضو جدید
سلام
باید بگم اظهار نظر قبلی من درست نبود
برای این کار شما باید از نرم افزار اسکن تو کد که تو بازار هست استفاده کنی و فایل مورد نظر رو بعداز اسکن با این برنامه اجرا در صورت نیاز ویرایش کنی و در آخر با پسوند dxf ذخیره کنی که در نرم افزار کد باز میشه

yousefiazar

عضو جدید
سلام
باید بگم اظهار نظر قبلی من درت نبود
برای این کار شما باید از نرم افزار اسکن تو کد که تو بازار هست استفاده کنی و فایل مورد نظر رو بعداز اسکن با این برنامه اجرا در صورت نیاز ویرایش کنی و در آخر با پسوند dxf ذخیره کنی که در نرم افزار کد باز میشه

rahil*

عضو جدید
روشهای مختلفی هست، اندازه برداری به روش cmmو اسکن لیزری که خروجی انها فایل ابرونقات و بانرم افزارهای طراحی باید روشون کار بشه تا یک مدل سه بعدی درست بشه

Ekram

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک روش دیگر که بسیار ساده هم هست اینه که عکس از اسکن تهیه شد آنرا در اتوکد insert کنید بعد بر روی عکس با استفاده از ابزار های معمولی اتوکد کار کنید و وقتی کار تمام شد عکس رو delet کنید

مـیلاد

عضو جدید
با سلام
دوستان عزیز کسی در مورد تهیه نقشه با اسکن کردن (با اسکنر معمولی) قطعات در اتوکد اطلاعاتی دارد؟ ممنون میشم
:surprised:
چه روش باحالی

کلا عکس رو میشه تو محیط این نرم افزارا وارد کرد و نرم افزار بتونه شناسایی کنه خطوطش رو.
حالا شما میخوای اون عکس رو از طریق اسکن وارد کامپیوترت کنی
یکی دیگه با موبایلش عکس میگیره وارد میکنه:confused:

حتی میشه از سه نمای یه قطعه عکس بگیری بعد ببری نرم افزار تبدیل به قطعش کنی

چجوریش رو دیگه من بلد نیستم:smile: