[ تهیه صورت وضعیت ] ► پرسش و پاسخ ، آموزش

TT12345

عضو جدید
پيمانكار وقتي كار ميكند ، بايد در ازاي آن پول بگيرد . و اين پول گرفتن با تنظيم برگه هايي به اسم صورت وضعيت ، امضاء كردن آن توسط عوامل كارفرما مانند ناظر _ مشاور _ مسئول پروژه و ... و دريافت چك صورت مي گيرد .
تعديل هم به پروژه هايي تعلق ميگيرد كه مدت اجراي آنها بيش از يك سال باشد و به دليل تورم قيمتها به واسطه همين تعديل يه پول اضافه تر از آنچه كه در پيمان ذكر شده ، نصيب پيمانكار مي شود .
آقا وحيد كافي بود ؟ :surprised:

فرق متره و براورد و صورت وضعیت چیه؟ممنون

mr.effati

عضو جدید
آموزش آنالیز بها قیمت پیشنهادی پیمانکار در مناقصات و نحوه دفاع

آموزش آنالیز بها قیمت پیشنهادی پیمانکار در مناقصات و نحوه دفاع

سلام به همه. اگه میشه کسی که با آنالیز بها و پیشنهاد قیمت پیمانکار آشنایی داره به من مرجعی رو معرفی کنه که بتونم این کار رو یاد بگیرم. اگه به صورت کتاب آموزشی باشه یا سایتی که بشه ازش دانلود کرد، بهتره. با تشکر.

1007

عضو جدید
سلام به همه. اگه میشه کسی که با آنالیز بها و پیشنهاد قیمت پیمانکار آشنایی داره به من مرجعی رو معرفی کنه که بتونم این کار رو یاد بگیرم. اگه به صورت کتاب آموزشی باشه یا سایتی که بشه ازش دانلود کرد، بهتره. با تشکر.

دوست عزیز این کار فقط تجربه میخواهد مثلا شما میخواهی دیواری 35سانتی را انالیز قیمت کنی برای اینکار لازم است بدانی یک استا در یک روز چند متر دیوار کار مکند و چند گارگر احتیاج دارد-یا یک متر مکعب دیوار چقدر اجر سیمان شن اب احتیاج دارد و الی اخر بعد با توجه به قیمت روز انالیز میکنی که یک متر مکعب دیوار 35 سانتی چه هزینه ایی در بردارد واگر خواستی در منا قصه ایی شرکت کنی سود پیمامکار را به ان اضافه وقیمت میدهی سوالیداشتی در خدمتم0

omiyan

عضو جدید
من متوجه نشدم ، اگر در کل مطالب سوال دارید خیلی سخته که به این روش کمک بگیرید ! بهتره از سایت زیر بخشنامه ها رو دانلود کنید و اونها رو کاملا مطالعه کنید ، این قدم اوله ! بعدش منتظر سوالهاتون هستم !
http://tec.mporg.ir/

maysam.afjeh

عضو جدید
سلام دوست من . شما واسه اینکه بتونی مناقصه ای رو قیمت بزنی چنتا مطلب رو باید بدونی اول متره کردن درست تبدیلش به مالی،خلاصه ملی و... باید با فهارس بها آشنا باشی قیمتا رو به روز داشته باشی و سودی رو که در نظر میگیری واسه هر کار متفاوته (نسبت به تجهیزاتت،فواصل حملت،تعدیل،نوع تعین بودجه پروژهو و....)راستی نرم افزار تکسا هم کمک میکنه اگه بیشتر خواستی بدونی من در خدمتم.

genral36

عضو جدید
دوست عزيز كتابي هست كه هر ساله چاپ ميشه به نام فهرست بهاء موجود است
اون وقتا سازمان برنامه و بودجه دولت چاپ ميكرد

الان فهرست بهاء88 توي كنابفروشيهاي بزرگ گير مياد

Solsal

عضو جدید
با سلام
دوستان عزیز صاحب تجربه در آنالیز قیمت و فهرست بها و ...
لطفا لینک سایت شفاف را در باره طرح احداث مجمتع تالارهای بین المللی ایران - کیش به مبلغ 450 میلیون یورو ( حدود 700 میلیارد تومان ) ملاحظه فرمایند،
http://shafaf.ir/fa/pages/?cid=56512
لطفا یک ارزیابی اولیه اعلام فرمایید که بامبلغ مذکور ، چه مقدار ابنیه و محوطه قابل ساخت است( حداقل و متوسط و حداکثر را بفرمایید.)

با این اطلاعات محدود:
1- زمین متعلق به دولت.
2- در محل جزیره کیش.
3- هدف و کاربری : مجتمع تالارهای بین المللی.

با تشکر.

hamid1320032

عضو جدید
صورت وضعیت موقت راهسازی

صورت وضعیت موقت راهسازی

من کارم پیمانکاری در رشته راه وآب هستش اگه در مورد صورت وضعیت وتعدیل و برنامه هاشون مشکلی دارید در خدمتیم;)
سلام مهندس
من کارشناسی عمران دارم و تو یه شرکت پیمانکاری راهسازی مشغول به کارم ما یه پروژه راه روستایی داریم مبلغ قراردادمون3/170/000/000 تومانه کارای صورت وضعیتش هم خودم انجام میدم الان که دیگه پروژه رو به اتمامه دارم صورت وضعیتا رو آماده میکنم هر کاری میکنم به مبلغ اولیه پیمان که 3170000000 تومانه نمیرسم 400-500 ملیون کم دارم ضرایب پلوس رو هم که 40 % بوده اثر دادم بازم نمیشه،در ضمن میشه مصالح پای کار رو هم اضافه کرد.تو رو خدا کمکم کنید.

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام مهندس
من کارشناسی عمران دارم و تو یه شرکت پیمانکاری راهسازی مشغول به کارم ما یه پروژه راه روستایی داریم مبلغ قراردادمون3/170/000/000 تومانه کارای صورت وضعیتش هم خودم انجام میدم الان که دیگه پروژه رو به اتمامه دارم صورت وضعیتا رو آماده میکنم هر کاری میکنم به مبلغ اولیه پیمان که 3170000000 تومانه نمیرسم 400-500 ملیون کم دارم ضرایب پلوس رو هم که 40 % بوده اثر دادم بازم نمیشه،در ضمن میشه مصالح پای کار رو هم اضافه کرد.تو رو خدا کمکم کنید.
سلام
از اولين صورت وضعيت چك كن بيا جلو
اول از مبالغ شروع كن
ببين توي صورت وضعيت ها مبالغ صورت وضعيت هاي قبلي درست اومدي
فرمولهاي فايهاي اكسلو چك كن
بعد برو سراغ ريز متره ها
هر جا جمع زديو يه آيتمو بستي حتما سلول جمع و چك كن كه همه ي سلولهاي مرتبط رو ژوشش داده باشه
ببين يه قسمت از كارو جا ننداخته باشي !!
در كل اگه قرارداد بر اساس متره دقيق نوشته شده بعيده انقدر اختلاف

daruoosh

عضو جدید
با سلام

ضمن تشکر از شما مهندس عزیزخواهش میکنم توضیح بدید روش نوشتن صورت وضعیت ومحاسبه تعدیل چطوریه ؟ لطفا کامل توضیح بدید .

excel

عضو جدید
دوستان سلام
من مطالب این قست رو مطالعه کردم وبه نظرم خیلی جالب آمد.
من فکر می کنم مبحث متره و برآورد رو باید بطور عملی انجام داد .
پیشنهاد من اینه که یک نقشه ساده و یک سری اطلاعات فرضی رو در این تاپیک قرار بدیم و همه شروع کنند به متره و براورد و فقط مشکلات این پروژه رو در این قسمت از دوستان با تجربه تر بپرسند.
با تشکر

بالا