تنظیمات ظاهر سایت

samadehghan

عضو جدید
سلام دوستان عزیز

من به مشکلی برخورد کردم که خیلی خنده داره آخه ساده هست ولی .....
1-واسه ی عرض (width) سایت مقدار عرض tableرو 980pxدر نظر گرفتم اما در زمان اجرا این مقدار رو 1200 نشون میده
2- وقتی cellspacing رو عددی میگذارم که فاصله ی سلولها رو زیاد کند اصلا هیچ اتفاقی نمی افته و سلول ها همچنان به چسبیده اند .
3-اگه بخوام این تنظیم فاصله سلول ها رو در css انجام بدم چی باید بنویسم
میدونم خیلی حرف زدم ولی فکر کنم سوال آخر باشه
4-منوی افقی رو میخوام در وسط سطر قرار بدم اما هر کار میکنم درست نمیشه .
میخوام این تنظیمات رو در css انجام دهم.خیلی لطف میکنین اگه بهم کمک کنین:redface::cry:

samadehghan

عضو جدید
سلام ممنون که تنهام نمی ذارین
مشکل 1-3 حل شد اما هنوز چهارمی مونده.اما اینقد کدا زیاده که نمیدونم چیو باید بذارم
ببخشین یه مشکل دیگه ام دارم همینطور که گفتم عرض صفحمو980 گرفتم حالا میخوام بقیه صفحه که میشه مثل یه کادر دور صفحه اصلی است سایت زمینش رو تغییر بدم ولی نمی دونم چطوری

کد:
body{    
    direction: rtl;
    padding: 0;
    margin: 0;
}

body table.master
    {
        width: 980px;
        margin: 20px auto 0px auto;
        background-color: #ccffaa;
        border-spacing: 10px 5px;
        border: 1px solid #e3ebf3;
        border-collapse: separate;
    }
این کدشه نمیدونم چیکار باید انجام بدم .
بازم ممنون از راهنمایی هاتون

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
یعنی رنگ کردن بادی؟! اینجوری؟
HTML:
body{        direction: rtl;    padding: 0;    margin: 0;    background-color: violet;}

یه مورد. چرا از div بجای table استفاده نکردین که بهتر هستش؟

درمورد وسط قرار گرفتنش کدتون درسته و میاد وسط اما وقتی صفحه ی مرورگر کوچیک بشه در وسط دیگه قرار نمیگیره و کناره هاش میچسبن به صفحه. دلیلش هم استفاده از عرض ثابته. اگه بجای عرض ثابت و پیکسل، از در صد استفاده کنین این اتفاق نمیوفته و توی تمام اندازه های مرورگر، وسط خواهد ایستاد.

شما میتونین پروژتونو توی یک هاست رایگان آپلود کنین و آدرسش رو بدین . اینجوری بهتر میشه مشکلات رو حل کرد. و دیگه لازم نیست کدهاتونو بنویسین اینجا. همچنین دراین صورت از طریق inspect element راحت تر میشه عیب یابی کنیم

samadehghan

عضو جدید
حتما هنوز باید یاد بگیرم چه طوری یه هاست رایگان داشته باشم و مابقی کارها.
آحه هنوز اولین بار دارم یه سایت طراحی میکنم .
با اجازتون در اولین فرصت دوباره مزاحمتون میشم

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
آپلود سایت مراحل آسونیه یه سرچ هم کنین فکر کنم کافی باشه.اگه نبود خودم یه آموزشی تهیه میکنم.
من هم مبتدی هستم . مراحم هستید. حالا که در اول راه هستین عادت کنید بجای جدول از div برای گریدبندی سایتتون استفاده کنین که بهتر هست و سئوی بهتری دارد. موفق باشید:gol: