تمرین گروهی اسکیس طراحی شهری 93

mahfa90

عضو جدید
سلام دوستای گلم.
از این به بعد بحث اسکیس رو اینجا مطرح می کنیم.به نظرم بهتره اسکیس رو باهم و البته فعال تر پیش ببریم چون اکثرمون از اسکیس طراحی شهری چیز زیادی نمیدونیم پس بهتره با هم کار کنیم اینطوری به نفع همه هست.

نحوه شروع به کار کلاسهای مجازی اسکیس

من تصمیم گرفتم برای اینکه هم یک کلاس مجازی داشته باشیم و هم اینکه بچه ها همه انگیزه داشته باشید کار کنید. و بعضی از دوستان از جاهای دیگه نیان که فقط فایلهای آموزشی را ببینند.
یک سری فایل آموزشی درست میکنم و تمرین میدم. مثل کلاس نمیشه..ولی خب مختصر و مفید هست و ایشالا کمکتون کنه:)

فقط اینجا تو فوروم نمیگذارم. برای دوستان ایمیل میکنم. و کسانی که فایل را میگیرن، یک هفته تا 10 روز وقت دارن که تمرینات را انجام بدن. و تمرینات را اینجا میذاریم برای کرکسیون.

و کسانی فایل آموزشی جلسه بعد را میگیرن که تمرینات را انجام داده باشند.

و مثل روند کلاسهای آموزشی بیرون، حدود 8-10 جلسه معمولا کلاس طول میکشه. ولی خب مثلا من چند مبحث را در یک جلسه یک وقتایی سر کلاس میگم اینجا همه را جدا جدا میگم.. ممکنه تا 15 جلسه هم بکشه. با توجه به زمان زیادی که تا آزمون اسکیس داریم میرسیم انجام بدیم.

در نظر دارم برای دوستانی که خوب تمرین میکنند و کارهاشون پیشرفت داره. جایزه هم بذارم... مثل اینکه نمونه شیت های افراد برتر سالهای گذشته را براشون بفرستم و .... :d

کسانی که قصد شرکت در این کلاسها را دارن و واقعا جدی هستن که کار کنن ، به من ایمیل بزنن. در ایمیل حتما نام کاربری شون تو باشگاه را هم بگن. که من بدونم برای چه کسانی فایل میفرستم. تو ایمیل حتما رشته لیسانس و دانشگاهی که درس خوندید را هم حتما بنویسید
و اینکه بگم تمرینهایی که میدم اصلا کم نیستن و باید زمان بذارید که انجام بدید!
ایمیل: azadeharchitect@gmail.com

برای شروع و همونطور که مهفا جان گفت برای اینکه بدونیم سطح اسکیس همه چه جوری هست، من یک تمرین میذارم که انجام بدید. نتیجه اش را هم تو همین تاپیک میذاریم که همه ببینن :)

من ایشالا تا شنبه هفته آینده اولین سری فایل ها را میفرستم.

برای همه آرزوی موفقیت میکنم :w30:

پ.ن. از هر شخصی که دوست داره و میتونه همکاری کنه به شدت استقبال میکنیم :)
پ.ن.2. یذیرای هر پیشنهاد و انتقادی هم در این موضوع هستم

تمرین اول

نمونه اسکیس کاربران در تمرینات جلسه اول

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mahfa90

عضو جدید
همین جا از مهندس آزاده خانم عزیز دعوت می کنیم که مثل مرحله اول کنکور برای این مرحله هم مارو از راهنمایی هاش بهره مند کنند. با سپاس فراوان:gol::heart::gol:دعوت مارو پذیرا باش...
همین طور از دوستانی که تجربه ای در اسکیس طراحی شهری دارن:gol:

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
ممنون از ايجاد تاپيك ..ميخواستم امروز اين تاپيك را بزنم :):D

من از سالي كه قبول شدم براي سالهاي بعدش اسكيس درس ميدادم .... از پارسال هم فقط براي آزاد درس دادم ... اينجا يك سري تمرين براتون ميذارم.. هر وقت هم كار كرديد شيت ها را بگذاريد حتما كركسيون ميكنم :)

فعلا براي شروع مقادير زيادي كاغذ A3 و انواع روان نويس با ضخامت هاي مختلف بايد تهيه كنيد تا تمرينات را شروع كنيم
:w30:

mahfa90

عضو جدید
ممنون از ايجاد تاپيك ..ميخواستم امروز اين تاپيك را بزنم :):D

من از سالي كه قبول شدم براي سالهاي بعدش اسكيس درس ميدادم .... از پارسال هم فقط براي آزاد درس دادم ... اينجا يك سري تمرين براتون ميذارم.. هر وقت هم كار كرديد شيت ها را بگذاريد حتما كركسيون ميكنم :)

فعلا براي شروع مقادير زيادي كاغذ A3 و انواع روان نويس با ضخامت هاي مختلف بايد تهيه كنيد تا تمرينات را شروع كنيم
:w30:
ببخشید من جسارت کردم و تاپیک درست کرددم آزاده جان.

امیدهک1

عضو جدید
خوب بچه ها منم هستم...راستی چهارشنبه دانشگاه رازی کنفرانسه دکتر حبیبی هم میاد بچه هایی که خونشون نزدیکه بیان دیگه..... ببینیم چی می گه .

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
چقد خوبه که اینجا هنوز مثه قبله.. منم پایه شروع اسکیس هستم. راستی. تهران کجا واسه اسکیس خوبه؟ کسی میدونه؟

arc eng

عضو جدید
برنامه کلاس های اسکیس تخصصی آزمون کارشناسی ارشد رشته طراحی شهری
استاد
ویژه
تعداد ساعت
روز
شروع کلاس
شهریه (تومان)
دکتر احمدی و مهندس آقاکریمی
سراسری
48
پنجشنبه 12 تا 16
8 اسفند
450000
مهندس علی­پور و مهندس حاتمی
سراسری
48
پنجشنبه 8 تا 12
8 اسفند
450000
دکتر احمدی
دانشگاه آزاد
36
چهارشنبه 17 تا 21
7 اسفند
310000
مهندس علی­پور
دانشگاه آزاد
36
پنجشنبه 12 تا 16
8 اسفند
310000
دکتر احمدی
فشرده
32
سه­شنبه 12 تا 20 (یک هفته در میان)
20 اسفند
285000
مهندس علی­پور
فشرده
32
چهارشنبه 12 تا 20 (یک هفته در میان)
14 اسفند
285000
دکتر احمدی
نیمه گروهی سراسری
48
دوشنبه 15 تا 19
12 اسفند
680000
مهندس علی­پور
نیمه گروهی سراسری
48
یکشنبه 15 تا 19
11 اسفند
680000

برنامه کلاس اسکیس خانه شهرسازان!

البته من فعلا نمیتونم برم کلاس .شاید بزارم بعد اعلام نتایج و فعلا با کمک شما کلیت کارو در بیارم.

همه جمع شیم بعد استارت بزنیم با انرژی و مطمئن !:)

آخرین ویرایش:

mahfa90

عضو جدید
من پارسال واسه معماری کلاس اسکیس رفتم به نظرم واسه اسکیس فقط تمرین و تلاش خود فرد مهمه و درجه دوم حرکت تو یک مسیر درست حالا زیاد فرقی نمیکنه کجا و با کی کلاس بری.
به خاطر همین قصد دارم تا اعلام نتایج یا شاید بعد از عید کلاس نرم و خودم تمرین کنم.
لطفا شما هم نظرتون رو بگید شاید من اشتباه میکنم.تصمیم شماها چیه؟

هدیه.

مدیر تالار مهندسی شهرسازی
مدیر تالار

در این جلسه سه ساعته به موضوعات زیر در خصوص کنکور اسکیس طراحی شهری سال ۹۳ پرداخته می‌شود:
بررسی و پیش ‌بینی سؤالات سال ۳۲ با توجه به تأکید اساتید طراح به موضوعات مطروحه در سال جاری
توضیح و بررسی فرآیند اسکیس طراحی شهری و تفاوت آن با اسکیس معماری
بررسی انواع سؤالات موجود در حوزه شهرسازی( طراحی شهری)
نمایشگاهی از کارهای دانشجویان سالهای گذشته
ارائه یک سؤال اسکیس به شرکت کنندگان در ورکشاپ و بررسی و قضاوت شیتها و نهایتاً حل سؤال مطرح شده
لذا دانشجویان ملزم به، همراه داشتن کاغذ A3 و روان نویس میباشند.

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

mahfa90

عضو جدید
ازاده جان اسکیس طراحی شهری واسه من خیلی گنگه:eek:میشه قبل از هرکاری و خط کشیدنی یک مقدار درباره موضوع هاش و مراحل و اجزا و ... و کلا ساختارش هرچی که میدونی توضیح بدی.
:gol:tnx a lot:gol:

آخرین ویرایش:

Arch-Azadeh

من پارسال واسه معماری کلاس اسکیس رفتم به نظرم واسه اسکیس فقط تمرین و تلاش خود فرد مهمه و درجه دوم حرکت تو یک مسیر درست حالا زیاد فرقی نمیکنه کجا و با کی کلاس بری.
به خاطر همین قصد دارم تا اعلام نتایج یا شاید بعد از عید کلاس نرم و خودم تمرین کنم.
لطفا شما هم نظرتون رو بگید شاید من اشتباه میکنم.تصمیم شماها چیه؟
سلام
اگه فكر ميكنيد رتبه تون خوب ميشه حتما از همين الان بايد كلاس بريد. بعد از اعلام نتايج واقعا براي كلاس رفتن ديره. درسته تمرين و تلاش اصل كاره.. ولي حتما بايد يك نفر باشه كه راه را بهتون نشون بده.. اين وقت كمتري از شما ميگيره.
تجربه اين چند ساله به من ثابت كرده كه اونايي كه از اسفند كلاس ميرن به مراتب موفق ترن تا اونهايي كه بعد از اعلام نتايج كلاس را شروع ميكنند. نميگم موفق نميشن. شاگردهايي هم من داشتم كه دستشون خيلي قوي بوده و فقط با 4-5 جلسه كلاس تونستن درصدهاي خيلي بالايي بزنن. چون كاملا بلد بودن چه جوري بايد خط بكشن.فقط كافي بود يكي مباني را بهشون بگه. و بگه چي كار كنن.

ازاده جان اسکیس طراحی شهری واسه من خیلی گنگه:eek:میشه قبل از هرکاری و خط کشیدنی یک مقدار درباره موضوع هاش و مراحل و اجزا و ... و کلا ساختارش هرچی که میدونی توضیح بدی.
:gol:tnx a lot:gol:

براي بچه هاي معماري اسكيس طراحي شهري دقيقا همينه كه شما ميگي گنگه..ولي خب به نظرم از اسكيس معماري خيلي راحت تره:)

راستش اول شما بايد همين خط و هاشور و اينا را تمرين كنيد.. بعد مباني رو شروع كنيم :)

mahfa90

عضو جدید
سلام
اگه فكر ميكنيد رتبه تون خوب ميشه حتما از همين الان بايد كلاس بريد. بعد از اعلام نتايج واقعا براي كلاس رفتن ديره. درسته تمرين و تلاش اصل كاره.. ولي حتما بايد يك نفر باشه كه راه را بهتون نشون بده.. اين وقت كمتري از شما ميگيره.
تجربه اين چند ساله به من ثابت كرده كه اونايي كه از اسفند كلاس ميرن به مراتب موفق ترن تا اونهايي كه بعد از اعلام نتايج كلاس را شروع ميكنند. نميگم موفق نميشن. شاگردهايي هم من داشتم كه دستشون خيلي قوي بوده و فقط با 4-5 جلسه كلاس تونستن درصدهاي خيلي بالايي بزنن. چون كاملا بلد بودن چه جوري بايد خط بكشن.فقط كافي بود يكي مباني را بهشون بگه. و بگه چي كار كنن.

براي بچه هاي معماري اسكيس طراحي شهري دقيقا همينه كه شما ميگي گنگه..ولي خب به نظرم از اسكيس معماري خيلي راحت تره:)

راستش اول شما بايد همين خط و هاشور و اينا را تمرين كنيد.. بعد مباني رو شروع كنيم :)
پس با این اوصاف باید منتظر کلید سوال ها باشم تا درصدامو بگیرم:confused:.
کاملا درست میگی ولی اگه بدونیم این خط و هاشور هارو برای چی و با چه هدفی می کشیم و کجای اسکیس قراره به کارمون بیاد خیلی بهتر جواب میده.مثلا من یه جا خوندم که فیگور برای نشون دادن سرزندگی و مقیاس انسانی فضا تو اسکیس طراحی شهری مهمه.خوب اگه با این دید شروع به تمرین فیگور کنم خیلی بهتر جواب میده. از این بابت میگم گنگه که نمیدونم منتهی الیه تمرین به کجا میخوام برسم برای همین راهنمایی خواستم.ولی چون شما استادی حتما یه چیزی میدونی که میگی.

mahfa90

عضو جدید
من یه پیشنهاد دارم.اگه آزاده جان موافق باشه یه آزمون (مثلا یه اسکیس کوچک طراحی شهری) تعیین سطح بدیم مشخص بشه در چه سطحی هستیم خطمون چطوریه دانسته هامون در چه حده.

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
Re: تمرین گروهی اسکیس طراحی شهری 93

من یه پیشنهاد دارم.اگه آزاده جان موافق باشه یه آزمون (مثلا یه اسکیس کوچک طراحی شهری) تعیین سطح بدیم مشخص بشه در چه سطحی هستیم خطمون چطوریه دانسته هامون در چه حده.

موافقم.من که چون کارشناسیم معماری بوده با موضوعات ارشد طراحی آشنا نیستم
یکی با تجربه تره یه موضوع بده شروع کنیم دیگه ;)

mahfa90

عضو جدید
موافقم.من که چون کارشناسیم معماری بوده با موضوعات ارشد طراحی آشنا نیستم
یکی با تجربه تره یه موضوع بده شروع کنیم دیگه ;)
باید منتظر بشیم فردا صبح رئیس(ازاده جون) بیاد.الان دور از جون مثل بچه های بی سرپرستیم:Dیاد باران افتادم:biggrin:

Arch-Azadeh

سلام
من تصمیم گرفتم برای اینکه هم یک کلاس مجازی داشته باشیم و هم اینکه بچه ها همه انگیزه داشته باشید کار کنید. و بعضی از دوستان از جاهای دیگه نیان که فقط فایلهای آموزشی را ببینند.
یک سری فایل آموزشی درست میکنم و تمرین میدم. مثل کلاس نمیشه..ولی خب مختصر و مفید هست و ایشالا کمکتون کنه:)

فقط اینجا تو فوروم نمیگذارم. برای دوستان ایمیل میکنم. و کسانی که فایل را میگیرن، یک هفته تا 10 روز وقت دارن که تمرینات را انجام بدن. و تمرینات را اینجا میذاریم برای کرکسیون.

و مثل روند کلاسهای آموزشی بیرون، حدود 8-10 جلسه معمولا کلاس طول میکشه. ولی خب مثلا من چند مبحث را در یک جلسه یک وقتایی سر کلاس میگم اینجا همه را جدا جدا میگم.. ممکنه تا 15 جلسه هم بکشه. با توجه به زمان زیادی که تا آزمون اسکیس داریم میرسیم انجام بدیم.

در نظر دارم برای دوستانی که خوب تمرین میکنند و کارهاشون پیشرفت داره. جایزه هم بذارم... مثل اینکه نمونه شیت های افراد برتر سالهای گذشته را براشون بفرستم و .... :D

کسانی که قصد شرکت در این کلاسها را دارن و واقعا جدی هستن که کار کنن ، به من ایمیل بزنن. در ایمیل حتما نام کاربری شون تو باشگاه را هم بگن. که من بدونم برای چه کسانی فایل میفرستم. تو ایمیل حتما رشته لیسانس و دانشگاهی که درس خوندید را هم حتما بنویسید

برای شروع و همونطور که مهفا جان گفت برای اینکه بدونیم سطح اسکیس همه چه جوری هست، من یک تمرین میذارم که انجام بدید. نتیجه اش را هم تو همین تاپیک میذاریم که همه ببینن :)

پ.ن. از هر شخصی که دوست داره و میتونه همکاری کنه به شدت استقبال میکنیم :)
پ.ن.2. یذیرای هر پیشنهاد و انتقادی هم در این موضوع هستم

آخرین ویرایش:

mahfa90

عضو جدید
سلام

در نظر دارم برای دوستانی که خوب تمرین میکنند و کارهاشون پیشرفت داره. جایزه هم بذارم... مثل اینکه نمونه شیت های افراد برتر سالهای گذشته را براشون بفرستم و .... :D

چه سورپرایزی......:w30::w27:کاش یه چیز دیگه از خدا میخواستم.من اماده ام.

Arch-Azadeh

تمرین اول

تمرین اول

تمرین اول یا دست گرمی :D

بدون اینکه اصلا چیزی راجع به اسکیس طراحی شهری ندونید یا شاید هم بدونید. تمرین زیر را انجام بدید. بیشتر میخوایم بدونیم که وضعیت اسکیس چه جوریه

سوال ضمیمه که سوال اسکیس سال 84 یا 83 هست را جواب بدید. ترجیحا تو دو برگ A3 اگه نتونستید دو برگ، یک برگ هم قبوله:smile:

زمان: 4 روز.. تا شنبه شب وقت دارید که این تمرین رو انجام بدید :)

پیوست ها

• enghelab3.jpg
    enghelab3.jpg
    25.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • enghelab.jpg
    enghelab.jpg
    40.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
Re: تمرین گروهی اسکیس طراحی شهری 93