تمرین گروهی اسکیس ارشد آزاد90

وضعیت
موضوع بسته شده است.

memarane

کاربر فعال
سلام.منم اگه امکانش باشه دوست دارم با هم کار کنیم.ولی یه جورایی نمیدونم از کجا شروع کنم.اگه قرار باشه با اسکیس هایی که خودم فقط میزنم و راهنمایی ندارم پیش برم فک نکنم راه درستی باشه.
حالا کسی قزوین شرکت کرده ؟

kamyab_64

عضو جدید
خیلی ممنون :w27:
سوالات اسکیس آزمون دکتری میدونید چی بوده ؟ چون سالهای پیش از موضوعات آزمون دکتری در آزمون ارشد هم استفاده کردند
هر دانشگاه برای آزمون ورودی دکترا موضوع خودشو میده ، شما سایتی سراغ دارید که بتونیم پیگیر موضوعات دکتری هم باشیم؟
کلا آزمون های دکترا چه ماهی برگزار میشه { به خصوص آزمون دکترای دانشگاه آزاد } که احتمالا روی ذهنیت طراح های آزمون ارشد هم تاثیر میذاره
پارسال گویا موضوعات : سردر دانشگاه تربیت مدرس و پمپ بنزین بوده ، { نمیدونم این موضوعات رو کدوم دانشگاه ها مطرح کردند }
ممکنه از موضوعات آزمون ارشد دولتی هم استفاده کنند ؟ قبلا از اونها هم تکرار شده ؟

آزمون دکتری تخصصی (Ph.D)سال 90 دانشگاه آزاد اسلامی
عنوان :طراحی مهد کودک برای فرزندان هیأت علمی وکارکنان دانشگاه

برنامه :یکی از دانشگاههای کشور که در منطقه ی گرم وخشک قرارگرفته،در نظر دارد مهد کودکی به ظرفیت 200

کودک درزمینی به مساحت 6000متر مربع (100*60 متر طبق کروکی پیوست) بسازد.این زمین از شمال به جنوب

به طور متوسط 5%شیب دارد .یک خیابان 16متری در سمت شمال ویک خیابان ده متری در سمت جنوب برای

دسترسی های سواره وپیاده وجود دارند.

• مجموعه ساختمانی این مهد کودک شامل بخش های زیر می باشد:
  1. سرسرای ورودی+پیشخوان اطلاعات وسرویس های بهداشتی
  2. سالن پذیرش کودکان
  3. مدیریت مهد کودک وبایگانی جمعاًسه اطاق
  4. اطاق های پرستاران ومعلمان جمعاًدو اطاق
  5. اطاق کمک های اولیه ی پزشکی
  6. خوابگاه های کودکان با توجه به سنین مختلف1 تا6 سال (سه تا چهار خوابگاه)
  7. غذاخوری کودکان همراه با آشپزخانه وآبدارخانه+سرویس های بهداشتی
  8. کلاسهای آموزشی ،کارهای دستی،نقاشی وسایر کارهای هنری(4 کلاس)
  9. فضای باز برای بازی کودکان (با توجه به اقلیم گرم وخشک استفاده از حیاط یا حیاطهای مرکزی توصیه می شود).
  10. سالن اجتماعات 200نفره همراه با ورودی مستقل وسرویس های مربوطه که مورد استفاده مهد کودک (والدین ،کودکان ،کارکنان و مدعوین) ویا برای واگذاری به مراسم اجتماعی -فرهنگی خارج ازمهد کودک.
  11. تعداد 12 پارکینگ در هم سطح برای پیاده وسوارکردن کودکان وتعداد 18 پارکینگ برای اتومبیل معلمان وپرستاران در زیر ساختمان /سالن اجتماعات نیز پارکینگ مخصوص به خود را در زیر سالن خواهد داشت ولی نمایش دادن آن در این طراحی ضروری نیست.
طراحی مورد نیاز :
  1. یک دیاگرام نمایش دهنده بخش های فوق الذکر
  2. یک پلان مجموعه به مقیاس250/1 (یک به دویست وپنجاه)
  3. یک نما ویک مقطع هرکدام به مقیاس 200/1
  4. یک پرسپکتیو (ترجیحاًدید پرنده)از مجموعه
  • علاوه بر پرسپکتیو فوق الذکر ارائه پرسپکتیوهای کوچکتر از ساختمان ها ومحوطه مجاز است.
  • ترسیم بخش های مختلف مجموعه حتی الامکان خوانا باشد به خصوص درپلان مجموعه.
  • برای ترسیم از کلیه ی لوازم ترسیم ازجمله خط کش ، پرگار ، روان نویس ، مدادرنگی وماژیک می توان استفاده نمود .

kamyab_64

عضو جدید
خیلی ممنون :w27:
سوالات اسکیس آزمون دکتری میدونید چی بوده ؟ چون سالهای پیش از موضوعات آزمون دکتری در آزمون ارشد هم استفاده کردند
ممکنه از موضوعات آزمون ارشد دولتی هم استفاده کنند ؟ قبلا از اونها هم تکرار شده ؟

به نظر من نباید ذهنمون رو درگیر مسائل حاشیه ای بکنیم،چون سال گذشته هم روز قبل از کنکور آزاد از این حرفها زیاد میزدن.مثلا میگفتن موضوع لو رفته یا چون موضوع دکترا فرهنگی بوده اینم حتما فرهنگیه و... ولی هیچ کدومش درست نبود.
بهتره بیشتر روی تقویت دست و تبدیل ایده به فرم تمرکز کنیم تا با هر موضوعی که طرح بشه بتونیم کنار بیایم و یه چیزی از توش در بیاریم.

رویا خبال

عضو جدید
آزمون دکتری تخصصی (Ph.D)سال 90 دانشگاه آزاد اسلامی
عنوان :طراحی مهد کودک برای فرزندان هیأت علمی وکارکنان دانشگاه

برنامه :یکی از دانشگاههای کشور که در منطقه ی گرم وخشک قرارگرفته،در نظر دارد مهد کودکی به ظرفیت 200

کودک درزمینی به مساحت ....
مرسیییییییییییییییییی ممنون
فقط از چه سایتی این مطلبو گرفتین

:w33::w23:

آخرین ویرایش:

sara2323

عضو جدید
منم کلاس امیر شقاقی میرم.خوشحال می شم با هم همکاری کنیم

اوس ممار

عضو جدید
سلام بچه ها خسته نباشید
یه خبر خوب واسه بچه های مشهدی :خانم شاهوردی رتبه یک سال 88 با اسکیس بالای 90 قراره مشهد کلاس بزارن اگه دوست داشتین تا 22/12 با این شماره تماس بگیرین 09366713504

memarane

کاربر فعال
من شنیدم اسکیس دولتی امسال سیاه قلمه.شما چیزی نشنیدین؟
اگه اینطور باشه رو آزاد تاثیر نمیذاره؟نکنه آزاد سیاه قلم باشه ؟

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی چی سیاه قلم ؟ مگه تکنیک رادو آزاد نیست ؟ چون من فقط ماژیک بلدم یعنی باید قید ارشد رو بزنم ؟!

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
یعنی چی سیاه قلم ؟ مگه تکنیک رادو آزاد نیست ؟ چون من فقط ماژیک بلدم یعنی باید قید ارشد رو بزنم ؟!

من شنیدم اسکیس دولتی امسال سیاه قلمه.شما چیزی نشنیدین؟
اگه اینطور باشه رو آزاد تاثیر نمیذاره؟نکنه آزاد سیاه قلم باشه ؟

همیشه تکنیک راندو آزاد بوده ، شاید بعضی سال ها آبرنگ یا پاستیل ممنوع شده باشه ، ولی ماژیک بعید میدونم ممنوع شه!
کسی که کار با ماژیک رو بلد باشه ، به راحتی از پس بقیه راندو ها بر میاد ، حالا اگر هم ممنوع شد با مداد رنگی یا راپیدی راندو میکنیم :w12:
تازه ، یکی از سالهایی که آبرنگ ممنوع بوده یکی از رتبه های برتر ازش استفاده کرده و باز نمره ی خوبی بش دادن! :surprised:

memarane

کاربر فعال
هر چی بگی از اینا بر میاد.همین پارسال خودم امتحان دادم همش رسم فنی خواسته بود و گفته بود حق ندارید نوشته و تحلیل گرافیکی از کارتون داشته باشید.
سیاه قلم هم از یکی دو تا ازاستادا شنیدم .اگه بخوان فقط با یه مداد مشکی کار کنیم من که کارم ساخته است.

halal314

عضو جدید
سلام میشه لطفا یکی از بچه ها شماره آتلیه های شقاقی (خانه معمار) و طایفه رو بده؟ ممنونم

memarane

کاربر فعال
شاید بهتر باشه یه کم تمرین ها یی که تو این تالار واسه اسکیس انجام میدیم سبک ترشون کنیم.خیلی سنگین و زیاد هستن.
اینجور پیش بره بهتره در تاپیک رو تخته کنیم دیگه.
حقیقتش احساس میکنم دوستان کمی حس رقابتشون گل کرده و نمیخوان چیزایی که بلدن در اختیار بقیه بذارن.اگه واقعا اینطوری باشه هنوز خیلی با مهندس و با سواد شدن فاصله داریم چون همه میدونن که زکات علم نشر و ترویج اون هستش.

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
شاید بهتر باشه یه کم تمرین ها یی که تو این تالار واسه اسکیس انجام میدیم سبک ترشون کنیم.خیلی سنگین و زیاد هستن.
اینجور پیش بره بهتره در تاپیک رو تخته کنیم دیگه.
حقیقتش احساس میکنم دوستان کمی حس رقابتشون گل کرده و نمیخوان چیزایی که بلدن در اختیار بقیه بذارن.اگه واقعا اینطوری باشه هنوز خیلی با مهندس و با سواد شدن فاصله داریم چون همه میدونن که زکات علم نشر و ترویج اون هستش.

تمرینا رو چطوری آسون تر کنیم؟ فعلا حجم های که کشدیدیم رو اینجا بذاریم؟
اون تمرین روکشی هم خیلی آسونه ، عکس از کتاب اسکیس { که خدا را شکر کم هم نیستند } بذاریم ؛ از اون اسکیس های که دربارشون نظری ، سوالی داریم :redface:

شما درست میگوید ، اگه اینجوری باشه ، میتونیم بین خودمون با ایمیل اسکیس هامون رو نشون هم بدیم ، که هرکی دوست نداره کارشو ارائه کنه ، طرحی نبینه و یه گروه بسته تشکیل میدیم که وقتمون تلف نشه ;)
هدف از اومدن به اینجا کمک به بهبود وضعیت طراحیمون و ایجاد انگیزه ی بیشتر هست ، نه اینکه ..........
من حتی برای یکی از اساتید اسکیس در یکی از صفحاتشون پیام گذاشتم و دعوتشون کردم تا به iran_eng بیان و مارو راهنمایی کنند ، ولی احتمالا چون صفحشون شلوغه ،پیامم رو ندیدند ، شایدم اومدن و از خوندن چونه درازی های ما دلیلی برای جواب دادن ندیدند !:razz:

البته یکی از دلایل اینکه دوستان فعلا عکس نمیذارند ، حال و هوای عید هست که همه دنبال کارهاشون هستند ، شاید به این دلیل تمریناشونو نمیذارند.

از دوستایی که علاقه مند به اسکیس هستند { حتی اونایی که کنکور ندارند } دعوت میکنیم اسکیس هایی که دوست دارند رو اینجا بذارند :)

memarane

کاربر فعال
اون تمرین روکشی هم خیلی آسونه ، عکس از کتاب اسکیس { که خدا را شکر کم هم نیستند } بذاریم ؛ از اون اسکیس های که دربارشون نظری ، سوالی داریم :redface:

شما درست میگوید ، اگه اینجوری باشه ، میتونیم بین خودمون با ایمیل اسکیس هامون رو نشون هم بدیم ، که هرکی دوست نداره کارشو ارائه کنه ، طرحی نبینه و یه گروه بسته تشکیل میدیم که وقتمون تلف نشه ;)
هدف از اومدن به اینجا کمک به بهبود وضعیت طراحیمون و ایجاد انگیزه ی بیشتر هست ، نه اینکه ..........
من حتی برای یکی از اساتید اسکیس در یکی از صفحاتشون پیام گذاشتم و دعوتشون کردم تا به iran_eng بیان و مارو راهنمایی کنند ، ولی احتمالا چون صفحشون شلوغه ،پیامم رو ندیدند ، شایدم اومدن و از خوندن چونه درازی های ما دلیلی برای جواب دادن ندیدند !:razz:

البته یکی از دلایل اینکه دوستان فعلا عکس نمیذارند ، حال و هوای عید هست که همه دنبال کارهاشون هستند ، شاید به این دلیل تمریناشونو نمیذارند.

از دوستایی که علاقه مند به اسکیس هستند { حتی اونایی که کنکور ندارند } دعوت میکنیم اسکیس هایی که دوست دارند رو اینجا بذارند :)
من که همه جوره پایه هستم فقط اگه بقیه هم همکاری کنن و دوستان به جای خواننده مطالب ارسال هم داشته باشن.

ایمان م

عضو جدید

قول میدم اگر کسی از عیدش به نحو احسن استفاده کنه در کنکور اسکیس سراسری و کنکور آزاد موفق میشه .
چون در این دوره همه در مسافرت هستن و کسی نمی خونه ولی این عید باعث میشه که شما از همه جلو بزنید .

takta_77

عضو جدید
سلام بچه ها جون
من ترم 4ام كارشناسي هستم
اما از همين الان استرس كنكورو دارم
بچه ها ميشه لطفا به من بگين از كي و از چه جايي بايد شروع كنم؟!!!
من اصا نميدونم بايد چيكار كنم!!!!!!!!!!

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
....

....

سلام :redface: خسته نباشید ، سال نو همتون مبارک :gol:

مساحت سالن غذاخوری یک رستوران 60 نفره رو چطوری حساب میکنید؟ از جدول های قسمت رستوران نویفرت {جدول مساحت های کف مورد نیاز } ضریب 1.6-1.8 {نورمال رستوران } در نظر گرفتم >>> 1.6 * 60 = 96 متر مربع

که فضای آشپزخانه مورد نیاز شد>>> 96*0.5 = 48متر مربع

این ها درسته؟

این مساحت مشمولِ مساحت معابر بین میز های اتاق غذاخوری هم میشه ؟

جدول { مجموع فضای اتاق های غذاخوری } که نوع میزها و صندلی ها رو داده ، منظور از اون دو ستون {کار ، خدمات} و {سرویس} چیه ؟
کلا چطوری با این 5 جدول نویفرت ، طراحی میکنند؟!
برای ارتفاع سقف یک اتاق غذاخوری { در ارتباط با مساحت کف } در نویفرت یکسری اعداد با { ، _ ؛ } جدا شدند که مطمئن نیستم درست خونده باشم ، این که نوشتم میشه؟ مخصوصا برای قسمت آخر که زیرش خط کشیدم :

بیشتر از 100مترمربع >> حداقل3متر / بیشتر از 50متر مربع >> 2.75متر / برای کمتر از 50 متر مربع 2.5 متر و بیشتر از 2.5 متر

موقع آزمون اسکیس که نویفرت نیست ، با انتخاب ابعاد یک میز 4نفره به ابعاد 85*85 برای 60 نفر چطور میشه به ابعاد درستی رسید ؟

اول باید مبلمان رو در فضا بچینم و با درنظر گرفتن تعداد و فاصله بین میزها مساحت فضا رو حساب کنم؟:surprised:

آخرین ویرایش:

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
تحلیل سایت یک رستوران و اقامتگاه بین راهی

تحلیل سایت یک رستوران و اقامتگاه بین راهی

.یک اقامتگاه بین راهی در اقلیم معتدل و مرطوب هست >> اگر جاده اصلی در طرف جنوب سایت و در قسمت غرب دریاچه قرار گرفته باشه و یک جاده فرعی از شرق سایت گذشته و زمین کوچکی اون طرف جاده ی فرعی و جزؤ سایت باشه>>>
1. موقعیت پارکینگ و رستوران رو چطور در نظر میگیرید؟
من رستوران رو مجاور جاده اصلی گذاشتم که دسترسی به اون آسان باشه ، در سمتی که نزدیک جاده ی فرعی باشه و از زمین کوچک اون طرف جاده ی فرعی برای پارکینگ و تاسیسات استفاده کردم { تاسیسات نزدیک به آشپزخونه ی رستوران } و چون در قسمت شرق مرتع هست و رستوران اندکی به مرتع دید خواهد داشت

2.برای اینکه راننده ها به پارکینگ دید داشته باشند یک فضای پارک مجزا هم مجاور رستوران به موازات جاده ی اصلی در نظر گرفتم ، اما 5اتاقی که برای اقامتگاه که مشرف به دریاچه{ غرب} درنظر گرفتم از پارکینگ خیلی دور میشه ، یعنی برای اونها هم پارکینگی در نظر بگیرم؟؟!!!!
3.برای این چنین اقامتگاههایی ، دید مناسب به سمت دریاچه داشتن برای فضاهای اقامت ارجحیت داره یا رستوران؟
4. نماز خونه و سرویس حتما نباید دیوار به دیوار باشند؟ یا همینکه سرویس در سمت قبله نباشه کافیه؟ اگر نمازخونه از سرویس حتما باید با فاصله طراحی بشه ، تکلیف وضوخانه چی میشه؟!

آخرین ویرایش:

MEHDI.880

عضو جدید
سلام بجه ها

من پارسال قبول شدم

از من به شما نصیحت که سوال رو خوب بخونید.خود س.ال اسکیس گفته بود مساحتها حدودی باشه یعنی اینقدر حساب کتاب نداره

بعدشم وقتت.ن رو تو کلاسهای امسال طایفه و .... نگذرونید.صدیق و شقاقی از همه بهترن

موفق باشین

ایمان م

عضو جدید
سلام بجه ها

من پارسال قبول شدم

از من به شما نصیحت که سوال رو خوب بخونید.خود س.ال اسکیس گفته بود مساحتها حدودی باشه یعنی اینقدر حساب کتاب نداره

بعدشم وقتت.ن رو تو کلاسهای امسال طایفه و .... نگذرونید.صدیق و شقاقی از همه بهترن

موفق باشین

سلام
به جه علت شما میگید وقتتون رو روی کلاس های آقای طائفه نگذارید ؟

volga_red

عضو جدید
قرار بود لیست موضوعاتی رو که محتمل هستند هر هفته بگیم!!

مثلن: المان شهدای گمنام
اقامتگاه بین راهی در منطقه کوهستانی
رستوران بین راهی
سردر دانشکده هنر و معماری
مدرسه ابتدایی
مهد کودک در شمال تهران

چه موضوعاتی به نظرتون می یاد؟

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
سلام بجه ها

من پارسال قبول شدم

موفق باشین

درسته که مساحت ها تقریبی میخوان، اما الان که تمرین میکنیم بد نیست با ابعاد درست پیش بریم تا یک نمونه کار دقیق داشته باشیم که موقع آزمون کاری که میکشیم به اون نزدیک باشه
پارسال همین مقیاس تقریبی رو که میخواستم بکشم خیلی با واقعیت فاصله داشت :cry: از جلویی پرسیدم گفت اون اندازه ای که در نظر گرفتم { با کمک میز و صندلی ها } به اندازه ی همین سالن ورزشی ای بوده که داشتیم امتحان میدادیم!!! :surprised: و ابعاد کارشو گفت وو منم از روی همون تقریبیش کردم!!!!:razz:
اکثر ترم های دانشگاه هم همینطوری بود ، اول سال میگفتند واسه n نفر طراحی کنیم و بعد از چند جلسه یکی ابعادی رو میگفت و بقیه همون رو مینوشتند!!!! :child:
فرودگاه ، کتابخونه ، فضای آموزشی،مهدکودک ، سینما و مسکونی موضوعاتی بودند که در 4ترم کارشناسی ناپیوسته طراحی کردم ، اما رستوران رو با توجه به نویفرت هیچ وقت کار نکرده بودیم :cry:
برای رسیدن به مساحتی که به طور تقریبی درست باشه از کجا شروع میکنید؟

چرا کلاس صدیق و شقاقی رو به طایفه ترجیح میدید؟ 3تا کلاس رو قبلا رفتید؟!!! من کتابهاشونو میخونم ، به نظرم هرکدوم خوبی هایی دارند ، ولی
شاید
اگه روزی خودم کلاسی گذاشتم اون از همه ی اینها بهتره ، مطمئن باشیـــــــد! { از حالا هم تبلیغاتم رو شروع کردم} N.F.A این هم مخفف اسمم بووود:w18:
{ به سبک نورمن فاستر N.F};)

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
قرار بود لیست موضوعاتی رو که محتمل هستند هر هفته بگیم!!

مثلن: المان شهدای گمنام
اقامتگاه بین راهی در منطقه کوهستانی
رستوران بین راهی
سردر دانشکده هنر و معماری
مدرسه ابتدایی
مهد کودک در شمال تهران

چه موضوعاتی به نظرتون می یاد؟

هفته ی قبل آزمون میتونیم هر کدوممون موضوعی رو بگیم تا ببینیم کدوم یک از کلاس ها و دوستان تونستند ذهن طراح های کنکور رو بخونند .... ، ولی در حال حاضر بهتره همه جور موضوع کار کنیم که خدای نکرده غافلگیر نشیم ....
من فعلا این ها رو کار میکنم>
سری دوم : فضاهای آموزشی ؛ دبیرستان ، دبستان ، مهد کودک ، فضاهای فرهنگی ؛ کتابخونه ، پژوهشکده ، ... خوابگاه ، دانشگاه و ...

MEHDI.880

عضو جدید
سلام
به جه علت شما میگید وقتتون رو روی کلاس های آقای طائفه نگذارید ؟

سلام دوست عزیز

با عرض معذرت چون خودم تجربه حضور در این کلاسها رو دارم و به چشم دیدم

در ضمن ایشون خودشون شاگرد صدیق بود و به نطر اکثر دوستان این آقا از روی کتاب های صدیق کپی کرده

اگر دوست داشته باشین می تونین امتحان کنین و کیفیت کلاس ایشون رو با صدیق و شقاقی مقایسه کنید

موفق باشین

MEHDI.880

عضو جدید
درسته که مساحت ها تقریبی میخوان، اما الان که تمرین میکنیم بد نیست با ابعاد درست پیش بریم تا یک نمونه کار دقیق داشته باشیم که موقع آزمون کاری که میکشیم به اون نزدیک باشه
پارسال همین مقیاس تقریبی رو که میخواستم بکشم خیلی با واقعیت فاصله داشت :cry: از جلویی پرسیدم گفت اون اندازه ای که در نظر گرفتم { با کمک میز و صندلی ها } به اندازه ی همین سالن ورزشی ای بوده که داشتیم امتحان میدادیم!!! :surprised: و ابعاد کارشو گفت وو منم از روی همون تقریبیش کردم!!!!:razz:
اکثر ترم های دانشگاه هم همینطوری بود ، اول سال میگفتند واسه n نفر طراحی کنیم و بعد از چند جلسه یکی ابعادی رو میگفت و بقیه همون رو مینوشتند!!!! :child:
فرودگاه ، کتابخونه ، فضای آموزشی،مهدکودک ، سینما و مسکونی موضوعاتی بودند که در 4ترم کارشناسی ناپیوسته طراحی کردم ، اما رستوران رو با توجه به نویفرت هیچ وقت کار نکرده بودیم :cry:
برای رسیدن به مساحتی که به طور تقریبی درست باشه از کجا شروع میکنید؟

چرا کلاس صدیق و شقاقی رو به طایفه ترجیح میدید؟ 3تا کلاس رو قبلا رفتید؟!!! من کتابهاشونو میخونم ، به نظرم هرکدوم خوبی هایی دارند ، ولی
شاید
اگه روزی خودم کلاسی گذاشتم اون از همه ی اینها بهتره ، مطمئن باشیـــــــد! { از حالا هم تبلیغاتم رو شروع کردم} N.F.A این هم مخفف اسمم بووود:w18:
{ به سبک نورمن فاستر N.F};)

سلام

منم تقریبا از روی ابعاد میز و صندلی یه مساحت تقریبی بدست آوردم.خوبه که با اندازه تمرین می کنین

در مورد کلاسم به دوستمون گفتم که اگر دوست داشته باشین امتحان کنین و پیش هر سه تا کلاس برین تا بفهمین فرق امثال شقاقی و صدیق با امثال طایفه رو خودتون بفهمین

وضعیت
موضوع بسته شده است.