تمرین گروهی آزمون طراحی-شهریور 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ahmad.m.z

عضو جدید
1.jpg
این ازمون بهمن 94 هستش نگاه کنید با شعاع گردش 5 و 6 و4 نمیشد پس شعاع کم میکنیم و طول و ارتفاع هم کم میشه
اون 6.5 هم یه عدد نرمال هست البته اگه فضای کافی داشته باشیم

alizare49

عضو جدید
[FONT=&quot]آزمون طراحی معماری آزمونیه که شما باید حداقل ابعاد رو در همه زمینه ها بدونید کما اینکه تمام عبارات مبحث 4 در مورد حداقل اندازه در هر فضاست و چون خود طراحان سوال هم این رو مد نظر دارن طوری سوال رو مطرح میکنن که با رعایت این قضیه طرح به بهترین حالت حل میشه[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
شعاع گردش 6.5 از کجا اومده خانوم مهندس؟
بطور قطع و البته با سند عرض میکنم که شعاع 5 متر درسته شک هم نکنید
شعاع گردش واسه رمپ چرخشی 6.5
شعاع گردش تو پارکینگ 5 متر و در محل ستون ها 4.5
درسته؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

alizare49

عضو جدید
شعاع گردش واسه رمپ چرخشی 6.5
شعاع گردش تو پارکینگ 5 متر و در محل ستون ها 4.5
درسته؟

اگه ریشه یابی کنید احتمال قریب به یقین ظهور عدد 6.5 که فرمودید و از خیلی از دوستان شنیدم به جزوه اشراق ختم میشه مهندس
در مبحث 4 به صراحت گفته شعاع مسیر گردش رمپ 5 باید باشه که نمونش اسفند 91 که بهترین حل با رمپ 5 متر انجام میشه( نمره 31 اون سال که یکی از دوستان بود )
و البته هیچ تفاوتی در مورد فضای چرخش بین رمپ با داخل پارکینگ نیست همه رو 5 لحاظ کنید به جز مسیر حرکت بین 2 ستون که 4.5 متر که میفرمایید درسته

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
اگه ریشه یابی کنید احتمال قریب به یقین ظهور عدد 6.5 که فرمودید و از خیلی از دوستان شنیدم به جزوه اشراق ختم میشه مهندس
در مبحث 4 به صراحت گفته شعاع مسیر گردش رمپ 5 باید باشه که نمونش اسفند 91 که بهترین حل با رمپ 5 متر انجام میشه( نمره 31 اون سال که یکی از دوستان بود )
و البته هیچ تفاوتی در مورد فضای چرخش بین رمپ با داخل پارکینگ نیست همه رو 5 لحاظ کنید به جز مسیر حرکت بین 2 ستون که 4.5 متر که میفرمایید درسته

پس این سوال که در سوال ازمون خود نظام اومده چی مهندس
؟

شعاع داخلی رمپ قوسی 6.5 درسته

حداقل 6.5
hamed.jpg

alizare49

عضو جدید
پس این سوال که در سوال ازمون خود نظام اومده چی مهندس
؟

شعاع داخلی رمپ قوسی 6.5 درسته

حداقل 6.5
مشاهده پیوست 259686

جوابش 6.5 از لبه خارجی درسته
در ثانی شما اینو قطعا میدونید که فقط منابع اصلی رو باید در نظر بگیرید (مباحث 22 گانه) که البته به نظر من سوال از بیخ ایراد داره چون باید صورت سوال درجه ‍پارکینگ رو مشخص میکرد که عرض مسیر معین بشه(2.5 و 3.5 و 5 متر) و در نهایت لبه های مسیر به دست بیان
رجوع کنید به مبحث ۴ بند 4-5-10-2-3
البته یه موردی هم که وجود داره اینه که سوالات در چند آزمون اخیر خیلی حرفه ای تر و تخصصی تر شدن و واقعا بچه هایی که الان دارن قبول میشن مسلط ترن به طراحی و سوالات ۸ یا ۹ سال قبل اصلا ملاکی برای استناد نمیتونه باشه

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
جوابش 6.5 از لبه خارجی درسته
در ثانی شما اینو قطعا میدونید که فقط منابع اصلی رو باید در نظر بگیرید (مباحث 22 گانه) که البته به نظر من سوال از بیخ ایراد داره چون باید صورت سوال درجه ‍پارکینگ رو مشخص میکرد که عرض مسیر معین بشه(2.5 و 3.5 و 5 متر) و در نهایت لبه های مسیر به دست بیان
رجوع کنید به مبحث ۴ بند 4-5-10-2-3
البته یه موردی هم که وجود داره اینه که سوالات در چند آزمون اخیر خیلی حرفه ای تر و تخصصی تر شدن و واقعا بچه هایی که الان دارن قبول میشن مسلط ترن به طراحی و سوالات ۸ یا ۹ سال قبل اصلا ملاکی برای استناد نمیتونه باشه

دیگ سوال اومده ازش مهندس. منبع اصلی هست
وقتی ک رمپ عرضش 2.5 هست اصلا رمپ گردشی توجیه داره مهندس؟

alizare49

عضو جدید
دیگ سوال اومده ازش مهندس. منبع اصلی هست
وقتی ک رمپ عرضش 2.5 هست اصلا رمپ گردشی توجیه داره مهندس؟

اگه در اجرا منظورتون هست - حتما توجیه داره
خیلی از کار فرماها خودشونو به آب و آتیش میزنن که یه طبقه برن پایین تر که با پارکینگ بیشتر واحد بیشتری بفروشن

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
اگه در اجرا منظورتون هست - حتما توجیه داره
خیلی از کار فرماها خودشونو به آب و آتیش میزنن که یه طبقه برن پایین تر که با پارکینگ بیشتر واحد بیشتری بفروشن
و توی ازمون؟؟

alizare49

عضو جدید
و توی ازمون؟؟
[FONT=&quot]
قانون و قاعده خاصی در این زمینه نیست و کاملا به طرح مربوط میشه ولی معمولا نکته رمپ چرخشی در آزمون اینه که باعث میشه ارتفاع بیشتری در یک طول ثابت - طی بشه و ادامه رمپ در فضای پارکینگ فضا اشغال نکنه که چیدمان بهتری رو بهت میده و به نظرم اصلا نیازی نیست که به توجیه داشتن عرض رمپ در آزمون فکر کنیم[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

قانون و قاعده خاصی در این زمینه نیست و کاملا به طرح مربوط میشه ولی معمولا نکته رمپ چرخشی در آزمون اینه که باعث میشه ارتفاع بیشتری در یک طول ثابت - طی بشه و ادامه رمپ در فضای پارکینگ فضا اشغال نکنه که چیدمان بهتری رو بهت میده و به نظرم اصلا نیازی نیست که به توجیه داشتن عرض رمپ در آزمون فکر کنیم

من فک میکنم خوبه که همون 6.5 رو بزاریم

atena-arch

عضو جدید
دوستان من یه سوال کردم راجع به ابعاد موتورخانه آسانسور و اینکه چرا هیچ کس تو پلان بام ابعاد واقعی موتورخونه رو نمیزاره یا حداقل من ندیدم میشه اگه نمونه ای دارین که تو پلان بام ابعاد موتورخونه رعایت شده اینجا بزارین در مورد ارتفاع موتورخوه هم هر کس یه چیزی میگه مبحث ۱۵ هم انقدر جدوال گیج کننده ای داره که من چیزی سر درنیاوردم میشه لطفا راهنمایی کنین، ممنون

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
دوستان من یه سوال کردم راجع به ابعاد موتورخانه آسانسور و اینکه چرا هیچ کس تو پلان بام ابعاد واقعی موتورخونه رو نمیزاره یا حداقل من ندیدم میشه اگه نمونه ای دارین که تو پلان بام ابعاد موتورخونه رعایت شده اینجا بزارین در مورد ارتفاع موتورخوه هم هر کس یه چیزی میگه مبحث ۱۵ هم انقدر جدوال گیج کننده ای داره که من چیزی سر درنیاوردم میشه لطفا راهنمایی کنین، ممنون

ارتفاع موتورخانه از کف آسانسور تا زیر سکو حداقل 1.8
ارتفاع بلندترین دستگاه اسانسور تا زیر سقف 30 سانت
ارتفاع کف بام تا کف سکو70-1 متر
بالاسری 4 متر
ارتفاع درب کابین و طبقات 2.1 متر

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان بچه ها در حال آزمون دادن هستن.معلوم نیست امتحان چجوری طرح شده.
امیدوارم بعد از امتحان دوستان هم سوال و هم کاراشونو بذارن
تو تاپیک دوره قبل دوستانِ اساتید رو به یه چالش دعوت کرده بودیم، امیدوارم دوستان هرجایی هستن تو گروه های تلگرامی و ... با این چالش میزان تسلط خودشون رو به رخ بقیه دوستان بکشن.

وضعیت
موضوع بسته شده است.