تمرین گروهی آزمون طراحی - بهمن94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

سحر خوشان

عضو جدید
چرا کسی به این توجه نمی کنه که گفته شده ارتفاع کف تا کف دو پاگرد متوالی حداکثر 370هست یعنی 20تا پله بیشتر نمیشه گذاشت تو یک چرخش پله

فرستاده شده از GT-S7262ِ من با Tapatalk
منظورتون از
ارتفاع کف تا کف دو پاگرد متوالی چیه مهندس؟اگه دو پاگرد متوالی باشن که دیگه یک گردش بحساب نمیاد که میگین :20تا پله بیشتر نمیشه گذاشت تو یک چرخش پله!!بازم هر کدوم که منظورتون باشه اینجا نغض نشده.
من پیشنهاد ذاذم 2 گردش پله داشته باشن.یکی
14تایی و یکی 15تایی .

amirreza.dolat

عضو جدید

منظورتون از
ارتفاع کف تا کف دو پاگرد متوالی چیه مهندس؟اگه دو پاگرد متوالی باشن که دیگه یک گردش بحساب نمیاد که میگین :20تا پله بیشتر نمیشه گذاشت تو یک چرخش پله!!بازم هر کدوم که منظورتون باشه اینجا نغض نشده.
14تایی و یکی 15تایی .
دو پاگرد متوالی یعنی یک گردش کامل
یعنی 10تایک طرف 10تاطرف دیگه

amirreza.dolat

عضو جدید

منظورتون از
14تایی و یکی 15تایی .
متوجه منظورتون شدم

amirreza.dolat

عضو جدید

خوب از پایینترین کد ارتفاعی که 1.5- هست گرفتم!!!!زمین آبان 100% سطح اشغال بود!خوب به نظر شما باید از کجا می گرفتم؟
اولویت با ضوابطه نه کد ارتفاعی از 0میگرفتین و برای همکف 120از 0میومدین بالا اونجوری برای باکس پله 370از زیرزمین و همکف تا طبقه داشتین که اگه پله ها رو 18تایی میگرفتین طوری که یک پله آخر هر سمت که به پاگرد میرسه رو نمی کشیدین میشد تو زیرزمین و همکف اونارو گذاشت و برای طبقات حذف کرد
من اینطوری حل کردم

امیلیا

عضو جدید
اولویت با ضوابطه نه کد ارتفاعی از 0میگرفتین و برای همکف 120از 0میومدین بالا اونجوری برای باکس پله 370از زیرزمین و همکف تا طبقه داشتین که اگه پله ها رو 18تایی میگرفتین طوری که یک پله آخر هر سمت که به پاگرد میرسه رو نمی کشیدین میشد تو زیرزمین و همکف اونارو گذاشت و برای طبقات حذف کرد
من اینطوری حل کردم

ببخشید متوجه منظورتون نمیشم می تونید تصویری توضیح بدید؟!

azade tajaddini

عضو جدید
سلام به همگی :سوال : 1- کنار دیوار های نورگیر دقیقا جی مینویسیم؟؟؟2- تو پخ میشه تراس داد؟؟؟یه جا خوندم در صورت تراس گذاشتن.باید دیوارش کامل کشید.

Rebika

عضو جدید
سلام به همگی :سوال : 1- کنار دیوار های نورگیر دقیقا جی مینویسیم؟؟؟2- تو پخ میشه تراس داد؟؟؟یه جا خوندم در صورت تراس گذاشتن.باید دیوارش کامل کشید.
1- مساحت نورگیر به اضافه کد ارتفاعی هر طبقه همچنین نوشتن شیشه مشجر و اوکابه 180(فکر نکنم چیز دیگه ای لازم باشه جهت نوشتن )

Rebika

عضو جدید
لطف کنین در رابطه با داکت ها ،اینکه کدوم داکت ها تا همکف میان راهنمایی کنین...
خیلی ممنون

Rebika

عضو جدید
یه سوال دیگه : طرح به گونه ای باشه که ما فقط تو طبقه دوم نیاز به نورگیر داشته باشیم باید اون نورگیر تو طبقه همکف یا اول لحاظ بشه آیا؟

azade tajaddini

عضو جدید
1- مساحت نورگیر به اضافه کد ارتفاعی هر طبقه همچنین نوشتن شیشه مشجر و اوکابه 180(فکر نکنم چیز دیگه ای لازم باشه جهت نوشتن )

برا دیوار های دورش که هاشور میزنیم،منظورم بود باید جی بنویسیم؟

کد ارتقاعی کف نورگیر میزنیم یا کد ارتفاعی طبقه رو؟

Rebika

عضو جدید
برا دیوار های دورش که هاشور میزنیم،منظورم بود باید جی بنویسیم؟

کد ارتقاعی کف نورگیر میزنیم یا کد ارتفاعی طبقه رو؟
هاشور چرا ؟؟
هاشور نمیزنیم
دیوار دور راه پله و تاسیسات هاشور میشه و نوشته میشه مقاوم در برابر حریق به مدت حداقل یک ساعت .
کد ارتفاعی کف نورگیر

azade tajaddini

عضو جدید
یه سوال دیگه : طرح به گونه ای باشه که ما فقط تو طبقه دوم نیاز به نورگیر داشته باشیم باید اون نورگیر تو طبقه همکف یا اول لحاظ بشه آیا؟

نه.لازم نیست بیاد.
نورگیری در طبقات پایین باشه.حتما در بالایی ها هست.اما نورگیر طبقات پایین،حتما در طبقات بالا هست

amirreza.dolat

عضو جدید

دو پاگرد متوالی ینی دو پاگرد پشت هم.ینی یک بازوی پله مهندس
میدونم مهندس ولی منظور تو این مبحث چیزیه که گفتم منطقا هم 370برای دو پاگرد بین یک رسته پله خیلی زیاده یعنی 20پله تو یک خط اصلا به اجراش فکر کردین به هر حال من چیزی که تو راهنمای مبحث 3خوندم رو گفتم حالا خود دانید!!!!

amirreza.dolat

عضو جدید

به علاوه بنویسید صدا بندی شده و باساختار مقاوم در برابر حریق در کل کلیه شفت های قایم باید صدابندی بشه و ساختاری مقاوم در برابر حریق داشته باشه و در مورد داکت اضافه این که باید بنویسد مجهز به تمهیدات محافظ در برابر گسترش دود و حرارت یا بنویسید باز قایم محافظت شده برابر حریق

amirreza.dolat

عضو جدید

خیر تو پخ هیچ چیزی نمیشه گذاشت حتی پنجره

amirreza.dolat

عضو جدید

نه

سحر خوشان

عضو جدید
میدونم مهندس ولی منظور تو این مبحث چیزیه که گفتم منطقا هم 370برای دو پاگرد بین یک رسته پله خیلی زیاده یعنی 20پله تو یک خط اصلا به اجراش فکر کردین به هر حال من چیزی که تو راهنمای مبحث 3خوندم رو گفتم حالا خود دانید!!!!

من گفتم 20تا پله میشه توی یک بازو گذاشت؟؟؟؟!!!!شما سعی کنید یکم با دقت بیشتری بخونیدو جواب بدید.مطمینم هنوزم متوجه نشدید من چی گفتم

arg1598

عضو جدید
سلام به همگی
دوستان ارتفاع زیرزمین رو درصورتی که پارکینگ نباشه چند بگیریم ؟تومبحث 4پیدا نکردم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.