تمرین گروهی آزمون طراحی اذر 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ali kocholomoch

عضو جدید
یکی از دوستام به نقل از یه آدم مطلع گفت قراره خرداد هم برگزارشه. صحت گفته اش پای خودش.

به گزارش روابط عمومی سازمان ، مهندس بهرام چاوشی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان همزمان با برگزاری آزمون ورود به حرفه ی مهندسی از مراکز برگزاری این آزمون بازدید بعمل آوردند.ایشان ضمن بازدید ، از نزدیک با اعضای شرکت کننده دیدار و گفتگو کرده و برای شرکت کنندگان در آزمون آرزوی موفقیت نمودند. بنابر این گزارش با توجه به شرایط جوی و بارش برف در اکثر شهرستانهای این استان امکان حضور بموقع در جلسه آزمون برای داوطلبان میسّر نگردید، لذا رئیس سازمان در این خصوص اعلام فرمودند:بر اساس پیگیریها و مذاکرات انجام گرفته با مدیرکل محترم دفتر مقررات ملی ساختمان انشاءاله در نزدیکترین زمان ممکن آزمون دیگری برای استانهائی با شرایط مذکور برگزار خواهد گردید.

mehdi.sp141

عضو جدید
من حواسم نبود واحد3 خوابه رو 190 متر زدم باید یه پارکینگ اضافه میشد؟ کسی رو سراغ دارین از ش بپرسین ببینم چقد کم میشه؟

سوال گفته بود تقریبا 185متر که که 5 متر اختلاف ایراد چندانی نیست . در ضمن هنگام تصحیح شخص نمیاد با ماشین حساب دقیق مساحت و حساب کنه. اگه ضوابط را رعایت کرده باشید و طرح شما ایراد اساسی نداشته باشه این مورد مشکلی چندانی نداره.

سائ

عضو جدید
سلام
من تو زیر زمین طول رمپ و کارای دیگه رو درست انجام دادم اما موقع نوشتن کد ارتفاعی اشتباها بجای -150 نوشتم -240
به نظرتون کلا کارم اشتباه میشه؟
اما تو برش کد ارتفاعی رو درست زدمکککک

سوال گفته بود تقریبا 185متر که که 5 متر اختلاف ایراد چندانی نیست . در ضمن هنگام تصحیح شخص نمیاد با ماشین حساب دقیق مساحت و حساب کنه. اگه ضوابط را رعایت کرده باشید و طرح شما ایراد اساسی نداشته باشه این مورد مشکلی چندانی نداره.

mehdi.sp141

عضو جدید
سلام
من تو زیر زمین طول رمپ و کارای دیگه رو درست انجام دادم اما موقع نوشتن کد ارتفاعی اشتباها بجای -150 نوشتم -240
به نظرتون کلا کارم اشتباه میشه؟
اما تو برش کد ارتفاعی رو درست زدمکککک

در برگه امتحان روی کدهای ارتفاعی تاکید شده بود که بارم داره.
اما این به کسی که برگه رو تصحیح می کنه بستگی داره ، که چقدر رباطی فکر کنه:smile:

faeze1366

عضو جدید
به نظر من قبول میشی چون کارت کامل هست مخصوصا چند نکته اصلی رو رعایت کردی مثل ورودی به حیاط که من فراموش کردم فقط من توی پلان زیرزمینت پله های تاسیسات که میره پایین تر رو ندیدم در کل جا نمایی ها رو خوب در آوردی انشاالله که قبول می شی

MAT ARCHITECT

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نتیجه آزمون طراحی اسفند دقیقا موقع ثبت نام آزمون آذر اومد اگه این یکی هم به اندازه پارسال طول بکشه می شه 6 ماه بعد...

یکی از دوستان من امروز از نظام سوال کرده بود بهش گفت بودن 2 ماهه ولی من بعید میدونم چون سنوات قبل هم همینجور بوده

samar

عضو جدید
به نظر من قبول میشی چون کارت کامل هست مخصوصا چند نکته اصلی رو رعایت کردی مثل ورودی به حیاط که من فراموش کردم فقط من توی پلان زیرزمینت پله های تاسیسات که میره پایین تر رو ندیدم در کل جا نمایی ها رو خوب در آوردی انشاالله که قبول می شی

مرسی فائزه جان...والا من اصلا این نکته ی ساده که تاسیسات رو ببریم پایین تر سر جلسه به ذهنم نرسیده بود!!!! :( و تا آخرش داشتم فکر می کردم که چطور ارتفاع اون رو درست کنم، واسه همین پله نمی بینی!...مشکلات دیگه ای هم داره طرح..رمپ معلول نداره! فروشگاه مساحتش کمه!...و....... امیدوارم قبول بشم..

safoora

عضو جدید
یکی از دوستان من امروز از نظام سوال کرده بود بهش گفت بودن 2 ماهه ولی من بعید میدونم چون سنوات قبل هم همینجور بوده

نتایج نظارت احتمالا تا دوماه دیگه میاد ولی طراحی رو دیر تر اعلام میکنن.:razz:
اگه اقد طول بکشه من رسما از استرس دیوانه میشم :w45:
خدا نکنه عزیزم ایشا.. همه قبول شیم...:w24::w33:

behnoosh66

عضو جدید
مرسی فائزه جان...والا من اصلا این نکته ی ساده که تاسیسات رو ببریم پایین تر سر جلسه به ذهنم نرسیده بود!!!! :( و تا آخرش داشتم فکر می کردم که چطور ارتفاع اون رو درست کنم، واسه همین پله نمی بینی!...مشکلات دیگه ای هم داره طرح..رمپ معلول نداره! فروشگاه مساحتش کمه!...و....... امیدوارم قبول بشم..

ثمر جان منم دقیقا اشتباه شما رو کردم به ذهنم نرسید پله بدم اخر بار که داشتم مقطع می کشیدم متوجه شدم که ارتفاع زیر قسمت فروشگاه کمه چون اخر وقت بود اصلا حضورذهن نداشتم پله بدم واسه همین هر فضایی که زیر اوون قسمت طراحی کردمو پاک کردم وجابه جا کردم وبه زوور جاهای دیگه طراحی کردم ،توو همکف هم اشتباه خیلی بدی کردم طول رمپ معلول رو 8 درصدنوشتم ولی15 درصد حساب کردم ولی دقیقا مثل شما همه مدارکو ترسیم کردم نمیدونم خدا کنه قبول شیم البته هر پلانی وهر کدوم از خواسته های طرح نمره جداگانه برا خودش داره اگر با این حساب نمره مابقی ترسیماتو بگیریم فکر کنم احتمالش هست قبول شیم البته اگر بخاطر این اشتباه پیش پا افتاده قبول نشم خودمو نمیبخشم :(

samar

عضو جدید
دوستان، من از همه کسایی که این دو سه ماه قبل امتحان طراحی اومدن و تجربه هاشونو در احتیار بقیه گذاشتن بسیارررررررررررررر تشکر می کنم...من 0 بودم از نظر اطلاعات و فقط از همین باشگاه و کارای بچه ها ضوابطو یاد گرفتم..امیدوارم که قبول بشم..در هر حال واقعا ممنون...منم عکس کارامو گذاشتم شاید تجربه ای بشه واسه کسی مثل خودم که چیزی نمی دونه و واسه آزمون بعد اومده این تاپیک، امیدوارم کمک کننده باشه ...

mahdieh_r

عضو جدید
من واقعا برام سواله چطور باید هم رمپ معلول و هم فروشگاه در میومد...چطور آخه؟؟...بدون رمپ معلول میفتم؟؟؟؟

نمیشد رمپ رو عمود به نما بگیرید؟ 3.5 متر برای رمپ پارکینگ، 3.6برای رمپ معلول (شاید یه کمی بیشتر؛ الان حوصله حساب کردنش رو ندارم، در حالتی که 3تا مسیر رفت و برگشت باشه) 1.5 برای در ورودی و 2.4 هم برای تجاریتون میموند که با عمق 10متر مساحتش تامین میشد. البته اگه برای بر تجاری محدودیت نداده سوال

mahdieh_r

عضو جدید
توو زیر زمین زیر قسمت فروشگاه رو میباس پله بدیم که بره پایین تا ارتفاعش سرگیر نباشه ولی من این کار نکردم اخر بار متوجه شدم که دیر شده بود اوون لحظه حضور ذهن نداشتم که پله بدم واسه همین مجبور شدم اتاق تاسیسات وانبارها مو از زیر فروشگاه جابه جا کنم انبارها وتاسیسات خیلی خوب دراوومده بود ولی به خاطر این بی دقتی مجبورشدم اخر بار جابه جاشون کنم :( ای کاش برا این مورد خیلی نمره کم نشه
بچه ها نگران نباشید. باید نصف نمره رو یگیرید تا قبول شید. طبیعیه که یک سری اشتباهات ناشی از بی دقتی اتفاق بیوفته. امیدوارم همه تون قبول شید. خسته هم نباشید. دیگه امتحان رو دادید براش ناراحت نباشید. کنکور که نیست. آخرش اینه که دفعه دیگه قبول شید.

shab khanoom

عضو جدید
بچه ها خسته نباشد..این پلان های منه ..همکف و زیر زمین نظر شما چیه؟؟؟
در کل خوبه ولی
ارتفاع سرگیری در زیر رمپ معلولین چقدره؟ به نظر میاد کمتر از 2 متر باشه. ضمن اینکه عرض ورودی خیلی کمه و خیلی هم طولانیه
درب باکس پله در طبقه ی همکف به بیرون باز می شه
زیرزمین به حیاط راه نداره
تاسیسات خیلی مساحتش کمه

mehdi.sp141

عضو جدید

سلام کار من هم تقریبا مثل کار شماست اما تنها ایرادی که داره دسترس معلول به ساختمان از طریق آسانسور امکان پذیره !!!
درضمن چند پست برگرردی عقب می تونی کار منو ببینی

amir architect77

عضو جدید

دوست عزیزم کارت از من خیلی بهتره ببخش ایراد میگیرم قصدم نقده.
تاسیساتت کوچیکه.1متر اول و آخر رمپت رو 10% رعایت نکردی.ایست رمپ اول ورودیت نداری.
فروشگاهت پله نداره چجوی کد زدی پیچوندیا!ورودی پیادت یه دالان خیلی بلند شده که جالب نیس.
جانمایی پله آسانسور و فروشگاهتو دوس دارم دمت گرم;)

emdadi20

عضو جدید
پله ی فروشگاه رو کشیدم اشتباهی توی اتوکد نکشیدیم...اما چون کل دور خط رو خود اونا چاپ کرده بودن نیازی نشد..در واقع یه پله کوچولوی 10 سانتی میخوره به فروشگاه..بابا به خدا وقت نشد که، تا ساعت 12 ظهر فقط تو حل پلان مونده بودم...بعد گفتم هر چه بادا باد...اولین بارم بود تجربه کسب کردم...امیدی ندارم به قبولی :smile:

وضعیت
موضوع بسته شده است.