تمرین گروهی آزمون طراحی اذر 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

saraafsoon

عضو جدید
:)سلام بیایم به هم کمک کنیم تا اذر قبول شیم.باهم نقشه هامونو بزاریمو نقد کنیم موافقا اعلام امادگی کنن لطفا.

آخرین ویرایش:

Anahidd

عضو جدید
در مورد رمپ معلول 2- ورودي ها 3- پاركينگ4- دسترسي ها5-و ..................................

Anahidd

عضو جدید
سلام؛آيا كسي كلاس هم ميره ؟ من خيلي سوالات ريز دارم كه جوابش برام مبهمه.1- آيا از جك به جاي رمپ معلول مي تونيم استفاده كنيم؟ پلانهاتون را قرار بدين تا بررسي كنيم؟

saraafsoon

عضو جدید
سلام فکرنکنم طراحی جک تو ازمون منطقی باشه انا میخوان به نحوه محاسبه وطراحی رمپ معلولین ما نمره بدن

maryam703

عضو جدید
سلام
چند تا سوال. تو امتحان سال 89 باید واحد هارو شمالی جنونی تقسیم کنیم یا شرقی غربی؟ اگر شمالی تقسیم کنیم پارکینگ در میاد ولی واحد شمالی فقط از نورگیر نور میگیره.
میشه تو 2 متر پیشروی ستون گذاشت؟یا ستون گذاری فقط در 60% مجاز ه؟

shiva_adibi

عضو جدید
سلام؛آيا كسي كلاس هم ميره ؟ من خيلي سوالات ريز دارم كه جوابش برام مبهمه.1- آيا از جك به جاي رمپ معلول مي تونيم استفاده كنيم؟ پلانهاتون را قرار بدين تا بررسي كنيم؟

میشه از جک استفاده کرد ولی در کنار جک بنویسید که رمپ برای معلولین با شیب مناسب مثلا 2% ببینید من همیشه توی تاپیک های دیگه گفتم اینجا هم میگم پارسالم به 3 تا از دوستام این نکته هارو گفتم همه قبول شدند کسیای که برگه هارو تصحیح میکنند حوصله ندارند خط کش رو کارتون بزارند پس بیخیال دقیق کشیدن بشید پس نکته اول

1.زیاد وارد جزئیات نشید و دقیق و میلیمتری کار نکنید
2.همه چیز رو تو کارتون بنویسید به اعداد اکتفا نکنید مثلا اگه شیب پشت بام 2% هست بزرگ با رنگ متفاوت بنویسید شیب برای مناطق معتدل 2 % یا یه علامت بزنید بنویسید درز انقطاع 2 سانتی متر
3. همه شیت ها بکشید حتی شده ناقص چیزی را سفید نزارید
4. روی زمانتون خیلی برنامه داشته باشید
5. ناهار نخورید چون خوابتون میگیره بهتره یه لقمه سبک مثل نون پنیر و گردو ببرید ناهار چربشون به درد خودشون میخوره
6. شابلون دستی خودتون درست کنید مثلا شابلون پله با مقوا درست کنید
7. از جاتون زیاد بلند نشید نرید سر کار دیگرون سرک بکشید چون تمرکزتونا بهم میزنه یا مثلا یه چیزی میبینید میگید نکنه دارم اشتباه کار میکنم و اعصابتون میریزه به هم و دیگه کاری هم که خودتون داشتید انجام میداد را نمی تونید کامل کنید
8. همه چیز با خودتون ببرید حتی کتابهای مقررات ملی حتی اگه ازش استفاده نکنید این جوری خاطرتون جمع میشه
9. پلانهای اماده به دردتون نمیخوره ولی با خودتون ببرید بازم برای اون اعتماد به نفسه

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یک سوال. طراحی تو چه اقلیمی هست؟

آخرین ویرایش:

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خوب ما که تو شمال طراحی کردیم عادت به بام شیروانی داریم و ضوابطش. با توجه به این موضوع پس بام شیبدار نداریم. و سقف مسطح و ضوابط مربوط بهش. درسته؟

saraafsoon

عضو جدید
سلام به نظرتون باید تخته رسم بخریم اگه تو صندلیای معمولی قرار باشه بکشیم سخته دقیق کشیدن اینطور نیست؟

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
سلام به نظرتون باید تخته رسم بخریم اگه تو صندلیای معمولی قرار باشه بکشیم سخته دقیق کشیدن اینطور نیست؟

سلام آره تخته رسم خیلی خوبه.امروز که من تخته رسم نداشتم خیلی اذیت شدم.
من نقشه های زیادی به شهرداری دادم و تایید شده و چند تاشو میتونم اینجا بزارم تا یه دیدی پیدا کنیم نسبت به حل ظوابط و قوانین شهرداری و نظام مهندسی تو پلانهامون.
مهمترین مسئله تو طراحی پلان تامین پارکینگه.به جرات مهمتر از خود طرح معماری.چون تو طرح معماری انعاطف پذیری زیادی داریم و بیشتر ظوابط محدود کننده تو قسمت پارکینگ وجود داره.
اگه مایلید از یه دستور نقشه شروع کنیم.چون نکان زیادی تو تفسیر دستور نقشه وجود داره.
دستور نقشه رو بتونید تفسیر کنید و نقشه رو طبق اون طراحی کنید واسه امتحان نظام مشکلی ندارید.
با این کار هم واسه امتحان نظام اماده میشید هم واسه بازار کار.

آگرین

عضو جدید
میشه از جک استفاده کرد ولی در کنار جک بنویسید که رمپ برای معلولین با شیب مناسب مثلا 2% ببینید من همیشه توی تاپیک های دیگه گفتم اینجا هم میگم پارسالم به 3 تا از دوستام این نکته هارو گفتم همه قبول شدند کسیای که برگه هارو تصحیح میکنند حوصله ندارند خط کش رو کارتون بزارند پس بیخیال دقیق کشیدن بشید پس نکته اول

1.زیاد وارد جزئیات نشید و دقیق و میلیمتری کار نکنید
2.همه چیز رو تو کارتون بنویسید به اعداد اکتفا نکنید مثلا اگه شیب پشت بام 2% هست بزرگ با رنگ متفاوت بنویسید شیب برای مناطق معتدل 2 % یا یه علامت بزنید بنویسید درز انقطاع 2 سانتی متر
3. همه شیت ها بکشید حتی شده ناقص چیزی را سفید نزارید
4. روی زمانتون خیلی برنامه داشته باشید
5. ناهار نخورید چون خوابتون میگیره بهتره یه لقمه سبک مثل نون پنیر و گردو ببرید ناهار چربشون به درد خودشون میخوره
6. شابلون دستی خودتون درست کنید مثلا شابلون پله با مقوا درست کنید
7. از جاتون زیاد بلند نشید نرید سر کار دیگرون سرک بکشید چون تمرکزتونا بهم میزنه یا مثلا یه چیزی میبینید میگید نکنه دارم اشتباه کار میکنم و اعصابتون میریزه به هم و دیگه کاری هم که خودتون داشتید انجام میداد را نمی تونید کامل کنید
8. همه چیز با خودتون ببرید حتی کتابهای مقررات ملی حتی اگه ازش استفاده نکنید این جوری خاطرتون جمع میشه
9. پلانهای اماده به دردتون نمیخوره ولی با خودتون ببرید بازم برای اون اعتماد به نفسه

ممنون
در ادامه صحبتهای دوستمان
1-برای ازمون اسفند 91 شابلون پله با خودم بردم (توی کد با توجه به استاندارها طراحی کردم و پرینت گرفتم رو ی انو چسب 5 سانتی زدوم با با قیچی دقیق برش زدم ...ولی شما می تونید رو پلکسی یک میل بدین براتون لیزری برش بزنن من چون شب امتحانی بود نشد این کاروبکنم)
2-تا میتونید فقط تمرین کنید ..تمرین ..تمرین و کارهای مختلف روببنید...اون کارهایی رو که میخوایین ببرین سرجلسه تو خونه چندین بار رو کشی کنید و چندین بار خودتون بکشین به مراتب بیشتر کمکتون میکنه
3-همه استاندارها و اندازه ها رو تو کتابها یادبگیرین همه رو توی یه جدول بنویسید و انو پرنیت بگیرین با خودتون ببرین سر جلسه
تخته رسم رونمیدونم با خودتون ببرین..ولی من بشخصه نمی تونم رو تخته رسم کار کنم ....حوزه ما همه تخته رسم بزرگ داشت ... فقط خط کش نو ببرین بهتره
4_ماشین حساب ساده کوچیک به دردتون میخوره (چون سرجلسه ممکنه به دلایلی نتونید به سرعت بعضی اعداد رو ضرب یا جمع کنید به هر حال سرعت و دقت رو بالا تر میبره..من که اینجوری بودم:D)
5_یه بطری اب و یه عدد شکلات ببرین (از صبح تا غروب سرپا )

فعلا اینا رو یادمه
هاردم خراب شده همه مطالبش هیدن شدن دعا کنید درست شه کلی مطلب توش دارم که میتونم اینجا بزارررررم:cry:

saraafsoon

عضو جدید
اگه لطف کنین نقشه های تائید شده که بزارین خیلی عالی میشه ممنون میشم اگه رمپو نورگیر هم توش باشه

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها قبل از اینکه دست به طراحی آزمونهای قبل ببرید مخصوصا تازه وارد ها به این سایت ، بهتون پیشنهاد میکنم تاپیکهای سالای قبل و بررسیهای آزمونهای قبل و تمرینهای قبلی بچه ها رو ببینید چند تا تاپیک هم هست که نکات اصلی و مهم رو دارن حتما بخونید

amin576

عضو جدید
ممنون
در ادامه صحبتهای دوستمان
1-برای ازمون اسفند 91 شابلون پله با خودم بردم (توی کد با توجه به استاندارها طراحی کردم و پرینت گرفتم رو ی انو چسب 5 سانتی زدوم با با قیچی دقیق برش زدم ...ولی شما می تونید رو پلکسی یک میل بدین براتون لیزری برش بزنن من چون شب امتحانی بود نشد این کاروبکنم)
2-تا میتونید فقط تمرین کنید ..تمرین ..تمرین و کارهای مختلف روببنید...اون کارهایی رو که میخوایین ببرین سرجلسه تو خونه چندین بار رو کشی کنید و چندین بار خودتون بکشین به مراتب بیشتر کمکتون میکنه
3-همه استاندارها و اندازه ها رو تو کتابها یادبگیرین همه رو توی یه جدول بنویسید و انو پرنیت بگیرین با خودتون ببرین سر جلسه
تخته رسم رونمیدونم با خودتون ببرین..ولی من بشخصه نمی تونم رو تخته رسم کار کنم ....حوزه ما همه تخته رسم بزرگ داشت ... فقط خط کش نو ببرین بهتره
4_ماشین حساب ساده کوچیک به دردتون میخوره (چون سرجلسه ممکنه به دلایلی نتونید به سرعت بعضی اعداد رو ضرب یا جمع کنید به هر حال سرعت و دقت رو بالا تر میبره..من که اینجوری بودم:D)
5_یه بطری اب و یه عدد شکلات ببرین (از صبح تا غروب سرپا )

فعلا اینا رو یادمه
هاردم خراب شده همه مطالبش هیدن شدن دعا کنید درست شه کلی مطلب توش دارم که میتونم اینجا بزارررررم:cry:

این فایلو از زیپ خارج کن و اجرا کن فایلای مخفی فعال میشن

پیوست ها

• NoHidden.rar
    360 بایت · بازدیدها: 0

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
اگه لطف کنین نقشه های تائید شده که بزارین خیلی عالی میشه ممنون میشم اگه رمپو نورگیر هم توش باشه
ببخشید نمیتونم آپلود کنم تو باشگاه.ارور میده.
اگه خواستید بگید براتون میل کنم.

faeze1366

عضو جدید
zirzamin 88.jpghamkaf88.jpg بچه ها این تمرین آزمون سال 88 هست لطفا نظر بدین و بگین آیا نمره قبولی میگیرم یا خیر البته به جز ابعاد آسانسور که خودم می دونم بقیه اشکالات را بگین ممنون میشم

faeze1366

عضو جدید
tabaghat88.jpg این هم از طبقات، برای سال 90 هم به زودی میزارم به نظر شما با این تیپ پلان من نمره قبولی در سال88 رو می گرفتم یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 174883مشاهده پیوست 174884 بچه ها این تمرین آزمون سال 88 هست لطفا نظر بدین و بگین آیا نمره قبولی میگیرم یا خیر البته به جز ابعاد آسانسور که خودم می دونم بقیه اشکالات را بگین ممنون میشم

ببخشید تو عکسا چیزی معلوم نیست.
نمیتونید عکس بزرگتری بزارید؟
یه توضیحی هم در مورد چیزی که ازتون خواستن بدید:smile:

saraafsoon

عضو جدید
مشاهده پیوست 174886
دوست عزیز از اینکه شروع کننده گذاشتن پلان بودین متشکرم چیزایی که به ذهنم امد.پلان طبقات که اصلا معلوم نیست ولی تاانجایی که متوجه شدم برای سرایداری مسیر ورودی جداگانه نذاشتین طبق مبحث4واگه میشد راهروی اسانسور و پله هاتون به یه راهرو دیگه باز میشد طبق مبحث3بهتر بود.در ثانی سرایداریت از کجا نورمیگیره؟

آخرین ویرایش:

faeze1366

عضو جدید
سمت شمال نور داره ممنون از راهنمایی خوبتان باید از کجا برای سرایداری راه بدم سعی کردم در پارکینگ از درب فاصله داشته باشد ولی منظور شما از راهروی مشترک را نمی فهمم چون من دودیند گذاشتم ممنون که وقت گذاشتی برای کارم تمرین سال 89 رو به زودی میزارم
مشاهده پیوست 174886
دوست عزیز از اینکه شروع کننده گذاشتن پلان بودین متشکرم چیزایی که به ذهنم امد.پلان طبقات که اصلا معلوم نیست ولی تاانجایی که متوجه شدم برای سرایداری مسیر ورودی جداگانه نذاشتین طبق مبحث4واگه میشد راهروی اسانسور و پله هاتون به یه راهرو دیگه باز میشد طبق مبحث3بهتر بود.در ثانی سرایداریت از کجا نورمیگیره؟

faeze1366

عضو جدید
برای سال 88 ساختمان پزشکان بوده در هر طبقه 3 مطب و پارکینگ سرایداری داشته باشه از سمت شمال و جنوب و غرب هم نور می گیره من خواستم پی دی اف بزارم نشد اگه آدرس ایمیل بدین واستون میل می کنم تا نظر بدین ممنون از این که وقت گذاشتین :redface:
ببخشید تو عکسا چیزی معلوم نیست.
نمیتونید عکس بزرگتری بزارید؟
یه توضیحی هم در مورد چیزی که ازتون خواستن بدید:smile:

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
برای سال 88 ساختمان پزشکان بوده در هر طبقه 3 مطب و پارکینگ سرایداری داشته باشه از سمت شمال و جنوب و غرب هم نور می گیره من خواستم پی دی اف بزارم نشد اگه آدرس ایمیل بدین واستون میل می کنم تا نظر بدین ممنون از این که وقت گذاشتین :redface:

خواهش میکنم.ممنون میشم بفرستید.
arc.f46885@yahoo.com

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
ممنونم میشم از دوستان اگه خصوصی بدن.

وضعیت
موضوع بسته شده است.