تمرین گروهی آزمون طراحی اذر 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

nini_nj

کاربر فعال
بعد از اینکه ساختمان ساخته شد، پایان کار بهش ندادن و مالک مجبور میشد که ساختمان رو خراب کنه. ببخشید میشه واضحتر توضیح بدین ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
دقیقا نمیدونم مشکل طرح چی بود ولی مهندس ناظر (بازهم نمیدونم چرا اینقدر دیر) بعد از ساخت چند طبقه دستور توقف کار رو میده و به هر حال اونها ادامه میدن و بعد از ساخت کامل متوجه میشن که نمیتونن پایان کار رو بگیرن. به هر حال طرح یه مشکل اساسی داشت.
آخرکار هم مالک شکایت میکنه و در نهایت پروانه طراح باطل میشه
من مالک رو میشناختم و اینکه طراح کارش به شورای انتظامی کشیده شده رو مطمئنم ولی باطل شدن پروانه رو از خود مالک شنیدم. راست و دروغش با خودش!

amindarbasi

کاربر فعال
دقیقا نمیدونم مشکل طرح چی بود ولی مهندس ناظر (بازهم نمیدونم چرا اینقدر دیر) بعد از ساخت چند طبقه دستور توقف کار رو میده و به هر حال اونها ادامه میدن و بعد از ساخت کامل متوجه میشن که نمیتونن پایان کار رو بگیرن. به هر حال طرح یه مشکل اساسی داشت.
من مالک رو میشناختم و اینکه طراح کارش به شورای انتظامی کشیده شده رو مطمئنم ولی باطل شدن پروانه رو از خود مالک شنیدم. راست و دروغش با خودش!
طراح در گرفتن پایان کار برای ساختمان دخالت چندانی نداره اخه طراح نقشه ها رو برای کنترل و تصویب به نظام میده و اونا پس از بررسی و تایید نقشه رو به بخش ارجاع میدن و ناظر رو تعیین میکننو ناظر بعد از بازدید از زمین و بررسی نقشه ها نقشه ها رو امضا می کنه ونقشه به شهرداری و دایره فنی میره واحتمالا اونجام یه بررسی رو نقشه ها انجام میشه و مهر میشه که به اونها نقشه های مصوب گفته میشه به نظر تون بعد از این همه کنترل آیا کار طراح می تونه زیر سوال بره و تو شورای انتظامی بیشتر پرونده ها بین ناظر و مالک کمتر اتفاق میفته که مالک از طراح شکایت کنه و اگه در حخین اجرا مجری و یا ناظر مشکل طرح باشه بایید کار متوقف کنن و نقشه ها رو برای تصحیح پس از نامه نگاری با نظام و شهرداری و طراح به طراح بدن و اب زهم نقشه ها پروسه بالا طی میکنه واگه مشکلی نداشت اجرا میشه حالا شما بگین طراح چطوری میتونه توی این پروسه تخلف بکنه

• Like
واکنش ها: agin

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

طراح در گرفتن پایان کار برای ساختمان دخالت چندانی نداره اخه طراح نقشه ها رو برای کنترل و تصویب به نظام میده و اونا پس از بررسی و تایید نقشه رو به بخش ارجاع میدن و ناظر رو تعیین میکننو ناظر بعد از بازدید از زمین و بررسی نقشه ها نقشه ها رو امضا می کنه ونقشه به شهرداری و دایره فنی میره واحتمالا اونجام یه بررسی رو نقشه ها انجام میشه و مهر میشه که به اونها نقشه های مصوب گفته میشه به نظر تون بعد از این همه کنترل آیا کار طراح می تونه زیر سوال بره و تو شورای انتظامی بیشتر پرونده ها بین ناظر و مالک کمتر اتفاق میفته که مالک از طراح شکایت کنه و اگه در حخین اجرا مجری و یا ناظر مشکل طرح باشه بایید کار متوقف کنن و نقشه ها رو برای تصحیح پس از نامه نگاری با نظام و شهرداری و طراح به طراح بدن و اب زهم نقشه ها پروسه بالا طی میکنه واگه مشکلی نداشت اجرا میشه حالا شما بگین طراح چطوری میتونه توی این پروسه تخلف بکنه

دوست عزیزمون nini_nj درست میگن !
هر چند صحبتای amindarbasi عزیز هم درسته
اما مساله اینجاست که یه سری مسایل خیلی خیلی مهم مقررات ملی وجود داره که اگر طراح رعایت نکنه باعث گیر افتادنش میشه!

طرح میره شهرداری تاییدمیشه و یه سری نکات زیرش مینویسن که باید رعایت بشه و.... اما با اونهمه ایراد بازم تایید میشه ، فقط زیر نقشه ها می نویسن مثلا رعایت در دودبند و تاییدیه آتش نشانی الزامیست و ....
خب نقشه میرسه به دست ناظر معماریش و اون باید عین نقشه ها رو اجرا بکنه حالا اینجا 2 حالت پیش میاد :
1- ناظر عین نقشه هارو اجرا میکنه و در آخر کار آتش نشانی پایان کار نمیده و اونوقت ناظر گیرمی افته که چرا با وجودیکه می دونسته هیچ کاری نکرده و ....
2- ناظر مطلب رو متوجه میشه ( حتی اگر زیر نقشه ها شهرداری قید نکرده باشه باید متوجه بشه ) و توی پروسه های مختلف ساخت به مالک هشدار میده که طرح رو اصلاح بکنه مالک هم مرتب قول میده اما کاری نمیکنه ناظر هم مهر میکنه مراحل مختلف رو ، به این امید که مالک درستش میکنه، اگر ناظر زرنگ باشه یه جای کار مالک رو گیر میندازه و مهرنمیکنه تا درستش بکنه، بهترین موقع همون اول کاره ،فنداسیون رو مهر نکنه تا نقشه هارو اصلاح بکنه
حالا ناظر هی میره جلو و اگر سفت کاری رو مهر کرد دیگه کار از کارگذشته....
اما اگر ناظر دستور توقف کار رو بده چه اجرا بشه چه نشه ، ناظر دیگه مسئولیتی نداره و این طراحه که گیر می افته ، چون ضوابط مقررات ملی رو باید می دونسته

اما این مسایل توی موردهای جزیی اتفاق نمی افته توی مواردی مثل رعایت در دود بند ، درز انقطاع و.... خیلی خیلی جدی و حتی باعث تخریب ساختمان میشه و مقصر باید جریمش رو بده

amindarbasi

کاربر فعال
دوست عزیزمون nini_nj درست میگن !
هر چند صحبتای amindarbasi عزیز هم درسته
اما مساله اینجاست که یه سری مسایل خیلی خیلی مهم مقررات ملی وجود داره که اگر طراح رعایت نکنه باعث گیر افتادنش میشه!

طرح میره شهرداری تاییدمیشه و یه سری نکات زیرش مینویسن که باید رعایت بشه و.... اما با اونهمه ایراد بازم تایید میشه ، فقط زیر نقشه ها می نویسن مثلا رعایت در دودبند و تاییدیه آتش نشانی الزامیست و ....
خب نقشه میرسه به دست ناظر معماریش و اون باید عین نقشه ها رو اجرا بکنه حالا اینجا 2 حالت پیش میاد :
1- ناظر عین نقشه هارو اجرا میکنه و در آخر کار آتش نشانی پایان کار نمیده و اونوقت ناظر گیرمی افته که چرا با وجودیکه می دونسته هیچ کاری نکرده و ....
2- ناظر مطلب رو متوجه میشه ( حتی اگر زیر نقشه ها شهرداری قید نکرده باشه باید متوجه بشه ) و توی پروسه های مختلف ساخت به مالک هشدار میده که طرح رو اصلاح بکنه مالک هم مرتب قول میده اما کاری نمیکنه ناظر هم مهر میکنه مراحل مختلف رو ، به این امید که مالک درستش میکنه، اگر ناظر زرنگ باشه یه جای کار مالک رو گیر میندازه و مهرنمیکنه تا درستش بکنه، بهترین موقع همون اول کاره ،فنداسیون رو مهر نکنه تا نقشه هارو اصلاح بکنه
حالا ناظر هی میره جلو و اگر سفت کاری رو مهر کرد دیگه کار از کارگذشته....
اما اگر ناظر دستور توقف کار رو بده چه اجرا بشه چه نشه ، ناظر دیگه مسئولیتی نداره و این طراحه که گیر می افته ، چون ضوابط مقررات ملی رو باید می دونسته

اما این مسایل توی موردهای جزیی اتفاق نمی افته توی مواردی مثل رعایت در دود بند ، درز انقطاع و.... خیلی خیلی جدی و حتی باعث تخریب ساختمان میشه و مقصر باید جریمش رو بده
درست میگین ولی این مواردی که میگین و باعث تخریب میتونه باشه با توجه به پروسه تهیه شناسنامه فنی ملکی باید رعایت شده باشه که از نظام بتونه تاییدیه بگیره

• Like
واکنش ها: agin

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درست میگین ولی این مواردی که میگین و باعث تخریب میتونه باشه با توجه به پروسه تهیه شناسنامه فنی ملکی باید رعایت شده باشه که از نظام بتونه تاییدیه بگیره

مساله همین جاست !!!!
توی اصفهان نظام هیچ بررسی معماری روی نقشه ها نداره !!!! قبلا داشته اما متاسفانه متاسفانه معمارها اعتراض کردن که چراروی طرحهای ما نظر میدین و برش داشتن!
حالا دیگه کاری که از شهرداری تاییدیه میگیره ملاکه و اونم افتضاحه و باعث تاسف !
مشکل من با یکی از ساختمانهام که نظارت میکنم همینه !

نمیدونم شهرهای دیگه هم به همین منواله !!!

alisnaz

عضو جدید
[سلام دوست عزیز، حقیقتش من پارسال آزمون نظام رو قبول شدم، به معماری هم علاقه دارم ولی بنا به شرایطم سر کار نرفتم و هیچگونه تجربه ای ندارم، ولی این قابلیتو در خودم میبینم که بتونم پیشرفت کنم، آزمون طراحی رو هم قبول شدم دفعه اول....ولی متاسفانه تا الان یه دونه پلان اجرایی نکشیدم و هیچ تجربه ای ندارم. میخاستم ازت کمک بگیرم، چون هم اصفهانی و هم خیلی تجربه داری، اگه شمارتو بهم بدی لطف میکنی،
مساله همین جاست !!!!
توی اصفهان نظام هیچ بررسی معماری روی نقشه ها نداره !!!! قبلا داشته اما متاسفانه متاسفانه معمارها اعتراض کردن که چراروی طرحهای ما نظر میدین و برش داشتن!
حالا دیگه کاری که از شهرداری تاییدیه میگیره ملاکه و اونم افتضاحه و باعث تاسف !
مشکل من با یکی از ساختمانهام که نظارت میکنم همینه !

نمیدونم شهرهای دیگه هم به همین منواله !!!

زهراز

عضو جدید
سلام کدخدای عزیز
فایلهای کد که آسیب میبینن این پیغام توشون چاپ میشه اگر فایلتون رو با فرمت dxf , سیو از کنید و بعد دوباره با فرمت dwg سیو کنید مشکل حل میشه.

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
از دوستان با تجربه تر تو طراحی خواهش میکنم اگه سوال طراحی دیگه ای بجز نمونه سوالهای نظام دارن و سوال استانداردی میتونه باشه به نظرشون بذارن که طرحشو بزنیم حداقل پارکینگو بزنیم .

negar-arch

عضو جدید
سلام
میشا جان منظورت از فلش رمپ، جهت اشاره ی هاشور هاست دیگه؟؟؟؟

mojtabagol1982

عضو جدید
سلام-اگه نقشه های تایید شده سالهای قبلو دارین ممنون میشم برام میل کنید.moji2020@yahoo.com

mahboobeh0

عضو جدید
میشه لطفا من رو راهنمایی کنید که چطوری می تونم فایل cad کارم رو upload کنم ؟

mohamad ali345

عضو جدید
[h=2][/h]
دوستان انصافا شابلونی که ورتکس درست کرده نظیر نداره من پارسال امتحان طراحی دادم برش ناقص بود اگر شابلون خوبی داشتم واقعا شایذ شرایط واسم تغییر میکرد من خیلی دنبال یک شابلون
خوب و کامل بودم ولی پیدا نکردم ولی واقعا بچه های گروه مخصوصا ورتکس طحمت کشیده تو این دوره زمانه 50 هزار تومان پولی نیست خودتون فکر کنید واقعا قبولی نظام 50 هزار تومان خرج کنی نمی ارزه امتحان طراحی وقت خیلی مهمه به جای تشکر از دوستان میگین نخرید که چی بشه چی بدست میاریم سعی کنیم​

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
دوستان انصافا شابلونی که ورتکس درست کرده نظیر نداره من پارسال امتحان طراحی دادم برش ناقص بود اگر شابلون خوبی داشتم واقعا شایذ شرایط واسم تغییر میکرد من خیلی دنبال یک شابلون
خوب و کامل بودم ولی پیدا نکردم ولی واقعا بچه های گروه مخصوصا ورتکس طحمت کشیده تو این دوره زمانه 50 هزار تومان پولی نیست خودتون فکر کنید واقعا قبولی نظام 50 هزار تومان خرج کنی نمی ارزه امتحان طراحی وقت خیلی مهمه به جای تشکر از دوستان میگین نخرید که چی بشه چی بدست میاریم سعی کنیم​

:surprised::eek:
میخواین برید تو تایپیکای ارشدم کپی کنید پستتونو

arefeh

کاربر ممتاز
:surprised::eek:
میخواین برید تو تایپیکای ارشدم کپی کنید پستتونو

دهنه مارو سرویس کرد...برای اینکه مشتری جذب کنه با هم بخرن اینقدر تبلیغات میکنه....باید اونجا هم بزاره بلکه خوواهان پیدا کنه...وگرنه ما دوستان که قبلا با هم جمع میشدیم کسی قبول نکرده....

kahroba.b

عضو جدید
بچه ها اگر لینکی تو فروم هست که نقشه های درستی از آزمون آذر 92 لطفا بزارید، ممنون

arman farzi

عضو جدید
سلام دوستان. میشه از دوستی که تو ازمون قبول شده کمک بگیرم 09187487595آرمان فرضی

وسعت

عضو جدید
30 در 30 بگیری بهتره

ستون را 30 در 30
دهنه ها را تا چقدر میشه گرفت؟ چند در چند؟
دویار زیرزکمین 30 سانتی متر؟
دیوار سایر طبقات بیرونی 20
داخلی 15

من مکلم تو جایگذاری و هماهنگی باکس پله و آسانسور و نورگیرهاستتتتتتتتتتتتتتتتتتت
اگه طبقه همکف تجاری و لابی باشه نورگیرها تا اونجا نمیاد دیگه

holooooooo

کاربر ممتاز
ستون را 30 در 30
دهنه ها را تا چقدر میشه گرفت؟ چند در چند؟
دویار زیرزکمین 30 سانتی متر؟
دیوار سایر طبقات بیرونی 20
داخلی 15

من مکلم تو جایگذاری و هماهنگی باکس پله و آسانسور و نورگیرهاستتتتتتتتتتتتتتتتتتت
اگه طبقه همکف تجاری و لابی باشه نورگیرها تا اونجا نمیاد دیگه

وسعت جان همه ی سوالاتو توی یه تایپیک بپرس....
تمرین گروهی آزمون آبان 93
اینطوری بدتر هم خودت سردرگم میشه هم ما...
ستون رو من خودم زیرزمینو 30 در 30 میگیرم از زیر زمین به بالا 20...
ولی در کل میتونی همه رو 25در 25 بگیری..
دهنه ها برای اسکلت فلزی بین 6.5 تا حداکثر 7
بله من دیوار زیرزمین رو 30 میگیرم...
درمورد دیوار خارجی و داخلی 20 و 10
نورگیر تا سقف هم کف میاد...یعنی در همکف دارای سقف است

m.nader

عضو جدید
آزمون طراحی آبان 93

آزمون طراحی آبان 93

ببخشید نمیتونم آپلود کنم تو باشگاه.ارور میده.
اگه خواستید بگید براتون میل کنم.

سلام من ثبت نام کردم برا آزمون طراحی نظام آبان 93 میشه منو راهنمایی کنید من سه بار تا حالا رد شدم تو این آزمون
ایمیل من هست
naderbeigi_maryam@yahoo.com

davod.t

عضو جدید
وسعت جان همه ی سوالاتو توی یه تایپیک بپرس....
تمرین گروهی آزمون آبان 93
اینطوری بدتر هم خودت سردرگم میشه هم ما...
ستون رو من خودم زیرزمینو 30 در 30 میگیرم از زیر زمین به بالا 20...
ولی در کل میتونی همه رو 25در 25 بگیری..
دهنه ها برای اسکلت فلزی بین 6.5 تا حداکثر 7
بله من دیوار زیرزمین رو 30 میگیرم...
درمورد دیوار خارجی و داخلی 20 و 10
نورگیر تا سقف هم کف میاد...یعنی در همکف دارای سقف است
سلام خانم مهندس توی نقشه های معماری بزرگترین ابعاد ستون که معمولا برای زیر زمین ویا همکف هستش با همان ابعاد تا طبقه آخر ترسیم میشه ودر نقشه های سازه هست که ضریب لاغری ستون لحاظ شده وترسیم میشه

holooooooo

کاربر ممتاز
سلام خانم مهندس توی نقشه های معماری بزرگترین ابعاد ستون که معمولا برای زیر زمین ویا همکف هستش با همان ابعاد تا طبقه آخر ترسیم میشه ودر نقشه های سازه هست که ضریب لاغری ستون لحاظ شده وترسیم میشه

من اینو از زبون استاد طراحیم نقل قول کردم، نظر خودم نبود، من همون ترجیح میدم همه ی طبقات رو یکی بگیرم...
ممنون از توضیحتون...

ardalansh

اخراجی موقت
فکر کنم اندازه ستون بستگی به سازه داره به معماری مربوط نیست . 20 در 20 میگیرن

وضعیت
موضوع بسته شده است.