تمرین گروهی آزمون طراحی اذر 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
تازه امروز لیست کتابهای مقرارتم کامل شد!! تو همین سایت مشغول مطالعه آرشیو هستم تا یکم از سردرگمی دربیام

Anahidd

عضو جدید
سلام ؛ چند تا سوال داشتم ؟ خواهش مي كنم زود جواب بدين؟
1-آيا دستگاه پله مي تونه كنار اتاق تاسيسات و موتورخانه قرار بگيره؟يا بايد با فاصله از هم قرار بگيرن؟
2-ابعاد اتاق تاسيسات حداقل بايد چند باشه؟
3- درز انقطاع و درز انبساط را تعريف كنيد ؟ كداميك از اينها در پلان نشون داده ميشه؟
4-در مورد نحوه ي بدست آوردن رمپ معلول توضيح دهيد؟
5-چه موقع پلان را شمالي و جنوبي تقسيم كنيم بهتره؟
6-در مورد پلان شيب بندي توضيح دهيد؟
7- شكل قرار گرفتن دستگاه پله به چه صورت بهتره؟ آيا درسته كه ميگن دستگاه پله شرقي –غربي قرار نگيره ؟آيا درسته كه ميگن پله هاي دو بازو پله در قسمت شروع و خاتمه دو بازو توي يك خط قرار نگيرن؟
8-درهاي انباري ها رو به بيرون باز شود يا خارج؟
9-مقدار لابي چند بايد باشه؟
10-بالاخره از جك مي تونيم به جاي رمپ معلول استفاده كنيم يا نه؟
ممنون ميشم بهترين و درست ترين جواب را بدين دوستان.

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
1-آيا دستگاه پله مي تونه كنار اتاق تاسيسات و موتورخانه قرار بگيره؟يا بايد با فاصله از هم قرار بگيرن؟
3- درز انقطاع و درز انبساط را تعريف كنيد ؟ كداميك از اينها در پلان نشون داده ميشه؟
7- شكل قرار گرفتن دستگاه پله به چه صورت بهتره؟ آيا درسته كه ميگن دستگاه پله شرقي –غربي قرار نگيره ؟آيا درسته كه ميگن پله هاي دو بازو پله در قسمت شروع و خاتمه دو بازو توي يك خط قرار نگيرن؟

1-
2-
3-درز انقطاع فاصله ایه که دو ساختمان مجاور هم باید از هم داشته باشن(بخاطر نوسان در زمین لرزه)و مقدارش 1/200 ارتفاع روی پی تا کف آخرین طبقه.
درز انبساط هم تو ساختمانهایی که طولشون بیشتر از 50 متره تعبیه میشه.مقدارش برابره درز انقطاعه.
جفتشون تو پلان و برش و سایت پلان نشون داده میشه.
4-شیب رو 12 درصد در نظر بگیرید.به ازای هر دوازده متر ارتفاع نیاز به یک متر رمپ دارید.مثلا 1متر و بیست سانت ارتفاع، نیاز به 10 متر رمپ داره.تو ساختمونهای بر گذر عملا غیر ممکنه.من فکر میکنم تو ساختمونها مسکونی فقط میشه از جک استفاده کرد.
5-منظورتون رو از این سوال متوجه نشدم.اگه منظورتون اینه که چه موقع ساختمون شمالی طراحی بشه یا جنوبی....کلا ساختمون تو سمت شمال زمین باید طراحی بشه.و اگه زمین شرقی غربی باشه سمت غرب باید طراحی بشه.یه سری حالت های خاص هم داره.
6-تو پست بعدی عکسی ازش بهتون نشون میدم.شیب بندی پشت بام و محل کمف شور هارو نشون میدیم.البته شماتیک.
7-اینا از لحاظ معیار معماریه و به طرح معماریتون بستگی داره.ولی جز ظوابط حساب نمیشه.اینکه میگن شرقی غربی نباشه شاید بخاطر اینه که اگه تو بر سخاتمون باشه جلوی نورگیری رو میگیره.
8-به داخل بهتره.
9-لابی آسانسور؟حداقل 1.5*1.5 متر
10-تو امتحان نظام رو نمیدونم ولی تو شهرداری میشه البته تو ساختمون های مسکونی.

آخرین ویرایش:

faeze1366

عضو جدید
من واسه دوستانی که آدرس میل داده بودند فرستادم لطف کنید نظراتتون رو در مورد کارم بدین واسه بقیه سال ها به زودی میزارم اگر کسی هم نمونه داره بزاره عالی میشه :w10::w36: کاره گروهی بیشتر نتیجه میده مرسی از همه دوستان

ARCHITECT HAND

عضو جدید
سلام دوستان - ستون گذاری ساختمون رو کدوم مرحله طراحی باید در نطر بگیریم ؟ آخر کار که بلان در آوردیم یا اول کار ؟ اصولا شروع کار از کجا باشه بهتر به جواب میرسیم ؟ و اینکه چطوری بفهمیم ستون گذاریمون اقتصادیه ؟

saraafsoon

عضو جدید
سلام دوستان - ستون گذاری ساختمون رو کدوم مرحله طراحی باید در نطر بگیریم ؟ آخر کار که بلان در آوردیم یا اول کار ؟ اصولا شروع کار از کجا باشه بهتر به جواب میرسیم ؟ و اینکه چطوری بفهمیم ستون گذاریمون اقتصادیه ؟

درستش اینه که وقتی طراحی میکنی یه نیم نگاهیم به جای ستونهایی که میخوای بزاری بندازی تا مجبور نباشی طرحو فدای ستون کنی یا برعکس

saraafsoon

عضو جدید
مشاهده پیوست 174886 این هم از طبقات، برای سال 90 هم به زودی میزارم به نظر شما با این تیپ پلان من نمره قبولی در سال88 رو می گرفتم یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کارتونو به ایمیلم بفرستین لطفاsunshinfsoon@yahoo.comسرایداری چطور از شمال نور میگیره مگه زیر زمین نیست البته کد ارتفاعی ندادین شایدم مثلا1متر بالای زمین هست.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز

همزمان با طراحی.گاهی طرحتو بخاطر ستون گذاریت تغییر میدی گاهی ستون گذاریت رو بدلیل ظوابط طراحی تغییر میدی.....تا آخرش به طرح و ستون گذاری معقول برسی.

آگرین

عضو جدید

1-
2- تا انجایی که مطالعه داشتم و یادم میاد (منبعی در خاطرم نیست) حدا قل حدود 20 مترمربع و حتما درب موتور خانه رو بزرگ و جهت باز شدن رو به بیرون باشه
3-
4-
5-در مواقعی که بر زمین(عرض) کم باشه و زمین ما از دو طرف شمال و جنوب بتونه نور بگیره میشه هر طبقه رو به دو واحد شمالی و جنوبی تقسیم کرد و همه فضاها بتونن از نور طبیعی استفاده کنن
6-چه توضیحی ؟؟ سوالتون رو واضحتر و دقیق تر بپرسین چون اگه بخواییم توضیح بدیم کلی حرف میشه گفت...
7-برای دستگاه پله بهتره همون دوبازو ترسیم کنید و 20 یا ده ؟ سانت چشم پله هم بگذارید ... بله درسته به این دلیل که در واقعیت و در اجرا این دو تا پله در امتداد هم قرار نمیگیرن ...
8_روبه بیرون بدلیل اینکه فضای انباری رو بشه بطور کامل استفاده کرد...

Anahidd

عضو جدید
سلام مجدد ممنونم به خاطر جوابها.براي سوالاتي كه جواب داده نشده توضيح كاملتر بدم.
1-آيا دستگاه پله مي تونه كنار اتاق تاسيسات و موتورخانه قرار بگيره؟يا بايد با فاصله از هم قرار بگيرن؟فكر مي كنم به خاطر لرزش و عبور لوله هاي تاسيساتي بايد جدا باشن ؟ البته مطمئن نيستم.
2-ابعاد اتاق تاسيسات حداقل بايد چند باشه؟ درسته تويه تاپيكاي قبلي گفته 20مترمربع ولي ميشه كوچكترم بشه يا نه ؟
4-در مورد نحوه ي بدست آوردن رمپ معلول توضيح دهيد؟ خوب مگه حداكثر شيب 8 درصد نيست چرا 12؟
5-چه موقع پلان را شمالي و جنوبي تقسيم كنيم بهتره؟ منظورم اينه كه اگر عرض زمين 11 متر باشه ما مي تونيم دستگاه پله را وسط بزاريم و واحد ها را شمالي و جنوبي طراحي كنيم يا اينكه بايد عرض زمين بزرگتر باشه؟
6-در مورد پلان شيب بندي توضيح دهيد؟توي شيب بندي مي تونيم براي دستگاه پله نورگير بديم يا الزامي نداره.

Anahidd

عضو جدید
راستي قرار شد پلان سوال اسفند 91 را بزاريم و تحليل كنيم لطف كنين قرار بدين تا بررسي كنيم ؟در ضمن من با قرار دادن رمپ معلول توي پلان مشكل دارم اگه ميشه تو پلان اسفند 91 نشون بدين؟ بازم متشكر

faeze1366

عضو جدید
دوستانی که واسشون میل زدم لطفا نظر بدین تا اشکالات کار دستم بیاد من دارم واسه شهریور 91 رو دستی انجام میدم تمام شد عکس میگیرم میزارم یه مشکلی که توی تمرین دارم حالت نیم طبقه تک واحدی هست اگر کسی نمونه داره واسم میل کنه ممنون میشم sara.sadr22@yahoo.com :w42:

آخرین ویرایش:

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
دوستانی که واسشون میل زدم لطفا نظر بدین تا اشکالات کار دستم بیاد من دارم واسه شهریور 91 رو دستی انجام میدم تمام شد عکی میگیرم میزارم یه مشکلی که توی تمرین دارم حالت نیم طبقه تک واحدی هست اگر کسی نمونه داره واسم میل کنه ممنون میشم sara.sadr22@yahoo.com :w42:

سلام.
اول یه سوال؟موضوع طراحی چی بوده؟یعنی چند طبقه؟چند واحد؟نورگیری زمینتون چجوریه؟اینا رو بدونیم دقیقتر میشه بررسی کرد.

من از پارکینگتون شروع میکنم:
1-نشون دادن محدوده پارکینگ،صرفا گذاشتن آبجکت خودرو نیست.....محدوده پارکینگ یعنی یه مستطیل با ابعاد مشخص که حالا واسه اینکه بگید این پارکینگه از مثلث یا آبجت استفاده کیکنید.
ابعاد این مستطیل به این شرحه:
2.5*5 واسه یه پارکینگ.
4.5*5 واسه دوتا پارکینگ کنار هم.
6.5*5 واسه سه تا پارکنیگ.
8.5*5 واسه چهارتا پارکینگ.
.
.
.
دقت کنید داخل به داخل دیوار یا ستون حساب میشه.
یه فضای حداقل 5 متری هم پشت ماشین واسه مانورش باید در نظر گرفته بشه.
2-سعی کنید تو سازه بتنی از ستون های مستطیلی شکل استفاده کنید نه مربع.این خیلی تاثیر داره تو تامین پارکنیگ.چون وقت لزوم میشه ستون رو چرخوند.در واقع شما با این کار یه وجه ستون رو با ابعاد کم میگیری.مثلا 60*30 یا 70*35 .ولی وجه کوچیک ستون نباید از نصف وجه بزرگش کوچیکتر باشه طبق آیین نامه.
3-یه سری اندازه گذاری هایی خیلی واجبه و حتما باید باشه تا داور متوجه بشه شما این ابعاد اندازه هارو میدونید.
ابعاد پارکینگ
ابعاد باکس پله و آسانسور.
ابعاد خود پله.
ابعاد رمپ(طول رمپ-عرض رمپ-شیب رمپ)
درز انقطاع(خیلی مهم)
طول پیشروی(خیلی مهم)
عرض درب ورودی خودرو

4-ابعاد آسانسورتون فکر کنم درست نیست.باید حداقل 1.6*2 باشه.
5-لابی آسانسور با ابعاد 1.5*15 حداقل در همه طبقات.
6-در طبقه همکف درب راه پله و لابی آسانسور به بیرون باز شه نه به داخل.
7-حداقل فضای مفید راه پله باید 4.8*2.4 باشه.این مقدار حداقله و ستون نباید به فضای مفید راه پله وارد بشه.این اتفاق افتاده تو راه پلتون.
8-حداقل عرض رمپ باید 3.5 متر باشه و ستون نباید تو رمپ بیاد مگر اینکه رمپ عرضش بیشتر باشه.تو پلانتون ستون وارد رمپ شده.
9-حتما ویارهای دور راه پله و آسانسور و لابی آسانسور رو هتچ بزتید.و با نوشته نشون بدید که این یوار ضد حریقه.و همچنین درب لابی و راه پله هم باید ضد حرق باشه.اینها رو با نوشته نشون بدید.
10-پلانتون تو طبقات خوبه بود.فقط واسه نورگیر از ابعاد حداقلی استفاده کنید.3*4 متر مناسبه.
.
.

آخرین ویرایش:

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام مجدد ممنونم به خاطر جوابها.براي سوالاتي كه جواب داده نشده توضيح كاملتر بدم.
1-آيا دستگاه پله مي تونه كنار اتاق تاسيسات و موتورخانه قرار بگيره؟يا بايد با فاصله از هم قرار بگيرن؟فكر مي كنم به خاطر لرزش و عبور لوله هاي تاسيساتي بايد جدا باشن ؟ البته مطمئن نيستم.
2-ابعاد اتاق تاسيسات حداقل بايد چند باشه؟ درسته تويه تاپيكاي قبلي گفته 20مترمربع ولي ميشه كوچكترم بشه يا نه ؟
4-در مورد نحوه ي بدست آوردن رمپ معلول توضيح دهيد؟ خوب مگه حداكثر شيب 8 درصد نيست چرا 12؟
5-چه موقع پلان را شمالي و جنوبي تقسيم كنيم بهتره؟ منظورم اينه كه اگر عرض زمين 11 متر باشه ما مي تونيم دستگاه پله را وسط بزاريم و واحد ها را شمالي و جنوبي طراحي كنيم يا اينكه بايد عرض زمين بزرگتر باشه؟
6-در مورد پلان شيب بندي توضيح دهيد؟توي شيب بندي مي تونيم براي دستگاه پله نورگير بديم يا الزامي نداره.

سلام دوست عزیز یه سری سوالارو دوباره پرسیدید.منم دوباره جواب میدم.
1-نگاه کنید طبق آیین نامه آتش نشانی راه پله و آسانسور و سالن اجتماعات در کنار موتور خونه قرار نگیره ولی درصورت عدم امکان دیوار بینشون ضد حرق باشه.شما تو پلان این رو با هتچ نشون میدی و کنارش مینویسی دیوار ضد حرق.آیین نامه حرف از حداقل فاصله نزده.
2-ابعاد اتاق آسانسور بسته به نوع تاسیسات میتونه متغیر باشه ولی من کمتر از 25 متر مربع نمیزارم اونم با حداقل عرض 4 متر.اینکه طبق ظابطه ابعادش چقدر باشه رو حداقل من ندیدم.محاسبات داره اگه دقیقش رو خواید که اون کار ما نیست و مهندسین مکانیک باید نظر بدن.
4-در مورد رمپ معلول عذرخواهی میکنم با چیز دیگه ای اشتباه گرفتم.همون 8 درصد درسته.نحوه محاسبش هم اینطوره که واسه مثلا 1.2 متر ارتفاع باید اینطور در نظر بگیری که رمپتون با شیب 8 درصد تو هر یک متر طول رمپ 8 سانت ارتفاع میگیره.
یعنی 1.2 متر تقسیم بر 0.08 که میشه 15 متر طول رمپ.
5-خدا این بستگی داره به طرحتون.کلا واحد هایی که از دوجبهه نور میگیره(اگه دوطرف همسایه داشته باشیم)مناسب تره.ولی مثلا اونجور که خودتون گفتید مثلا اگه بر ساختمون 11 متر باشه باید راه پله آسانسور رو وسط بزارید و ببینید دو طرفش چقدر میمونه و ایکه این مقدار واسه چه فضایی قرار تعلق بگیره(معمولا آشپزخونه)اگه میبینی حداقل 2.6 میمونه پس مناسبه.
ولی ابزم بسته به زمینتون داره.
6-نورگیر راه پله نمیدونم چه ربطی به پلان شیب بندی داره.من یه نمونه پلان شیب بندی رو اینجا میزارم.
7-این مسئله قانون نیست.اینکه بهتره یا بدتره نمیدونم یعنی چی؟اگه راه پله تو بر خارجی ساختمون قرار میگیره بخاطر اینکه جلوی جبهه نورگیری رو میگیره میگن شرقی غربی نباشه.
درباره تو یه خط قرار گرفتن پله ها هم منعی وجود نداره که اینطور نباشه.اینم جز اولویت هاست که اینطور نباشه ولیظابطه ای در موردش وجود نداره.

آخرین ویرایش:

ARCHITECT HAND

عضو جدید
دوستان بابت جواب سوالم ممنون - به نظر من اگه اسم این تایبیک تمرین گروهی بنابراین سوالات طراحی غیر سوالات چند سال اخیر نطام مهندسی مطرح کنیم تا هر کسی طرح خودشو توی تایبیک قرار بده و بقیه اشکالاتشو بگن -

faeze1366

عضو جدید
سلام.
اول یه سوال؟موضوع طراحی چی بوده؟یعنی چند طبقه؟چند واحد؟نورگیری زمینتون چجوریه؟اینا رو بدونیم دقیقتر میشه بررسی کرد.

من از پارکینگتون شروع میکنم:
1-نشون دادن محدوده پارکینگ،صرفا گذاشتن آبجکت خودرو نیست.....محدوده پارکینگ یعنی یه مستطیل با ابعاد مشخص که حالا واسه اینکه بگید این پارکینگه از مثلث یا آبجت استفاده کیکنید.
ابعاد این مستطیل به این شرحه:
2.5*5 واسه یه پارکینگ.
4.5*5 واسه دوتا پارکینگ کنار هم.
6.5*5 واسه سه تا پارکنیگ.
8.5*5 واسه چهارتا پارکینگ.
.
.
.
دقت کنید داخل به داخل دیوار یا ستون حساب میشه.
یه فضای حداقل 5 متری هم پشت ماشین واسه مانورش باید در نظر گرفته بشه.
2-سعی کنید تو سازه بتنی از ستون های مستطیلی شکل استفاده کنید نه مربع.این خیلی تاثیر داره تو تامین پارکنیگ.چون وقت لزوم میشه ستون رو چرخوند.در واقع شما با این کار یه وجه ستون رو با ابعاد کم میگیری.مثلا 60*30 یا 70*35 .ولی وجه کوچیک ستون نباید از نصف وجه بزرگش کوچیکتر باشه طبق آیین نامه.
3-یه سری اندازه گذاری هایی خیلی واجبه و حتما باید باشه تا داور متوجه بشه شما این ابعاد اندازه هارو میدونید.
ابعاد پارکینگ
ابعاد باکس پله و آسانسور.
ابعاد خود پله.
ابعاد رمپ(طول رمپ-عرض رمپ-شیب رمپ)
درز انقطاع(خیلی مهم)
طول پیشروی(خیلی مهم)
عرض درب ورودی خودرو

4-ابعاد آسانسورتون فکر کنم درست نیست.باید حداقل 1.6*2 باشه.
5-لابی آسانسور با ابعاد 1.5*15 حداقل در همه طبقات.
6-در طبقه همکف درب راه پله و لابی آسانسور به بیرون باز شه نه به داخل.
7-حداقل فضای مفید راه پله باید 4.8*2.4 باشه.این مقدار حداقله و ستون نباید به فضای مفید راه پله وارد بشه.این اتفاق افتاده تو راه پلتون.
8-حداقل عرض رمپ باید 3.5 متر باشه و ستون نباید تو رمپ بیاد مگر اینکه رمپ عرضش بیشتر باشه.تو پلانتون ستون وارد رمپ شده.
9-حتما ویارهای دور راه پله و آسانسور و لابی آسانسور رو هتچ بزتید.و با نوشته نشون بدید که این یوار ضد حریقه.و همچنین درب لابی و راه پله هم باید ضد حرق باشه.اینها رو با نوشته نشون بدید.
10-پلانتون تو طبقات خوبه بود.فقط واسه نورگیر از ابعاد حداقلی استفاده کنید.3*4 متر مناسبه.
.
.

سلام مرسی از وقتی که گذاشتین موضوع سال 88 ساختمان پزشکان بوده در این صورت باید ابعاد آسانسور حداقل ابعادی باشه که تخت توش جا بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بابت راهنمایی هاتون ممنون من سعی میکنم تمام موارد رو در طراحی بعدی رعایت کنم و کارمو بزارم اینجا

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام مرسی از وقتی که گذاشتین موضوع سال 88 ساختمان پزشکان بوده در این صورت باید ابعاد آسانسور حداقل ابعادی باشه که تخت توش جا بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بابت راهنمایی هاتون ممنون من سعی میکنم تمام موارد رو در طراحی بعدی رعایت کنم و کارمو بزارم اینجا

سلام.
خواهش میکنم.
این واسه سال 89 بوده.فکر کنم مسکونیه.
:gol:

hh.architect

عضو جدید
عاشق همه مردم ایران که قدر خودشونو میدونن .

عاشق همه مردم ایران که قدر خودشونو میدونن .

سلام به همه دوستای گلم - عاشق همتون هستم - بچه ها من از امروز شروع به تمرین و ترسیم ازمون طراحی سال 1391 کردم ، بعد از تمام کردن طرح اون رو می ذارم اینجا تا ازشون استفاده کنیم و مطالب جدید یاد بگیریم .
به نظرم گوش دادن به اهنگ های ارامش بخش تو ازمون طراحی میتونه خیلی مفید باشه البته اگه مجاز به استفاده از mp3 player باشیم .مثل آهنگ های ذیل :

البته با عرض پوزش نتونستم اهنگ ها رو قرار بدم .

ARCHITECT HAND

عضو جدید
سلام دوستان - در آزمون شهریور 91 یه 80 سانت اجاره بیشروی در معبر داده - میخواستم بدونم منظورش چیه ؟ یعنی میشه 80 سانت کنسول داد یا اینکه 80 سانت میشه وارد معبر شد ؟ و با توجه به اینکه گفته از همکف برای لابی و بارکینگ استفاده بشه با توجه کمبود فضا و راه بله و آسانسور و اینکه در 4 طبقه 8 واحد خواسته من حداکثر میتونم 4 تا بارکینگ تامین کنم اون 4 تای دیگه باید چیکار کرد مثلا میشه برد توی حیاط ؟

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام دوستان - در آزمون شهریور 91 یه 80 سانت اجاره بیشروی در معبر داده - میخواستم بدونم منظورش چیه ؟ یعنی میشه 80 سانت کنسول داد یا اینکه 80 سانت میشه وارد معبر شد ؟ و با توجه به اینکه گفته از همکف برای لابی و بارکینگ استفاده بشه با توجه کمبود فضا و راه بله و آسانسور و اینکه در 4 طبقه 8 واحد خواسته من حداکثر میتونم 4 تا بارکینگ تامین کنم اون 4 تای دیگه باید چیکار کرد مثلا میشه برد توی حیاط ؟

اگه خودش گفته 80 سانت پس 80 سانت میتونی کنسول داشته باشی که ارتفاع کف معبر تا زیر کنسول باید حداقل 3.5 متر باشه که معمولا این اتفاق نمیفته(مگر اینکه معبر شیبدار باشه)پس شما نمستونی تو طبقه اول کنسول داشته باشی.کنسول رو تو طبقات دوم به بالا میتونی داشته باشی.
ابعاد زمین چقدره؟اگه 8 واحد خواسته پس باید بشه تامین پارکینگ کرد.شاید نیاز به زیر زمین داشته باشی.2 متر پیشروی رو داشتی؟
حداکثر 1 متر میتونی بری تو حیاط واسه پارکینگ.اونم بدون سقف.

saraafsoon

عضو جدید
دوستانی که واسشون میل زدم لطفا نظر بدین تا اشکالات کار دستم بیاد من دارم واسه شهریور 91 رو دستی انجام میدم تمام شد عکس میگیرم میزارم یه مشکلی که توی تمرین دارم حالت نیم طبقه تک واحدی هست اگر کسی نمونه داره واسم میل کنه ممنون میشم sara.sadr22@yahoo.com :w42:
به ایمیل من کارتو نفرستادیsunshinfsoon@yahoo.com

faeze1366

عضو جدید
:question::w04:سلام بچه ها لطفا شهریور 91 رو انجام بدین من فقط 4 تا پارکینگ می تونم در بیارم از طرفی توی امتحان گفته پارکینگ مورد نیاز با توجه به این که 3 طبقه دو واحدی 6 پارکینگ نیاز داره توی نمونه که تو همین سایت بود و فکر کنم نمره قبولی هم گرفته 4 پارکینگ در آورده 91 p (1).jpg

faeze1366

عضو جدید
منم دقیقا همین مشکل رو دارم فقط 4 تا پارکینگ تامین می شه آیا باید از هم کف بریم حیاط رمپ بدیم به -1 فقط اینجوری 8 تا پارکینگ تامین می شه :w05:

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
منم دقیقا همین مشکل رو دارم فقط 4 تا پارکینگ تامین می شه آیا باید از هم کف بریم حیاط رمپ بدیم به -1 فقط اینجوری 8 تا پارکینگ تامین می شه :w05:

سلام.
صورت سوال گفته پارکینگ تو طبقه همکف باشه.که حداکثر همون 4 تا پارکینگ تامین میشه.(5 تا هم میشه ولی راه پله تو بهترن موقعیت قرار نمیگیره و امکان گذاشتن پارکینگ مزاحم هم نیست)طراح سوال هدفش این بوده که حداکثر پارکینگ تامین بشه با رعایت تمام ظوابطش.و اینکه خواسته راه پله آسانسور تو بهتربن موقعیت باشه(همونجایی که شما قرار دادید)
به فرض بخواید تو زیر زمین هم پارکینگ بزارید باز هم نمیشه.اونم با فرض اینکه کل زیرزمین هم بخواید پارکینگ باشه.
اگه منظورش این بوده که باید 8 تا پارکینگ تامین بشه پس خواسته شوخی کنه با مهندسین عزیز.:smile:
رو معماریش کار کنید و همچنین زیر زمینش.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
:question::w04:سلام بچه ها لطفا شهریور 91 رو انجام بدین من فقط 4 تا پارکینگ می تونم در بیارم از طرفی توی امتحان گفته پارکینگ مورد نیاز با توجه به این که 3 طبقه دو واحدی 6 پارکینگ نیاز داره توی نمونه که تو همین سایت بود و فکر کنم نمره قبولی هم گرفته 4 پارکینگ در آورده مشاهده پیوست 175847

ولی اینطوری بازم 4 تا نمیشه.حداکثر 3 تا میشه با توجه به ابعاد دو تا پارکینگ کنار هم.

اگه به شکل زیر پارکینگارو بزارید 4 تا میشه:

اینطوری 5 تا هم تامین میشه:

وضعیت
موضوع بسته شده است.