تمرین گروهی آزمون طراحی آبان 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

وسعت

عضو جدید

پله ارتباطی اصلی طبقات و فضای هال اصلی طبقات هست و برای دسترسی ب همه ی واحدهای مسکونی هست پس نباید راههای ورود ب طبقات را مسدود کرد درسته؟
ن فقط راهه خودتو ب واحد خودت مسدود کردی با کشیدنه دیوارا...بلکه راهه دسترسیه شماره 2 را هم مسدود کردی.
منم دارم این کارو انجام میدم .آیا درست نمیگم؟
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=223133&d=1412772042&thumb=1

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=223132&d=1412771496&thumb=1

متوجه نشدمممممممممممم....میشه واضح تر بگی

??????

عضو جدید
به غیر از ارتفاع پله، درمورد مقاوم بودن دیوار پله در برابر حریق به مدت معلوم،
و یه قسمتی هم راحب بازشوی امداد رسانی برای هر واحد گفته ک ابعاد یکی از پنجره ها با اون متناسب باشه، همین.

لطفا نقل قول بگیرین، من متوجه نشدم طرف صحبتتون باکیه
اجازه بفرمایید توضیح دوستمون رو کامل کنم:
علاوه بر اینها در خصوص:
درب های مسیر خروج و جهت باز شوها، فضای امن،طول های مجاز خروج و دسترسیهای آن، جایگاه امداد رسانی، سیستم های کشف و اطفا و ملزومات آن، ترکیب بندی خروج و دسترس و تخلیه، ملزومات شفت ها و موضوعاتی از قبیل که البته بسیار خلاصه بیان شده و چنانچه توضیحات تخصصی تری لازم بود مراجعه کنید به منبع اصلی ضوابط حریق اون کتاب قرمزه میشه ک خیلی حرفه ای به موضوع حریق پرداخت.البته همه اینا چند ضابطه بیشتر نیستن ک خوب رعایت کردنشون در طراحی کار چندان دشواری هم نیست.موفق باشید

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
اجازه بفرمایید توضیح دوستمون رو کامل کنم:
علاوه بر اینها در خصوص:
درب های مسیر خروج و جهت باز شوها، فضای امن،طول های مجاز خروج و دسترسیهای آن، جایگاه امداد رسانی، سیستم های کشف و اطفا و ملزومات آن، ترکیب بندی خروج و دسترس و تخلیه، ملزومات شفت ها و موضوعاتی از قبیل که البته بسیار خلاصه بیان شده و چنانچه توضیحات تخصصی تری لازم بود مراجعه کنید به منبع اصلی ضوابط حریق اون کتاب قرمزه میشه ک خیلی حرفه ای به موضوع حریق پرداخت.البته همه اینا چند ضابطه بیشتر نیستن ک خوب رعایت کردنشون در طراحی کار چندان دشواری هم نیست.موفق باشید
مرسی ازتون....
در مورد درب های مسیر خروج که دوستمون فرمودند، در پله در همکف باید رو به بیرون باز شود، در مورد جایگاه امداد رسانی هم معمولا به دلیل بود جا درنظر نمیگیریمش، سیستم های کشف و ااطفا حریقم برای این نوع طراحی ازمون ما استفاده نمیشه ، طول دسترسی خروجو عرضو آیناشم تو مبحث نوشته

shuka_s

عضو جدید
به نکات خوبی اشاره کردید، معهذا تو پستهای قبلی از دوستان ارتفاع کف تا زیر سقف موتورخونه رو سوال کردم اما متاسفانه کسی جواب نداد. لطفا شما بفرمایید این ارتفاع از 240 سانتیمتر بیشتره یا مساویه؟ که اگه بیشتر باشه قطعا باید بریم پایینتر و پله بذاریم. تشکر

حداقل همون 2.40 هستش حالا بخوای بیشتر بگیری مشکلی نداره . ولی من جایی نخوندم که الزاما" باید از 2.40 بیشتر باشه

shuka_s

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
این طرح من برای دوبلکس ازمون نظامه...
سوالام: نورگیری ام اوکی هست؟
میشه پاسیو زد در دوبلکس؟
مشکلم زیربناسات که بیشتر از سوال شده 180 خواسته بود و دویست و خورده ای شده چه کنم؟
برای پارکینگ فضای گردش هم رد نظر گرفتم برای ماشین ها...نمیشه ی جوری طراحی کرد ماشین مستقیم بره توو و با دنده عقب بیاد بیرون؟

روش کلیلک کنید بزگ میشه

ممنوووووووووووووووون میشم راهنماییم کنید

وسعت جان . خیلی راجع به دوبلکس اطلاعی ندارم و لی یه سرچی میکنم حتما اگه چیزی بود میگم . تو مبحث 4 جدید یه چیزایی راجع به نیم طبقه به چشمم خورد نمیدونم اونه یا نه . دقیقشو فهمیدم می گم عزیزم

shuka_s

عضو جدید
بچه ها ارتفاعات طبقات و تعداد پله ها و اندازه هر پله به این صورت است
ارتفاع کف تا زیر سقف زیرزمین(240)+ضخامت سقف(30)=270 که میشه .15 پله که هر کدام به ارتفاع 18 سانت میباشد
ارتفاع کف تا زیر سقف سایر طبقات(330)+ضخامت سقف(30)=360 که میشه 20 پله که هر کدام به ارتفاع 18 سانت میباشد
دوستان اگه نظری مبنی بر درست یا غلط بودن این ارقام دارند لطفا مطرح کنند

20 پله زیاده به نظرم (غلط نیست ولی وقتی میشه با حداقل طراحی کرد منطقی تر به نظر میاد ) اگه 18 پله با ارتفاع 17.5 داشته باشیم . میشه 2.85 ارتفاع تا زیر سقف که با 30 سانت ضخامت سقف می شه 3.15 که با مقررات هم مغایر نیست .
به نظر من پله طبقات رو با 9 پله تو هر بازو طراحی کنید (جمعا" 18 پله ) حالا ارتفاع 18 یا 17.5 هر پله با خودتون . اینجوری باکس پله رو چه طولی بزارین چه عرضی جواب میده .

آخرین ویرایش:

الهام مدرسی

عضو جدید
اگر قابل بدونید یه پیشنهاد دارم
پیشنهاد : از این به بعد دوستان عزیزی که نقشه های قابل قبول برای تمرین رو در اختیار دارن در تاپیک قرار بدن بعد بقیه پس از کشیدنشون و اتمام تمرین سوالاتشونو مطرح می کنیم، فک میکنم اینطوری فهم مطالب خیلی بهتر می شه.
البته ساعت اومدنمون به تاپیک هم اگه هماهنگ باشه خیلی بهتر میشه
ممنون می شم اگه نظر بدید

holooooooo

کاربر ممتاز
پیشنهاد : از این به بعد دوستان عزیزی که نقشه های قابل قبول برای تمرین رو در اختیار دارن در تاپیک قرار بدن بعد بقیه پس از کشیدنشون و اتمام تمرین سوالاتشونو مطرح می کنیم، فک میکنم اینطوری فهم مطالب خیلی بهتر می شه.
ممنون می شم اگه نظر بدید
بهترین نمونه تمرین، سوالات طراحی آزمون سال های گذشتس،
لزومی نداره دنبال نمونه سوال باشین، بعد از اتمام اینا میتونید از تمرینای دیگه استفاده کنید...
در مورد هماهنگ کردن ساعتم به نظرم غیر ممکن میاد، چون با توجه به مشغله ی کاریه دوستان هماهنگیه ساعت بعیده،
من الان خودم از تمرین آزمون خرداد 93 شروع کردم.... دوستان هم میتونن اینکارو انجام بدن

davod.t

عضو جدید
مشاهده پیوست دوبلکس.pdf
سلام دوستان عزیز
این طرح من برای دوبلکس ازمون نظامه...
سوالام: نورگیری ام اوکی هست؟
میشه پاسیو زد در دوبلکس؟
مشکلم زیربناسات که بیشتر از سوال شده 180 خواسته بود و دویست و خورده ای شده چه کنم؟
برای پارکینگ فضای گردش هم رد نظر گرفتم برای ماشین ها...نمیشه ی جوری طراحی کرد ماشین مستقیم بره توو و با دنده عقب بیاد بیرون؟

روش کلیلک کنید بزگ میشه

ممنوووووووووووووووون میشم راهنماییم کنید
سلام مهندس توی این سوال پله ی ک مرکز قرارگرفته برای استفاده 4 تا واحد هستش اما توی طرح شما طوری طراحی کردین ک واحدهای دیگر دسترسی ندارن 2- مجموع دو تراز باید مساحتش بشه 180متر 3- برای رسیدن ب تراز دوم شما باید یک پله داخلی طراحی بکنین 3 مساحت تراز دوم باید کمتر از تراز اول باشه برای این منظور حجم بالای رو اگر بشکونید ساختمان از 3 طرف نور میگیره ودیگر نیازی ب نور گیر نداره 4 معمولا void نزدیک پله داخلی قرار میگیره واون قسمت باید مشخص بشه

آخرین ویرایش:

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون می شم اگه نظر بدید
دوست عزیز فکر خوبیه اینجوری ولی هماهنگی تو این تایپیک واقعا خیلی مشکله

الهام مدرسی

عضو جدید
holooooooo جان می دونم اون تمرینات خوبن منتهی گفتم قبل از شروع اونا چنتا نقشه رو بکشیم که هم ریزکاریا دستمون بیاد هم سرعتمون بره بالا
من شخصا خودم می خواستم این کارو بکنم
واسه هماهنگیم حق با شماس ولی به نطرم اومد که چند ساعت تو شبانه روز هست که معمولا همه یه یک صورت می گدرونند
به هرحال یه پیشنهاد بود;)

holooooooo

کاربر ممتاز
holooooooo جان می دونم اون تمرینات خوبن منتهی گفتم قبل از شروع اونا چنتا نقشه رو بکشیم که هم ریزکاریا دستمون بیاد هم سرعتمون بره بالا
من شخصا خودم می خواستم این کارو بکنم
واسه هماهنگیم حق با شماس ولی به نطرم اومد که چند ساعت تو شبانه روز هست که معمولا همه یه یک صورت می گدرونند
به هرحال یه پیشنهاد بود;)
معمولا تمرینایی ام که هست مشابه آزمونا هستن خیلی باهم فرق ندارن، میتونین هرکدومو ماییلید در ابتدا کارکنید بعدش یه تمرینو هماهنگ کنیم، به نظرم آذر 92 خوبه، نسبت به آازمون خردادم راحت تره، سریعتر یه نمونه رو کار کنید بذارید تو تایپیک دوستان ایراداتونوبگیرن.

holooooooo

کاربر ممتاز
پست موقت.

زیر بنای مجاز قابل ساخت:
60%
60%+2
100 هم میشه اینجا.؟
2 متر اصلاحی منظورش چیه؟

http://upload7.ir/imgs/2014-10/53654925838569183957.png

چهل در ده مساحت شصت درصدش میشه 240 (24*10)
چون زمین شمالیه زیربناش میشه 260 (60درصد + 2متر=26*10) فکر میکنم منظورش دومتر اصلاحی یعنی درنظر نگیریم این دومترو، و جواب میشه 240

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
چهل در ده مساحت شصت درصدش میشه 240 (24*10)چون زمین شمالیه زیربناش میشه 260 (60درصد + 2متر=26*10) فکر میکنم منظورش دومتر اصلاحی یعنی درنظر نگیریم این دومترو، و جواب میشه 240
هلو جونم ممنون ازت مگه وقی زمین شمالی باشه اون 2 متر رو ب طول زمین اضافه میکنیم؟؟

gharibe222

عضو جدید
پست موقت.

زیر بنای مجاز قابل ساخت:
60%
60%+2
100 هم میشه اینجا.؟
2 متر اصلاحی منظورش چیه؟

http://upload7.ir/imgs/2014-10/53654925838569183957.png

سلام دوستان، منم از امروز تو این تاپیک همراه شما میشم تا روز امتحان :)

جواب این سوال به این شکله که اول 2 متر اصلاحی رو از طول زمین کم میکنیم میشه 2-10=8 و بعد ضربدر بر زمین ینی 40 میکنیم میشه 320
و اگه تو سوال 60درصد رو خواسته باشه، 60درصد 320 میشه 192

الهام مدرسی

عضو جدید
ممنونholooooooooooo جان همین کارو می کنم
شما می دونید اون شابلنای آماده که می گن چه جوریاست؟

یه سوال دیگه داشتم البته می دونم مربوط به این تاپیک نیست :redface: با عرض معدرت ممنون می شم اگه جواب بدید :
در آزمون نظارت منظور از قسمت اجرا و نظارت در مبحث جوش و قسمت ضوابط طراحی در مبحث 15 کدوم قسمت هاست؟

آخرین ویرایش:

luckman

عضو جدید
سلام به همه دوستان
بهتره انواع سوالاتی که ممکنه در آزمون میاد رو پیش بینی کنیم و واسه هر تیپ یه طرح سر جلسه امتحان ببریم
از آخر به اول
1- پلان 2 بر 100 درصد تراکم+زمین شیبدار+شکل زمین اضلاع نا مساوی
2-پلان جنوبی 60 درصد+ رمپ با پارگینگ+واحد سرایداری+طبقه تجاری+لابی +طبقه اول دو واحد+طبقه دوم تک واحد
3-پلان 2 بر مسطح +پیلوت+طبقه تجاری+طبقات مسکونی
4...لطفا تیپهای دیگه رو دوستان نظر بدن
مهم مهم: لطفا نحوه قرار گرفتن باکس پله و آسانسور در پلان رو دقت کنیم...
اگه دوستان فعالی هستن و دسترسی به اسکنر دارند مدلهای مختلف رو لطف کنند نمایش بدن..
منظورم در امتداد قرار گرفتن باکس پله در امتداد طول زمین و یا در عرض زمین و همین طور در وسط امتداد طول یا عرض
در ضمن احتمال 90 درصد قرارگیری باکس پله در وسط غلط باشه و همچنین 100 درصد پله سه طرفه مردوده
ونکته مهم دیگه : اینکه اگه در طبق بالای رمپ احتمال طراحی تجاری(مغازه) کوچک بود بهتره زیر اونو با خاک پرشده (بدون خاکبرداری) نشون بدیم مثل طرح آذر 92 چون مشکل جور کردن پله و سرگیری پیدا میکنیم

holooooooo

کاربر ممتاز
ممنونholooooooooooo جان همین کارو می کنم
شما می دونید اون شابلنای آماده که می گن چه جوریاست؟

یه سوال دیگه داشتم البته می دونم مربوط به این تاپیک نیست :redface: با عرض معدرت ممنون می شم اگه جواب بدید :
در آزمون نظارت منظور از قسمت اجرا و نظارت در مبحث جوش و قسمت ضوابط طراحی در مبحث 15 کدوم قسمت هاست؟
شابلون آماده هارو دیدم بچه ها سر آزمون آورده بودن، خوب بود فکر کنم به نظرم قیمتشو دیدم ده تومن بود، میتونی به این فنی مهندسیا سر بزنی دارن صدر در صد....
در مورد جوشم، من الان کتابشو ندارم اما فصلای اولشه، که درمورد جوشو انواعشو روش صحیح جوشو اینا توضیح داده، مبحث 15 هم قسمتایی که راجبه ابعاد آسانسور و کابینش،ابعاد چاه آسانسور ابعاد موتورخانه، ابعاد بازشو آسانسور در هر طبقه ، ابعاد لابی آسانسور و....
ص 12و 16و17و21و26و27و13
ص 10
تقریبا این صفحاته، ولی به طور خلاصه آقای ریاحی تو نکاتشون راجب آسانسور گفتن....
جداول ص 59 تا 70

vertex

اخراجی موقت
شابلون آماده هارو دیدم بچه ها سر آزمون آورده بودن، خوب بود فکر کنم به نظرم قیمتشو دیدم ده تومن بود، میتونی به این فنی مهندسیا سر بزنی دارن صدر در صد....
در مورد جوشم، من الان کتابشو ندارم اما فصلای اولشه، که درمورد جوشو انواعشو روش صحیح جوشو اینا توضیح داده، مبحث 15 هم قسمتایی که راجبه ابعاد آسانسور و کابینش،ابعاد چاه آسانسور ابعاد موتورخانه، ابعاد بازشو آسانسور در هر طبقه ، ابعاد لابی آسانسور و....
ص 12و 16و17و21و26و27و13
ص 10
تقریبا این صفحاته، ولی به طور خلاصه آقای ریاحی تو نکاتشون راجب آسانسور گفتن....
جداول ص 59 تا 70
سلام دوست عزیز . بهتر نیست مباحث مربوط به شابلون ها توی همون تاپیک مخصوص به شابلون پیگیری بشه ؟ البته دوستمون سوال پرسیدند و شما لطف کردین جواب دادین ولی احتمالا اونی که شما میفرمایید شابلون مبلمان بوده . یا اگرم مبلمان نبوده شابلون آزمون هم نبوده . الان شابلون مبلمان هم از اینی که گفتین گرونتره ... ما خودمون هم شابلون تهیه میکنیم ولی متاسفانه برش لیزری و پلکسی گرونه و تولید شابلون اگر بصورت تولید انبوه نباشه قیمتش میشه مثل برش ماکت و چیزایی که واسه برش لیزری میدادیم بیرون . شما الان یه شیت معمولی پلکسی رو ببرین برای برش ببینین برش لیزری چقدر ازتون میگیره . تازه خیلی از همین برش لیزری ها هم بلد نیستن کار کنند، خرابکاری میکنند . در هر صورت ممنون میشم از شما و دوست عزیزی که سوال پرسیدند و همه دوستان که مباحث مربوط به شابلون ها رو توی تاپیک مخصوصش پیگیری کنند. ضمنا یه تاپیک ایجاد شده با عنوان " مهمترین نکته آزمون طراحی از نظر شما " همینطور " مهمترین نکته آزمون نظارت از نظر شما " ممنون میشم با توجه به اطلاعات خوبتون مهمترین نکته ای که از نظر شما برای قبولی در آزمون نظارت و طراحی اهمیت داره رو اونجا ذکر بفرمایید . پیشاپیش ممنون از زحمات شما. با آرزوی موفقیت .

آخرین ویرایش:

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
بچه ها برا آزمون آذر 92.خب؟
من محاسبه طول رامپ=10 متر در میارم
ولی تو پاسخ نامه اشراق نوشته طول رامپ رو =8/33
قضیه چیه الان؟؟
بعدم من اسن اون 1 متر ابتدا و انتهارو اسن تو محاسبات رمپ وارد نمیکنم.
یعنی قضیه همینه؟
ممنون.

ی چی دیگه اون فایله ک اوندفه مهدیه برامون گذاشته بود خلاصه هارو..مرحله 1.مرحله 2 واینا..خب.
تو مرحله 2=پارکینگ=مشخص کردن مسیر رامپ نوشته ک:
طول رامپ را محاسبه کرده و 1 متر ب ابتدا و انتها ی آن اضافه میکنیم.برا محاسبه دقیقتر میتوان 20 سانت از طول رامپ را حذف کرد.

اینو برا من یکی لطف کنه شرح بده دارم دیوونه میشم ...

یا ب همه ی اینا بی توجه باشم همون محاسبه اول ک 10 متر بود درسته و همینطور فقط 1 متر اول و آخر رو جدا کنم بنویسم 10%.

آخرین ویرایش:

arc eng

عضو جدید
سلام.
بچه ها برا آزمون آذر 92.خب؟
من محاسبه طول رامپ=10 متر در میارم
ولی تو پاسخ نامه اشراق نوشته طول رامپ رو =8/33
قضیه چیه الان؟؟
بعدم من اسن اون 1 متر ابتدا و انتهارو اسن تو محاسبات رمپ وارد نمیکنم.
یعنی قضیه همینه؟
ممنون.

ی چی دیگه اون فایله ک اوندفه مهدیه برامون گذاشته بود خلاصه هارو..مرحله 1.مرحله 2 واینا..خب.
تو مرحله 2=پارکینگ=مشخص کردن مسیر رامپ نوشته ک:
طول رامپ را محاسبه کرده و 1 متر ب ابتدا و انتها ی آن اضافه میکنیم.برا محاسبه دقیقتر میتوان 20 سانت از طول رامپ را حذف کرد.

اینو برا من یکی لطف کنه شرح بده دارم دیوونه میشم ...

یا ب همه ی اینا بی توجه باشم همون محاسبه اول ک 10 متر بود درسته و همینطور فقط 1 متر اول و آخر رو جدا کنم بنویسم 10%.

شما با احتساب یک متر اول و آخر با شیب 10% حساب کنید وقتی ازتون نمیگیره و خیالتون هم راحته. اختلاف اندازه ای که با اشراق دارید فقط واسه همین مساله است . اون یک متری که گفتن اضافه میکنیم به طول رمپ واسه همون 10% شیب ابتدا و انتهای رمپه. که کل رمپو با15% حساب کردن و در آخر 1 متر رو بهش اضافه کردن

وسعت

عضو جدید
سلام به همه دوستان
بهتره انواع سوالاتی که ممکنه در آزمون میاد رو پیش بینی کنیم و واسه هر تیپ یه طرح سر جلسه امتحان ببریم
از آخر به اول
1- پلان 2 بر 100 درصد تراکم+زمین شیبدار+شکل زمین اضلاع نا مساوی
2-پلان جنوبی 60 درصد+ رمپ با پارگینگ+واحد سرایداری+طبقه تجاری+لابی +طبقه اول دو واحد+طبقه دوم تک واحد
3-پلان 2 بر مسطح +پیلوت+طبقه تجاری+طبقات مسکونی

برای کدام ساله؟ یعنی پیلوت پارکنیگ هست؟
4...لطفا تیپهای دیگه رو دوستان نظر بدن
مهم مهم: لطفا نحوه قرار گرفتن باکس پله و آسانسور در پلان رو دقت کنیم...
اگه دوستان فعالی هستن و دسترسی به اسکنر دارند مدلهای مختلف رو لطف کنند نمایش بدن..
منظورم در امتداد قرار گرفتن باکس پله در امتداد طول زمین و یا در عرض زمین و همین طور در وسط امتداد طول یا عرض
در ضمن احتمال 90 درصد قرارگیری باکس پله در وسط غلط باشه و همچنین 100 درصد پله سه طرفه مردوده
ونکته مهم دیگه : اینکه اگه در طبق بالای رمپ احتمال طراحی تجاری(مغازه) کوچک بود بهتره زیر اونو با خاک پرشده (بدون خاکبرداری) نشون بدیم مثل طرح آذر 92 چون مشکل جور کردن پله و سرگیری پیدا میکنیم

نکته های مهم از نظر من به ترتیب:
- خواندن دقیق صورت سوال و کدهای ارتفاعی
- تحلیل زمین – روی مقطع فکر کنید و پلان همزمان(اگه شیبداره از پایین ترین نقطه رمپ بدید- اگر تجاری داره و لابی تعیین کنید کدام روی رمپ باشه و مسئله سرگیری- برای تعیین تجاری یا مسکونی تعیین محل لابی ورودی- نحوه حل مشکل تعداد پله ها وقتی ارتفاع تجاری تان بیشتر از طبقات دیگر است)
- محاسبه طول و رمپ و تعیین سرگیری
- ستون گذاری و فضای گردش ماشین و مسیر به عرض 90 برای سترسی به حیاط و موتورخانه و انباری و...و از همه مهمتر باکس پله و اسانسور
- بعدشم حل پلان طبقات روی پوستی و همش اصلاحات
- نقشه نهایی و زدن مقطع
نکته همیشه در صورت سوال+ شکل/شیب زمین+ کاربری طبقه همکف است.
مسئله عمق نورگیری 7 متر خیلی مهمه.
بهتره کانال کولر را در اتاق خواب بذارید و تا بام هم ببرید. کمترین طول را طی کند

azad arc

عضو جدید
20 پله زیاده به نظرم (غلط نیست ولی وقتی میشه با حداقل طراحی کرد منطقی تر به نظر میاد ) اگه 18 پله با ارتفاع 17.5 داشته باشیم . میشه 2.85 ارتفاع تا زیر سقف که با 30 سانت ضخامت سقف می شه 3.15 که با مقررات هم مغایر نیست .
به نظر من پله طبقات رو با 9 پله تو هر بازو طراحی کنید (جمعا" 18 پله ) حالا ارتفاع 18 یا 17.5 هر پله با خودتون . اینجوری باکس پله رو چه طولی بزارین چه عرضی جواب میده .

خب حرفتون درسته ولی باید سقف کاذبم در نظر گرفت هر چند که اجرا هم نشه و اینکه اعدادی و ارقامی که من گفتم خیلی رند هستن برای ترسیم برش ..حالا به گفته خود شما ارتفاع 3.15 رو چطوری ترسیم کننیم تو مقطع؟

سلام دوتان این کا منه برای آزمون خرداد 93 که تمرین کردم ممنون میشم که اشکلاتشو بگید

پیوست ها

• IMG_۲۰۱۴۰۹۲۲_۲۱۲۷۱۴.jpg
    IMG_۲۰۱۴۰۹۲۲_۲۱۲۷۱۴.jpg
    27.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • IMG_۲۰۱۴۰۹۲۲_۲۱۲۷۳۷.jpg
    IMG_۲۰۱۴۰۹۲۲_۲۱۲۷۳۷.jpg
    21 کیلوبایت · بازدیدها: 0

riahi_arc55

عضو جدید
مقدار درز انقطاع یکصدم ارتفاع ساختمونه نه یک دویستم...بعدشم ارتفاع ساختمان از کف معبر تا بالاترین نقطه جان پناه هستش حالا نمیدونم شما چطور می گید بدون جان پناه و یک دویستمم در نظر گرفتید؟؟؟؟؟

دوست عزیز از اینکه این سوال خوب رو مطرح کردید متشکرم چون احتمالا این سوال خیلیها میتونسته باشه و از MAT ARCHITECT عزیز که جواب صحیحی رو دادن متشکرم.

همونطور که دوستمون توضیح دادند مقدار یک صدم ارتفاع که شما فرمودید ، مشترک بین دو سازه در دو پلاک مجاور است که سهم هر کدام از ساختمانها یک دویستم ارتفاع می باشد.

موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است.