تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

• مجموع رای دهندگان
    74
وضعیت
موضوع بسته شده است.

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 240061

سلام. دوستان. این عکس از مبحث 15- میحواستم بدونم حداقل ابعاد آسانسور چنده؟ با توجه به این عکس اول بالا... یه ابعاد خارج به حارج 170؟؟؟ و ضلع دیگه داخل به داخل 160
؟

رجوع کنید به همون مبحث 15 ابعاد آسانسور بستگی به انتخاب نوع آسانسور شما داره...

ما برای مسکونی آسانسور 630 کیلوگرم 8 8 نفره ویژه معلولین با سرعت 1متر برثانبه رو در نظر میگیریم...حالا رجوع کنید به مبحث ببینید ابعاد اندازه کابین و خارج کابین و ارتفاع موتورخانه و ارتفاع چاهک آسانسور چنده...
موفق باشید

آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر ممتاز
دوستان،این یه نقشه اجراییه که شوهرم ناطرشه
من نقشه رو تغییر دادم و میخوام نظرتونو بدونم!.....کدوم بهتره؟!

فلش های مشکی،جهت نورگیری هستش(تو پلان اصلی،یکی از اتاق ها نور نداره!!!!!!)

عزیزم امکانش هست که ابعاد دقیق زمین رو برام بفرستی؟؟زمین خوبیه میخوام به بچه هایی که سر کلاسم میان بدم برای طراحی
ممنون میشم...
در مورد طرح هم اولی خیلی بهتر...یک دوستیمون گفت جای کمد رو تراس کن...که اتاق خوابی که اصلا نور نداره به نور مستقیم دسترسی پیدا کنه...با ایشون خیلی موافقم...این از نظر چیدمان خیلی بهتره...فضاهای خصوصی نیمه خصوصی رعایت شده
فقط شاید بشه یه طرح دگ زد که فضای پذیرایی رو از شکل غیر هندسی خارج کرد...و به اصطلاح فرش خورش رو قشنگ کرد

nosh

عضو جدید
داخل به داخله شما باید از آسانسور 630کیلوگرمی استفاده کنید تو تصویر هم مشخصه هر دو درسته

panoram

عضو جدید
رجوع کنید به همون مبحث 15 ابعاد آسانسور بستگی به انتخاب نوع آسانسور شما داره...

ما برای مسکونی آسانسور 630 کیلوگرم 8 8 نفره ویژه معلولین با سرعت 8 متر برثانبه رو در نظر میگیریم...حالا رجوع کنید به مبحث ببینید ابعاد اندازه کابین و خارج کابین و ارتفاع موتورخانه و ارتفاع چاهک آسانسور چنده...
موفق باشید

الان سوال من. تفسیر شکل اوله. یعنی برای مسکونی فرضا 4 طبقه و 4 واحدی 450KG در نظر نمیگیریم؟

آیا ابعاد اون خارج به حارج 170؟

arefeh

کاربر ممتاز
الان سوال من. تفسیر شکل اوله. یعنی برای مسکونی فرضا 4 طبقه و 4 واحدی 450KG در نظر نمیگیریم؟

آیا ابعاد اون خارج به حارج 170؟

630 رو بگیرید
و ابعاد رو دقت کنید کاملا واضح نشون داده...تمام ابعاد داخل به داخل می باشد

• Like
واکنش ها: MK6

پروفسور پرو

عضو جدید
یادش بخیر چقدر شعر گفتنم چه استرسی داشتیم فکنم به من تو شیتهام دقیقا همین نمره ها رو دادن
خواب دیدم که مصحح طرحمو کرد اصلاح
زیرزمین خوب شده هفت شدی ماشاالله

همکفت خوب ولی پله ی سرگیر چرا
تازه فرمود که ارفاق کنم شیش میشی ایوالله

بعد با روح لطیفش که سه واحد را دید
دل به رحم امدو فرمود اینم پنج بیا

با خنکهای کولر خستگی از تن بزدود
گفت هرگز توی طرحی این همه نور نبود

چشمهای تو مصحح که نوازشگر این طرحم شد
پنج نمره تو دو واحد دوباره سهمم شد

برشی از دلو با شیب ملایم همه را
بادو نمره دل پروانه ایش مرهم شد
ابان 93

rap_w2w

عضو جدید
سلام یه شابلون جدید زدم دوستان لطف کنید نظر بدید..
البته فاصله ها رو برای حرکت راحت راپید بیشتر گرفتم
مثلا فاصله دیوارها رو 0.25 گرفتم تا موقع راپیدی کردن 0.20 در بیاد11111.jpg22222.jpg

پروفسور پرو

عضو جدید
مثلا فاصله دیوارها رو 0.25 گرفتم تا موقع راپیدی کردن 0.20 در بیادمشاهده پیوست 240073مشاهده پیوست 240074

کمکی نمیتونه بهت بکنه جز مبلمان که اونم تو کتاب فروشی ها هست.
شابلون هیچ

rap_w2w

عضو جدید
پاسخ شما کاملا متین هستش ولی نکته ای که وجود داره اون شابلون آماده ارتفاع پله رو 18 سانت داره یا تعداد پله رو 16 داره
از دو مدل درب توش استفاده شده و یه سری کمبودهای دیگه
به نظر من مهمترین و سرعتی ترین بخش آزمون در آوردن باکس پله و پارکینگ بر اساس طبقات بالایی هست..
من سعی کردم توو این شابلون تمامی مدل های کاربردی باکس پله رو بزارم... همچنین تمام مقاطع پله رو با اندازه 15 و 16 و 17 و 18 و 19 بزارم... البته از دوستان شنیدم امثال شاید به بحث تراکم در تجمیع فضای تجاری(مغازه) و مسکونی ، ارتفاعات در نیم طبقه های تجاری، وجود کنسول و جایگذاری پلان در سایت و پله های فرار هم اشاره خواهد شد (البته منبع معتبر نیست)
اگه اینا به کار نیاد قطعا سوال پیچ و خم زیادی خواهد داشت........................

• Like

MK6

کاربر بیش فعال
مثلا فاصله دیوارها رو 0.25 گرفتم تا موقع راپیدی کردن 0.20 در بیادمشاهده پیوست 240073مشاهده پیوست 240074

سلام دوست عزیز شابلونتون خوبه، فقط روی هر چیزی که میخواید برش بدید ضخامتش خیلی کم درنظر بگیرید که راحتر بتونید مدادو راپید رو داخلش بچرخونید.

aydaaaa

کاربر بیش فعال
شبکه آب پاش سقفی...برای سیستم اطفا حریق هست که از دیواره های اطراف 1.2 متر و ا زهم حداکثر 4 متر فاصله داره...معمولا کاربرد بیشترش در پارکینگ هاست مخصوصا ساختمان های تجاری که بر روی هر ماشین یک دونه تعبیه میشه...به این صورت فعال میشن که هنگام دود یا حرارت بالا از طریق دتکتورهای اعلام حریق فعال میشوند...یکسری اونها هم با کلید فعال میشوند.

به اضافه اینکه توی مسکونیم کم کاربرد نداره توی مسکونی 6 طبفه به بالا الزامیه داشتن اسپرینگر

MK6

کاربر بیش فعال
شبکه آب پاش سقفی...برای سیستم اطفا حریق هست که از دیواره های اطراف 1.2 متر و ا زهم حداکثر 4 متر فاصله داره...معمولا کاربرد بیشترش در پارکینگ هاست مخصوصا ساختمان های تجاری که بر روی هر ماشین یک دونه تعبیه میشه...به این صورت فعال میشن که هنگام دود یا حرارت بالا از طریق دتکتورهای اعلام حریق فعال میشوند...یکسری اونها هم با کلید فعال میشوند.

به اضافه اینکه توی مسکونیم کم کاربرد نداره توی مسکونی 6 طبفه به بالا الزامیه داشتن اسپرینگر

دوستان اسپرینگرهایی که مورد بحث، توی امتحانم باید لحاظ بشن؟؟؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر ممتاز
دوستان اسپرینگرهایی که مورد بحث، توی امتحانم باید لحاظ بشن؟؟؟؟؟؟؟؟

نه نیازی نیست....جهت اطلاع عمومی و البته برای مشخص شدن مفهومش جون در مباحث ذکر شده است گفتیم.

• Like

پروفسور پرو

عضو جدید
اسپرینکلرو اگه بتونید جانمایی بکنید خیلیی خویه من گذاشته بودم همیشه سعی کنید به مصحح تلنگر بزنیدکه مباحث و خوندید برای مساحت 10/20 اسپرینکلرهای مورد نیاز 18 تا خواهد بود.

arefeh

کاربر ممتاز
اسپرینکلرو اگه بتونید جانمایی بکنید خیلیی خویه من گذاشته بودم همیشه سعی کنید به مصحح تلنگر بزنیدکه مباحث و خوندید برای مساحت 10/20 اسپرینکلرهای مورد نیاز 18 تا خواهد بود.

توی کار شما اسپرینگلر رو ندیدم؟؟فقط کانال کشی سرمایش رو دیدم که دوره قبل از شما منم رعایت کرده بودم

پروفسور پرو

عضو جدید
توی کار شما اسپرینگلر رو ندیدم؟؟فقط کانال کشی سرمایش رو دیدم که دوره قبل از شما منم رعایت کرده بودم
با سلام بله من کانال کولر و کلی از بحثهای طراحی و از شما یاد گرفتم اسپرینکلر و تو یه جزوه دیده بودم و تو ازمون هم کشیدم این نقشه ها که میبینید روز بعد ازمون تو خونه کشیدم و اگه یادتون باشه کلی هم ایراد ازم گرفتید بعد قبولیم هم بیکار ننشستم و همش مبحثارو میخونم و تمرین میکنم یه سوال داشتم از خدمتتون اگه در سوال دوره ی پیش ضلعی و که 12 بودو 14 کنیم وکدمون 0 باشه و ورودیه رمپ و از9 متر بدیم میتونیم 4 ماشینو پارک کنیم ؟این سوال و تو دوره طراحی به بچه ها دادم حل میشه ولی شعاع گردش و اگه واقعا 6/30 بگیریم فکر میکنم هیچ زیرزمینی حل نشه با سپاس فراران .

arefeh

کاربر ممتاز
با سلام بله من کانال کولر و کلی از بحثهای طراحی و از شما یاد گرفتم اسپرینکلر و تو یه جزوه دیده بودم و تو ازمون هم کشیدم این نقشه ها که میبینید روز بعد ازمون تو خونه کشیدم و اگه یادتون باشه کلی هم ایراد ازم گرفتید بعد قبولیم هم بیکار ننشستم و همش مبحثارو میخونم و تمرین میکنم یه سوال داشتم از خدمتتون اگه در سوال دوره ی پیش ضلعی و که 12 بودو 14 کنیم وکدمون 0 باشه و ورودیه رمپ و از9 متر بدیم میتونیم 4 ماشینو پارک کنیم ؟این سوال و تو دوره طراحی به بچه ها دادم حل میشه ولی شعاع گردش و اگه واقعا 6/30 بگیریم فکر میکنم هیچ زیرزمینی حل نشه با سپاس فراران .
پس اگر امکان داره ی پلان شماتیک بکشید بزارید برای بچه ها.... من با گوشی میام و دسترسی ب سیستم شرکت ندارم ک براشون اصولی بزارم چون همه اسپرینگلر ها باید در اخر به رایزری وصل بشن تا بتونن تغذیه کنند و قطر لوله ها بسته به اصلی و فرعی اینچ متفاوت دارند... خوبه ک دوستان در جریان بیشتری قرار بگیرند... ممنون
در مورد سوال دوم من خاطرم دقیقا نیست آزمون آبان چی بوده اگر ممکنه اونم ابعاد رو شماتیک بکشید.... یا همینی ک سوال دارید رو بکشید بزارید تا سوالتان رو متوجه شم
و البته مطلبی اینکه من به دوستانی ک پیشم میان گفتم ایستگاه گذاشتن خیلی بهتر تا رمپ گردشی... البته بهشون جلسه آینده توضیح میدم اما من خودم اولویتررو چ ب لحاظ تمیزی توی ترسیم چ به لحاظ محاسبه سرعتی طول رمپ ایستگاه دار رو ترجیح میدم

holooooooo

کاربر ممتاز
پس اگر امکان داره ی پلان شماتیک بکشید بزارید برای بچه ها.... من با گوشی میام و دسترسی ب سیستم شرکت ندارم ک براشون اصولی بزارم چون همه اسپرینگلر ها باید در اخر به رایزری وصل بشن تا بتونن تغذیه کنند و قطر لوله ها بسته به اصلی و فرعی اینچ متفاوت دارند... خوبه ک دوستان در جریان بیشتری قرار بگیرند... ممنون
در مورد سوال دوم من خاطرم دقیقا نیست آزمون آبان چی بوده اگر ممکنه اونم ابعاد رو شماتیک بکشید.... یا همینی ک سوال دارید رو بکشید بزارید تا سوالتان رو متوجه شم
و البته مطلبی اینکه من به دوستانی ک پیشم میان گفتم ایستگاه گذاشتن خیلی بهتر تا رمپ گردشی... البته بهشون جلسه آینده توضیح میدم اما من خودم اولویتررو چ ب لحاظ تمیزی توی ترسیم چ به لحاظ محاسبه سرعتی طول رمپ ایستگاه دار رو ترجیح میدم

کلا رمپ ایستگاه دار بهتره و اینو توصیه میکنن، دلیلشم برای اینه که کمتر فضای زیرزمینو میگیره ترسیمشم که خب برا ما که آزمون داریم سریعتره.. البته دیدمم بچه ها شابلون درست کردن اینجا قبله آزمون.. اما به نظر من بیبشتر به همون دلیل اول رمپو ایستگاهی بگیرین

hotcloob

عضو جدید
Drawing1.jpg
سلام دوستان
من هرچی تو صفحه 59 و 60 مبحث 15 گشتم نتونستم این اندازه ها رو در بیارم کمکم میکنید لطفا
آخه h2 رو اصلا نداده باز اون h1 رو تو جدول گفته ارتفاع بالاسری در صورتیکه بالاسری میشه h2 من گیج شدم لطفا کمکم کنید

modabber.23

عضو جدید
http://en.wikipedia.org/wiki/Duct_(flow)
سلام
خسته نباشین دوستان
این تعریف داکت هست از ویکی پدیا! میبینیم که اشاره شده که داکت اصولا برای تهویه و ونتیلیشن هست. البته امکان داره که رایزر ها از کنارش رد بشن! اما داکت و رایزر یکی نیستن!
موفق و موید باشید

modabber.23

عضو جدید
در مورد رایزر ها ... هر چیزی تا بام بره بالا رایزره!
رایر باکس پله برای پله هاست
درایز رایزر سیستم خشک رایزره که توش لوله هایی خالی از آب وجود دارن که به سیستم اسپرینکلر متصل میشن برای اطفا حریق
وت رایزر برای لوله های آب و فاضلابه و ترجیحا نباید ازشون سیمهای برق رد نشن چون اصولا آب و برق با هم میتونن ترکیب خطرناکی بشن!
http://en.wikipedia.org/wiki/Dry_riser
و رایز ها لازم نیست از بام 120 سانت بالاتر برن!
اگر اشتباه میکنم اصلاحم کنید که تو جهل مرکب نمونم!
ممنون از لطفتون

hotcloob

عضو جدید
مشاهده پیوست 240290
سلام دوستان
من هرچی تو صفحه 59 و 60 مبحث 15 گشتم نتونستم این اندازه ها رو در بیارم کمکم میکنید لطفا
آخه h2 رو اصلا نداده باز اون h1 رو تو جدول گفته ارتفاع بالاسری در صورتیکه بالاسری میشه h2 من گیج شدم لطفا کمکم کنید
دوستان کسی جواب این سوال رو نمیدونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

hotcloob

عضو جدید
ممنون دوست عزیز
ولی میشه لطفا منبع رو هم بگید
چون مثلا اون پایین ارتفاع چاهک برای سرعت های معمول 140 میشه نه 160
یا اون ارتفاع 380 بازم 360 برا سرعتای معمول باید باشه فکر کنم
اگه میشه منبع رو هم ذکر کنید

holooooooo

کاربر ممتاز
ممنون دوست عزیز