تمرین گروهی آزمون اسکیس 95

mon-@-rchitect

عضو جدید
سلام:smile:
شما باید از روکشی شروع کنی دوست عزیز. روکشی از همه چی،پلان مقطع و بیشتر حجم
روکشی ک انجام بدی مجبوری به همه ی جزییات دقت کنی ،این باعث میشه این جزییات و ایده ها ثبت بشه تو حافظت و بعدا تو کارای خودت ازشون استفاده کنی
نه اینکه روزی یدونه روکشی کنیا باید حداقل 5،6تا روزی بکشی
آثار معمارای بزرگ رو هم تجزیه و تحلیل کن برای خودت،نکات مهمشونو برای خودت ی گوشه یادداشت کن
اینکارارو زود انجام بده بعدش برو سراغ موضوعی;)

مرسی دوست عزیزم به نظرتون برای روکشی کتاب چگونه معمارانه طراحی کنیم احسان طایفه خوبه یا کتاب دیگه ای رو پیشنهاد می کنید ؟؟

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی دوست عزیزم به نظرتون برای روکشی کتاب چگونه معمارانه طراحی کنیم احسان طایفه خوبه یا کتاب دیگه ای رو پیشنهاد می کنید ؟؟

من کتاب منصور پور بیشتر دوست دارم تا طایفه .............جزییات کتاب منصور پور واسه کنکور بهتر تا طایفه است به نظرم

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من دستم خوب نیست ولی دوست دارم اسکیس بزنم کار کنید بزارید تا ادم انگیزه بگیره چهار خط بکشه ........... خودم سه هفته است کاری نکردم یعنی نشددددددددد
امسال خیلی سوت و کور شده اینجا.............

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز

از هرکتابی ک دم دست داری میتونی استفاده کنی عزیزم
بیشتر سعی کن کارای هدف دار رو روکشی کنی، یعنی حتما موضوع داشته باشن
من کتابای آقایون صدیق رو هم پیشنهاد میکنم اگر با دقت به شیتاشون نگاه کنیم کلی جزییات داره کاراشون
کتابای اقای پیرداوری هم حجم و آموزش حجم زنی خوبی داره
ولی یادت باشه کارت باید مال خودت باشه ،باید ی تم مخصوص خودت داشته باشی
با تمرین زیاد بدست میاد
من خیلی شنیدم ک اگه کارت شبیه اساتیدی ک تدریس اسکیس دارن باشه رد میشه کار

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 258364
این هم بعد سه هفته ...........اسمونش خراب کردم ............
چرا ادماتو نارنجی کردی فک کنم اگه سیاه میکردی یا حالت سایه دار میبودن خیلی بهتر بود
ولی حجمت خوبه
آسمونتم بد نشده ها خیلی و قابل اصلاحه کاملا

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من دستم خوب نیست ولی دوست دارم اسکیس بزنم کار کنید بزارید تا ادم انگیزه بگیره چهار خط بکشه ........... خودم سه هفته است کاری نکردم یعنی نشددددددددد
امسال خیلی سوت و کور شده اینجا.............

منم موافقم ک بیشتر کار بذاریم اینجا
تشویق میشیم کار بیشتری انجام بدیم
بیاید از سوت و کوری دربیاریم اینجارو☺
هرکس بگه در چه حالیه و چ تمریناتی انجام میده و یکی دوتا از کاراشو بذاره

roya et

عضو جدید
یادداشت ها از کتاب ایده و خلاقیت در معماری ایرانی احسان طایفه

یادداشت ها از کتاب ایده و خلاقیت در معماری ایرانی احسان طایفه

پل خواجو: سازماندهی خطی. و در ابتدا و انتها و مرکز ریتم شکسته شده. پس به نظر من توی کارای خطی می تونم ابتدا و مرکز و انتها متفاوت باشه.مثل موسیقیو مثل شعر و معماری و ....

طراحی پل فضا برای بازارچه و رستوران با الگو از پل خواجو. طراحی کارناوال م.سیقی با الچو از پل خواجو

کاخ عالی قاپو: نظر گاه شاه عباس بوده .ایوان و ستونهاش برای طراحی نظرگاه می تونن الگو باشن.

کوشک:برونگرا خانه: درونگرا .......پس بنا به موضوع طرح که درونگرا باشه یا برونگرا باید الهام بگیریم.

کاروانسرای زیره : بر خلاف خیلی از کاروانسرا ها دایره ایه. و این چون فرم بزرگی داشته قابل توجیهه

کلاه فرنگی.بادگیر و خیشخان در تنشیم اقلیمی مناسبند.

بازار ایرانی : شامل سرا و تیمچه و راسته بازار

برای طراحی پژوهشکده معماری کاشان(یا موضوعات مشابه) : از گودال باغچه مسجد جدرسه اقا بزرگ کاشان می توان ایده گرفت..

ورودی در معماری ایرانی با ارزش و مستقل است.

خانه فرهنگ و ورزش: الگو: زورخانه. محل زور خانه: مراکز شهر و محله. محل تجمع پهلوانان .محل مشورت و انجام امور خیر.

خانه سفالگر: الهام از حمام . زیرا سفال نیز مانند حمام از جنس خاک و از دل زمین است.

موزه نور و گالری هنر: با الهام از حمام گنجعلی خان کرمان. به دلیل عناصری مانند گلجام نورگیری حمام متفاوت است.

مجموعه فرهنگی با الهام از بازار کاشان:

در معماری ایرانی در مساجد و مدارس ورود باید طوری باشد که روبروی قبله باشیم. مگر در موارد خاص

طراحی موزه با الگوی آب انبار اقلیم گرم و خشک

طراحی در کنار دریا یا رودخانه یا خیابان مهم می تواند باعث تغییر نقشه شود و نقشه را به صورت خطی دراورد.

و.............

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا ادماتو نارنجی کردی فک کنم اگه سیاه میکردی یا حالت سایه دار میبودن خیلی بهتر بود
ولی حجمت خوبه
آسمونتم بد نشده ها خیلی و قابل اصلاحه کاملا

کلا نارنجی دوست دارم حس خوبی بهم میده برا همین میکشم ..........اسمون خسته گرسنه و خواب بودم از دستم دررفت

منم موافقم ک بیشتر کار بذاریم اینجا
تشویق میشیم کار بیشتری انجام بدیم
بیاید از سوت و کوری دربیاریم اینجارو☺
هرکس بگه در چه حالیه و چ تمریناتی انجام میده و یکی دوتا از کاراشو بذاره

من سه هفته بود تقریبا مریض بودم هنوز کامل خوب نشدم ولی قصد دارم تمرین بزارم اینجا از سوت و کوری در بیاد هرچند مبتدی هستن

کتاب اقای منصور پور اسمش چیه؟

فک کنم خط و معماری یک همچین چیزی

moomidi

عضو جدید
سلام
روزای اسکیسیتون بخیر
یک سوالی داشتم در مورد پرسپکتیو:
توی عکس
فاصله A تا B اگر 4 متر باشه ؛بر روی خط A تا گریز فاصله 4 متر را چگونه پیدا کنیم؟
IMG_2685.jpg

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز

کلا نارنجی دوست دارم حس خوبی بهم میده برا همین میکشم ..........اسمون خسته گرسنه و خواب بودم از دستم دررفت

من سه هفته بود تقریبا مریض بودم هنوز کامل خوب نشدم ولی قصد دارم تمرین بزارم اینجا از سوت و کوری در بیاد هرچند مبتدی هستن

فک کنم خط و معماری یک همچین چیزی

نه منظور من این بود ک یهو ی چیز نارنجی میبینیم اون وسط مثل کسی ک تو خیابون کفشای نارنجی جیغ بپوشه اولین چیزی ک میبینیم کفشاشه
نه اینکه رنگ نارنجی بد باشه
منظورم ابن بود ک کارت چون کلش مشکی ادما هم مثل کارت میشدن بهتر بود
اگه ی جاهایی دیگه هم این رنگ رو بکار ببری خیلی بهتره;)
یا حداقل یکم از جیغ بودن رنگ کمتر بشه
البته این نظر منه دلیلی بر درست بودنش ندارم������
من خودمم اصلا درست کار نمیکنم انگار منتظر نتایجم
ی کار موضوعی زدم فقط ک خیلی بی حوصله و پر از ایراد بود
الانم فقط تمرینای ک از داخل مکعب حجم در میارم .. که خیلی کارای خوبی نمیشن
بخاطر همین تا الان اینجا نذاشتم
انشاالله که زودتر خوبه خوب میشی ک شاید مارو ازین سوت و کوری نجات بدس:biggrin:

آخرین ویرایش:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه منظور من این بود ک یهو ی چیز نارنجی میبینیم اون وسط مثل کسی ک تو خیابون کفشای نارنجی جیغ بپوشه اولین چیزی ک میبینیم کفشاشه
نه اینکه رنگ نارنجی بد باشه
منظورم ابن بود ک کارت چون کلش مشکی ادما هم مثل کارت میشدن بهتر بود
اگه ی جاهایی دیگه هم این رنگ رو بکار ببری خیلی بهتره;)
یا حداقل یکم از جیغ بودن رنگ کمتر بشه

ماژیکش نو کم کم بکشم باهاش نیمه خشک بشه رنگش خوب میشه ازش داشتم

البته این نظر منه دلیلی بر درست بودنش ندارم������
من خودمم اصلا درست کار نمیکنم انگار منتظر نتایجم

به زودی میاد نگران نباش ...........
ی کار موضوعی زدم فقط ک خیلی بی حوصله و پر از ایراد بود

اولین کارا هم سخت و معمولا پر از ایراد به مرور انشاله بهتر میشه

الانم فقط تمرینای ک از داخل مکعب حجم در میارم .. که خیلی کارای خوبی نمیشن
بخاطر همین تا الان اینجا نذاشتم
من حجم سازی ضعیف هستم ولی حوصله تمرینش ندارم
انشاالله که زودتر خوبه خوب میشی ک شاید مارو ازین سوت و کوری نجات بدس:biggrin:

مرسی عزیزم شما دعا کن من بتونم کار کنم میزارم

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
روزای اسکیسیتون بخیر
یک سوالی داشتم در مورد پرسپکتیو:
توی عکس
فاصله A تا B اگر 4 متر باشه ؛بر روی خط A تا گریز فاصله 4 متر را چگونه پیدا کنیم؟
مشاهده پیوست 258398

دوست عزیز من که منظور سوالات نفهمیدم ولی اگه این خط عمودی 4 باشه تمام خط هایی عمودی که فاصله بین دو خط موربی که از که از دو سر پاره خط ab کشیده تا گریز همه خطوط عمودی این بین هم برابر 4 هستش

moomidi

عضو جدید
دوست عزیز من که منظور سوالات نفهمیدم ولی اگه این خط عمودی 4 باشه تمام خط هایی عمودی که فاصله بین دو خط موربی که از که از دو سر پاره خط ab کشیده تا گریز همه خطوط عمودی این بین هم برابر 4 هستش

سوالم:
اگر ارتفاع این مکعب 4 متر باشه
میخواهیم یک طول و عرض 4 متر هم داشته باشیم
حالا شما یکیشو بگی مشکلم حل میشه (طول یا عرض)

honeybee1370

کاربر بیش فعال
photo_2016-06-10_15-50-38.jpg
سوالم:

حدودیش اینطوری میشه :
شما زاویه ی B رو یه کمان کوچولو بزنین، وسطِ کمان تقریبا میشه 45 درجه که اگه از B اید خط 45 درجه ای رو بکشیم، انگار قطر مربع رو رسم کردیم. هرجا که این قطر خطی که از A به گریز میره رو قطع کرد، میشه نقطه ی C که فاصله ی AC هم 4 متر میشه

a1ich

عضو جدید
سوالم:
بچه ها چشمی کار کنین یا حداقل یکی دو بار درستشو بکشین بعد دیگه تخمین بزنین.. هیچ کس تو اسکیس شما این چیزا رو نگاه نمیکنه، فقط باید درست و منطقی باشه همین ..
این اندازه هم یه چیزی بین نصف تا دو سوم خط عمودی میشه .. چند بار بکشین بعد دیگه چشمتون حالت درست رو تشخیص میده.

honeybee1370

کاربر بیش فعال
سلام بچه ها...خوبین؟
چطور پیش میرین؟
من ک این روزا خیلی کم کار کردم...بعضی روزام رسما تعطیل:(
نتیجه این روزا چند تا کار 20 دقیقه ای بود فقط
مشاهده پیوست 258424
سلام دوستم. منم همینطور! هیچ کاری نکردم! هیچیاااا

ببخشید من در حدی نیستم بخوام درباره ی کار کسی نظر بدم ولی به نظرم یکمی فیگوراتو زیادی بزرگ کشیدی. حجمت در مقابل اونا یه مقدار کوچیک به نظر میرسه.
هاشورای گوشه های کارتو خیلی خوشم اومد

moomidi

عضو جدید
سلام
یه سری اخبار غیر رسمی گفتن کارنامه ارشد 24 ام میاد-نمیدونم راسته یا دروغ
کسی این خبرو از یه سایت معتبر شنیده؟

pari.arch

عضو جدید
سلام دوستم. منم همینطور! هیچ کاری نکردم! هیچیاااا

ببخشید من در حدی نیستم بخوام درباره ی کار کسی نظر بدم ولی به نظرم یکمی فیگوراتو زیادی بزرگ کشیدی. حجمت در مقابل اونا یه مقدار کوچیک به نظر میرسه.
هاشورای گوشه های کارتو خیلی خوشم اومد

مرسی دوستم ک ایرادا رو میگی...فیگورا بزرگ شده درسته
اون هاشورا هم تازه تو یکی از کارا دیدم تقلید میکنم:redface:ی جا خوب میشه ی جا خراب میشه...

roya et

عضو جدید
بچه ها میخوام المان میدان خرم شهر رو طراحی کنم.سوال ازاد ۸۸ .هیچچی به ذهنم نمیرسه.راهنماییم میکنید؟

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها...خوبین؟
چطور پیش میرین؟
من ک این روزا خیلی کم کار کردم...بعضی روزام رسما تعطیل:(
نتیجه این روزا چند تا کار 20 دقیقه ای بود فقط
مشاهده پیوست 258424
مهندس، این کار از لحاظ ترکیب بندی ضعیف تر از کارای فبلته. شما کارت خوبه. بیشتر کار ببین.
http://www.www.iran-eng.ir/showthre...-عملی-نمونه-اسكيس-هاي-موضوعی-دانشجویان/page13
این کارای منه. حجمامو از تقسیم بندی تو یه باکس شروع کردم و کم کم ازش کم و زیاد کردم و بش جزئیات دادم. دیتیل هم به کارات اضافه کم. کارتو پخنه تر می کنه.
موفق باشی...

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس، این کار از لحاظ ترکیب بندی ضعیف تر از کارای فبلته. شما کارت خوبه. بیشتر کار ببین.
http://www.www.iran-eng.ir/showthre...-عملی-نمونه-اسكيس-هاي-موضوعی-دانشجویان/page13
این کارای منه. حجمامو از تقسیم بندی تو یه باکس شروع کردم و کم کم ازش کم و زیاد کردم و بش جزئیات دادم. دیتیل هم به کارات اضافه کم. کارتو پخنه تر می کنه.
موفق باشی...
سلام
متشکرم که گاهی به اینجا سر میزنید و نظر میدن و کاراتون رو میذارین:)
میتونم بپرسم اسکیس معماریتون چند درصد گرفته؟