تمرین گروهی آزمون اسکیس 95

faezeh66

عضو جدید
سلام دوستان ممنون میشم جوابم رو بدین اگر میدونین امروز کارت ورود به جلسه آزاد اومد یعنی همزمان اسکیسش با خودش هست همون صبح یا بعد ظهر ساعت ۴ هیچ تو ضیحی ندادن

pari.arch

عضو جدید
بچه ها من از امروز تازه تمرین اسکیس شروع کردم. چجوری پیش برم؟ با برنامه ی آقای شقاقی که توی تاپیک ها است شروع کنم؟

سلام دوستم...اره ی سری از تمرینای استاد شقاقی و بقیه اساتید ک تو تاپیک های سال های قبل هست...کتابایی ک معرفی کردن بچه ها و غیر از این تمرین ها دیدن کارای خوب و تحلیل اونا و کلا مطالعات جانبی هم مهمه...

architectm.f

عضو جدید
سلام دوستان . :w36:وقت همگی بخیر . میشه راهنماییم کنید از کجا میتونم متن سوالات اسکیس سالهای قبل رو دانلود کنم ؟ یا کار نفرات اول هر سالو پیدا کنم ؟ کلی تو گوگل سرچ کردم اما چیز به درد بخوری نمی یابم !!!:w06: :w09:چه کنم؟

• Like
واکنش ها: atp2

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
موضوعات اسکیس کنکور سراسری

موضوعات اسکیس کنکور سراسری

موضوعات اسکیس کنکور سراسری کارشناسی ارشد معماری سال­ های 1386 لغایت 1394

موضوع اسکیس سال 1383: طراحی چای بازار در شمال کشور
موضوع اسکیس سال 1384: طراحی عمارت سرچشمه
موضوع اسکیس سال 1385: طراحی مدرسه در حاشیه خلیج فارس
موضوع اسکیس سال 1386: طراحی خانه عکس
موضوع اسکیس سال 1387: تالار تختی
موضوع اسکیس سال 1388: طراحی ایستگاه پاسارگاد
موضوع اسکیس سال 1389: محفل شعر و موسیقی در کنار مقبره شاعر
موضوع اسکیس سال 1390: طراحی سرای محله در شهر

موضوع اسکیس سال 1391: عمارت نظر به خلیج فارس
موضوع اسکیس سال 1392: طراحی گنبد نمای حرم حضرت معصومه
موضوع اسکیس سال 1393: نگارخانه­ ی نور
موضوع اسکیس سال 1394: ایستگاه آتش­نشانی

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
موضوعات اسکیس کنکور آزاد کارشناسی ارشد معماری سال­ های 1383 لغایت 1394
موضوع اسکیس سال 1383: کتابخانه و نمایشگاه کودک
موضوع اسکیس سال 1384: استراحتگاه میان جاده­ای برای استفاده کوتاه مدت مسافرین
موضوع اسکیس سال 1385: پناهگاه شیرپلا
موضوع اسکیس سال 1386: پارکینگ طبقاتی
موضوع اسکیس سال 1387: طراحی المان در میدان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات
موضوع اسکیس سال 1388: طراحی یادمان 8 سال دفاع مقدس در میدانی در خرمشهر
موضوع اسکیس سال 1389: طراحی اقامتگاه بین راهی در مسیرنایین و یزد
موضوع اسکیس سال 1390: طراحی نمایشگاه هنر مدرن،کیوسک راهنمای گردشگری در ورودی شهر بم، طراحی خانه­ای اقلیمی در منطقه گرم و خشک مشابه شهر یزد یا کاشان یا نایین
موضوع اسکیس سال 1391: گسترش موزه هنرهای معاصر تهران (گالری هنرهای دیجیتال)
موضوع اسکیس سال 1393: طراحی نمایشگاه در کنار ایستگاه مترو
موضوع اسکیس سال 1394: طراحی پژوهشکده معماری در سایت دانشگاه

pari.arch

عضو جدید
آخرین ویرایش:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
:

بازم افرین به تو ک کار گذاشتی
خطات خیلی خوبه:gol:

مرسی عزیزم من مبتدی هستم ...............راستش برا دل خودم گاه گاهی چیزی بکشم از اسکیس خوشم اومده جدیدا .............من خیلی چیزا از بچه ها باشگاه یاد گرفتم خیلی زیاد ولی خب با اومدن برنامه های اجتماعی اینجا خیلی کم رنگ شده ..........اگه کشیدم چیزی سعی میکنم بزارم

architectm.f

عضو جدید
مرسییی عذرا جون برای نوشتن موضوع اسکیس سالهای قبل :w30:راستش من دنبال متن سوالات هستم یکم جزئی تر و ریزتر ....:w16:
و راستی این خیلیی عالیه که آدم برای دل خودش کاریو انجام بده این یعنی تو به رشتت علاقه داری و همین علاقه به کاری که انجام میشه آدم هارو از هم متمایز میکنه . آفرین به تو .:w17:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسییی عذرا جون برای نوشتن موضوع اسکیس سالهای قبل :w30:راستش من دنبال متن سوالات هستم یکم جزئی تر و ریزتر ....:w16:
و راستی این خیلیی عالیه که آدم برای دل خودش کاریو انجام بده این یعنی تو به رشتت علاقه داری و همین علاقه به کاری که انجام میشه آدم هارو از هم متمایز میکنه . آفرین به تو .:w17:

مرسی عزیزم ...............راستش یک جایی متن سوال ها دیدم یادم نیست ولی اگه پیداشکردم میزارم برات

a1ich

عضو جدید
بچه هااسکیس ی تمرین گروهیه...مطمینا هرچی اینجا بیشتر فعالیت بشه بیشتر موفق میشیم
خوشحال میشم نظرتونو درباره کارا بدونم
مشاهده پیوست 258131 مشاهده پیوست 258132
کاراتون از لجاظ ترسیم و پرسپکتیو خوبه .. البته خط هاتون هنوز پخته نیست و کار داره .. که حتما بهتر میشه ..
ولی به نظرم کنتراست کاراتون پایینه .. که خب باعث میشه در نگاه اول کار به چشم نیاد .. یه ذره تو رنگ گذاشتن و سیاه کردنش بی پروا تر باشین .. هیچ انفاقی نمیافته .. برای اینکه خراب نشه از روی اینا 4.5 تا کپی بگیرین و با ماژیکای مختلف بیفتین به جونش .. بازم از کاراتون برامون بفرستین .. ممنون .

atp2

عضو جدید
من تمرین هام هنوز از رو تمرین های کتاباست ...ولی چون اینجا خیلی سوت و کوره مجبورم همونا رو بزارم:cool:

مشاهده پیوست 258129

مشاهده پیوست 258130

سلام . من که میترسم کار بذارم شما از خودتون ناامید بشین اینقد کارم اوکیه : )))) به جون خودم یه مراسمی داریم تو خونمون هنوز وقت نکردم کاغذامو باز کنم وگرنه که من از همه پایه ترم تو کار گروهی : (
دوست جون اینا رو و تمرینای پست بعدی رو از رو چه کتابی کشیدی؟ ببینم اگه دارم منم بشینم بکشم از دوهفته دیگه : ) کتاب دارم ولی هنوز بازشون نکردم : (

pari.arch

عضو جدید
کاراتون از لجاظ ترسیم و پرسپکتیو خوبه .. البته خط هاتون هنوز پخته نیست و کار داره .. که حتما بهتر میشه ..
ولی به نظرم کنتراست کاراتون پایینه .. که خب باعث میشه در نگاه اول کار به چشم نیاد .. یه ذره تو رنگ گذاشتن و سیاه کردنش بی پروا تر باشین .. هیچ انفاقی نمیافته .. برای اینکه خراب نشه از روی اینا 4.5 تا کپی بگیرین و با ماژیکای مختلف بیفتین به جونش .. بازم از کاراتون برامون بفرستین .. ممنون .
ممنون از نقد خوبتون....درست میگین تو به کاربردن رنگ و حتی سیاهی ها خیلی میترسم ک خراب کنم ...حتما تمرین میکنم ک بهتر بشه:w27:

سلام . من که میترسم کار بذارم شما از خودتون ناامید بشین اینقد کارم اوکیه : )))) به جون خودم یه مراسمی داریم تو خونمون هنوز وقت نکردم کاغذامو باز کنم وگرنه که من از همه پایه ترم تو کار گروهی : (
دوست جون اینا رو و تمرینای پست بعدی رو از رو چه کتابی کشیدی؟ ببینم اگه دارم منم بشینم بکشم از دوهفته دیگه : ) کتاب دارم ولی هنوز بازشون نکردم : (
سلام دوستم...پس ما باید حسابی اماده بشیم و منتظر کارای خوبت باشیم:)
این 4 تا همشون از کتاب خط معماری اقای منصورپور بود

atp2

عضو جدید
ممنون از نقد خوبتون....درست میگین تو به کاربردن رنگ و حتی سیاهی ها خیلی میترسم ک خراب کنم ...حتما تمرین میکنم ک بهتر بشه:w27:

سلام دوستم...پس ما باید حسابی اماده بشیم و منتظر کارای خوبت باشیم:)
این 4 تا همشون از کتاب خط معماری اقای منصورپور بود

نه بابا جدی نگفتتتتتتم : ))))))) جدی نگیر حرفمو : ))))
آها مرسی ، من این کتابو ندارم ... این سری برم تهران میخرم حجماشو دوست دارم : )

maryam-25

عضو جدید
سلام بچه ها
من یه سوال دارم بین خط اسکیسی و سریع و خط لرزان کدوم بهتر جواب میده؟

maryam-25

عضو جدید
و یه سوال دیگه اینکه برای افزایش خلاقیت تو حجم زدن چکار کنم ک حجمم یه چیز ساده نباشه؟

pari.arch

عضو جدید
نه بابا جدی نگفتتتتتتم : ))))))) جدی نگیر حرفمو : ))))
آها مرسی ، من این کتابو ندارم ... این سری برم تهران میخرم حجماشو دوست دارم : )

من ک جدی گفتم:)
حالا با هر کتابی شروع کنیم مهم تمرین کردنه
پارسال یکی از بچه ها چندتا از کارای این کتابو گذاشته بود زیاد نیست ولی خب دیدنش خالی از لطفم نیست;)
اینم لینکش اگه خواستی دانلود کنی
http://www.memarico.com/CMS_UI/documents/s139412.rar

آخرین ویرایش:

pari.arch

عضو جدید
ترسیمت خیلی خوبه پری جون...کلاس رفتی شما؟کجا؟
مرسی عزیزم لطف داری البته تو اون پستم گفتم ک کارا از تمرین های کتاباست...نه کلاس نرفتم از همین کتابا و نمونه کارای نت تمرین میکنم...امیدوارم بهتر بشه:D
در مورد خط راستش منم خیلی پرسیدم اوایل ولی به هیچ نتیجه ای نرسیدم چون هرکس ی نظر میداد خب خط اسکیسی رو ک همه قبول داشتن ولی در مورد خط لرزان نظرا فرق داشت ک استفاده کردنش تو اسکیس خوبه یا نه...منم تصمیم گرفتم خودم ببینم با کدوم راحت ترم خط اسکیسی رو بیشتر دوست داشتم ولی تو ترسیم خط های طولانی اصلا نمیتونستم کنترل کنم این شد ک با خط لرزان شروع کردم ک هنووووز جای کار داره ک بهتر باشه;)
راستی درصدای خوب اسکیس داشتیم ک با خط لرزان کار کردن تو سیستم دارم نمونه کاراشونو... تو اولین فرصت چندتا برات میفرستم

F A R Z A D

عضو جدید
سلام به همگی
منم از فردا میخام شروع کنم(امروز شنبه بود ولی دیگه گذشت:D)
دوستان برنامه تمریناتون به چه شکله
خب اینجا از برنامه هاتونم بگین به ما

a1ich

عضو جدید
مشاهده پیوست 258186
سلام این نمونه اولیه اسکیسم از روی کارهایی که دوستان فرستادن زدم.
البته نمیدونم چرا یه خورده بی حوصله خط میکشم ...نمیدونم چیکار کنم
سلام
پبشنهادم اینه که فعلا بدون سایه و رنگ و خیلی ساده حجم رو بکشید و خب لطفا با حوصله تر .. تو این عکس خیلی از خطا با هاشورهایی که زدین قاطی شدن و حجم مشخص نیست .. پس لطفا فعلا فقط خطوط اصلی رو بکشید بعد به تمرین رنگ و سایه و هاشور بپردازین .. مساله دوم .. یکی از چیزایی که تو اسکیس خیلی مهمه منطقی بودن تناسبات و حجمه .. این پله ها رو هیچ بیننده ای نمیتونه قبول کنه .. هم از نظر ارتفاع و هم شیب و هم اینکه هیچ استراحتی بینشون نیس .. این نکته ها اگه رعایت شه کار خیلی راحتتر و موفق تر خودشو به مخاطب نشون میده .

maryam-25

عضو جدید
سلام به همگی
منم از فردا میخام شروع کنم(امروز شنبه بود ولی دیگه گذشت:D)
دوستان برنامه تمریناتون به چه شکله
خب اینجا از برنامه هاتونم بگین به ما

سلام
منم تازه شروع کردم یکم تمرین خط کار کردم بعد دارم اتودهای حجمی میزنم ک فعلا کارام ضایعس روم نمیشه بزارم ??????
بعدش میخام برم پلان مقطع بعدش موضوعی کار کنم
این از برنامه من ??????

honeybee1370

کاربر بیش فعال
من تمرین خط دارم انجام میدم، در حالت ایستاده خطام صافتره، ولی گفتم دیگه ایستاده کار نکنم چون قراره سر جلسه بشینیم. حالا خطام صاف نمیشه چندان. :child: چیکارشون کنم؟

بعد به نظرتون از الان برم ازون میزا که تاشوعه بچه ها میبرن سر جلسه بگیرم و تمرین کنم؟ یا اصن میز نگیرم روی تخته شاسی کار کنم، و سر جلسه هم روی تخته شاسی ؟

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تمرین خط دارم انجام میدم، در حالت ایستاده خطام صافتره، ولی گفتم دیگه ایستاده کار نکنم چون قراره سر جلسه بشینیم. حالا خطام صاف نمیشه چندان. :child: چیکارشون کنم؟

بعد به نظرتون از الان برم ازون میزا که تاشوعه بچه ها میبرن سر جلسه بگیرم و تمرین کنم؟ یا اصن میز نگیرم روی تخته شاسی کار کنم، و سر جلسه هم روی تخته شاسی ؟

به نظرم سر جلسه با خودتون میز ببرید اخه روی تخته شاشی کشیدن یکم سخته به نظرم سرعتتونهم میاره پایین ما که میز بردیم سر جلسه راحت تر بودیم اونجا به نظرم باز هر جور خودتون راحت هستید
تمرینخط انجامبده به مرور بهتر میشید

honeybee1370

کاربر بیش فعال
به نظرم سر جلسه با خودتون میز ببرید اخه روی تخته شاشی کشیدن یکم سخته به نظرم سرعتتونهم میاره پایین ما که میز بردیم سر جلسه راحت تر بودیم اونجا به نظرم باز هر جور خودتون راحت هستید
تمرینخط انجامبده به مرور بهتر میشید
ممنونم که زود جواب میدین:smile: بعضی وقتا آدم میاد یه سوالی میپرسه هیشکی بهش اهمیت نمیده :D
منم پارسال همینجوری الکی رفتم اسکیس دادم، تخته شاسی بردم، سختم بود هی تکون میخورد.
حالا یه تمرین حجم امروز انجام میدم، اگه زیاد داغون نبود میذارم اینجا