تقارن ایام فاطمیه با ایام نوروز.

آشنا....

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض تسلیت به همه ی مسلمونا و دوستای خوبم تو باشگاه. ممنون آقای Entezar:gol:

پيغمبري كه عمري غمخوار امتش بود

روي كبود زهرا (س) اجر نبوتش بود؟

فاطميه قصه گوي رنجهاست فاطميه تفسير سوز مرتضي ست

فاطميه شعر داغ لاله است قصه ي زهراي 18 ساله ست

فاطميه شرح ديوار و در است دفتر در مقام سخت زينب پرور است

BaBak.Turk

اخراجی موقت
آخه معلوم نیست میبینی 1 ماهه دیگه باز ایام فاطمیه هست...
بعدش کی گفته که عزادارای بشه دل آقا شاد میشه؟

حامدیا

اخراجی موقت
سلام

ممنون از دعوت

خدا خیرتون بده با انجام این کار پر از ثواب

چه دعای کنمت بهتر از این:
که کنار پسر فاطمه، هنگام اذان
سحر جمعه ای از
سال جدید
پشت دیوار بقیع
قامتت قد بکشد در دو رکعت نمازی که؛
نثار حرم و گنبد برپا شده ی
حضرت زهرا(ع) بکنی

اینکه ما دو تا روایت در مورد شهادت بانو داریم وبین این دو تارخ 20 رو زرو ایام فاطمیه نامیدند و هر کس به قدر بضاعت خودش در این ایام بهره میبره خیلی خوبه

ولی متاسفانه بعضی ها یا از این ور بوم میفتند یا از اون ور

از اولین رو ز سال جدید تمام شهری که من درش ساکنم، با وجود انبوهی از مهمانان نوروزی، توسط گروهی که محب حضرت هستند با پارچه هاو پلاکاردهای سیاه پوشانده شد

این به نظر من بی معنی وقتی 20 روز میشه با معرفت عزاداری کرد چرا چند روز مونده به این ایام اینکار رو انجام بدیم

از طرف دیگه بعضی از هموطنان عزیزمون سر همین بیست روز همچین جار وجنجالی راه میندازند که بیا وببین
ما مراسم داریم؛ چکار کنیم نمیشه مراسم شادیمونو لغو کنیم واز این جور صحبت ها انگار بعد این 20 روز قرار نیست زنده باشند وبه بقیه زندگیشون برسند

احترام گذاشتن به اهل بیت کار سختی نیست ولی متاسفانه برخی افرادآدابش رو رعایت نمیکنند

پ.ن. کار شما جهت دعوتدوستان با تبلیغ در تاپیک ها درست نبود برای اینکار سری به صفحات شخصی بزنید
:)
احسنت بر شما صحبتهای جالبی کردین ....

sina ccna

اخراجی موقت
تعظیم شعائر یعنی اینکه کسانی که یا چیزهایی که به خداوند وابستگی دارند ما باید آنهارا گرامی بداریم ...
بداریم یا نداریم چهفایده ای برا ما داره؟؟
نه هیچمشکلی نیست راحت باش هرچی سوال داری بپرس...
ممنون.پسری یا دختری؟
چرا اسمت دخترونست؟
چراآئاتارت دخترونست؟
کسی شما رو اجبار کرده عزاداری کنی؟؟

BaBak.Turk

اخراجی موقت

ممنون.پسری یا دختری؟
چرا اسمت دخترونست؟
چراآئاتارت دخترونست؟

مگه نمیدونستی توو این مملکت شادی در روز عزا جرمه؟

sina ccna

اخراجی موقت
گفتم عزاداری اجباری نیست.میتونی عزاداری نکنی.بری قدم بزنی.بری پارک.و ....
در ملاء عام سادی بله ممنوعه.
اگه در ملا عام نباشه کسی کاری نداره.

BaBak.Turk

اخراجی موقت
گفتم عزاداری اجباری نیست.میتونی عزاداری نکنی.بری قدم بزنی.بری پارک.و ....
در ملاء عام سادی بله ممنوعه.
اگه در ملا عام نباشه کسی کاری نداره.
پس تو هم روز شادی من حق نداری در ملا عام عزاداری کنه بریزی خیابون . میتونی خونتون تشریف ببری و هر چقدر می خایی گریه کنی.

sina ccna

اخراجی موقت
پس تو هم روز شادی من حق نداری در ملا عام عزاداری کنه بریزی خیابون . میتونی خونتون تشریف ببری و هر چقدر می خایی گریه کنی.
این یه چیز اجتماعیه.
همون جوری که حجاب الزامی هست و بی حجابی جرمه.این کارها هم جرمه.
مسئله کارهای فردی نیست

حامدیا

اخراجی موقت
با تشکر از مطالبی که گذاشتین ولی به نظرتون اگه 5 فروردین اولین سالگرد تولد نامزدت باشه که باهمین باید چیکار کنی؟

من اگه جای شما بودم حداقل اگه جشنی به این مناسبت میخواستم بگیرم یک روز قبل از این مراسم به همین مناسبت تولد نامزدتون میگیرفتم حداقل جشنشو ...
البته بستگی به اعتقادات آدمی هم داره ..... تو سالگرد تولد نامزدتون با هم عهد ببندید که برید به دنبال شناخت اهل بیت به دنبال شناخت زهرای مرضیه .... این کارا خیلی قشنگ تره .... در هر حالتی با موقعیت هایی که فراهم میکنید سعی کنید از زندگی لذت ببرید....انشاالله تولد 120سالگی نامز دتون و خودتون ............

lalecarbon

عضو جدید
سلام
هر کس مسئول رفتاره خودشه و خودش هم باید جوابگو باشه.
به زور نمیشه کسی رو مجبور به انجام کاری کرد, اما باید به عقاید همه احترام گذاشت.

P.Guardiola

اخراجی موقت
من که کلا نفهمیدم این دوستان مسلمان شادی رو واسه چی میخوان؟
یه عید دارن عید قربون، میارن وسط خیابون کارناوال خونریزی راه میندازن !!! بلند شدن صدای ضجه های گاو و گوسفند و شتر شده جشنشون !!!!!!

بقیه عید ها هم که دیگه هیچی نگیم بهتره.

هیچ دلیلی نداره وقتی عزیزان در ایام عزا و ماتم درس زندگی میگیرن، بخوان اصلا شادی کنند.
بهتر بود کلا امسال عید رو تحریم میکردن.

محتوای دعاهاتون هم که همش گریه هست و اظهار بدبختی، تا حالا ندیدم کسی جرات کنه لبخند بر لبش باشه و دعا بخونه همه میزنن تو سرخودشون.

ای کاش این عزیزان ایران رو رها میکردن و میرفتن تو عراق زندگی میکردن، هم این جشن های نوروز و چهارشنبه سوری و... نبود هم کنار سرورانشون بودن و چپ و راست درس زندگی میگرفتن هم ما نفس راحتی میکشیدیم.

تنها در یک کلمه میتونم بگم :

مارو ..... (سانسور)

hamid_M.I.S

عضو جدید
یه عید دارن عید قربون، میارن وسط خیابون کارناوال خونریزی راه میندازن !!! بلند شدن صدای ضجه های گاو و گوسفند و شتر شده جشنشون !!!!!!

هیچ دلیلی نداره وقتی عزیزان در ایام عزا و ماتم درس زندگی میگیرن، بخوان اصلا شادی کنند.

محتوای دعاهاتون هم که همش گریه هست و اظهار بدبختی، تا حالا ندیدم کسی جرات کنه لبخند بر لبش باشه و دعا بخونه همه میزنن تو سرخودشون.

ای کاش این عزیزان ایران رو رها میکردن و میرفتن تو عراق زندگی میکردن، هم این جشن های نوروز و چهارشنبه سوری و... نبود هم کنار سرورانشون بودن و چپ و راست درس زندگی میگرفتن هم ما نفس راحتی میکشیدیم.

مارو ..... (سانسور)

تش به کارت.دیگه حرفی نمونده.همه روگفتی

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز

مارو ..... (سانسور)

خوب فعلاً که تعداد ما بیشتره، تعدادمون بیشتر نباشه هم زورمون بیشتره :cool:. پس با این اوصاف فکر کنم برای نفس راحت کشیدن شما باید برید اونور آب نه ما :D
حالا از شوخی گذشته (کاری ندارم قوانین سکولاریسم خودت رو زیر پا گذاشتی و گیر دادی به بقیه) این که تلویزیون توو جشن‌ها هم نوحه نشون می‌ده یا مداحی میذاره که فرق جشن و سوگ معلوم نمی‌شه نباید به حساب همه بذاری. آره اینطوره به جای 14 تا جشن و 13 تا سوگ، 27 تا سوگ می‌بینی ولی همه‌ی مردم اینطوری نیستند (به جز عده‌ی قلیلی از هیئتی‌ها و شست و شوی مغزی‌ها که بنده‌ها خداها اختیار ازشون سلب شده!)
دعا هم برای این همیشه با گریه همراهه که اولاً خود شما هم فکر کنم وقتی از استادت نمره میخوای هرهر نمیزنی زیر خنده. دوماً مردم وقتی کیفشون کوکه نمیرن دعا کن، برای همین ندیدی که موقع دعا کردن بخندن. بعضی ها هم کلا فکر میکنن باید گریه کرد یکی از احکامشه! یه علتش هم اینه که باید در موقعیت اونا قرار بگیری تا درک کنی (که نمیتونی).

P.Guardiola

اخراجی موقت
تش به کارت.دیگه حرفی نمونده.همه روگفتی

متوجه منظورتون نشدم، یعنی چی تش به کارت؟ :surprised:

خوب فعلاً که تعداد ما بیشتره، تعدادمون بیشتر نباشه هم زورمون بیشتره :cool:. پس با این اوصاف فکر کنم برای نفس راحت کشیدن شما باید برید اونور آب نه ما :D
حالا از شوخی گذشته (کاری ندارم قوانین سکولاریسم خودت رو زیر پا گذاشتی و گیر دادی به بقیه) این که تلویزیون توو جشن‌ها هم نوحه نشون می‌ده یا مداحی میذاره که فرق جشن و سوگ معلوم نمی‌شه نباید به حساب همه بذاری. آره اینطوره به جای 14 تا جشن و 13 تا سوگ، 27 تا سوگ می‌بینی ولی همه‌ی مردم اینطوری نیستند (به جز عده‌ی قلیلی از هیئتی‌ها و شست و شوی مغزی‌ها که بنده‌ها خداها اختیار ازشون سلب شده!)
دعا هم برای این همیشه با گریه همراهه که اولاً خود شما هم فکر کنم وقتی از استادت نمره میخوای هرهر نمیزنی زیر خنده. دوماً مردم وقتی کیفشون کوکه نمیرن دعا کن، برای همین ندیدی که موقع دعا کردن بخندن. بعضی ها هم کلا فکر میکنن باید گریه کرد یکی از احکامشه! یه علتش هم اینه که باید در موقعیت اونا قرار بگیری تا درک کنی (که نمیتونی).

آره خوب البته هر سرزمینی در درجه اول متعلق به تاریخ کهن اون سرزمینه و سپس اشغالگرانش.
اینکه اگر روزی مغول ها اینجارو اشغال کردن و بعش بگن ما اکثریت هستیم پس فرار کنید، نمیشه که.

اینجا قبل از اینکه به نور اسلام منور بشه، ایران بوده و قدمت ایران خیلی بیشتر از این لطف الهی هست. :)

اما برای بخش جدای از شوخی :

شادی از نظر شمای مسلمان در چه حرکاتی خلاصه میشه؟
آواز و موسیقی و دنس و .... هم جز شادیه ؟

من اگر شاگرد خوبی باشم که نیاز به عجز و لابه جلویه استاد ندارم و استادی هم که با شیون به من نمره میده، استاد جالبی باید باشه !!!!
در موقعیت اونها و شماها بودم زمانی.
هرچی ضعیف تر باشی بیشتر مجبوری تعظیم کنی، هرچی خودت رو بدبخت تر ببینی بیشتر دنبال واسطه میگردی.

اگر در جامعه شناسی پاچه خواری مطالعه کنید معلوم میشه پاچه خوارها معمولا چه انسان هایی و با چه ویژگی هایی هستند.

(درباره احترام گذاشتن به عقاید دیگران هم چون فعلا تنها تریبون ممکنه در این کشور همین مجازیه !!! متاسفانه چاره ای نیست خیلی جاها حرف رو تند تر زد)

hamid_M.I.S

عضو جدید
متوجه منظورتون نشدم، یعنی چی تش به کارت؟ :surprised:

آره خوب البته هر سرزمینی در درجه اول متعلق به تاریخ کهن اون سرزمینه و سپس اشغالگرانش.
اینکه اگر روزی مغول ها اینجارو اشغال کردن و بعش بگن ما اکثریت هستیم پس فرار کنید، نمیشه که.

اینجا قبل از اینکه به نور اسلام منور بشه، ایران بوده و قدمت ایران خیلی بیشتر از این لطف الهی هست. :)

اما برای بخش جدای از شوخی :

شادی از نظر شمای مسلمان در چه حرکاتی خلاصه میشه؟
آواز و موسیقی و دنس و .... هم جز شادیه ؟

من اگر شاگرد خوبی باشم که نیاز به عجز و لابه جلویه استاد ندارم و استادی هم که با شیون به من نمره میده، استاد جالبی باید باشه !!!!
در موقعیت اونها و شماها بودم زمانی.
هرچی ضعیف تر باشی بیشتر مجبوری تعظیم کنی، هرچی خودت رو بدبخت تر ببینی بیشتر دنبال واسطه میگردی.

اگر در جامعه شناسی پاچه خواری مطالعه کنید معلوم میشه پاچه خوارها معمولا چه انسان هایی و با چه ویژگی هایی هستند.

(درباره احترام گذاشتن به عقاید دیگران هم چون فعلا تنها تریبون ممکنه در این کشور همین مجازیه !!! متاسفانه چاره ای نیست خیلی جاها حرف رو تند تر زد)

ماوقتی از یه چیزی تعجب میکنیم اینو میگیم.حرف بدی نیست.تش یعنی آتش.

مسروری

عضو جدید
کاربر ممتاز

E ntezar

عضو جدید
کاربر ممتاز

به نظرم هیچ اشکالی نداره که ما سالی دو دفعه برا حضرت زهرا مجلس عزا بر پا کنیم ..ضرر نداره هیچ بلکه کلی سود داره ..شما برومطاله کن.ببین برپا کردن مراسمات اهل بیت وشرکت در آنها چقد اجر وثواب داره .مطمئنم از حرفت پشیمونمیشی .خیر دنیا وآخرت دست حضرت زهرا است ..اتفاقا با این سالی دو دفعه بازم ما حق حضرت زهرا رو ادا نکردیم..شما ببین اگه حضرت زهرا نبود وبه طرفداری امیر مومنین به پا نمیخواست چه وضعی گریبانگیر اسلام میشد .آیا شما شنیده ای که بعد از شهادت حضرت زهرا حتی به امام علی بعضیها سلام نمیکردند..ودیگرمظلومیتها که برآن حضرت وارد شد..حضرت زهرا هدف خلقت بود..حضرت زهرا اگرنبود پیامبر وامام علی خلق نمیشدن..حضرت زهرا بانوی بزرگوار دوسرا است...
خوشحالی آقا از این بابت است که خوب ما با تکریم این ایام نشون میدیم هنوز پای دینی که اونها به خاطرش جان خود را فدا کردند ایستادیم..

آخرین ویرایش:

E ntezar

عضو جدید
کاربر ممتاز

ممنون.پسری یا دختری؟
چرا اسمت دخترونست؟
چراآئاتارت دخترونست؟

فایده اش اینه که اگه مسلمونی خدا پیغمبر سرت میشه بشون اعتقاد داری اونا این توصیه روکردن..که گرامی بداری..اطاعت از خدا واولیا او واجبه...بعدش ام کلی اجروثواب داره.سعادت ما در دنیا وآخرت به این بزرگواران بستگی داره..

E ntezar

عضو جدید
کاربر ممتاز

این طور صحبت کردن نشان کاملی از بی عقلی وبی منطقی ..البته ببخشیدهااااااا

بابا خیلی ساده است .به خاطر اون کسی که حاضر شد دین کامل به دست ما برسه وبه بدترین شکل به شهادت برسه واین همه بلا ومظلومیت سرش بیاد که دین دست منو وتو سالم برسه ..ینی اینقد ارزش نداره به خاطرش فقط دو سه روز عزا نگیریم..اوج بی انصافیه اوج خیانته ..من نگفتم زانوی غم بغل بگیر اما مراعت کن شادی همیشه هست..اما این فرصتها هستند که از بین میرند...

E ntezar

عضو جدید
کاربر ممتاز

مارو ..... (سانسور)
ببین مهندس:عید قربان .غدیر .فطر .بزرگترین اعیاد مسلمانان هستند..البته اینهارو وبقیه حرفام کسی قبولشون میکنه که مسلمونی رو قبول داره..چون میخوام از طرف خدا صحبت کنم..روز عید قربان به خاطر ضبح کردن جشن نمیگیرن بلکه بزرگترین عیدی است که مسلمانان نفس خود را قربونی میکنند وبه اعمال حج میپردازند وبه دادن ولیمه ای که مستحب است در روز عید داده شود بپردازند..پس کارناول خون ریزی نیست .حرف شما مغالطه ایی بیش نبود
هیچ هم این طور نیست که کل سال عزا داری بشه .امام صادق فرمودن .شیعیان ما کسانی هستند که با شادی ما شادن وبا غم ما اندوه گین میشوند.افرادی که کل سالدر غم وحزن به سر میبرند افراطیی بیش نیستند وباید جوابگو باشند

اما در مورد دعا کردن :خوب دعا کردن فلسفه ایی دارد دعا به معنای خواستن ودعوت کردن است کسی که از کسی چیزی بخواهد یا خواسته ایی داشته باشد بایدیک جوری وانمود کند تا آن شخص خواسته اش را بدهد یاید حالت در خواست کننده باید با تضرع فروتنی خشوع وحتی همراه با گریه واشکریختن باشد تا دل آن شخص دهنده به نرم آید وبدهد وکوچک شمردن خود در مقابل ان..چه کسی بهتر از خدای مهربان که در مقابل اوهمچین کاری انجام بدهیم.ومیدانیم که اوقطعا خواسته مارواجابت میکند

در مرد رفت از اینکشور وشما به حال خود باشید خوب نمیدونم چی بگم ...مگه ما کاری خلاف خدا وقانون اوانجام میدهیم ..

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بس چرا سنی ها از این توصیه های عجیب مرده پرستی نشده؟ حالا اون ثوابش مال خودت..
شما ها مال مردم رو نخورین ظلم نکنید سعادتمند کردن ما پیشکش تون.

از کی تا حالا ملاک تحرکات شیعیان شده توصیه های اهل تسنن؟؟؟!!

مرده پرستی؟! حضرت زهرا(س) برای ما یک اسطوره ست... نه مرده! اگه شما از درک این موضوعات عاجزی، مشکل از خودته!

کی خواست شما رو سعاتمند کنه؟! شما پریدید وسط سعادتمند شدن ما!!

خیلی قشنگه! عده ای که از فقر فرهنگی و معنوی رنج می برن، برای پنهان کردن شدت عجزشون، رو میارن به بیانات اینچنین: "ملت گشنه ان... شما مالشونو خوردین... حالا عزا می گیرین؟!!"