تفاوت کارشناسی تکنولوژی معماری با کارشناسی معماری

nima arc

عضو جدید
بابا خانوم مهندس حالا چرا از کوره در میری؟
میخوام بدونم که کی به شما این حرف رو زده و تا وقتی هم که اولین سری فارق التحصیلان این رشته بیرون نیان و از مدرک اونها 3 سال نگزره هیچی معلوم نمیشه تا اونجا که من میدونم این رشته تازه 2 سال هستش که اومده.
ولی یه چیزی رو مطمعن هستم و اون هم این که محاله که تکنولوژی معماری حق امضا نداشته باشه.
ممکنه که نسبت به مهندسی معماری از متراژ کمتری اجازه داشته باشه ولی این که اصلا امضا نکنه هرگز.
مگه اینکه واقعا مخشون پاره سنگ بر داره چون در این صورت این دیگه یه رشته ی مهندسی حساب نمیشه.
مهندسی که حق امضا نداره بهتره اصلا نباشه.
دوست عزیز سلام ،تمام مدارک مقطع لیسانس معماری که در آنها کلمه کاربردی یا تکنولوژی داشته باشد طبق مصوبات مسکن و شهر سازی و نظام مهندسی حق طراحی ندارد و لی میتواند به عنوان ناظر در پروژه امضا داشته باشد.

nika1361

عضو جدید
سلام مطمئنا این تاپیک مال خیلی وقته پیشه چون در اردیبهشت امسال یعنی 1390 طبق دستور العمل سازمان مسکن وشهر سازی کارشناسی تکنولوژی معماری از حق طراحی محروم شدند وتنها می توانند نظارت بر اجرا نقشه داشته باشند .
یعنی مهمترین کار رشته معماری که طراحی می باشد واصل رقم در آمد معماران از این قسمت است از ایشان صلب کرده اند.

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
خیلی مسخره این موضوع اگه می خواستند همچین چیزی در بیارند که زودتر می گفتند تا ما هم قبول می کردیم که یه سال پشت کنکور بمونیم و تا اینکه 4 سال الکی زحمت بکشیم.

nima arc

عضو جدید
حالا بالاخره اگر مهر نظام مهندسي ندن حق نظارت كه ميدن؟يعني مهندس ناظر ميتونيم بشم كه؟
توروخدا يكي جواب اين سوال منا بده.واقعا خونوادم ديوونم كردن و ميگن بايد انصراف بدي
زیاد ناراحت نباش و اصلا نیازی نیست به خانوادت بگی چون همه خانواده ها دنبال موفقییتن تا مدرک،پس بهتره تلاشتو بکنی تا در مقاطع بالاتر موفق بشی.

ghazaliii

عضو جدید
مرسي از دوستايي كه جواب سوالما دادن واقعا ممنونم
خيلي درگيري ذهنيم سر اين مساله زياده ولي كار خودما ميكنم
مامانم هر چي ميخاد اصرار به انصراف من داشته باشه چون من اين رشته را واقعا دوست دارم مثل شما دوستاي عزيزم

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بابا خانوم مهندس حالا چرا از کوره در میری؟
میخوام بدونم که کی به شما این حرف رو زده و تا وقتی هم که اولین سری فارق التحصیلان این رشته بیرون نیان و از مدرک اونها 3 سال نگزره هیچی معلوم نمیشه تا اونجا که من میدونم این رشته تازه 2 سال هستش که اومده.
ولی یه چیزی رو مطمعن هستم و اون هم این که محاله که تکنولوژی معماری حق امضا نداشته باشه.
ممکنه که نسبت به مهندسی معماری از متراژ کمتری اجازه داشته باشه ولی این که اصلا امضا نکنه هرگز.
مگه اینکه واقعا مخشون پاره سنگ بر داره چون در این صورت این دیگه یه رشته ی مهندسی حساب نمیشه.
مهندسی که حق امضا نداره بهتره اصلا نباشه.
منم با شما کاملا موافقم
من به عشق طراحی اومدم تو این رشته از نظارت متنفرم:mad:

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینم نمونش...............
ایول خیلی باحالی
مردم از خنده:biggrin:

فهم

عضو جدید
سلام . حق نظارت به مهندسي كارشناسي ناپيوسته ميدن .
من شنيدم كه بعد از اتمام درس براي گرفتن مهر مهندسي و طراحي مي تونيد با گذروندن يه سري كلاس و واحد توي نظام مهندسي اقدام كنيد ( البته چون يادم نمي ياد از كجا اين حرف كجا و از كي شنيدم زياد مطمئن نيستم چقدر درسته )
در ضمن مي تونيد با گرفتن ارشد ديگه به اين چيزا اهميت نديد چون ارشد بحثش جدا هست .

سلام
من هم شنیدم که میگن کسانی که پایه معماری دارن (یعنی فوق دیپلمشون معماریه)را با گذراندن یه سری واحدها طراحی میدن

neda-a

عضو جدید
لطفا راهنمای آزمون مهندسان از طرف سازمان نظام مهندسی رو مطالعه کنید
میگن با گذروندن یه سری واحد میتونید حق امضا بگیرید

zzeuss

عضو جدید
من تازه می خوام کاردانی بخونم، آیا این مشکل و اجازه طراحی هم اکنون برای ناپیوسته ها حل شده یا نه ؟(تکنولوژی معماری) اگه اینطوریه بیجهت نرم 4 سال این رشته رو بخونم هرچند خیلی بهش علاقه دارم ، لطفا مطلعین پاسخ بدید

sin city

عضو جدید
این قضیه که اگه کاردانیت معماری باشه و کارشناسی ناپیوسته هم معماری خونده باشی ، بهت مجوز طراحی رو میدن درست هست ؟

michi

عضو جدید
بابا یکی به من بگه داستان چیه توروخدا

من دارم تکنولوژی میخونم
استادامون میگن شما حق طرح ندارید فقط حق نظارت دارید
مگه میشه این همه آدم فقط نظارت؟

خب من هیچی اما اونی که نمیتونه یا نمیخواد ارشد و ... بقیه بخونه تکلیفش چیه؟

taran00m

عضو جدید
بذار من بگم.استادتون درست فرمودن.بچه هایی که از رشته فنی اومدن مدرکشون تکنولوژی معماری میشه که اعلام شد حق امضا ندارن.البته اینا شب میخوابن صبح پامیشن یه تصمیم جدید میگیرن.زیاد قصه نخور اگه از گروه فنی ها هستی.بچه هایی که رشته ریاضی بودن حقوقشون پابرجاست.

michi

عضو جدید
والا من رشته پایم ریاضی بوده
اما با بچه های فنی الان قاطی شدیم

یعنی چی اونوقت حق م پابرجاست؟

zzeuss

عضو جدید
منم رشته ریاضی بودم الان علمی کاربردی معماری شرکت کردم، تکلیف چیه آیا بعد از کارشناسی ناپیوسته تکنولوژی معماری بهم اجازه طراحی میدن یا کشک ؟! ممنون میشم اگر کسی دقیق میدونه راهنمایی کنه

taran00m

عضو جدید
والا من رشته پایم ریاضی بوده
اما با بچه های فنی الان قاطی شدیم

یعنی چی اونوقت حق م پابرجاست؟
ببین دوست گلم بچه هایی که رشته فنی خوندن یعنی دیپلم فنی دارن مدرک کارشناسیشون میشه تکنولوژی معماری و حق امضا ندارن ولی شما مدرکت معماری میشه و حقت پابرجاست و حق امضا داری.درسته که واسه کارشناسی با فنی ها قاطی میشیم ولی مهم دیپلمیه که گرفتی.

amiiinem

عضو جدید
ببین دوست گلم بچه هایی که رشته فنی خوندن یعنی دیپلم فنی دارن مدرک کارشناسیشون میشه تکنولوژی معماری و حق امضا ندارن ولی شما مدرکت معماری میشه و حقت پابرجاست و حق امضا داری.درسته که واسه کارشناسی با فنی ها قاطی میشیم ولی مهم دیپلمیه که گرفتی.

اطلاعات غلط ندین لطفا..

michi

عضو جدید
میبینید یکی به شما میگه اطلاعات غلط ندید!!!
شما به من میگید گیج نشم
ولی باز هیچکی دقیق نمیدونه داستان چیه!!! :(

DDDIQ

مدیر ارشد
دوستان عزیزم برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر در زمینه حق طراحی و یا نظارت میتوانید گفتگو و اطلاع رسانی هایی که دیگر دوستان داشتن و چند ماهی هست پیگیری میکنند رو دنبال بفرمائید در تاپیک های زیر

آخرين مصوبات كميسيون هم ارزي رشته ها براساس عنوان مدرك تحصيلي دانشگاه ها (سازمان نظام مهندسی)

مهندسان تکنولوژی معماری - ممنوع الطراحی!!

taran00m

عضو جدید
اطلاعات غلط ندین لطفا..
اگه اطلاعاتی که دادم غلطه من همینجا عذرخواهی میکنم.ولی شخصی که یا سازمانی که منو در جریان این موضوع گذاشتن خودشون پیگیر این موضوع بودند.
در هر صورت من عذرخواهی میکنم واز صدیق عزیز هم ممنون که راهنمایی کردن:gol::gol:

Mrs.faeze

عضو جدید
سلام معماران ایرانی
:)اولا ما نباید کاردانی می خوندیم که این همه نگرانی داشته باشیم که خوندیم
:cool:ثانیا دقت کنید به حر فای من...
اگه واقعا دلتون می خواد حق طراحی بگیرین باید یه کوچولو زحمتتون بیشتر بشه..:warn:.
امیدوارم بدونید حق امضا یا هر چیزی بعد 5 سال از تاریخ مدرک داده می شه..:que:.
زمانی که 6 ماه مونده که 5 سال از مدرک کاردانی تون بگذره (کار ندارم کارشناسی گرفتین یا دارین می خونین.فرقی نداره) برید کانون کاردان های شهرتون عضو شید و وقتی 5 سال شد حق طراحی دوره کاردانی تون بگیرید!!!
اینجوری وقتی خواستین با مدرک کارشناسی حق امضا یا هر چیزی بگیرین دیگه هیچ مشکلی ندارین...
اونا می گن کسایی که با مدرک کاردانی کار نمی کنن باید یه فرقی با کسایی که با همون مدرک دارن تلاش می کنن و تجربه کسب می کنن داشته باشن....خدایی راست می گن!
حالا هی الکی غصه نخورین...خدا با ماست!!:heart:

neegahin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تكنولوژي كارشناسي عمران حق محاسبه ندارن اما حق نظارت ندارن اما كارشناسي عمران ميتونه هم نظارت كنه هم محاسبه كنه //

zzeuss

عضو جدید
سلام دوستان من تازه می خوام کاردانی معماری بخونم، سوالی که دارم اینه که آیا واحد های مهندسی معماری با واحد های کل کاردانی و کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی معماری تفاوتی داره یا نه ؟ یعنی مهندسی های پیوسته چیزی بیشتر می خونند یا خیر!!؟ که نظام مهندسی اینطور گیر داده ؟
ممنون میشم پاسخ بدید چون من در لیست دروسشون تفاوت هایی میبینم که در ناپیوسته و کاردانی نیست : درک و بیان محیط / بیان معماری / هندسه مناظر و مرایا / .... ؟!!!

آخرین ویرایش:

zzeuss

عضو جدید
مهم >>دوستان من دیروز رفتم نظام مهندسی و بعد از کلی پرس و جو کاشف به عمل آوردم که مدرک ناپیوسته ها مرتبط خواهد شد با کد 120 و نه اصلی و اگر فعلا هم حق طراحی گرفته باشند به زودی ملغی خواهد شد یا محدود تر و کلا امتیازشان از پیوسته ها کم تر (مملکت گل و بلبل و ...).... من که امسال تازه کاردانی رو شروع کردم دیپلم ریاضی دارم قصد انصراف از تحصیل و شرکت در کارشناسی پیوسته سال دیگه یا خروج از کشور رو دارم... این رو اینجا مطرح کردم برای شما دوستان که بیکار ننشینید که قطعا حقتون رو ضایع خواهند کرد در این مملکت بی در و پیکر.... و با فراموش کردن و پاک کردن صورت مسئله مشکل حل نخواهد شد!! در ضمن حتا با گرفتن ارشد و دکترا هم همین طور است..... خود دانید.

آخرین ویرایش:

Mrs.faeze

عضو جدید
سلام
من جوا بتونو دادم...الکی باز اشفته بازار نکنین...واسه هر چیزی راهی هست!!!

مهر پردیس

عضو جدید
بله : فرقش اینه که تکنولوژی حق طراحی نداره و فقط بهش حق نظارت می دن ولی پیوسته هم طرحداره و هم نظارت

zzeuss

عضو جدید
بله : فرقش اینه که تکنولوژی حق طراحی نداره و فقط بهش حق نظارت می دن ولی پیوسته هم طرحداره و هم نظارت
تکنولوژی هنوز سنواتش برای اخذ مدرک پر نشده چون از سال 87 تغییر نام داده شده از علمی کاربردی به تکنولوژی و نمی توان اظهار نظر قطعی کرد ! اما طبق قانون فعلی ممنوع الطراحی هستند که به نظرم اگر این قانون برقرار بمونه باید گفت که یه جورایی حق ناپیوسته هاست که طراحی نگیرند چون غیر از عده معدودی بقیه کاملا بی خیال این قضیه هستن و بی تفاوت شاهد ضایع شدن حق مسلمشون هستند !!!

n!mv

عضو جدید
دوستم امروز رفته بود نظام مهندسی ، بهش گفتن تکنولوژی معماری که اصلا مهندسی نیست ، شما هم مهندس حساب نمی شید!!حتی اگه ارشد یا دکترا هم مهندسی معماری بخونید بازم هیچ تاثیری نداره ،فقط حق نظارت دارید ...:mad:

من احساس می کنم این دیگه شلوغ کردن ، سیاه نمایی یا هر چیز دیگه ای نیست، یک چیز کاملا مشخصه ، که حق بچه های کاردانی به کارشناسی داره کاملا ضایع میشه، و این اصلا درست نیست، نمی خوام مقایسه انجام بدم که بچه های پیوسته از ما بهتر نیستن یا هستند، ولی این طرز برخود با ما اصلا درست نیست.
فکر کنم این که خودمون رو تو بی خبری قرار بدیم به این امید که مشکل خودش حل شه یا اصلا مشکلی وجود نداره، اصلا کار درستی نیست.یه کار جدی در مورد این قضیه باید انجام بدیم ، به نظرم باید حقمون رو بگیریم ، یا درستش کنن یا اینکه یه راهکاری واسه گرفتن حق طراحی بهمون بدن مثل امتحان یا پاس کردن واحد های مورد نظر...:mad:

واتو واتو

عضو جدید
حق طراحی نداریم.تمام
یعنی عملا عمرمون تلف شده
مگه خر مغزمو گاز گرفته بود برا هیچ برم 2سال توی اون دانشگاه آشغال کارشناسی بخونم از اول میگفتن برا کارشناسی تغییر رشته میدادم:wallbash:
پس این همه جون کندن چی بود؟؟؟؟؟؟؟؟:evil:آقا جان مدرکتون ارزش نداره ندین دست بچه مردم

بالا