تفاوت مدرک فراگیر با سراسری پیام نور

apadana34

عضو جدید
تفاوت فراگیر پیام نور با کسانی که از کنکور قبول میشند در پیام نور در یک رشته از لحاظ مدرک دریافتی و استخدام چیه ؟ ایا بر هم در مورد گزینه ای برتری دارند؟

apadana34

عضو جدید
اقا فراگیر پیام نور با خود پیام نور از طریق کنکور مدرکش برای استخدام فرقی داره . ایا وقتی مدرک می دن معلوم است که ان فراگیر است ودرمدرکش چیزی می نویسن

apadana34

عضو جدید
اینجا هیچ کس نیست که فارغ التخصیل فراگیر شده باشه . یا بدانه راهنمایی کنه . تشکر

khordad64

عضو جدید
فقط شرایط ورود به دانشگاه پیام نور فرق داره.وگرنه چ از طریق فراگیر وارد بشید و چ از طریق سراسری فرقی نداره و هردو سر یه کلاس میشینید و تو مدرکتون هم لفظ فراگیر قید نمیشه.شهریه ی قراگیری ها هم ی مقدار از بچه های سراسری بالاتره.موفق باشید.

apadana34

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلي بوسيله ir_majhool http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png
در روزنامه فرهیختگان که متعلق به دانشگاه آزاد هست به قول یکی از نمایندگان ( کمسوین های مجلس) نوشته بود دارن در مورد اعتبار مدارک مهندسی پیام نور با وزیر علوم بحث می کنند
اگر وزیر نظر آنان را جلب نکند مدارک مهندسی این دانشگاه اعتبار ندارد
ولی هم اکنون از دید مجلس مدارک مهندسی دانشجویان ورودی سال 90 دانشگاه پیام نور اعتبار ندارد
دلیل عمده نبود امکانات فنی و آزمایشگاهی در دانشگاه های پیام نور.

با این احتساب رشته برق کنترل فراگیر برای کارشناسی اش از چه درجه اعتباری برخورداره ؟ ازکجا می شه مطمئن شد در مورد اعتبارش.

zahra_7

عضو جدید
سازمان سنجش واحمدی نژاد ونمایندگان مجلس از پیام نورطرفداری کردن ومدرک پیام نورمعتبره
من بیشترازشما پیگیره این قضایام خیالتون راحت
دانشگاه ازاد حسودی میکنه همه میرن پیام نور داره ار طریقه عباسپور سنگ اندازی می کنه احمدی نژاد گفت اون هیچ کارس

arash_441

متخصص انرژی های نو
سازمان سنجش واحمدی نژاد ونمایندگان مجلس از پیام نورطرفداری کردن ومدرک پیام نورمعتبرهمن بیشترازشما پیگیره این قضایام خیالتون راحت دانشگاه ازاد حسودی میکنه همه میرن پیام نور داره ار طریقه عباسپور سنگ اندازی می کنه احمدی نژاد گفت اون هیچ کارس
گیریم الام جلوش گرفتن 2 سال بعد که احمدی نژاد رفت اونوقت چی بازم مدرکش معتبره!!به نظر شخصی بنده مدارک فنی مهندسی این دانشگاه بی اعتباره. دلیل کارشناسی شدشم می تونین با یه سرچ تو نت پیدا کنین.

apadana34

عضو جدید
من از پیام نور فقط مدرکشو می خوام و می خوام تخصص را خارج از دانشگاه برای
رشته های مهندسی دنبالش باشم البته به شرطی که چنین کاری را بشه انجام داد.
با این تفاسیر فقط یه موضوع می مانه و ان اینکه در مجامع ذیربط برای استخدام این رشته ها اصلا مدرک پیام نور را رسمیت ندانن و اسمش نیاد

اصلا مدرک فراگیرش از لحاظ رسمی معتبره . معادل که نیست . چون من شنیدم که ان را دیگه در مدرکت نمی زنن و مثل بقیه دانشگاهها مدرک لیسانس می دن و به طور رسمی کارشناس رشته خودت هستی و لی صبحت سر مسایل غیر رسمی است یعنی توی اداره و شرکت و ... چطوری بات رفتار می کنند (البته در نظر بگیرید من تخصص مطرح نکردم و صرف فقط مدرک را گفتم)

آخرین ویرایش:

zahra_7

عضو جدید
گیریم الام جلوش گرفتن 2 سال بعد که احمدی نژاد رفت اونوقت چی بازم مدرکش معتبره!!به نظر شخصی بنده مدارک فنی مهندسی این دانشگاه بی اعتباره. دلیل کارشناسی شدشم می تونین با یه سرچ تو نت پیدا کنین.

بعدازاحمدی نژادهم معتبره اگرقرارباشه چیزی بی اعباربشه دانشگاه ازاده که داره همین طوربدون کنکوردانشجو قبول می کنه مثل پودمانی علمی کاربردی اما چون دانشگاه پیام نوردرحال پیشرفته همه دارن سنگ اندازی می کنن
همیشه قطاری که حرکت نمی کنه کسی به سمتش سنگ پرت نمی کنه اما قطاری که در حال حرکته بچه ها به سمتش سنگ پرت می کنن جریان پیام نورم همین همینه

قبل از احمدی نژادفراگیرمعتبربود بعدازاونم معتبره خیلی از حضرات کشوری مدرک فراگیردادن اسم ببرم...

arash_441

متخصص انرژی های نو
بعدازاحمدی نژادهم معتبره اگرقرارباشه چیزی بی اعباربشه دانشگاه ازاده که داره همین طوربدون کنکوردانشجو قبول می کنه مثل پودمانی علمی کاربردی اما چون دانشگاه پیام نوردرحال پیشرفته همه دارن سنگ اندازی می کنن
همیشه قطاری که حرکت نمی کنه کسی به سمتش سنگ پرت نمی کنه اما قطاری که در حال حرکته بچه ها به سمتش سنگ پرت می کنن جریان پیام نورم همین همینه

قبل از احمدی نژادفراگیرمعتبربود بعدازاونم معتبره خیلی از حضرات کشوری مدرک فراگیردادن اسم ببرم...

مثل اینکه شما کلی از قافله عقبین چشتونو بستین از رو تعصب یه چیزی میگین ! دانشگاه آزاد از لحاظ امکانات آموزشی در حد قابل قبولی می باشد وبعضاً در بعضی از واحدها ایده آل.

دانشجویان فنی مهندسی دانشگاه پیام نور از لحاظ امکانات آموزشی در شرایط وخیمی به جز چند واحد استثنا به سر می برن . در واحد دانشگاهی شهر ما که اینطوره دانشگاه کارگاه ها و آژمایشکاه

دانشگاه آزاد اجاره کرده بیچاره از این سر شهر میره اون سر.

تصویب یک رشته جدید شرایط و استانداردهایی داره که در حال حاضر پیام نور خیلی از اون استانداردها دوره

apadana34

عضو جدید
ببینید به هرحال تفاوت بین فنی ومهندسی پیام نور با دولتی و شاید ازاد باشه . من واحد تهران شمال می خوام قبول بشم . و باز می گم از لحاظ تخصص
خارج از دانشگاه می خوام دنبالش باشم و حتی برای اینکه مدرک پیام نورم پوشش داده بشه سعی می کنم در ارشد رشته فنی در یک دانشگاه دولتی خوب قبول بشم . اما میخوام بدانم به لحاظ رسمی و غیر رسمی (یعنی انچه دنبالش هستن در اگهی ها) مدرک فراگیر فنی و مهندسی را برای استخدام
قبول می کنند . و جزوه مدراک می شه داد یا نه ؟

apadana34

عضو جدید
در خصوص لینک زیر چی می گید :
http://www.khabaronline.ir/detail/260011/society/education
نکنه سه یا چهار سال اینده را بگذرونی اخرشم یا مدرکت معادل بشه یا جایی اصلا برای استخدام به حسابت نیارن
صرفا در خصوص مدراک فنی و مهندسی اش می گم .

آخرین ویرایش:

*ستاره آسمان*

عضو جدید
مثل اینکه شما کلی از قافله عقبین چشتونو بستین از رو تعصب یه چیزی میگین ! دانشگاه آزاد از لحاظ امکانات آموزشی در حد قابل قبولی می باشد وبعضاً در بعضی از واحدها ایده آل.

دانشجویان فنی مهندسی دانشگاه پیام نور از لحاظ امکانات آموزشی در شرایط وخیمی به جز چند واحد استثنا به سر می برن . در واحد دانشگاهی شهر ما که اینطوره دانشگاه کارگاه ها و آژمایشکاه

تصویب یک رشته جدید شرایط و استانداردهایی داره که در حال حاضر پیام نور خیلی از اون استانداردها دوره
مهم اجاره کردن ازمایشگاه و کمبودامکانات نیست اصل اینه که مدرک ابکی وکشکی ندن
اگر پیام نورشرایط پذیرش مهندسی های جدید رونداشت تو همین 2 سال ایراد منطقی میگرفتن تاحالا که نتونستن ثابت کنند

*ستاره آسمان*

عضو جدید
ببینید به هرحال تفاوت بین فنی ومهندسی پیام نور با دولتی و شاید ازاد باشه . من واحد تهران شمال می خوام قبول بشم . و باز می گم از لحاظ تخصص
خارج از دانشگاه می خوام دنبالش باشم و حتی برای اینکه مدرک پیام نورم پوشش داده بشه سعی می کنم در ارشد رشته فنی در یک دانشگاه دولتی خوب قبول بشم . اما میخوام بدانم به لحاظ رسمی و غیر رسمی (یعنی انچه دنبالش هستن در اگهی ها) مدرک فراگیر فنی و مهندسی را برای استخدام
قبول می کنند . و جزوه مدراک می شه داد یا نه ؟
در شرایط استخدامی دولتی و مراکزخصوصی معتبر صحبت از مرک کدوم دانشگاه باشه نشده بلکه ملاک معدل دانشگاه و نمره ازمون ورودی شما به اون سازمان یا شرکت ملاک است

*ستاره آسمان*

عضو جدید
در خصوص لینک زیر چی می گید :
http://www.khabaronline.ir/detail/260011/society/education
نکنه سه یا چهار سال اینده را بگذرونی اخرشم یا مدرکت معادل بشه یا جایی اصلا برای استخدام به حسابت نیارن
صرفا در خصوص مدراک فنی و مهندسی اش می گم .
دلایلی که دراین سایت گفته واقعا مسخره است اولاپیام نور لازم نیست ازمایشگاه را خود داشته باشد من خود درپیام نور تحصیل میکنم بیشتر ازمایشگاه ها را از بهترین دانشگاه ای کشوراجاره میکنند و مشکلی هم ندارد .بعد مگر با حضوردرکلاس دانشجو با سواد میشود !!.امتحانات پیام نور به قدری سختاست که دانشجو تا یاد نگیرد دروس را نمیتواند پاس کند و بیش از80 درصد دانشجو های پیام نوردر کلاس درس غیر اجباری شرکت میکنند یعنی اینکه خود نیاز میبینند که در کلاس باشن نه مثل بچه دبستانی ها تو دانشگاه های دیگه به زورنمره و حذف درس دانشجو را سر کلاس نگه دارن مگر مهد کودک است!!! خوبه میگن دانشجو یعنی برو به نبال دانش نه دانش اموزکه باید بهش اموزش دهند خوب از اسمش مشخص است دیگه

*ستاره آسمان*

عضو جدید

دانشجویان فنی مهندسی دانشگاه پیام نور از لحاظ امکانات آموزشی در شرایط وخیمی به جز چند واحد استثنا به سر می برن . در واحد دانشگاهی شهر ما که اینطوره [COLOR="#0000CD"]دانشگاه کارگاه ها و آژمایشکاه [/COLOR]

اینها دلیل بر بی اعتبار بودن مدرک نیست وقتی مدرک بی ارزش است که دانشجو بدون یادگیری دروس وازمایشگاه ها و بدون دیدن اموزش عملی مدرک بگیرداین است که مدرک را بی ارزش میکند

ایلین1366

عضو جدید
کاربر ممتاز
لازم بذکر است که من از یکی از اساتیدمان پرسیدم فرق بین مدرک پیام نور فراگیربا پیام نور از طریق کنکور سراسری چیه،استادمان گفت بعدا شما هرجای که بخواهید کار کنید استعلام میگیرن که از چه طریقی وارد دانشگاه شدید و با توجه به اون و چند سوال دیگه بررسی میکنن اگر فراگیر باشه یک امتیاز منفی داره اما از طریق سراسری وارد شی مشکلی نداره ،این حرفی بود که عضو هییت علمی دانشگاه بهم گفت و گرنه من جیز زیادی نمیدونم

apadana34

عضو جدید
برای رشته های فنی ومهندسی میزان کار عملی خیلی مهم است . اگه فقط تئوری باشه خوب مقدار کتابهای پیام نور زیاد است ولی تعداد ساعات کارعملی چه تفاوتی می کنه . حال کار نداریم با توجه به دیدی که نسبت به پیام نور است اگر بگی که مثلا مهندسی هوافضا یا برق می خوانم از پیام نور معلوم نیست چطور بهت نگاه می کنند . درسته کتابها سخته و امتحاناتش سخته ولی برای خود من جای تعجب است که مثلا مهندسی برق قدرت بتونی توی پیام نور بخوانی . نمی دانم ولی ایا این دید که نسبتا توی جامعه کاری هست روی اینده رشته های مهندسی پیام نور اثر می گذاره حتی باعث نمی شه بگن که مدارک مهندسی پیام نور معادل هست . می دانید که سخته تحصیل توی پیام نورانوقت اخرش هم بیان اینطور بگن .
درخصوص فراگیر و سراسری اگه امتیاز منفی برای استخدام هست مدرک فراگیر خوب چطوری می شه ان را جبران کرد .ایا تخصص خود فرد یا داشتن مدارک اموزشی معتبر خارج از دانشگاه برای این قضیه جبران کننده است

*ستاره آسمان*

عضو جدید
برای رشته های فنی ومهندسی میزان کار عملی خیلی مهم است . اگه فقط تئوری باشه خوب مقدار کتابهای پیام نور زیاد است ولی تعداد ساعات کارعملی چه تفاوتی می کنه . حال کار نداریم با توجه به دیدی که نسبت به پیام نور است اگر بگی که مثلا مهندسی هوافضا یا برق می خوانم از پیام نور معلوم نیست چطور بهت نگاه می کنند . درسته کتابها سخته و امتحاناتش سخته ولی برای خود من جای تعجب است که مثلا مهندسی برق قدرت بتونی توی پیام نور بخوانی . نمی دانم ولی ایا این دید که نسبتا توی جامعه کاری هست روی اینده رشته های مهندسی پیام نور اثر می گذاره حتی باعث نمی شه بگن که مدارک مهندسی پیام نور معادل هست . می دانید که سخته تحصیل توی پیام نورانوقت اخرش هم بیان اینطور بگن .
درخصوص فراگیر و سراسری اگه امتیاز منفی برای استخدام هست مدرک فراگیر خوب چطوری می شه ان را جبران کرد .ایا تخصص خود فرد یا داشتن مدارک اموزشی معتبر خارج از دانشگاه برای این قضیه جبران کننده است
اولا مدرک رسمی با فراگیر پیام نور هیچ تفاوتی ندارد دوما دروسی عملی در پیام نور هم کامل هستند این رو فقط اونایی که در پیامنورتحصیل میکنند و از نزدیک میبینند میتونند نظربدن نه وزیر نماینده مجلس و امثال ان و کسایی که از دور میبینند سوما این زمونه کسی به مدرک شما نگاه نمیکنه بلکه تخصص شما ملاکه مگر اینکه جایی به دلیل پارتی بازی بخوان شما رو دس به سر کنن. شما اگر یه نگاه به شرایطاستخدامی مثلا درفولادمبارکه اصفهان یا شرکت نفت و یا شرکت ایران خودرو و امثال ان که سازمان هاوشرکتهای معروفی هستند نگاه کنید خودتان متوجه میشوید که نوع مدرک ومحل ان ملاک نیست بلکه معدل و سواد فنی شما ملاک است .

*ستاره آسمان*

عضو جدید
بعد این که تو جامعه چه فکری در مورد پیام نورمیکنند مهم نیست شما بهر میدونید که تو جامعه ادم بیسواد و کم اطلاع زیاداست پس گوش به این حرفا ندید و سعی کنید کاریادبگیرید حالا هر جامیخواهید باشید حتی تو ازمایشگاه های پیامنور اگر میبینید اهمیت به فراگیری علم شما نمیدهند شما خود تاکید کنید بر اموزشتان وسعی کنید خود اسرار بر یادگیری داشته باشید نه اینکه اگر استاد اومدسمبل کاری کند شما هم همراهیش کنید

*ستاره آسمان*

عضو جدید
عباسپور و تردید دوباره درباره مدرک پیام‌نور/ واکنش وزارت علوم

خبرگزاری مهر - گروه حوزه و دانشگاه: در حالی که رئیس کمیسیون آموزش مجلس در کیفیت آموزش دانشگاه پیام نور تردید کرده و معتقد است این دانشگاه به سمت معادل شدن مدرک حرکت می کند وزیر علوم این انتقادات را ناشی از وجود حب و بغض‌هایی درباره پیام‌نور می داند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی عباسپور - رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه وضعیت پذیرش دانشجو و نبود امکانات در دانشگاه پیام نور برای این کمیسیون قابل قبول نیست، گفت: ما اعلام کرده‌ایم اگر خدمات آموزشی دانشگاه پیام نور افزایش کیفیت ندهد مدارک این دانشگاه به سمت معادل شدن حرکت می‌کند.

وی با اشاره به موضوع اعتبار مدارک دانشجویان دانشگاه پیام نور گفت: مدارک فعلی دانشجویان دانشگاه پیام نور معتبر است اما با توجه به وضعیت پذیرش در این دانشگاه اعلام کرده‌ایم که اگر مسئولان این دانشگاه افزایش کیفیت لازم را انجام ندهند مدارک این دانشگاه به سمت معادل شدن حرکت می‌کند.

در همین حال دکتر کامران دانشجو - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری معتقد است حب و بغض‌هایی درباره دانشگاه پیام‌نور وجود دارد و مدرک این دانشگاه معتبر است .

وزیر علوم یادآور شد: طبق قانون، وزارت علوم تحقیقات و فناوری مسئول ارزشیابی مدارک دانشگاه پیام‌نور است و ارزشیابی مدارک این دانشگاه به هیچ نهاد دیگری مربوط نمی‌شود و اگر کسی حرفی دیگر درباره مدارک دانشگاه پیام‌نور بزند حرف شخصی خود را بیان کرده است و این حرف اعتبار قانونی ندارد.

وزیر علوم خطاب به دانشجویان و کارکنان دانشگاه پیام‌نور گفت: افرادی که در دانشگاه پیام‌نور شاغل هستند با طیب خاطر کار کنند. الحمدلله رب العالمین اکثریت قریب به اتفاق نمایندگان مجلس نیز از این دانشگاه حمایت می‌کنند. پس چه افرادی که دارند در این دانشگاه کار می‌کنند و چه افرادی که فارغ التحصیل می‌شوند بدانند که هیچ مشکل خاصی وجود ندارد.

عباسپور رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ریشه انتقاد دانشگاه پیام نور را وضعیت آموزش در این دانشگاه می داند و می گوید: من به عنوان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات در دفاع از وضعیت دانشجویانی که می خواهند به دانشگاهی بروند که هیچ امکاناتی ندارد موضع گرفته ام و معتقدم امکانات موجود در دانشگاه پیام نور برای آموزش عالی کشورمان شایسته نیست.

اما کامران دانشجو با تاکید بر حمایت از دانشگاه پیام نور یادآور شد: وزارت علوم از دانشگاه پیام‌نور حمایت می کند. این دانشگاه آموزش عالی ارزان را در دسترس همه قرار داده است و بعضاً نسبت به این کار حبّ و بغض‌هایی صورت می‌گیرد.

با این حال دانشگاه قائم مقام دانشگاه پیام نور، در واکنش به سخنان عباسپور رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، اظهارات اخیر عباسپور را سیاسی خواند و گفت: اظهارات رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اذهان گروههای سنی بین 18 تا 24 سال کشور را که قشر دانشجو هستند مشوش می کند.

وی با بیان اینکه نه تنها دانشگاه پیام نور بلکه سایر دانشگاههای کشور اعم از دولتی و غیردولتی برخی مشکلات کمی و کیفی دارند، اضافه کرد: کدام دانشگاه را می توانید پیدا کنید که بدون کم و کاست باشد. حتی برجسته ترین دانشگاههای کشور هم دارای برخی مشکلات هستند. اما دانشگاه پیام نور مورد تایید وزارت علوم است و در جهت اهداف کشور و این وزارتخانه گام بر می دارد.

این در حالی است که در مردادماه سال 90 نیز یکبار دیگر موضوع دانشگاه پیام نور در صدر اخبار قرار گرفته بود. در آن زمان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی یادآور شده بود که مدرک دانشگاه پیام نور به علت کیفیت پایین این دانشگاه معادل می شود.

در همان زمان عبدالله معتمدی - معاون آموزش و سنجش دانشگاه پیام نور در گفتگو با "مهر" اعلام کرده بود گفته های عباسپورتهرانی فرد، مبنایی ندارد و مدرک این دانشگاه نه تنها معادل نمی شود بلکه اعضای کمیسیون آموزش هم با معادل شدن مدرک این دانشگاه مخالف هستند.

پس از اعتراض استادان دانشگاه پیام نور به اظهاراتی مبنی بر معادل شدن مدرک این دانشگاه، سازمان سنجش نسبت به معادل شدن مدرک پیام نور اطلاعیه داد.

سازمان سنجش آموزش کشور، در اطلاعیه خود تأکید کرد: مدارک فارغ التحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه پیام نور برای تمام داوطلبان فارغ التحصیل، ورودی‌های سال جاری و انتخاب رشته کنندگان آزمون سراسری سال 1390 مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده و هیچگونه تفاوتی از نظر مدرک تحصیلی بین تمام دانشگاهها و موسسات آموزشی عالی و دانشگاه پیام نور مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته وجود نداشته و به همه انتخاب رشته کنندگان این دانشگاه در صورت قبولی و فارغ التحصیلی وفق مقررات جاری مدرک رسمی مورد تایید وزارت علوم اعطا خواهد شد

honeyxp

عضو جدید
سلام. اگه کسی گروه آزمایشی تجربی باشه و داره پیش تجربی میخونه بخواد بره فراگیر پیام نور، چه رشته هایی میتونه بره؟ رشته های دانشگاهی برای گروه آزمایشی تجربی دانشگاه فراگیر پیام نور چیه؟ کلا برای گروه تجربی چه دانشگاهایی داره؟ کلا اطلاعات دقیق اگه بخوام از کجا میتونم بگیرم؟ اگه آدرس سایتی چیزی کسی داره، یا میدونه به کجا باید مراجعه کنم لطفا بهم بگه. جنسیت هم دختر.

*ستاره آسمان*

عضو جدید
سلام. اگه کسی گروه آزمایشی تجربی باشه و داره پیش تجربی میخونه بخواد بره فراگیر پیام نور، چه رشته هایی میتونه بره؟ رشته های دانشگاهی برای گروه آزمایشی تجربی دانشگاه فراگیر پیام نور چیه؟ کلا برای گروه تجربی چه دانشگاهایی داره؟ کلا اطلاعات دقیق اگه بخوام از کجا میتونم بگیرم؟ اگه آدرس سایتی چیزی کسی داره، یا میدونه به کجا باید مراجعه کنم لطفا بهم بگه. جنسیت هم دختر.
اگر کنکور ریاضی شرکت کنیدتموم رشته های اون رشته رو میتونید بزنید اما اگر تجربی شرکت کنید رشته های تجربی رو میتو نید شرکت کنید+ رشته های شناور که هر سه رشته ریاضی تجربی و انسانی میتونن شرکت کنند مثل مهندسی کشاورزی-حسابداری -مدیریت ها-و...فکر کنمتو سایت سنجش اطلاعات باشه اما به نظر من از مشاورتحصیلی کمک بگیرید یا همون مشاور مدرسه تون

honeyxp

عضو جدید
اگر کنکور ریاضی شرکت کنیدتموم رشته های اون رشته رو میتونید بزنید اما اگر تجربی شرکت کنید رشته های تجربی رو میتو نید شرکت کنید+ رشته های شناور که هر سه رشته ریاضی تجربی و انسانی میتونن شرکت کنند مثل مهندسی کشاورزی-حسابداری -مدیریت ها-و...فکر کنمتو سایت سنجش اطلاعات باشه اما به نظر من از مشاورتحصیلی کمک بگیرید یا همون مشاور مدرسه تون

مرسی که جواب دادین. خب اگه کسی بخواد فراگیر شرکت کنه، مگه اینجوری نیس که دیگه کنکور نداره؟ بعدم آخه رشتش تجربیه نمیتونه کنکور ریاضی بده. بعدم اصا کنکور مگه لازمه برای فراگیر؟ خب لیست رشته هایی که بدون کنکور از تجربی میشه رفت توی فراگیر و میتونین به من بگین؟ یا از کجا میتونم لیست رشته های مربوط به تجربی فراگیر پیام نورو پیدا کنم؟
منبعی، لینکی، چیزی. یا اگه فایل دارین میشه اینجا پیوست کنین من dl کنم؟

آخرین ویرایش:

honeyxp

عضو جدید
کلا حضوری بخوام سوال کنم کجا میتونم مراجعه کنم؟
کسی نیست جواب منو بده :cry:

aminzayer

عضو جدید
متاسفانه تاپیک منحرف شد
برای کسانی که میان اینجا ولی جواب سوالشون رو نمی گیرند این مطلب رو میزارم

تفاوت بین ارشد سراسری و ارشد فراگیر پیام نور

در این مقاله سعی داریم به تفاوت بین ارشد سراسری و ارشد فراگیر پیام نور بپردازیم شاید سوال خیلی از داوطلبان همین فرق بین ارشد فراگیر و ارشد سراسری پیام نور باشد. همانطور که می دانید دانشگاه پیام نور از طریق 2 آزمون به پذیرش دانشجو در مقطع ارشد می پردازد که بین این دو آزمون و نحوه پذیرش آن فرق هایی وجود دارد ما تمام تفاوت بین ارشد سراسری و ارشد فراگیر پیام نور را در جدول زیر به مختصر
شرح دادیم :

تفاوت بین ارشد سراسری و ارشد فراگیر پیام نور

معیار مقایسه
کنکور کارشناسی ارشد سراسری
کنکور کارشناسی ارشد فراگیر
منابع آزمون
منابع آزمون در کنکور سراسری برای متقاضیان کارشناسی ارشد از دروس کارشناسی می باشد.در دوره‌های فراگیر منابع آزمون از ترم اول رشته انتخابی داوطلب در مقطع تحصیلی بالاتر می‌باشد و داوطلب این امکان را دارد که به جای تمرکز بر روی دروس 4 ساله کارشناسی دروس ترم یک کارشناسی ارشد را مورد مطالعه قرار دهد.
پاس شدن واحدها
مطالعه کتابهای 4 سال کارشناسی که در صورت قبولی تازه در ابتدای راه کارشناسی ارشد قرار می گیرد.مطالعه 3 تا 6 کتاب برای آزمون ورودی فراگیر که در صورت قبولی به عنوان واحدهای ترم یک پذیرفته و از واحد های دوران تحصیل کسر می‌شود.
شرط قبولی
در کنکور سراسری رقابت شرط ورود است و کسب حداکثر امتیاز تعیین کننده نتیجه است هیچ شرطی برای دروس وجود ندارد.با توجه به تغییرات جدید در کنکور فراگیر کسب بیشترین نمره و قرار گیری در ظرفیت اعلام ملاک قبولی است و همچنین کسب نمره 12 از تمام دروس و کسب معدل 14 در آزمون نیز به عنوان شروط ثانوی پاس شدن واحد ها و قبولی ترم می باشد که داوطلب امکان قبولی را با توجه به ظرفیت دارد ولی دروس زیر 12 را باید جبرانی در ترم های آتی بگذراند
نحوه انتخاب رشته و گرایش
در کنکور سراسری ابتدا داوطلب آزمون می دهد و بعد از اعلام رتبه در صورت کسب امتیازات لازم، اقدام به انتخاب رشته تحصیلی دانشگاهی می‌نماید.در کنکور فراگیر داوطلب از همان ابتدا می‌تواند متناسب با علاقه و توانایی علمی خود از میان رشته/ شهرهای موجود یک رشته و گرایش مورد نظر را انتخاب نماید.
محدودیت انتخاب رشته و گرایش
در کنکور سراسری برای متقاضیان کارشناسی ارشد از جهت تعیین گروه آزمایشی و نوع رشته مقطع تحصیلی بالاتر محدودیت هایی وجود دارد. در کنکور فراگیر هر دانشپذیر بدون توجه به نوع مدرک قبلی می‌تواند در رشته مورد علاقه خود درمقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهد. البته برای رشته های معماری و طراحی شهری حتما باید داوطلب مدرک کارشناسی و کاردانی مرتبط داشته باشد.
تحصیل همزمان
امکان تحصیل همزمان دانشجویان دیگر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در یک زمان وجود ندارد.امکان تحصیل همزمان در دوره های فراگیر پیام نور از طرف این دانشگاه بلامانع است ولی مستلزم اخذ مجوز لازم از وزارت علوم می باشد. ( طبق آخرین بخشنامه وزارت علوم تحصیل همزمان فقط برای ممتازین میسر است)
شهریه تحصیل
شهریه دانشگاههای دیگر شهریه‌ای سنگین می‌باشدشهریه به نسبت دانشگاه‌های شبانه دولتی/ غیرانتفاعی و دیگر دانشگاه‌هایی که شهریه دریافت می‌دارند مثل دانشگاه آزاد بسیار کمتر می‌باشد.
معافیت تحصیلی
امکان تحصیل همزمان با خدمت مقدس سربازی وجود ندارد.امکان تحصیل همزمان با خدمت مقدس سربازی در ترم دانشپذیزی ( قبل از قبولی در کنکور فراگیر) وجود دارد. پس از ترم دانشپذیری برای دانشجویان ترم دوم از طرف دانشگاه معافیت تحصیلی صادر می‌گردد و اگر در حین خدمت سربازی باشند ترخیص می شوند.
فرق بین ارشد فراگیر و ارشد سراسری پیام نور

در این مقاله سعی داریم به جزئیات پذیرش دانشجو در مقطع ارشد از دو روش فراگیر و سراسری در داشنگاه پیام نور بپردازیم شاید سوال خیلی از داوطلبان همین فرق بین ارشد فراگیر و ارشد سراسری پیام نور باشد.

فرق بین ارشد فراگیر و ارشد سراسری پیام نور

همانطور که می دانید دانشگاه پیام نور از طریق 2 آزمون به پذیرش دانشجو در مقطع ارشد می پردازد که بین این دو آزمون و نحوه پذیرش آن فرق هایی وجود دارد که به شرح ذیل می باشد:
  1. فرق بین منابع امتحانی آزمون های فراگیر و سراسری
  2. فرق بین ترم های ورودی به دانشگاه
با توجه به تغییرات جدیدی که در نوع پذیرش فراگیر پیام نور صورت گرفته است تقریبا فقط 2 فرق عمده در نحوه پذیرش و آزمون بین این دو روش پذیرش باقی مانده است که به تفصیل برایتان شرح خواهیم داد. منابع آزمون ارشد فراگیر با منابع آزمون ارشد سراسری پیام نور فرق دارد

باید بدانید که داوطلبان ارشد فراگیر جهت آمادگی آزمون ارشد فراگیر باید منابع ترم اول ارشد را بخوانند و آمادگی کسب نمایند ولی داوطلبان ارشد سراسری باید منابع مقطع قبل ( کارشناسی ) را بخوانند و آزمون بدهند. همچنین داوطلبان فراگیر پس قبولی در آزمون در صورت کسب نمره قبولی دروس ترم اول ( نمره 12) ، این دورس به عنوان دروس پاس شده مقطع ارشد آنها محسوب میگردد و از ترم دوم تحصیلی شروع به ادامه تحصیل خواهند کرد. داوطلبان فراگیر در صورت قبولی از ترم دوم ادامه خواهند داد

همانطور که گفتیم داوطلبان فراگیر در صورت قبولی و کسب نمره حداقل 12 از دروس امتحانی در آزمون ارشد فراگیر از ترم دوم تحصیلی به تحصیل خود ادامه خواهند داد و نسب به دانشجویان سراسری که باید از ترم اول شروع به تحصیل نمایند یک ترم تحصیلی جلو تر هستند.داوطلبان سراسری که در آزمون ارشد سراسری در پیام نور قبول می شوند بایستی از ترم اول شروع به تحصیل نموده و دروسی که دانشجویان فراگیر در دوره دانشپذیری ( دوره قبل از قبولی در آزمون ارشد فراگیر ) گذرانده اند را اخذ کرده و پاس نمایند. مزیت های دانشجویان ارشد فراگیر نسبت به ارشد سراسری

با توجه به تغییرات اخیر در نحوه پذیرش و فارغ انتحصیلی دانشجویان فراگیر صورت گرفته مزیت های محسوسی نسبت به دانشجویان سراسری به شرح ذیل پیدا کرده اند.
  • یکسان سازی مدارک : عنوان فراگیر از روی مدارم حذف شده است و مانند دانشجویان سراسری مدرک یکسان پیام نور دریافت می کنند ( از سال 86 به بعد مدارک یکسان شد)
  • یکسان سازی شهریه ها : شهریه دانشجویان فراگیر از اول سال تحصیلی جدید با دانشجویان سراسری یکسان شده است ( سال های قبل شهریه دانشجویان فراگیر بیشتر بوده)
  • یکسان بودن کلاس های درسی : دانشجویان فراگیر در برخی از دروس با دانشجویان سراسری بر سر یک کلاس می نشینند.
  • شروع تحصیل از ترم دوم : دانشجویان فراگیر از ترم دوم تحصیلی دانشجو شده و به تحصیل در مقطع ارشد مشغول خواهند شد.
  • مطالعه مفید دروس کنکوری : مطالعه ای که دانشجویان فراگیر برای آمادگی کنکور فراگیر می کنند درواقع همان مطالعه ترم اول دانشجویی هست که کاملا مفید برای زمان مطالعه برای دروس ارشد بوده است.
  • هزینه کمتر نسبت به سراسری : چون دانشجویان فراگیر شهریه کمتری در ترم اولشان ( منظور دانشپذیری که شهریه آن نصف است ) می پردازند به نصبت هزینه کمتری در طول تحصیلشان می پردازند ( منظور هزینه استاندارد می باشد)
با توجه به فرق ها مزیت دانشجویان ارشد فراگیر بهترین روش برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد پیام نور روش فراگیر می باشد. اگر در مورد این مقاله سوالی داشتید می توانید در بخش نظرات مطرح نمایید تا پاسخ بدهیم.

برای اطلاعات بیشتر به سایت منبع و پاسخگو سوالات می تونید مراجعه نمایید لینک منبع مطلب اصلی

بالا