تفاوت حالت های انسان در خواب و بیداری

مهرداد_

عضو جدید
سلام دوستان
تفاوت حالت های انسان در خواب و بیداری چه چیزهایی میتونه باشه

مثلا من یه جا شنیدم که امواج مغزی انسان در حالت خواب و بیداری متفاوت هستش(صحتش رو نمیدونم ، فقط خواستم یه مثال بزنم تا منظورم رو رسونده باشم)

دیگه چه چیزهایی هستش؟
لطفا هر کی هرچی میدونه بگه تا استفاده کنیم!
میخوام با بینایی ماشین تشخیصش بدم، یعنی یه پروژه دارم که باید حالت های انسان رو در خواب و بیداری بدونم بعد با استفاده از اونها باید بشینم ببینم که چیکار میتونم بکنم
بی صبرانه منتظر جوابهاتون هستم

مرسی از همه دوستان

آخرین ویرایش:

00farzaneh

عضو جدید
خواب non rem و rem

خواب non rem و rem

خواب ها دو بخش هستند.
ا- non rem يك خواب نسبتا غير عميق است در اين خواب كليه اعمال حياتي بدن از جمله فشار خون تعداد تنفس تونوس عضلاني ميزان متابليسم پايه بدن و ... 10-30 % كاهش مي يابند در نتيجه طي اين خواب انرژي ذخيره مي شود.در خواب non rem فعاليت مغزي كاهش پيدا مي كند و در نوار مغزي امواج قوي و كم فركانس ظاهر مي شود.به اين خواب خواب با امواج آهسته نيز گويند چون منحني امواج مغزي در اين خواب بسيار آهسته مي باشد. اغلب اگر در non rem خواب ببينيم به ياد نمي آوريم.اختلال يا كمبود در اين خواب باعث اختلال در فعاليت متابليكي مغز مي شود.
2-خواب rem عميق تر از خواب non rem است ولي در اين خواب گاهي بيدار شدن خود به خودي اتفاق مي افتد. با وجود تونوس عضلاني در سراسر بدن معدودي حركات قوي عضلاني نا منظم و به ويژه حركات سريع چشم ايجاد مي شود كه به همين دليل به آن خواب rem مي گويند.مغز ئر اين نوع خواب بسيار فعال است و تا 20 % افزايش مي يابد.بطوري كه امواج مغزي شبيه حالت بيداري است.در خواب rem ضربان قلب و تنفس اغلب نا منظم هستند.

مهرداد_

عضو جدید
مرسی فرزانه

مدت زمانی که طول میکشه یه فرد از بیداری به حالت non rem بره چقدر هستش؟
آیا حرارت بدن هم تو این حالت کاسته میشه ؟
اگه آره چقدر کاسته میشه؟

بیشتر مسائل فیزیکی مد نظر هستش مثل همون کاهش دمای بدن

00farzaneh

عضو جدید
سلام :gol:
مرحله ي non rem شامل 4 قسمت است كه يكي بعد از ديگري طي مي شود و با عبور از هر مرحله خواب عميق تر مي شود.
در مرحلي ي يك با كاهش ضربان قلب دماي بدن كاهش مي يابد.
براي شخص عادي به خواب رفتن 15 الي 20 دقيقي طول مي كشد.ظرف 45 دقيقه شخص به مرحلي 3 و 4 مي رسد. تقريبا 45 دقيقه پس از مرحله ي 4 شخص به نخستين دوره خواب مشخص با حركات سريع چشم (rem ) مي رسد.هر چه شب به صبح نزديكتر مي شود مقدار rem بيشتر شده و مرحله ي 3 و 4 كاهش مي يابد.